Máte zkušenosti s pomůckou Aniball pro přirozený porod?

lenkynka
24. led 2014

Kamarádka mi říkala,že do toho šla.. Přišlo ji to jako dobrá věc pro lehčí porod. Bohužel zatím nevím jak s tímto balonkem byla spokojena ,protože malá je pořád u ní v bříšku 😉 .Mě by zajímalo jestli s touto pomůckou máte zkušenosti a jaké? 😨 Stojí za to si to koupit ,pomůže to nebo ne? 😅 Silně přemýšlím o tom,že si to objednám a zkusím to 😀

jitim
22. únor 2016

@lhdm Tak to se neboj, můžeš i tři dny zůstat na stejných cm a pak se to zase pohne. Já to měla taky tak. Příjemné to není, ale hodně Ti to porod usnadní, nevzdávej to!!!

pmedilkova
22. únor 2016

@lhdm neboj se... To je k ničemu. Jen ti to uskodi! Tes se na miminko. Na konci porodu je vyzdy velká odměna. Mysli na mimi co vše musí během porodu zvládnout. 18 Cm je jen začátek. 👍🏻🙏🏼👶🏻😍

lhdm
22. únor 2016

@pmedilkova
@jitim dekuju🙂 ale je to divný pocit, když vím ze to dělám aby mě to neublížil, představa porodu ze s tím nic neudělám, prostě prcek půjde ven tak jako tak 😖

pmedilkova
22. únor 2016

@lhdm však jooo, to taky chceme... Aby tu s nama byly ty mazlíčci. Je to jen na chvíli a pak už jen mazleni. Aniball by nám měl pomoci a díku bohu za nej, slyším jen dobře recenze, takže s chuti do toho a mame natrenovano 👍🏻 spis buď rada ze si to můžeš v klidu zkusit doma a ne jen na ostro v porodnici 😉

lepcio
25. únor 2016

Taky pridam vlastni zkusenost =) O Aniballu jsem slysela uz dlouho pred otehotnenim a byla jsem pro nej na 1000000% rouhodnuta. Cvicim asi 2 tydny(nepravidelne co 2-3dny). Prvni cviceni jsem propadala panice, nemohla jsem balonek dostat dovnitr, ale nakonec se povedlo. Vytlacovani mi slo tak nejak bez problemu az jsem se divila, ale postupovala jsem strasne pomalu. 3cviceni jsem se nemohla pohnout z 22 cm, az konecne tedkom posledni 2 cviceni to jde pekne nahoru a dneska konecne 25cm jsem z toho nadsena ^.^" Termin mam za 2 tydny tak doufam, ze stihnu nacvicit aspon tech 30cm =) Piju k tomu jeste malinik a kdyz si vzpomenu tak jim lnene seminko, tak doufam, ze porod bude pohoda =D

fifina86
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miri662
26. únor 2016

@lepcio bude 😊 nacvičila jsem 29 cm za dva týdny a malý by šel na jedno zatlačení, kdyby ho porodka včas nepřidržela abychom počkali ještě na jednu kontrakci...je to boží věcička hodná Nobelovy ceny 😂😂

lepcio
26. únor 2016

@miri662 to rada slysim =) a proc jste musela cekat jeste na jednu kontrakci? Ono je to spatne odrodit na tu prvni? ale jsem takova nervozni, protoze doktor mi nechce rict kolik asi vazi nebo jen obvod hlavicky...ze tobtakhle pred porodem uz nedela, ze je to nepresne...jako chapu ze nechce desit prvorodicky, ale kdyz se na to zeptaji, tak proc by jimnto nemohl zmerit...-.-" tak netusim dobceho jdu...

daniella1985
26. únor 2016

Moc ho doporučují. Porod byl rychlý a jsem bez nástrihu. Určité to nejsou vyhozene peníze a mám na porod jen pekne vzpomínky.

katkacze
26. únor 2016

Tak jsem včera poprvé vyzkoušela aniball. Dost jsem se toho bála, ale dopadlo to asi dobře. poprvé 17,5, pak 19 ( jsem nevěděla kolikrát jsem to zmáčkla :-O ) a pak 18 cm. Tak snad jsem začala dobře. 🙂 Termín porodu mám 19.3. tak uvidíme jak budu připravená.

petiteka
26. únor 2016

Ahojte, tak mám za sebou první dvě cvičení a musím říct, že dost velký oříšek bylo pro mě to tam vůbec dostat... :D přesto, že jsem lubrikovala o 106... Jinak se mi zdá nepředstavitelné, že někdy dosáhnu takových čísel, co vy... Poprvé jsem dala 17 cm, podruhé 19 cm... Jen si nejsem jistá, jestli bych ten balónek neměla dát hlouběji, pač se mu chce docela rychle ven bez mého přičinění... Nebo je to normální u těchto menších rozměrů? Díky za odpovědi. 🙂

katkacze
26. únor 2016

@petiteka Měla jsem včera úplně stejné problémy jako ty. Takže taky lubrikační gel, pak 1 až 2 stisknutí a pak to šlo dovnitř lépe. Taky mi na začátku vykluzoval, ale manžel přidržel, já jakoby vcucla dovnitř a 2x stiskla a už to bylo dobrý. Podruhé už to bylo lepší, ale pro jistotu manžel asistoval. nevím jak bych to bez něj zvládla sama si ho tam šoupnout 😀

miri662
26. únor 2016

@lepcio protože by to šlo moc rychle a potrhala bych se...ničeho se neboj, sama uvidíš, jak se to dá zvládnout..každý porod je sice jiný, ale jakmile je hlavička v patřičných místech, kde býval aniball, hned ti sepne, zatlačíš a je to...ono to tlačení je vážně za odměnu po těch otevírací době 🙂

lepcio
27. únor 2016

@miri662 taky si myslim, ze po tech bolestech je to tlaceni osvobozeni =D na jednu stranu se uz nemuzu dockat a na druhou jsem z toho nervozni =D

miri662
27. únor 2016

@lepcio nervozita je normální stav, ale až to příjde, tak přepneš na jiný režim úplně, opravdu 🙂

lepcio
27. únor 2016

@miri662 bude ze me ZM(zla mrcha) a chlap si to se mnou uzije na plne care =D =D

arilas
19. bře 2016

Ahoj , chtěla jsem se zeptat, když jsem dosáhla obvodu 30 cm, mám zkoušet vyšší anebo zůstat na těch 30-ti?

karlajasmine
19. bře 2016

@arilas zůstala bych na 30ti, větší obvod mi připadá zbytečný 🙂 já dosáhla 29cm a porodila mimco s obvodem hlavy 37cm bez nastrihu.

katkacze
19. bře 2016

Já zatím dosáhla 27,2 cm a dnes mám termín. Počítám s tím, že se malá může narodit každým dnem. Jen nevím, jestli tahle míra stačí, nebo mám ještě zkoušet dál. Ten tlak je už fakt dost velký a neumím si představit těch 30 cm 😨

pmedilkova
19. bře 2016

@katkacze ja nacvičila to stejný už týden prenasim a necvicim, bylo mi to nepříjemné ...

nugetka20
24. bře 2016

Mohla bych se zeptat, od kterého týdne jste začaly cvičit s Aniballem? Já končím 29. týden, malej zatím nejeví známky, že by se mu chtělo ven - díky bohu. Tak pomalu zjišťuju, kde koupit.

elu123
24. bře 2016

Měla jsem nacviceno 25, nastrih mi nedelali, mala me trosku natrhla ale měla jsem jen jeden steh takže v klidu.
@katkacze

ph1994
25. bře 2016

Nacvicila jsem na 27 vic mě prostě nešlo malý měl velikost hlavičky 32.4 a měla jsem jen malinkou trhlinou kterou mi zasypaly a hotovo takže anibalu vděčím za bezbolestnou rekonvalescenci☺ hned po porodujsem normálně chodila a seděla takže při sdalsim diteti nevaham a určitě znovu budu s aniballem cvicit

hranicarka
28. bře 2016

Tak mám za sebou druhé cvičení, při prvním mi balonek vyjížděl sám a včera držel jak přikovaný. Bylo celkem náročné ho vytlačit, dost to bolelo a to jsem jen na 20cm. Zasouváte ho opravdu až dovnitř nebo ho necháte trošku venku, aby se snadněji vytlačil?

honzicka16
30. bře 2016

Chtěla jsem se zeptat, nezpůsobuje Aniball třeba předčasný porod? Přece jen ten tlak..

karlajasmine
30. bře 2016

@honzicka16 me ne..malej se narodil přesně na termín

andelka
30. bře 2016

@honzicka16 pro rozběhnutí porodu nestačí tlak v pochvě.
Ja teda do TP nevydržela,ale jen o 3 a 8 dní, což je v termínu. Neznám nikoho komu by používání balonku zavinilo předčasný porod. Kolikrát i přenášely.

honzicka16
30. bře 2016

Děkuji,tak to stojí za vyzkoušení 🙂

veveruse14
30. bře 2016

@honzicka16 u prvniho jsem poctivě cvičila každý den od 36. týdne, syn se narodil 41+0, teď u druhého to sice flákám, ale cvičím, no a dnes mám TP a zatím to tedy nevypadá a to má mimčo hlavu úplně dole takže vměstnat tam balonek je někdy sranda....

arilas
31. bře 2016

@honzicka16 Já taky cvičím každý den od 36. týdne a přenáším. V pondělí mě čeká vyvolávání, pokud teda do té doby neporodím. Ale taky mě dřív přesně tohle napadlo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru