Brňačky, jakou porodnici zvolit-Obilný trh či Bohunice?

lucinka58
1. kvě 2015

Holky Brňačky, obracím se na Vás s dotazem ohledně porodnice. Ono se to začíná pomalu blížit a chtěla jsem se zeptat na názory k porodnici na Obilném trhu a porodnici Bohunice? Já zatím preferuju Bohunice - rodila tam kámoška a zdá se mi tam lepší zázemí, ale ráda si poslechnu kterou byste z něchto porodnic zvolili vy a proč. A také jak jste byly spokojené s personálem a celkově s porodem z některé z těchto porodnic 🙂

peroli
1. kvě 2015

@lucinka58 za sebe radím Bohunice - mám vyzkoušený všechny brněnský porodnice - 1997 Milouši (je to sice už skoro 18 let, nejspíš/určitě se tam už všechno změnilo ale tam by mě znovu už nikdo nedostal.. 😒 ), 2009 Obilňák, 2011 Bohunice a 2014 opět Bohunice - byla jsem tam prostě nejvíc spokojená 🙂

jasně všude máš něco, člověk si ale některý věci/lidi nesmí tak úplně připouštět, za mě jasně vedou Bohunice 😵

V Bohunicích
nejsou tam úplně ťuťuňuňu (což ale vlastně nikde, musíš to brát tak že prostě pro ně je to práce, denní rutina - ty taky určitě po pár měsících, letech nelítáš po pracovišti jako sluníčko na obláčku 😀 ) ale až na jednu sestru na novorozeneckým byli všichni úplně v pohodě 🙂
na porodním - jediný co mi vadilo bylo, že nechodily častěji kontrolovat jak porod pokračuje (ale to možná bylo tím že tam byl se mnou i manžel, kdybych tam byla sama asi by to bylo jiný, mluvím ale o roce 2011.. ve 2014 jsem porodila 10 minut po příjezdu 😀 tam nebyl čas na nějaký kontroly 😀 ), jediná nevýhoda je v tom, že tam mojí porodní boxy, tudíž bez záchodu a bez sprchy, tam si musíš dojít - ale v případě klystýru se můžeš sestry zkusit zeptat jestli by ho nešlo dát až přímo na záchodě 😉
po porodu už na pokoji - některé sestry a mudry přijdou a rovnou se zeptají jestli něco nepotřebuješ (ty převažovaly, furt nám tam někdo lezl a votravoval 😀 a ptaly se jestli je vše ok ) ale některých se musíš zeptat sama - nikdy jsem neměla problém že by mě někdo nějak odbyl... ženský sestry i doktorky byli fajn, se dvěma jsem si tam i pokecala a zasmála se, dětský už jsou trošku odtažitější ale taky v pohodě (s jednou jsem si tam ale taky super pokecala) 😉
pokoje hezký, postele po 2, společný záchod a sprcha pro 2 pokoje (každé samozřejmě zvlášť, není to v jedné místnosti 😉 )
jídlo mi kupodivu i chutnalo 🙂

Na Obilňáku
Porod super, asi nemám co bych vytkla (ale já jsem celkem nenáročná 😉 ), sestra super (dokonce manželovi donesla i kafe 😀 ), doktorka úžasná 😵
mají tam porodní pokoje, takže vlastní záchod a sprcha po ruce, pár kroků od postele
na 6-kách - doktorky byly tehdy takový studenější, nijak extra se neangažovaly, když ses zeptala, odpověděly ale přišlo mi, že si dost udržují odstup, že se chovají víc profesionálně než lidsky - ale tohle mi třeba nevadí, nejsem na dovolené ve 4* hotelu, že jo? 😀
na dětským to už bylo o trošinku horší, byla jsem tam asi 3x a vždycky mi přišlo že je trochu obtěžuju, zdržuju od práce ale že by byly nepříjemný to ne... ani tohle mi ale třeba nevadilo 😉
jídlo nic moc 😝
sprchy společné pro všechny pokoje 🙄
největší hvězdu jsem ale poznala poslední den, když se mě přišla zeptat jestli by mohla už konečně převlíct postel 😀 😀 ta mě baví dodnes 😀

cabo
1. kvě 2015

Jestli muzu treti, tak nemocnice Milosrdnych bratri. Skvely pristup vsech. Maly se neotocil a nebyl vubec problem domluvit si cisare. Na Obilnaku to treba kamosce odmitli udelat,pry to nejak pujde!

Starali se jak pred zakrokem,behem nej i po nem. Pristup jak sester tak lekaru si nemohu vynachvalit. Kdykoli nastoupila na smenu nova sestra, at uz ze sestinedeli nebo z novorozeneckeho,predstavila se,zeptala se bud na nas stav nebo na mimi atd.
Velke plus vidim take v tom,ze se neplati na "osobu blizkou" u porodu, co vim tak v Bohunicich se plati.
Nevim zda jste pro monitor dechu.... v nem.M.bratri ho ma kazde mimi a to i na novorozeneckem kdyz neni s matkou, v Bohunicich ho dostane jen mimco s nizkou porodni vahou nebo s jinym problemem,proste jen pokud to napise lekar.

Co se tyce jidla,nemelo chybu. Bohata snidane i vecere (napr.k veceri 3 rohliky, pomazanka,ovoce), obedy super.

Vim,ze kazda nemocnice ma neco a vzdy zalezi na tom,jak se skloubi predstava rodicky s realitou v dane nemocnici. Doporucuji si zajit na prohlidku - ja nakonec byla jen u Milosrdnych,i kdyz jsem planovala projit i Bohunice. Ale porodni saly -toaleta,sprcha, mic, prostor pro manzela, stolek, pult na jidlo, pult na opecovani mimi- a pristup por.asistentky,ktera byla u kurzu a prohlidky me nadchl a nikam jinam jsem uz nesla.

Co slysim z okoli,tak cim dal tim vice zen zacina preferovat Nem.m.bratri.

Tak hlavne at jste s vyberem spokojena!

bajana
1. kvě 2015

Radim ti pridať sa do skupín jednotlivých pôrodníc a precitat si ich. Tiež zájsť na prehliadky salov a zvážiť, čo je pre teba počas a po pôrode dôležité. Sama sa veľmi rada vrátim do Bohuníc.

ingridka91
2. kvě 2015

Ahoj poprvé jsem rodila na Obilnaku (před 5 lety) a znova z osobní zkušenosti bych tam rodit nechtěla!Narazila jsem na neochotny personál a to tak,že se člověk bál na neco zeptat...
Další porod jsem podstoupila u Milosrdnych bratri a byla jsem tam naprosto spokojená!Personál bez chybicky 🙂 A odrodil mě 🙂 mladý,velice pohledný pan doktor...
U 3 porodu jsem se vůbec nerozhodovala a zvolila stejnou porodnici a opět bez chybičky!Sice jsem neměla stejné 😅 ho doktoa 😕
ale nový porodní sál 🙂
Slyšela jsem,že Bohunice také bez chybičky 🙂
Držím palce !!!!

lucinka58
autor
2. kvě 2015

Ahojky holky, děkuju moc za Vaše názory 🙂 Osobně jsem si vyloučila Obilňák už jen kvůli tomu, že jsem tam v posledním roce byla 3x na pohotovosti a přístup těch mladých doktorek, který jsou ode mě mladší cca o 6 let byl fakt hroznej..... Hlavně mě teda dostala jedna, která mi u prvního těhotenství velmi neosobně a podle mě teda dost drsně obeznámila, že mimču netluče srdce..... ☹ Sice je fakt, že na poslední pohotovosti mě takový mladý pan doktor názor na personál trošku změnil, ale i tak..... Mám z Obilňuku prostě osypky 😀 Ale k Miloušům se zkusím zajít podívat - děkuju za tip 🙂

veruska007
2. kvě 2015

Já jela 2x rodit do Vyškova a rozhodně nelituju.
Velmi špatné zkušenosti mám z Bohunic.

sasi2222
2. kvě 2015

Já taky rodila ve Vyškově, měla jsem to hodku a půl a stálo to za to 🙂 měla jsem svou PA a pohádkový porod 🙂

adelka21
25. kvě 2015

Já byla v Bohunicích, porodní OK, byla jsem spokojená, dokonce se umí i představit 😉 což ne všude je zvykem 😀 . PA dobra, umělá podpořit, poradit tzv " nakopnout" k výkonu 😀 . Největší sok jsem měla, když mi klepla vždy na dveře, abych věděla ze jde, nevtrhla tam jak vitr 😀 už z toho jsem vycitila respekt, ano měli tam ke mne respekt jako k rodiči ženě, absolutně jsem se necítila jako někdo kdo otravu je. Zkratka vždy něco navrhli, vysvetlili, poradili, pomohli. 😉 Porod je také hodně o psychice a já se tam cítila dobře, porod proběhl v pohodě. Poporodní už taková hitparáda nebyla ale dalo se to 😀

zirafamonca88
26. kvě 2015

Já osobně rodila v Bohunicích v roce 2012 a naprostá spokojenost. Na porodním úplně bez problému, přístup personálu super, dokonce mi na porodní box pak donesli i oběd, který mi schovali. Jediné mínus, že sprchy a wc jsou na chodbě. Na šestinedělí byla jen jedna dětská Dr a jedna sestra trochu protivná,ale jinak paráda, jak doktroři,tak hlavně sestřičky. Byly jsme teda na pokoji po 3, protože v té době bylo úplně narváno,ale mělo to i výhody (pohlídání miminek když jsem byla ve sprše, bylo si s kým popovídat) a koupelnu jsme měly jen my 3 pro sebe. Na novorzeneckém také až na jednu sestru naprostá pohoda. Takže já se chystám opět rodit tam.

S obilňákem jsem na tom podobně,jen o něm slyším a už se osypávám a to mám jen zkušenosti své sestry + z doslechu.

O Milosrdných jsem také přemýšlela a rozhdovala se mezi nimi a Bohncemi. Dokonce moje Dr tam tenkrát rodila (ted nevím,jestli tam ještě působí) a říkala, že by mi tam i zajistila místo, protože jsem jí narovinu řekla, že mám strach, že nebudou mít místo a stejně budu muset jet jinam. Takže to bylo pro mě první takové mínus, že mají málo místa. A pak se ke mně donesly různé zkušenosti....že jsou sice milí a rodinní, ale nejsou moc zastánci "urychlení" porodu, takže epidural apod moc neuznávají a pomáhají až to prý trvá opravdu dlouho. To samé císař. Ale kdo ví, třeba to tak není.

Stejně je to vše hlavně o personálu a když má člověk narazit na blbce může na něj narazit kdekoli. A i zkušenosti má každá z nás jiné.

macinek
26. kvě 2015

Rodila jsem v roce 2010 na Obilňáku a nemůžu si absolutně stěžovat, personál super, sem tam se našla nějaká míň ochotná sestřička na novorozeneckém, ale nic hrozného. Teď jsem uvažovala o Milosrdných, ale vzhledem k tomu, že je tam jenom jeden nadstandard tak jsem to zavrhla, u prvního jsem původně chtěla do Bohunic, ale když jsem se chtěla objednat na monitory tak mi řekli, že nemají místo a že mám jít jinam.

Švagrová rodila obě děti taky na Obilňáku (2010 a 2013) a kamarádka taky v roce 2013 a byly spokojeny.

blahova_andrea
26. kvě 2015

já rodila 2x u milosrdných, takže s ostatními zkušenost nemám. z obilňáku mám taky osypky, rodila tam kamarádka a zrovna spokojená nebyla, jak to tam popisovala, moje máma tam byla na gynekologické operaci...no prostě špatné asociace. bohunice se mi nelíbí, přijde mi to jako továrna. prostě moc veliký, neosobní, já v tomto směru volila raději menší prostory a kolektiv. komorní milouši mi vyhovovali 😉

bajana
26. kvě 2015

@zirafamonca88 to o sprchách a WC na chodbe v Bohunicich už zda sa neplatí a všetky boxy mali byť prestavané na nadštandardné, tzn. s vlastnou socialkou 😉

lucinka58
autor
26. kvě 2015

ahojky byla jsem na prohlídce v Bohunicích a všechny porodní boxy mají své WC a sprchu 🙂

danny36
26. kvě 2015

Rodila jsem v Bohunicích r.2013 a naprostá spokojenost. Nic nevnucovali, nic nedělali "preventivně", vždy se mnou o všem mluvili, konzultovali. Na porodním boxu jsem byla jen já a manžel, PA se tam objevila jednou za čas na kontrolu, když přišli kontrolovat ozvy a já zrovna měla "kontrakci", počkala až prodýcháme, jenom našla srdíčko, poslechla a hned odcházela, žádné šněrování, žádné musíte ležet, doporučovali polohy a způsoby, aby porod pěkně postupoval. U nás nakonec došlo k akutnímu císaři, ale jen z toho důvodu, že malý měl velikou hlavu a já úzkou pánev. Dokonce mi doktor dával na vybranou, zda chci nechat porod ještě běžet nebo to ukončí sekcí (rodili jsme přes 8 hodin a až ke konci, kdy jsem byla otevřená na 7cm a porod by byl možný se teprve podával epidurál a oxytocin, protože malý vůbec nešel ven, porod začal spontánně). Manžel směl na sál, pak šel za synem a ze sálu mi ho vezl na JIP, kde jsme se mohli všichni spolu kochat. Pak mi ho i v noci poctivě vozili na kojení. Sestřička potichu přišla, podala, popř. pomohla přiložit syna k prsu a počkala až se sám odpojí, stála a koukala z okna. A zase potichu odcházela. Synovi nikdy nedali dokrm a pokud dávali, vždy to bylo po konzultaci s matkou a ukazovali, jak ho podat stříkačkou. Za nás Bohunice super.

bajana
26. kvě 2015

@lucinka58 znamená to, že sa už nepripláca, keďže sú všetky"nadštandardné"?

danny36
26. kvě 2015

Mimochodem. Sestřenka rodila v Bohunicích r. 2014 podruhé a říkala, že na ni to tam bylo moc "přírodní". Doktor se jí ptal, zda ji nevadí, že ji nenastřihne, že to hráz vydrží 😀

lucinka58
autor
26. kvě 2015

@bajana všechny boxy nadstandardy nejsou. Myslím, že nadstandardy jsou tam 4 boxy. Ale i normální box je vybavený vlastním záchodem a sprchou. Spíš mi přišlo lepší na tom nadstandardním boxu, že jsou tam plný dveře a ne zašupovací skleněné. Přijde mi to pak jako větší soukromí. A kromě toho jsou na nadstandardu lepší polohovací postele a na jednom je dokonce i vana 🙂

simirek1
26. kvě 2015

Ahojky, byla jsem loni s pupíkem hospitalizována na porodnickém odd. na vlastní žádost na Olbilním trhu. Jsou tam profíci, milí a příjemní lidé. Jelikož se přirozený porod změnil na císařský řez, personál jednal rychle a na nic nečekali a odvezli mě na sál, kde provedli císařský řez. Poté jsem následující den byla převezena na nadstandartní pokoj, který byl vybavený nábytkem, TV, sedačkou, vlastním sociálním zařízením, stolečkem se židlí. Jediné s čím jsem byla nespokojená, je strava těhotných maminek (pečivo s paštikou a další den balené toasty) a taky mi moc dobře neporadili s kojením. Ale je tam velmi milá vrchní sestra pí. Kameníková, na kterou se může rodička s čímkoliv obrátit a ona moc ráda pomůže! 🙂

annaluciapetrzel
26. kvě 2015

@lucinka58 naprosto bezkonkurencne OBILNAK. za me palec nahoru. Jo a maj tak detskou JIP takze pkd chces pro mimi nejlepsi, tak urco tam! A to i pkd rodis v terminu, nikdy nevis. Jinak ja mela dobre zkusenosti i s mladyma MUDr, ale ja jsem takova, ze se nedam, no 🙂 a musim velmi ocenit pristup MUDr kt jsem podepsala reverz a pak jsem za 2h byla zpet. Rekla jsem ji, at me s klidem serve a ona rekla: a vyresi to neco? ne. takze hlavne at jste v poradku vy a mimco. Kortikoidy a uz se jelo. Pak velmi ocenuji rozhodovani okolo akutniho cisare, hodne jsme krvacela, nakonec diky skvelemu MUDr s velmi racionalnim a odbornym pristupem jsme do toho nesli. Novoroz. JIP: naprosta profesionalita. Skveli neonatologove, citlivy pristup. Pozn. Porod v 31tt+3. PS: a kojim doted jen diky tomu,ze fakt se mi sestry z rooming-in venovaly, cca 3tydny jen jsem odsavala, zacinali jsme na 2ml vypiuteho mleka a po mesici jsem odchazela s plne kojenou dcerou (a to jsem to x-krat chtela vzdat)

bajana
26. kvě 2015

@lucinka58 aha, dik za odpoveď...bola som na nadštandarde hlavne kvôli tej sprche, ale dobre vedieť, že už je na každom boxe

mircisek
26. kvě 2015

Já jsem třikrát rodila v Bohunicích. Poprvé před 7 lety - děs a hrůza, personál neosobní, sestry protivné, když jsem chtěla bonding, tak se na mě dívali jako na plaza. Podruhé před 4 lety - personál podstatně lepší, ale bonding trval jen chvíli. A před 2 lety a to jsem se nestačila divit. Bonding proběhl automaticky, doslova mě poprosili, zda můžou malou prohlédnout, když jsem souhlasila, tak to trvalo tak dvě minuty. Mezitím mi doktorka nabídla, že mi udělají dva kosmetické stehy, souhlasila jsem. Mezitím malou zabalili, ale než mi ji vrátili do náruče, tak ji zase svlékli do nahulata a my se další dvě hodiny tulily. Sestry milé a příjemné. Prostě za 7 let neskutečná změna. Kamarádka pro změnu zhruba ve stejných časech rodila u Miloušů, poprvé nadšená, podruhé v podstatě taky a potřetí šla otrávená nepříjemnými doktory a sestrami a lehce neprofesionálním přístupem k rodičkám. Prostě se personál mezi brněnskými porodnicemi točí. Co vím z doslechu, tak přístupem jsou na tom teď asi nejlíp Bohunice, ale to už je jen z doslechu.

funnysunny
26. kvě 2015

Pridavam svoju skusenost aj ja..min,rok porod v Bohuniciach:
-porodny box-na wc som musela ist von
-na nadstandarde som mala pokazene okno a dost fukalo vtedy!/ide o mimco!takze chvile po porode mi rusili opravari,ktorych doslova musel prikazat moj manzel neochotnej sestre,lebo ze inac si zavola vedenie..
-strava des a hroza a to pritom zjem skoro vsetko
-sestry beru vsetko ako na beziacom pase..ok,ale kusok ochoty by nezaskodilo!!boli tam asi 2,co boli v pohode
-co sa kojenia tyka,radsej ti ako prvorodicke podstrcia klobucik!co som nastastie nemala a rozkojila sa pekne az doma..plus jedna sestra chcela od mojej znamej poplatok 50KC za krabicku na klobucik!pod uroven
-monitory dychu maju len niektore miminka
-platba za ucast manzela pri porode

A teraz pozitivum 🙂 🙂 Porod som mala velmi dobry a bezproblemovy,ale tam zohrava rolu psychika.Plus PA bola skvela pani.

Ja by som najradsej po porode sla domov 🙂

Dufam,ze si dobre vyberies 😉

funnysunny
26. kvě 2015

Nechcem odbocovat od otazky "autorky" 🙂 ale tie, ktore ste rodili v Bohuniciach-ako dlho ste mali mali pri sebe babatko hned po porode?Diky

bajana
26. kvě 2015

@funnysunny skús sa opýtať aj v skupine o Bohuniciach...ja som mala dcérku asi 45 min, pretože som musela na sal na vyberanie placenty, tak ju zabalili a ostala ďalších 45min. s manželom...čo viem, tak štandard je 2hod, len keď majú nával a nie sú žiadne komplikácie, tak to trochu skrátia

berusinecka
26. kvě 2015

@lucinka58 Tak já musím jednoznačně doporučit OBILNÝ TRH. Úmyslně jsem tam porodila oba dva kluky (před 4 lety a před rokem a půl) a dokonce ve stejném žlutém pokojíčku 🙂. Před druhým porodem jsem tam ani nevolala-že rodím. Aby mi náhodou neřekli, že mají plno. Jela zrovna tam. Naprostá spokojenost. Chodila jsem tam už na kontroly před porodem. Vždy byli příjemní. Je pravda, že záleží na lidech. Já jsem nekonfliktní typ a pokud má někdo blbou náladu, tak mě úsměv jen tak nezmizí. Přijímací ambulance v pohodě. Když se tam chodí ještě na kontroly, tak to tam občas trvá, ale dá se to pochopit. Přijímají tam rodící, navíc tam chodí na kontroly ženy na rizikovém, které tam leží. Sestřičky i doktoři úžasní. Starají se. Při otevírání jsem je ani nepotřebovala. I tak se chodila ptát sestra, měřit ozvy,...Na samotný porod přišli (sestra i doktorka). Je tam tuším 4-5 boxů, podle barev. Hned u toho jsou i tuším dva sály. Vše krásně nové. V boxu je záchod, sprcha s balónem, v pokoji žebřiny, žíněnka, balón,...Se sestrou jsem u obou prošla porodní plán a neměli s tím problém. Po porodu jsem kluky dostala a měla je u sebe. Pěkně nahaté na tělo, jen s čepičkou, U obou přestřihával šňůru tatínek a psal jména. Při převozu na pokoj mi je jen odvezli vykoupat a po hodince mi je dovezli. Poporodní je sice trošku starší-ale co. Hlavně že se o nás krásně postarali. Sestřičky příjemné, poradily, nikdo si na mě neotevřel pusu. Jen ty co tam uklízejí byli trošku nepříjemné, ale já jim s úsměvem poděkovala za úklid a bylo. Nesetkala jsem se tam, že by nějakou maminku vyšupli ven z pokoje, že už jede domů a nemají místo (jak se to stalo kamarádce, která i s miminkem čekala celé dopoledně na chodbě v bohunicích než je propustili). I na dětském příjemné,hodné, poradili ohledně kojení-žádné narážky, že to neumím atd, žádné dokrmování za každou cenu. Víc si hlídají jestli miminka přibírají a i proto pustí i o den později, ale to je podle mě správně. Ale zažila jsem tam maminku, která to chtěla hrotit a podepisovat reverz. Jídlo výborné. Já jsem si to tam užívala, protože pak mi doma nikdo nepomáhal a nikdo nevyvařoval a nemám mlsný jazyk 🙂 . Navíc mají tam pro miminky jipky, takže pokud je něco z miminkem, převezou ho na obilňák. To byl také z hlavních důvodů proč ano. Prostě rodinná, klidná, pěkná porodnice. Když se zadaří, zase chci tam. 🙂 🙂

danny36
26. kvě 2015

@funnysunny já sice nakonec rodila císařem, ale jen co ho sestřička umyla, přinesli mi malého a byl u mě celou dobu než jsme odjížděli ze sálu na jip. Co mě převáželi na lůžku na JIP, tak manžel přivezl malého na jip i z postýlkou z novorozeneckého. Umožnili by mi i bonding na sále (než by mě doktor dodělal), ale přiznám se, že jsem ho nevyžadovala, protože to bylo takové krkolomné (máte před sebou roušku, ležíte na úplně rovném stole apod.), ale manžel mi malého držel u hlavy a já ňuchňala a hladila (anesteziolog mě dokonce odškíroval, abych mohla k synovi 🙂 )

danny36
26. kvě 2015

Jinak mi doktor ještě na JIP řekl, že pokud plánujeme druhé a bude vše ok, nevidí důvod, proč nerodit přirozeně (preventivně na sekci neposílají) a zažila jsem maminku, které museli v noci udělat akutní císařský řez (asi u ní byly nějaké komplikace před porodem) a ještě chvíli poté, co ji přivezli za námi na JIP, za ní přišla dětská dr. ji všechno povědět co a jak se synkem. Chovali se všichni moc dobře 🙂

ondy13
26. kvě 2015

Vyškov!!!! Úžasný zážitek, lidi, prostředí, klid, pohoda, domácí milá atmosféra. Pokud nerizikové těhotenství, tak doporučuju!

zirafamonca88
27. kvě 2015

@bajana Tak pokud je jsou už ted na všech boxech, tak je to paráda a posun za těch víc jak 2,5 roku co jsem tam rodila. 🙂
@funnysunny Rodila jsem tam v říjnu 2012 a malá s námi (já a manžel) byla na porodním boxu víc jak 2 hodiny a to měli nával. Pak si ji asi na hodinu odvezli na umytí, větší prohlídku atd (já mezitím šla do sprchy. poprvé na wc a převlékla se) a pak jsem si pro ni hned šla na novorozenencké a měla jsem ji už celou dobu u sebe až na poslední den, kdy se musela jít slunit kvůli začínající se žloutence.

adelka21
27. kvě 2015

@funnysunny musím souhlasit, porodní oddělení, pece, personál je v Bohunicích velmi dobrý, tak trochu je tam maminka péčí " rozmazlena" a pak se trochu diví na poporodnim. 😀 😀 tam by mohli teda ještě zapracovat 😀 i když některé sestřičky byly opravdu zlaté, bohužel některé vypadaly, jak je to ohromné nebaví a jak obtezujete. a to samozrejme ovlivní pohled na cele oddělení. Ale většina byla skvělá 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru