Větší miminko podle ultrazvuku, setkaly jste se s tím?

rencalou
16. bře 2016

Zdravím maminky,dnes jsem byla v poradně u na ultrazvuku a paní doktorka při "měření " mi řekla,že podle velikosti miminka jsem měla porodit už 7.3. jinak termín mám až 14.4. setkala jste se s tím některá? Děkuji za každou reakci 🙂

bajana
16. bře 2016

Neprikladala by som tomu žiadny význam. Rodia sa predsa rôzne veľké deti - v 40+0 má jedno 3,2kg , iné 4,4kg a obe sú OK. Ten UTZ je nejako nastavený a čudujem sa, že nejaký lekár toto povie žene pár týždňov pred pôrodom. TP sa najpresnejšie určí podľa screeningu v 1.trimestri, potom sa už dieťa vyvíja individuálne.

misamat
16. bře 2016

Nejlepsi je velikost miminka pred porodem nevedet. U prvniho tehotenstvi mi to doktor nerekl a uplne v klidu jsem sla rodit a porodila dite 4.040kg. U druheho tehotenstvi mi tyden pred terminem relki ze mam odhad 4.700. Byl to nejhorsi tyden meho tehotenstvi, ktery jsem stravila vydesena hledanim info na internetu jestli se da takove dite vubec porodit normalne 😀 v terminu mi doktor rekl odhad 4.100, coz me nastesti uklidnilo, protoze jsem vedela, ze jedno vetsi ditko uz jsem porodila! O tyden pozdeji jsem porodila syna 4.800 kg. Prirozene a bez jedineho stehu. (A to merim 161cm a vazim 52 kg) Kdybych sla na sal s puvodnim odhadem, myslim, ze bych to diky stresu nedala... Drzim palce a odhady se nestresuj 😉

kaci11
16. bře 2016

Souhasim s misamat. Ja rodila jedno dite 4090g a 4350g. U obou porod o tyden driv. A v pohode? Lepsi vahu nevedet.🙂 Hodne zdaru

sara84
16. bře 2016

Ja byla asi v 36tt s problem u jineho Mudr. A hlasku " A to chcete rodit takhle velke dite az v tomhle terminu?" Nezapomenu do smrti...vystresnul me slusne.Jak bych to mohla nejak ovlivnit...syn se narodil nakonec 4 dny na to a mel 3,2. Mudr.mi vysvetlil, ze utz zmeri jen kost,a to, co je kolem jde jen odhadnot s urcitou pravdepodobnosti. Nekdo ma kolem kosti vice masa,nekdo mene 🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru