Ubývání váhy ve 32tt, stalo se někomu?

molea
24. bře 2014

Ahoj,chtěla bych se zeptat jestli některé ubývala váha ve 32TT.Každé pondělí ráno se vážím a dnes jsem zjistila,že mám necelé kilo pryč.Mám zavolat doktorce,nebo to nechat tak?Děkuji za rady🙂

lutu11
24. bře 2014

Ubytok vahy 1kg je bezvyznamny. Mohla si sa odvodnit. Mne takto vaha tyzden od tyzdna kolisa cele tehotenstvo. A babo pekne pribera. Takisto, pokial by si zistila ze sa ti zmensil obvod pasa, nic sa nedeje. Babo sa mohlo inak otocit, a brucho von dopredu tym padom nevytrca.

pisisvori
24. bře 2014

Ahoj...jedno vážení nic neznamená....já mám vždy najednou o 1,5kg víc a pak zase o 1kg méně....a ani kdybys trošku zhubla 1-2kg myslím, že se nic neděje....pro vývoj těhotenství to nic neznamená...některé "šťastné ženy" přiberou sotva 5kg za celé těhu a mají zdravé děti....
Často píšou, že hlavně 8-9měsíci s euž třeba nepřiberere nebo i zhubne (což teda u mě bylo naopak já jsme ty 2 měsíce přibrala víc než za celou dobu před tím🙂)

prapodivna
24. bře 2014

Kolísání váhy je normální i mimo těhu-může to být obsah střev, zadržovaná tekutina, mohla jsi den před tím víc/míň solit... zkrátka jedno kilo nic není. Klidně pro jistotu doktorce zavolej, ať máš jistotu, ale myslím, že se ničeho bát nemusíš, problém by byl, kdyby jsi hubla dál a dál, nebo skokově přišla o velkou hmotnost. 😉

lenkalenulka
24. bře 2014

Jj taky to tak vidim,navic ma telo i velkou zatez s tim pupajzem🙂 hlavni je ze mimi prospiva, ty kg si stejne delaji o chteji🙂

romantika
24. bře 2014

no je to normalni, muzes ubyt, nebo se to zastavi. znamena to ze miminko uz je dozrale. mela jsem to u obou tehu. za ten mesic první pribrala v brisku ještě téměř kilo a ja uz ani deka a kilo slo dolu. taky se meni pomery vody a tak, cili v pohode. on ten poslední mesic uz je takove mazlenicko s maminkou v brisku. takovy bonus pro miminko a obvykle uz se nepribyva u maminky a detatko si dodelava vlastní zasobicky.

zazana81
24. bře 2014

Mě se to stalo, zjištěný úbytek přímo na gyn. prohlídce a souviselo to s úbytkem plodové vody. Zmizela ... Nikdy mi pak už nikdo neřekl, čím to bylo, pořád si mysleli, že mi musela odtéct, ale to zase vím já, že neodtekla. Byla jsem hospitalizovaná, protože bez vody to nejde, pozorovali mě a mimi pak až do porodu. Takže neplašit, ale nepodceňovat. Za ten telefonát MUDr. nic moc nedáš ...

mina_
24. bře 2014

buď v klidu, to je uplně v pohodě, já hubla celé těhu, jsem tedy spíš hrošice, ale v těhu jsem zhubla 10 kg, teď už je mám bohužel zase zpět ☹ Jinak před těhu jsem měla 96 kg, rodit jsem šla s 88, po porodu 86 a teď zase 94 - humus velebnosti... 😠 😠 😠 😠

kamilka007
24. bře 2014

Mně se to tedy nestalo, ale upřímně ti to závidím. 😀

janik1979
24. bře 2014

Buď v klidu. Také jsem ke konci druhého těhotenství hubla. Tělo už potřebuje více energie a tím pádem více spálíš a pak hubneš. Já jsem hubla od 35tt a měla jsem na konci těhu o 3 kg méně než v v tom 35tt. Je to normální a můj doktor to nijak neřešil.

linduska78
24. bře 2014

AHoj, buď v klidu a 1 kg neřeš, to bych ani nevolala doktorovi, protože se Ti spíš vysměje za zbytečné obavy. Kdyby TI začala rapidně klesat váha, to bych asi řešila. Já přibrala v 5 a 6 měsíci 16kg!, během cca 6 týdnů, tělo si prostě řeklo. Na konci šestého měsíce přibírání zase samo přestalo, miminko pěkně roste (je to obr, ve 32. týdnu 2,2 kg), ale já za poseldncích 10 týdnů nepřibrala ani gram (tedy kromě pohyblivé váhy +/- 2 kdy - co den, to jiná hmotnost), takže vlastně taky hubnu. Dneska jsem se ptala doktora, jak je možné, že mám 20 kg navíc, když to na mě není vidět (fakt není, tipla bych max. 10 kg), řekl, že asi zadržuji hodně vody. Tím pádem věřím i tomu, že po porodu hodně kg ztratím. Chci jen zdůraznit, že jsem během celého těhotenství celkem důsledná (kromě prvních 4 měsíců, kdy jsem vyzvracela vše), ale určitě nepozoruji, že by objem jídla měl přímý vlilv na mou hmotnost. Tělo si to prostě nějak reguluje samo. Držím palce, máme asi podobný termín porodu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru