Ve 40tt se miminko moc nehýbe, je to normální?

sarkad2856
23. led 2014

Obracím se na Vás s otázkou zda je normální že ve 39+2 tt se moc miminko nehýbe?Je to normální?Vím že tam nemá moc místa,ale přece by mělo kopat atd,ne?Týká se to kamarádky.Doktor jí poslal domu a že kdyby se jí něco nezdálo že má přijít,je prvorodička a jak to má poznat?Něco málo četla na netu a časopise,každý píše něco jiného.Děkuji za případné odpovědi

nikollita
23. led 2014

Mě se miminko nehýbalo celé těhotenství skoro vůbec a na konci už vůbec ne. Bodejť by jo, když měl skoro pět kilo 🙂 Panečku tam muselo být těsno 😀
Když nad tím tak přemýšlím, tak mi to ani nepřišlo divné, že se ke konci moc nehýbe. Říká se, že ke konci těhotenství miminka hodně spí, protože nabírají sílu k porodu 😉

partyzanka91
23. led 2014

Já se přiznám že mě se dítě nehýbat tak bych asi zešílala strachy, proto jsme si pořídili angelsounds a můžeme tak najít srdíčko když bude nejistota. Já zatím cítím pohyby každý den několikrát a skoro po celém bříšku, miminko je ještě malé a tak se velmi hýbe - váhově má asi 375 gramů tak mě to napsali do zprávy z 2. scr.
njikollita: to pětikilové mimi jste porodila přirozeně? No moc nezávadím, takový macík 😀 a to nošení potom no a vlastně i před tím.

sarkad2856
autor
23. led 2014

@nikollita No měl by mít cca 3450 g takže nevím...Jí už stresují skoro 2-3 týdny,že ma malý slabé ozvy pak šnuru kolem krku,pořádně jí prý ani UTZ neudělají

sarkad2856
autor
23. led 2014

@partyzanka91 Tak to tam má ještě místo 😉 a ještě se otáčí 😉 Tak ona zas že kdyby něco bylo tak jí snad v klidu nepustí dom

nikollita
23. led 2014

@partyzanka91 no dlouho jsem to zkoušela přirozeně, ale prostě neprošel 😀 na prvorodičku asi moc 🙂 šel nakonec císařem. To nošení před tím bylo v pohodě, vůbec jsem netušila, že je tak velký. Ani doktoři netušili, jakého macka vytáhnou. Dělali odhady a odhadli 3950 g 😅

@sarkad2856 slabé ozvy ...to není žádná sranda. nebudu se tu rozepisovat, napíšu to stručně: změnit lékaře, případně nemocnici. Podle toho, co tu čtu, mi to nepřipadá jako kvalitní péče o těhotnou 😠

fifina86
23. led 2014

@sarkad2856 tak pokud neni spokojena,jak se ji venuji v porodnici,nasla bych v okoli jinou a jela bych tam ...

sarkad2856
autor
23. led 2014

@nikollita No taky si myslím,ale je jí to blbé odcházet od doktorky a měnit porodnici.Druhá porodnice je necelých 20 km takže to není tak strašné

nikollita
23. led 2014

@sarkad2856 blbé neblbé, šla bych hned a na nic se neptala. Tady nejde o to, jestli se doktorka nebo doktoři urazí, tady jde o zdraví a život její i dítěte. Neříkám, že je aktuálně v ohrožení, ale kvalitní péče teda asi vypadá jinak. Sama kamarádka ať dá na vlastní intuici a ať se rozhodne.

sarkad2856
autor
23. led 2014

@nikollita Máme stejnou doktorku myslím gyn.a já už sehnala druhou,bohužel jsem nemohla dříve,protože jsem byla očkována a to blbé je.No taky si myslím a v dnešní době si můžeme vybrat doktora i nemocnici.Psala jsem jí zprávu,v pondělí má jít na ko,pokud přes víkend nic nebude

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru