Jak oznámit rodině, že chceme dítě z přímé adopce?

najmaaa77
29. říj 2021

Ahoj ,měla bych dotaz.Zijene a přítelovou mamkou v RD S tím že mamka nahoře a já s přítelem dole.My s přítelem bychom chtěli do přímé adopce adoptovat mimco.Otazka zní,jak to oznámit jeho rodičům?Jeho mamce ?Ona má pocit že jsme neschopní se postarat o sebe natož o mimco.Ikdyz je to jinak,nikdy nebudeme podle jejich představ.Mate nějaké rady ,či podobné zkušenosti ?. Děkuji

jane46
29. říj 2021

Prosim Te, porid si nejakou adoptivni panenku... Miminko neni hracka, kterou ted moc chces a kdyby neco vratis ji.
Uprimne bych nesouhlasila ani kdyby byla stejna diskuze a misto miminka bys chtela psa...

orisek56
29. říj 2021

Predstavujes si to jako Hurvínek válku, podle vyjadřování jsi značně nevyzrala. Takže momentálně ani zralá na to vůbec nad dítětem uvažovat. Kor ve vaší situaci. Blbě se to čte, ale nemáte vhodné podmínky ani čas na to řešit dítě. Mimochodem adopce je dost velký udel, na to musí ten pár být opravdu stabilní, vyzrálý a dospělý. A nezlob se na mě, ale adoptovat si dite s chlapem, který se v 29 boji maminky a nemusí si bouchnout do stolu je sebevražda, navíc adopce je úplně jiný levl než vlastní dite i když to zní blbě. Navíc vy to berete za špatný konec. Pokud chápu dobře, jste u matky defakto v nájmu, nepatří vám tam ani klika a myslím si (i když neznám) že dlouho nebude, proč nejste schopny odejít do nájmu a udělat se pro sebe sami?

dixi86
29. říj 2021

Pokud máte "dáno", že tu budete do max 50...co to je za větu. Nikdo neví, jak dlouhý má tady na Zemi čas. Já měla pořád na talíři jak mám dobrou genetiku po babi(je jí 90 a stále se dokáže o sebe postarat a celý život ok) a hle, mám leukémii a nevim, kolik mam času. Mam dvě děti. Přišly, i když jsme měli s manželem v papírech, že jsme neplodní. Ale z toho, co píšete mě až mrazí. V první řadě bych vyřešila situaci s mamánkem a postavila se na vlastní nohy a pak nemusíte řešit toto. Vždy je tohle cesta do pekel, pokud jste s tchýní v domě, navíc jejím a už teď si nerozumíte nijak extra.

meronym
29. říj 2021

Z napsaneho mi plyne, ze to, jak pripadne oznamit adopci tchyni, je vas nejmensi problem 🤷‍♀️

najmaaa77
autor
29. říj 2021

@meronym a jaký myslíte že je největší problém ?

meronym
29. říj 2021

@najmaaa77 Nedostatecne partnerske zazemi, nevyresene bydleni, finance, zdravotni problemy, nevyzralost. V tomto poradi.

hanahana
29. říj 2021

@najmaaa77 Pochopila jsem dobře, že už své děti máš??

michaela666
29. říj 2021

@najmaaa77 Za mě je největší problém nevyzrálost. Je krásné, že chcete dát domov miminku, ale máš ho vůbec? Ne bydlení, ale domov. Místo kam se ráda vracíš, je tvůj, všechno tam máš podle sebe, nenecháš si ho nikým narušovat? Partnera o kterého se můžeš opřít, na 100% se na něj ve všem spolehnout? Parťáka, co tě podržím protože s miminkem je to občas hodně náročné?
Z toho co píšeš si to nemyslím. Mamánek, který se za tebe nepostaví a s matkou si nevyjasní základy je spíš druhé dítě než otec. Ona do všeho kecá a on stojí v pozoru? Takového chlapa bych nechtěla pro vlastní dítě, natož takový psychicky náročný krok jako je adopce.
Dítě není hračka, nemůžeš ho vrátit do ústavu, protože to nebude zvládat. Jak psychicky, tak finančně.

