Příbuzný v dětském domově. Je možné si jej brát na prázdniny či víkendy?

giggi92
8. únor 2020

Dobrý den, mám 10 letou sestřenku, kterou její vlastní matka dala pryč, nechala si jen její mladší sestru a brášku. Její otec jí taky nechce, protože má dluhy a bydlí u své mámy na půdě. Jsem trochu v kontaktu s tím jejím otcem a ten mi řekl, že malá je zatím v dočasné náhradní péči a po soudu by měla jít do dětského domova. Bohužel si ji k sobě vzít nastálo nemůžu i když bych strašně chtěla. Zajímalo by mě zda je možné si ji třeba z dětského domova brát na prázdniny nebo na víkendy? Předem děkuji za odpověď.

katkapavlik
9. únor 2020

@giggi92 to je mi tě moc líto, přijít o miminko není jednoduché. Máš můj obdiv, přemýšlej o tom zda si ji nevzít byla by šťastná .

zuzkasim
9. únor 2020

@vitezove
@denny27 Holky, vy si to představujete strašně jednoduše☹ Dítě nepotřebuje jenom postel a jednu skříň. Je to dost velká zodpovědnost vzít si dítě do pěstounské péče a je k tomu potřeba nadšení minimálně i partnera, širší rodina je též dobrá. Dětský domov není rodina, ale neměl by to být žádný strašák. Spíš mě mrzí, že takoví lidé si mohou klidně pořizovat další děti, to mi prostě nepřijde správné☹

mourovatakocka
9. únor 2020

Moc a moc škoda, že si ji nemůžeš vzít ty, tohle je šílená situace... Snad vyjde aspoň ty prázdniny a navštěvování, ať holka není takhle nešťastně nechtěná... 🍀

gruyerre
9. únor 2020

@giggi92 na prazdniny a vikendy si myslím že bude možné si ji brát. Je škoda, že si ji k sobě nemůžeš vzít, ale je od tebe hezké, že ji nechceš odsrihnout jako zbytek té divné famílije. Holčičky "matka" by potřebovala rozkopat držku a hlavně vykastrovat.

giggi92
autor
9. únor 2020

Tohle je z loňska, byla u mě na prodloužených jarních prázdninách na 14dní. 😊