Třetí trimestr. Připadám si divně, měním se fyzicky

dzej
1. led 2008

ahoj holky, najednou si připadám nějak divně. Nevím jestli je to těma svátkama nebo termínem, ale za posledních cca 14dní jsem přibrala 3kg, natekly mi tváře a prsty na rukách a zadek a stehna mám plný dolíků. Navíc mě pravidelně večer pálí žáha ať jím jen ovoce nebo steak..taky když se víc najím tak mám pocit, že mi žaludek vytlačuje žebra a strašně to bolí. Máte některá taky podobný zkušenosti? Díky za příspěvky.

schnek
1. led 2008

dzej, to je normální, miminko roste, má míň místa, pohybuje se a kope a tlačí tě. Já neměla skoro žádný břicho, ani jsem moc nepřibírala a v tomhle období najednou tři kila za měsíc. Ondra mě s radostí okopával pánev nebo moč měchýř a když se otočil, tak zase žebra 😀 až se otočí a kousek klesne, bude to lepší 😉 Na tu žáhu zkus mlíko (neutralizuje) a dát si v posteli víc pod hlavu. To mi pomáhalo.

aajina
1. led 2008

Taky jsem na tom podobně, ale v 31tt se malá otočila a žáha mě už skoro nepálí a spím zase skoro celou noc.No a přibírám teď i ze vzduchu 😒 co týden to kilčo, snad se to zastaví nebo nevím.

mysinka
2. led 2008

Jůůů....možná je to hnusné, ale jsem ráda, že v tom nejsem sama 😀 jestli už jsem ve 3.trimestru, nebo ho zítra teprve začnu, na tom se literatura nemůže shodnout 😅 nicméně přibírám pouhým pohledem na jídlo, otýkám - musela jsem sundat i snubák, a ta celulitida!!! no hrůza, běs 😖 Ale vím, že je to pro dobrou věc, tak se tím snažím moc neužírat...snad to všechno půjde po porodu dolů 😉

svetluska.l
2. led 2008

Ahoj holky,ja jsme na tom stejne,na tu zahu uz cucam rennie,to mi pomaha a mimcu prej neskodi.Ale ma jeste jine potize...ja sotba funim najednou...neujdu par kroku,abych se nemusela zastavit a rozdejchavat a to sme mela dycky takovou skvelou fyzicku,pripadam si desne,cesta na vlak treba je pro me utrpeni,co jsme sla drive 8 minut jdu ted 20:(

asiko
2. led 2008

a bude to ještě náročnější, aspon já ten pcit mám 🙂 , váha stoupá pořád, pálení žáhy, zácpa a do toho poslíčci - různý tlaky a píchání v břiše...
Přeji nám všem hodně štěstí...

lu777
2. led 2008

😅 jo, holky, na některý věci si časem člověk zvykne, na některý najde nějaký vychytávky

váha a žáha: mně se osvědčilo jíst často, ale malé dávky, nahrazovat míň kalorickým jídlem.. takže např. k obědu si dám kuře, ale sundám kůži a k tomu místo brambor salát.. je to lepší i na žáhu.. ta se ale fakt většinou zlepší když mimi trošku klesne.. jinak mě zachraňovalo Rennie

a taky pití hodně nebublinkaté vody.. což je dobré i proti otokům.. plus nohy nahoru

na únavu: odpočinek a co nejvíc spát.. dobrá je pravidelná procházka venku, člověk není pak tak nemožnej a trochu líp se spí, plus to žere kalorie 😅

na zácpu: zase pohyb a voda (nejlepší teplá ráno nalačno) 😀 a nebo ráno nalačno ovoce (třeba jablko nebo pomeranč, buď něco hodně vláknitého a nebo šťavnatého)

a nebo doporučuju jogurt Activia - fakt pomáhá se zažíváním.. jedna z mála věcí, kde reklama nekecá.. já ho jedla jednu dobu jednou večer a jednou ráno a fakt to dost pomohlo

no a na lepší náladu: masáž od manžela, aromalampička, teplá sprcha, natřít se nějakým bylinkovým gelem proti bolesti svalů a kloubů a pod.

asiko
2. led 2008

s tou Activiíí souhlasím, já si ještě dávám místo ní Actimel

dzej
autor
2. led 2008

lu777 díky za rady s jídelníčkem. Je fakt, že já jím activii už několik let pravidelně a problém se zácpou nemám. Rennie jsem už koupila, takže se do toho dám. Akorát, kuře a salát to nějak nejde, když mám chuť třeba na steak s hranolkama..neumím se ubránit.

svetluska s tou kondičkou jsem na tom stejně, mám psa, takže chodím dost pravidelně, ale hekám jak nevím co, jdu mnohem pomaleji a po půl hoďce už mě píchá v boku únavou.

Ale už se těším na mimi 😀 😀 však to zvládnem, jsme holky šikovný 😀

dzej
autor
5. led 2008

a nevíte někdo jak dopředu musíme jít na matriku uznat otcovství, když budu svobodná matka??

gaba3
5. led 2008

ahoj holky 🙂 mě nejvíc trápí pálení žáhy, v noci se budím a když se třeba předkloním, tak mám někdy pocit, že se i pozvracím 😠 a taky mi natíkají prsty na rukách, takže prstýnky taky sundávám, jinak ok, moc právě nepřibírám, zatím mám necelých 7kg (a to jsem ještě malinko zhubla, protože jsem pár dní ležela v nemocnici a mám dietu).
Nevíte, co je dobré na vápník v jídle? nemůžu mléčné výrobky a beru vápník v tabletkách, ale ted mi v nemocnici zjistili, že ho mám stejně pořád nedostatek a k Dr. jdu až 15.1..
Dzej, s tou matrikou bohužel vůbec netuším ☹

nadik
5. led 2008

holky já na pálení žáhy dostala Gaviscon, je super je zcela neškodný pro těhotné a kojící.... 😀

dzej
autor
5. led 2008

jj a super je RENNIE to se taky může v těhu a mě to na pálení žáhy a na nadýmání pomáhá.

asiko
6. led 2008

Dzej:
na matriku můžeš jít v podstatě kdykoli, hlavně to musíte stihnout do porodu. Prý se stává, že to některé ani nestihnou (tj. spíš u předčasných porodů), to se pak dítě jmenuje po matce. My tam byli raději už v říjnu. chtějí vědět už i křestní jméno (my jsme se tedy na pevno domlouvali až tam, ale dali ná čas 🙂 )A přestože víte už pohlaví, přesto chtějí jméno dívčí i chlapecké. Dětského doktora jsem už taky vybrala a raději už kontaktovala asi před 3 týdny. V porodnici taky chtějí jeho jméno, posílají mu zprávu o narození.
Jinak přeji pohodové těhotenství

tlap.ka
6. led 2008

dzej, my taky nejsme svoji a paní doktorka mi řekla, ať si zajdeme na matriku před porodem, protože pak se za to platí, když asi chce otec znat otcovství. Prostě papír o otcovství s sebou už do porodnice

tlap.ka
6. led 2008

asiko, fakt chtějí vědět už i jména mimča??? no tka to u nás bude průšvih 😉 nějak pořád váháme a tápeme 😉

asiko
6. led 2008

jj, taky jsme byli překvapení, že už chtějí rovnou křestní. Měli jsme asi 5 verzí. Matrikářka byla dobrá, prý si vyřídí pár telefonů a vy se domluvte, pro mě docela zábavná situace. Nakonec jsme rozhodli, jméno po mamince a přjmení po tatínkovi 🙂 Pak říkala,že nám věří, že čekáme holčičku(100% z plod.vody), ale musí zapsat i chlapecké jméno.

asiko
6. led 2008

tlap.ka:
a Ale kdybychom se časem vzali, stejně se jí bude rodný list měnit - příjmení matky 🙂
Matrikářka ještě říkala, že se to sice nesmí, ale kdybychom si to jméno ještě rozmysleli, že za ní můžeme zajít, že si tam ty papíry zatím nechává. Tak nevím jak to opravdu funguje. Ale už jme si na Evičku zvykli, jméno si může event.pak sama změnit až jí bude 18. 😉
Pro mě je ted nejdůležitější, aby se narodila zdravá. Jak se blíží finále tak nervozita dost graduje. Doktorka říkala, at už nic neberu např. magnezium,(kvůli tvrdnutí břicha) že ted se už může narodit fyziologicky.

dzej
autor
6. led 2008

asiko no o tom dětském lékaři jsem taky slyšela, že je dobrý se nahlásit dřív, dokonce snad že přijde za tebou domů po porodu zkontrolovat mimi, kojení atd... a co je všechno potřeba na té matrice kromě jmen? A kolik to teda stojí? jsou to stovky nebo tisíce 😠

mkr
6. led 2008

já na pálení žáhy pouívám sodu a je to ok a nejlíp je když jím jen lehká jídla zeleninu ovoce chleba kaši prostě nic těžkýho a pak s ní nemám problémy, jinak natýkat už jsem taky začala a je to hrozný připadám si tak šeredně ještě, že není léto

dzej
autor
6. led 2008

mkr mě řekli v lékárně, že soda dobrá pro těhulky není, tak nevím. já už si taky připadám šeredně, a to jsem teprve 28tt to teda nevím jak budu vypadat v 36t 😠 kolik jste přibraly??

mkr
6. led 2008

dzej mně to doporučil můj dr. a v lékárně nic neříkali tak nevím, asi 10, ale než sem začala nabírat tak jsem 5 zhubla, to není tím že bych hodně nabrala, ale začínám zadržovat voda mám pěkně oteklé nohy

asiko
7. led 2008

dzej: na matrice nic neplatíš, pokud jsi svobodná potrebujete OP a rodný list, pokud jsi rozvedená, musí od rozvodu být aspon 1 rok a rozsudek o tom rozvodu. Tatínek může být prý klidně ženatý, říkala matrikářka, že je to pěkná "spravedlnost".
Toho dětskýho doktra si zařid už před porodem. Až prý přijdeš z porodnice, zavoláš mu a domuvíte se jestli přijde za tebou nebo ty za ním. Myslím, že to má každý Dr.jinak, např podle počasí a zdrav.stavu matky .
JInak pořád přibírám, ale spíš je to ta voda a mimčo. V jídle se už docela krotím 🙂
Na pálení žáhy neberu nic, ono to vždycky nějak přejde. Dr. říkala at nic zbytečnýho neberu.

martinka79
7. led 2008

Na pálení žáhy super zabírá mléko vlažně ohřát a dát malou žličku medu. Vypít a do chvilky je po problému.
JInak dětského doktora stačí kontaktovat tak 1-2měsíce před porodem(důvod že by měl plno, ale to snad nehrozí) a potom se po telefonu domluvit, zda bude k dítěti vyjíždět či sami dojedete do první poradny.

kristina_tvb
8. led 2008

Ahoj holky, no mne nezabera nic na nic. ☹ Zaha ma pali ako blazon, nech jem co chcem, tlacim sa stale tumsom a anacidom, ale je to tak tak. Opuchanie - malo solim, pijem iba vodu a neochutene caje, ale aj tak som ako puchlik. Jedine co ma nastastie netrapi su zapchy. A s tymi som pred tym praveze problemy mavala 😀
no a ked som unavena tak si pospim, ale kedze este pracujem, tak je to tazke...

svetluska.l
9. led 2008

Holky chtela jsem se zeptat...taky ted mimi citite min?Jako treba v noci se vrti a tak,ale citim spis tlaky,uz tak nekope jako predtim...treba ho celej den skoro necitim,silim strachy a vecer se rozpohybuje,tak me to zase uklidni....svadim to na to,ze uz je velke a ma malo mista,proto se treba jen vrti a necitim vse a proto taky ani tolik nekope,protoze nemuze ty nozicky poradne rozprahnout?Nebo ho citim kdyz sedim u pc a citim tlaky nekde kolem mocaku...takze to neni ze by\ch ho vubec necitila,ale nejak min???

dzej
autor
9. led 2008

svetluska, já jsem teda teprve 29tt ale taky už cítím míň. Dr mi říkala, že je to v poho, že to je tím, že mám malý břicho a mimču je těsný tak už se nemůže motat a kopat. Cítím taky spíš jen tlaky na močák a spíš cukání než kopání.

Jinak mě začínají strašně bolet nohy, jako kdybych strašně dlouho stála, přitom celý den sedím v práci za počítačem... nevíte někdo co s tím?

svetluska.l
9. led 2008

ju tak aspon ze nejsem sama,ja uz pomalu silim,kdyz ctu obcas nekde ty nervaky,jak se jim udusilo mimi na snure,udelalo uzel a podobne...zacinam byt nervozni:(
Jinak nohy nevim,mne neboli,ale co zkusit nejakou masaz od manzilka?Rozproudit krev?Mne zase brzo brni ruce,kdyz si je jen chvilinku prelezim🙂

dzej
autor
9. led 2008

jj tak ruce mě brní taky, když na nich chvíli ležím ☹ no já se chystám už asi dva měsíce na thajskou masáž pro těhule....zatím jsem se tam nedostala.

já taky občas chytnu depku, když něco slyším nebo čtu. Včera dávali 112 jak tam ta holčička omdlela doma, když utíkala do vany, jsem to pak obrečela. Dopadlo to dobře naštěstí.

ewuska
9. led 2008

svetluska: ja toho myho maalyho fotbalistu citim poradne skoro cely den i noc. Kope porad, nejradeji se strefuje pod zebra a do myho mocaku. A v noci ma porad problem s tim jak lezim 😅 uz se mu nelibi ani kdyz spim na boku.

dzej
autor
11. led 2008

ahojky, tak včera jsem myslela, že mi nohy upadnou. Měla jsem strašný křeče a bolely mě jako bych celý den stála. Přítel mě večer natřel kostivalovou mastí a kaštanovou a musím říct, že to trochu zabralo. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru