Zkrácený čípek a Utrogestan.

petranaty
16. led 2020

Ahojky ,v nemocnici mi zjistili ,že mám malinko zkrácený čípek a předepsali mi utrogestan 0-0-2 zavádět . Máte s tímto "lékem" některá zkušenost ?

emamaira
16. led 2020

Ano, také jsem ho měla kvůli zkrácenému čípku a myslím, že i ve stejné dávce. Žádný problém jsem s ním neměla.

petranaty
autor
16. led 2020

@emamaira já jsem ve 29 TT ...no mám od té doby takový bílý výtok a přijde mi že se malá o poznání méně v bříšku vrtí ,tak mě napadlo ,zda to nemůže mít spojitost :/ možná jsem zbytečný plasan

petranaty
autor
16. led 2020

V nemocnici mi ho právě doktor předepsal ( koukali na mě dva ) po pádu na náledí . Doporučil mi brát i magnosov ale při kontrole mi můj Dr řekl že je to zbytečné ať nic neberu ...pak jen dodal tak to balení utrogestanu doberte...nejsem s ním vůbec spokojená ,jen tam musím vydržet těhotenství :( ale nevím co si o tom užívání mám myslet

lilian2111
16. led 2020

Ahoj, já beru preventivně (jsem po rozsáhlejší konizaci čípku) 0-0-2, od začátku doteď (konec 26tt) a budu brát do 30tt. Co by tě zajímalo?

petranaty
autor
16. led 2020

@lilian2111 ahojky a vysvětlil ti někdo ,jakou má přesně funkci ?

lilian2111
16. led 2020

@petranaty tím že je to progesteron tak by měl zabránit aby se zkracoval čípek 🙂 já se držím na 3cm od začátku a drží.

handulkak
16. led 2020

@petranaty brala jsem v prvním těhotenství 2-2-2-2 až do 36tt kvůli čípku. Teď beru taky, ale kvůli něčemu jinému.

kiki1912
17. led 2020

@petranaty brala sem utroš od 27+5tt skrz zkrácený čípek na 24mm taky dva večer vaginalne a k tomu 3x2 magnesko kvůli dráždivé děloze . Od 30+2tt co sem skončila ve špitálu s bloklyma zebrama sem měla brát ještě ráno se slovy jestli si liznu předčasný porod. Samozřejmě že sem dal pokračovala s medikaci jen dva večer a ejhle žádný předčasný porod jak mě strasily se nekonal a teď mám 9 dní do TP

elesse
17. led 2020

Ja jsem brala 2 vecer asi od 27tt a 1 magnosolv. Tvrdlo mi bricho (jen v noci, ale casto) a meknul cipek. Jedine, co bylo fakt neprijemne, byl neustaly vytok, az jsem si myslela, ze mi trochu tece voda.. ted uz ho neberu a cekam🙂 ale je mi stejne jako kdyz jsem to brala, i stav je stejny, tak tezko rict jestli to melo smysl.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru