3. IVF - tentokrát dlouhý protokol

fanunka
8. srp 2017

Ahojte Ženy, za měsíc bych měla začít dlouhý protokol a následně další IVF. Předchozí IVF byla neúspěšná :( první odběr 4 vajíček všechna oplodněna ale 3. den bez vývoje, 2. zvýšení dávek hormonů celkem 10 vajíček, ale povedlo se odebrat jen 4 do jednoho vaječníku se jim nepovedlo dostat :( nechápu!!! 4 oplodněna ale opět 3. den bez vývoje. Nyní mám jít na dlouhý protokol, ale četla jsem že se používá spíše u mladých dívek :( kdežto mě je 37 pryč :( a že hrozí hyperstimulační syndrom :( achjoooo Oba jsme zdraví nikdo neví proč nám to nejde :( hrozná bezmoc :(

be_ruska
24. říj 2017

@tergal ahojky. Tak prece jen uz zacinas stimulovat? Nic se neboj dlouhy protokol je stejny akorat je delsi stimulace. Ja zacinala 22DC a stimulovala jsem nosnim sprejem Sinarel. Pak od 2 DC normalne injekce Gonal, Menopur a jeste něco 🙂 odber vajicek jsem měla 14 DC. Tak at te poradne nastimuluji at mas hodne vajicek. Drzim palce. Jinak ja jsem dnes 5 den po Ketu a cekam na verdikt.

fanunka
autor
25. říj 2017

@be_ruska juuu díky za info.... u mě ten 22dc vychází na 6.11. a opravdu nosním sprejem se stimuluje? to mi nikdo v Caru neřekl...

fanunka
autor
25. říj 2017

@be_ruska a kolik ti mrazili miminek?

petruska23
25. říj 2017

@tergal Ahojky, já jsem teď aktuálně absolvovala dlouhý protokol. Poprvé, minule jsem měla krátký. Ja jsem to měla tak, že jsem 2DC dostala rovnou injekci Decapepthyl a potom 14 dní pauza. Potom jsem začala stimulovat Fostimonem cca 10 dní. Odebráno 25 vajíček, z toho bohužel jen 9 zralych + 5 polo zralych. Druhý den ještě 3 dozrály, takže jich nakonec bylo 12. Podařilo se oplodnit 9 a do pk došlo 7. Biopsie se podařila udělat všem, takže máme zamraženo 7 krásných blastocyst a čekáme na výsledky❤
Držím palečky❤

fanunka
autor
25. říj 2017

@petruska23 týýjo to je zase uplně jinak 🙂 biopsie je co? Ale jinak moc parádní výsledek a krátký protokol dopadl jak?

be_ruska
25. říj 2017

@fanunka no ja to taky slysela poprve. Ale v jinych CAR se to muze delat jinak.kazdopadne me se to libilo. Lepsi nez pichat injekce 😀
@fanunka odebrano 10 vajicek a do konce doslo pouze 1 ktere mam ted zavedene. Jak uz jsem psala drive u nas dlouhy protokol mel stejny vysledek jako kratky. Bylo sice odebrano vice vajíček ale v obou pripadech zůstalo 1.

tergal
25. říj 2017

@be_ruska jj, tak už začnu 🙂 děkuju za informace! Jůů, takže už jsi byla na KETU ;) tak držím palečky, aby to klaplo!!! žádný stres a pozorování!!!! ;)

tergal
25. říj 2017

@petruska23 děkuju za info a palečky ;) sedm blastocyt je super, tak držím palečky, aby vše dobře dopadlo!!! ;)

petruska23
25. říj 2017

@fanunka delali biopsii..kvůli pgd. Dělají nam u embroušků genetická vyšetření. Mame vážně nemocného synka, takže proto...ted se čeká cca 6 týdnů na výsledky.
Krátký protokol jsem měla odebráno 11 vajíček, 10 zralych. Oplodneno 6, do pk došla 3. Biopsie se podařila udělat pouze dvěma. Takže 2 zamrazena a jen jedno bylo zdravé. Na ket jsem byla v srpnu a vubec se nechytlo 😢
Takže opravdu rozdílné😘

tergal
25. říj 2017

Holky, ještě jedna otázka, možná hloupá, když tim dlouhým protokolem vyřadí činnost vaječníků, vzpamatuje se potom z toho to tělo a bude potom opět fungovat normálně jako doposud? 🙄

be_ruska
25. říj 2017

@fanunka promin omylem jsem te tam klikla dvakrat 😝

be_ruska
25. říj 2017

@tergal jojo snazim se vubec nepozorovat ale vis jak to je. Zatim odolavam testum 😀

jezz1e
25. říj 2017

@tergal Pevně v to všichni doufáme 🙂 Měla jsem dlouhý protokol+ET, MS přišla po vysazení utrogestanu cca 12 dní po ET. Další cyklus jsem zkoušela ovulační test a jeden den tam čárka byla, i když normální cyklus to rozhodně nebyl. Další MS byla po 26 dnech, což zas u mě není tak neobvyklé. Takže tělo snad znovu funguje.
Jinak umělý přechod se myslím občas používá i při léčbě PCOS, tak snad je to bezpečné 😉

petruska23
25. říj 2017

@tergal taky děkuji. Nicméně po dlouhém protokolu jsem to akorát včera dostala...úplně přesně, jako hodinky, ani jsem to nečekala...A to jsem ten utrogestan po opu docela šidila😎

tergal
25. říj 2017

No,holky,sem na to zvědavá. Mela bych s dlouhým protokolem začít příští měsíc. Dr.mi řekla,že je škoda tento měsíc čekat jen tak na prázdno 🙂 a tak jsem po inseminaci...sice menší šance,ale šance to je,tak uvidíme no..

fanunka
autor
26. říj 2017

@tergal a už ti řekli jak to bude probíhat? 21. den po ms injekce a při další menstruaci začneš stimulovat? já také začínám dnes jsem 10DC. do jakého CARU chodíš?

tergal
26. říj 2017

@fanunka nene ještě právě vůbec nic nevím,měla bych tam přijít po MS,ale jak právě probíhá dlouhý protokol to přesně nevím,i když holky tady naky info už dávaly 😉 v krátkým protokolu se začínalo hned s první MS..tak ty budeš napřed než já,tak pak aspoň povíš 😉 jinak chodím do Gennetu v Praze,kam chodíš ty?

tergal
26. říj 2017

@be_ruska ahojky,ty jsi si nechávala dělat vyšetření PGS vid? Prosím tě jak dlouho pak trvají výsledky a za jak dlouho je pak KET? Embryo transfer asi není v tomto případě...a počítá se to jako druhý pokus,když není ET?

be_ruska
26. říj 2017

@tergal ano. Vysledky byly za 14 a tim padem transfer embrya az v dalsim cyklu. Pocita se to jako prvni KET.🙂

fanunka
autor
26. říj 2017

@tergal k Apolinari. Prave ze dlouhy pry zacina 21. DC injekce na utlumeni funkce vajecniku a pak normalka jako kratky jen se stimuluje misto 8 dni treba 14 dni podle toho jak reaguje telo

fanunka
autor
26. říj 2017

@tergal co je PGS? a proc se dela?

fanunka
autor
27. říj 2017

@petruska23 ahoj a tu biopsii dělají automaticky při každém IVF? Já byla na 2IVF a ani u jednoho ji nedělali.....

jezz1e
27. říj 2017

@fanunka Ne. Musí to doporučit genetik na příklad na základě předchozích potratů nebo genetických vad rodině.

evawest
27. říj 2017

@tergal Ja mela vzdycky cykly docela pravidelne, ale od prvniho IVF je to takovy jalovy, 35, 18, zase 35 dni... Ustalilo se to na cca 32 dnech. Ale jinak nic jinyho nepozoruju.

petruska23
27. říj 2017

@fanunka přesně tak. Je to z indikace genetiky...já mám nemocného synka a přenos na další mimi je 25%. A nebo při vyšší potratovosti, to doporučují.

fanunka
autor
27. říj 2017

@petruska23 aha aha tak my nic nemame a ani zadne potraty..

tergal
27. říj 2017

@fanunka PGS je preimplantacni genet.screening jde ó vyšetření embryí k vyloučení vzniklých vad chromozomů u párů bez genetických poruch. Většinou to doporučuji,pokud se první IVF nezadari,nebo zadaři,ale potratis,nebo je to přes 35let. Pak je este PGD vyšetření a to je k vyloučení dědičné choroby používá se u párů,kteří mají geneticky podmíněné choroby,postižení..

fanunka
autor
5. lis 2017

Holky mam dotaz. V ut zacinam dlouhy protokol, jdu si pro 1. Injekci 22DC. vim ze jsem blahova, ale ciste teoreticky kdybych byla tehotna nemuze mi ta injekce ublížit?

fanunka
autor
23. pro 2017

Holkyyyy jste nektera co prosla stimulaci dlouhym protokolem?