najmaaa77
autor
29. říj 2021

@dixi86 děkuji za pochopení .On to prý bere tak že bude nevděčný rodičům když s nemi nebude v kontaktu ....když vypnu tak z toho co říká až mrazí .Já si myslela že je to fajn ,ale když jsem to vlastně napsala takto a čtu i vaše komentáře,no asi tu něco opravdu v pořádku nebude.A co se týče té věty že mám čas jen do padesáti (řekla to onkolozka .Já nádory měla jako malá v těle ,pak vse ok ,pak zase se nějaké nálezy objevily a teď zase ok ....prostě vše se snažím stihnout do 50 let prostě i že strachu .I sny se snažím alespoň některé si splnit co nejdřív kdyby to přišlo ať alespoň nějaké zážitky mi zůstanou na chvíli no.Bobuzel nevím teď co a jak dál.Je sice fajn že jsem to napsala a vy mi k tomu napsali své komentář všichni ,ale teď jsem sama na vážkách....absolutně teď už nic nevím ....a díky ,možná to pomůže ikdyz....
Jinak ja kdysi mimca měla mít ,jenže jedno bylo mrtvé a druhé taky ...od té doby jsem neplodná absolutně a prakticky i bez vaječníků .A do NM se mi úplně nechce .Klasická adopce u mě nepřipadá v úvahu kvůli předešlýmu onemocnění....a s ním si vědu i následky.Sestra je mladší a má dvě děti ,kamarádka je na vozíku a má zdravou dvouletou dceru....tak jsem taky chtěla když už všichni kolem se to povedlo
ale s tchýni je trochu oříšek.Pro ní budeme oba já i partner vždy neschopní ,nemohoucí.Financi je celkem dost což o to ale když přítel nechce....nemůžu ho nutit se odstěhovat.A dávat mu nůž na krk mi též nepřijde rozumné.

najmaaa77
autor
29. říj 2021

@meronym financí je dost .No milionářka nejsem ale úplně chudá taky ne.Jen nechci partnera nutit k něčemu co on sám nechce.A dávat nůž příteli na krk ,že buď na nebo jeho máma,mi též nepřijde rozumné .Bohužel po rakovině nějaké omezení bude vždy že .....a děti jsem měla ,jenže bohužel ani jedno nepřežilo.

najmaaa77
autor
29. říj 2021

@michaela666 já vím co je mít dítě,taky jsme ho měla ,když to napíšu takhle ,jenže ani jedno nebylo živé .A z otázek nemám z toho nic.Jen finance.Ale dávat příteli na krk sprominutim pomyslný nůž ,buď já nebo mamka mi nepřijde vhodné.Je tedy fakt že jsme za jeho máti se přestěhovali jen kvůli němu ,ale hrnout se s ním do svatby ani nemíním.Nedopadlo by to dobře ,tím že i já jsem taková že si u většiny věci nenechám kecat ....ale on spíše vždy poslechne maminku .Co řekne maminka je svaté.A běda jestli já si dovolím nesouhlasit.

najmaaa77
autor
29. říj 2021

@hanahana měla,obě mrtvé při narození .Víc to radši rozebírat nebudu

michaela666
29. říj 2021

@najmaaa77 A nepřijde ti, že s takovým partnerem jenom marníš čas? Nedokážu si představit, že bych uvažovala nad adopcí s chlapem, se kterým to nevidím na manželství ( když si odmyslíme papír, tak " do konce života"). Do takového nestabilního vztahu by vám ani dítě snad nikdo nedal. Když už si žena můžu vybrat rodiče pro své dítě, tak se snaží najít ty nejlepší, aby mělo všechno co ona mu dát nemůže.

najmaaa77
autor
29. říj 2021

@michaela666 jak jsem psala ,že od doby co jsem vše napsala výše je sice hezky že jsem se jakoby z toho vypsala ,ale teď sama nevím jak a co dál.Kazdy názor respektují jen prostě mám plnou hlavu někde bokem.Jsem s přítelem sedm let a nevím teda co dál.Financi svých mám dost ,netrpim ikdyz milionářskou asi nebudu nikdy .Ale ve mě ta touha je od doby co sem se dostala trochu z toho co jsem si prožila .Ty dvě byly neplánovaně ,bohužel ani 24hodin ye nedožili,když už to napíšu takto.Od té doby jsem si připadala jako nemožná ,ale po třech letech jsem se s tím vyrovnala nějakým způsobem a hodně po rodině Toužim .Jenže teď jakoby nevím co bude dál.Kazdy názor se počítá...ale nůž na krk mu dávat nechci.Tez se mě snažil respektovat když jsem jen brečela a po domě se pohybovala bez duše pomalu řečeno.

loylii
29. říj 2021

@najmaaa77 odstěhovat se.. nejdřív se postarat o sebe a zajistit se materiálně a pak teprve resit dítě..

najmaaa77
autor
29. říj 2021

@loylii já finance mám ,ale nemůžu přece dávat partnerovi nůž pod krk

michaela666
29. říj 2021

@najmaaa77 Pořád píšeš, že peněz máš dost....Mít peníze na účtu a žít u tchýně je jedna věc, ale budeš mít dost i na placení VLASTNÍHO bydlení ( nájem / hypotéka), všech měsíčních výdajů, jídla, potřeb pro miminko v době kdy budeš s miminem doma? Nepiš mi kolik máš, jen jestli je to podle tebe dost tak, aby jste nemuseli žít od výplaty k výplatě a půjčovat si na nečekané situace ( rozbité auto, pračka,...). Dívej se na to že všech stran, ne jenom že toužíte po dítěti, ale jestli mu zvládnete zajistit bezproblémové dětství a budoucnost.

bara88
29. říj 2021

@najmaaa77 pořád píšeš jak máš peněz dost ale promin jak můžeš mít nějak moc peněz v tomto věku?v tomto věku lidi začínají šetřit pokud tedy máš aspon nějakou školu dodělanou.navíc bydlíte u tchýně ,zatím platíš jen energie tak prd víš jaké to je platit vlastní bydlení

bara88
29. říj 2021

@najmaaa77 podle toho co tady píšeš tak fakt nevíš co chceš a měla by si dospět

netopejr
29. říj 2021

"A proto muž opusti otce svého i matku svou, a přilne ke své ženě."
Pokud toho neni schopen, ne i zpusobily pro manželstvi.
Někteří se tak uz narodili, jinymi je ucinili nezpusobilymi lidé.

Bud je obětí citoveho vydirani sve matky, nebo je to jeho alibisticky kec, jak blbne Tebe, nebo pdf vseho trochu.
Pokud s nim ses 7 let, tedy od 17, tak ses o sebe nejspis nikdy uplne nestarala. Udelej to, ta zkusenost je k nezaplaceni.
On toho bud využije a pujde taky, nebo dojde poudeji, ale spis zůstane s matinkou, aby mel pohodlny zivot. A takovy muz není vhodnym kandidatem pro manželstci, trvalý vztah, natož byt hlavou nebo pilirem rodiny.
Nuz na krk mu nedavej, to je k ničemu, i kdyby Ti vyhověl.
Jestli chces dospet a zit svůj zivot, mpc doporucuju tuto cestu. Tam kde sest tedv řídí zivot matinka, a Tobě ho řídí on a matinka.
Hodne stesti a odvahy, at mas zivot hezky a radostny!

najmaaa77
autor
29. říj 2021

@netopejr no my spolu rok žíli v pronájmu ,ale tam ho v paneláku napadl jeden soused,tak se přítelův otec rozhodl že nám pronajme dům -byt vrchní patro,nechtěl nic abychom platily.Takze jsem si jen vařily ,uklízelo ,staraly se o psy (dvě feny ) většinu věcí jsem dělala já .Pak ale jeho otec chtěl ten dům prodat a tak nakonec když jsem navrhla že půjdeme do vlastního nechtěl to přítel ,tak že jsme ukončili u mamky .Stejně vždy vše bylo do té doby na mě.Ted se do všeho pro jistotu plete jeho mamka .Vše řídi a je naštvaná že to není podle ní.
A do teď když mu navrhnu stěhování ,tak řekne že si myslel že se mi u ní líbí ,a že nevěděl že nejsen spokojená,ale že se stěhovat vlastně nehce.Tak já vlastně kolikrát nevím co chce....

michaela666
29. říj 2021

Jak se vůbec k té adopci staví on? Přeje si ji stejně jako ty nebo už je zvyklí na svůj klid, tak ti to radši odkýve? Nestaral se ani o psy, jak si představuje že to bude s dítětem? Všechno nechá na tobě jako do teď?
Za žádnou cenu bych s takovým partnerem a ve vaší situaci neměla dítě. Dřív nebo později půjdete od sebe.
Promiň, ale kdybych si měla vybrat komu dám dítě, o které se nemůžu starat, tak pár jako vy dva by to určitě nebyl. Je hodně zajištěných a stabilních párů, kteří by byli vhodnější.

zelenaesmolda
29. říj 2021

@najmaaa77
Takze kdyz to shrnu je to mamanek a lenoch.Fakt super partie pro zivot a dite...

mimco
29. říj 2021

@najmaaa77 a proč jim to musíte oznamovat, tak ji nic neříkejte ne?

jane46
29. říj 2021

Jsi s pritelem 7 let a po trech letech uz jsi se vyrovnala se ztratou deti? Takze byly i jeho??

michaela666
29. říj 2021

@jane46 To je zase jenom nějaký znuděný výkřik, protože se během týdne přímá adopce objevila už víckrát. Slečna má úplně zkreslenou představu o adopcích.

somalicats
29. říj 2021

Profil založený v říjnu, 24 let, 2 mrtvé děti, onkologická diagnóza? No nevím nevím...

gracinka7
29. říj 2021

@najmaaa77 já bych to řekla teprve až budete mít jistotu, že to vyjde. A reknit, že jste adoptovali a hotovo. Podrobnosti vůbec sdělovat nemusíte.

veruuu_kubesovic
29. říj 2021

@najmaaa77
a proč by to případná babička měla vědět? nemáš ani dítě a představuješ si, že přímá adopce je jako jít do obchodu a místo nákupu si donést dítě o váze cca 3,20kg???

zuzkasim
29. říj 2021

@somalicats Vidíš, já úplně ztratila pozornost, obvykle je odhalím docela brzo, ale tentokrát mě to netrklo, myslím, že máš pravdu...🙂