Ukončený 29tt a pokleslé břicho, co to znamená?

berev
4. kvě 2013

Ahoj, byla jsem u Dr. a ten mi řekl že mám dost pokleslý břicho a že mi už mimčo naléhá....CS mám 2, naléhající část 1 a konsistence 1, co to znamená??? Dr. mi k tomu řekl kulový....:-/

jandulinkaa
5. kvě 2013

Ahoj, já jsem dnes 33+2 tt a mám taky už sestouplé bříško, mimčo mi naléhá už od 30. tt, zkrátilo se mi hrdlo, které se začalo tím naléháním hlavičky otevírat zevnitř. Tak jsem si týden poležela v nemocnici kvůli hrozícímu předčasnému porodu. To CS bych neřešila, někteří dr. to vůbec neřeší, a hlavně mě přijde, že každý to hodnotí po svém. Je hlavně důležité, jestli ti řekl, jestli se otvíráš a kolik ti naměřil hrdlo. Kritická hranice je 25 mm, mě právě přijímali s 15 mm, tím ležením v nemocnici se mi prodloužilo na 27 mm a uzavřelo, tak mě pustili. Mám ale dost silné "menstruační bolesti" bez tvrdnutí, tak si myslím, že na zítřejší kontrole bude zase nález horší. Jinak já teda bříško neměla od začátku úplně nahoře, ani u prvního dítětete..

mamina
5. kvě 2013

CS je cervix skóre,tj. délka čípku.Nad dva je to ještě v pohodě.Jakmile se začne skracovat a příjdou kontrakce,začne se otevírat hrdlo děložní a začíná porod.Naléhající část znamená,že miminko už trošku sestoupilo,ale ještě ne moc.Takže zatím můžeš být v klidu,zatím nerodíš.Začni se trochu šestřit,žádné sportovní výkony,žádné velké úklidy,žádné dálkové pochody,žádné těžké nákupy.Šetři se,podkládej si nohy proti natékání,nestůj dlouho kvůli křečákům,s prací to moc nepřeháněj a nabírej síly,klidně si po obědě dej dvacet,protože poslední dva měsíce jsou nejnáročnější.Kup si čaj z maliníkového listí(v lékárně).Pij ho 2* denně od 34 týdne,postupně po jednom denně přídávej každý druhý týden. Tj.34.tt-2 šálky,36.tt-3 šálky,38.tt 4 šálky.Zvláční porodní cesty a usnadní a dost podstatně zkrátí porod(první doba porodní u prvorodičky trvá průměrně 12 hod,ušetří ti to dost bolestí).Nedělej ho moc silnej,jinak zhořkne.Stačí aby byl světle žlutej,osladit můžeš.Hezkej zbytek těhulkování... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru