IVF, ET a KET v září, říjnu 2014

kytka12
20. črc 2014

Plánujete v září nebo říjnu IVF nebo KET? Je tu mnoho diskuzí ve kterých se ztrácím, proto zakládám toto téma. Snad se navzájem podpoříme. Mě čeká KET a plánuji ho až na září, až se trošku zmátožím po odběru vajíček. Těšíte se na IVF popř. KET jak k tomu přistupuje partner? Podporuje vás nebo to moc nechápe?

kapr
4. zář 2014

@78marcela do Brna jsem taky dělala přijímačky. Byla tam hustá matematika. Ale zase v Praze byla hustá čeština 🙂

punky
4. zář 2014

@evcann ja jsem lucka je mi 25 let mame syna stepanka a kvuli me geneticke nemoci musime podstoupit IVF s PGD mame za sebou jeden nevydareny ET.

eviks
4. zář 2014

@fucipe Jsem ráda, že ti tu dělohu nechali, takhle je stále naděje. Ty máš polycystické vaječníky, že jsi měla OHSS? Já sem právě 6.den stimulace, 1.IVF a měla sem 20 folikulů a doktor už se děsil, že je jich tam moc, ale co je 20 oproti 40. Těch 40 už viděli během stimulace? Já jsem také nemocná, mám problém s ledvinama, ale údajně by to nemělo mít na těhotenství vliv pokud nebude nějaká joo špatná kolika. Modlíme se🙂

eviks
4. zář 2014

jinak bych se k vám holky také chtěla přidat, je mi 28, 1,5 roku snažení, problém: zatím víme jen o anovulačních cyklech, partner ok, 5 nevydařených IUI a vyčerpány pokusy s Clostilem, nyní stimuluju na 1. IVF, odběr naplánován na 9.9

maggie4
4. zář 2014

@catchulinecka nevím, jestli budu mít dlouhý nebo krátký, doktor mi zatím nic neřekl, dozvím se to až 16.9., takže fakt nevím. Minule jsem měla dlouhý, prý je to při endometrióze lepší. Umělý přechod jsem tentokrát neměla (- ten jsem měla skoro před 5 lety). Píchala jsem si Dipherelin (na oblbnutí mozku) a pak Gonal (na oblbnutí vaječníků). Co jsem měla pocítit? Nevím, jak to myslíš.

evcann
4. zář 2014

Dashi
Helios Brno
1.ivf - nic (2 ks)
1. ket - nic (2ks)
2. ket - nic (2ks)
přípravy na 2. ivf - nejspíš září - stimulace, čekáme na výsledky

Kapr
Iscare

Evcann
Iscare
PCO a zvýšená buněčná imunita
1.IUI červenec - neúspěšně
srpen příprava na 2. IUI
pokud se nepovede tak v říjnu na 3. IVF

78marcela
Car Reprofit Brno
1ET nic, 2KET nic
3KET zamlkle tehu
4KET nic
5KET - 15.8. - potvrzené těhotenství zatím z krve

Maggie4
září/říjnu 2.IVF
Teď mě čeká znovu vyšetření krve a v půlce září začínám stimulovat

Hanourek

Snailka
CAR Motol Praha
2x IUI nic
Nyní stimulace na 1. IVF

Fucipe
5 let snažení
4 potrat, revize
nyní......

Punky
syn
diagnostikována genetická nemoc - IVF s PDG
1x neuspěšný ET
nyní .............

Eviks
1,5 roku snažení
vyčerpány pokusy s Clostyl.
nyní stimulace na 1 IVF (odběr 9.9.)

evcann
4. zář 2014

tak tabulka tu je, jen možná jeste nové holky napsat CAR kolikrat se tu resi jak co kde delaji tak by to mozna nebylo spatné a pokud chcete neco pridat nebo odebrat tak neni problem 🙂

catchulinecka
4. zář 2014

@maggie4 tak to jsem z toho jelen...mne doktor rekl, ze zkusime dlouhy protokol, kdymsi budu pichat Diphreline a pak zaroven gonal a ze jako timto vlastne prodelam umely prechod. Myslela jsem, kdyz jsi to mela stejne, tak jak si to zvladla psychicky 😉

maggie4
4. zář 2014

@catchulinecka aha, tak takto jsem to měla taky, jen to nikdo nespojoval s umělým přechodem. 14 dní Diph. a pak k tomu ještě gonal. Ten umělý přechod, co jsem měla tehdy, byl na půl roku a pouze vyšší dávkou Dipherelinu. Ten dlouhý protokol jsem psychicky zvládala asi dobře, nevím, ale nic zvláštního jsme nepozorovala 🙂 Samozřejmě psychika nějakým způsobem pracovala, ale to spíš bylo celkově tou situací - čekání, jestli se to povede, myslet na ty injekce, píchnout to do sebe a tak. Já jsem ale celkem psychicky odolnej člověk, unesu toho hodně, ale když už je toho fakt moc, tak mi stačí i malá poslední kapka a sesypu se 🙂

punky
4. zář 2014

@evcann jo tak do caru chodime do ARTU v ceskych budejovicich delali nam genetiku,spermio,hormonalni profil,genetika se delala i v budejovicich i v praze a v brne.jinak prej u nas neni nic potreba ale chci si nechat udelat imunologii.jinak vse bylo u nas v poradku na jednicku.bylo mi receno nekolika doktorama ze se to stava ze se to nepovede ze neni nic na 100 procent a ani to ze jsme zdravi a v nasem pripade oba plodni tak to neznamena ze se nam to prez IVF povede a ze mame pocitat s opakovanym IVF s PGD.jinak cenove nas to vyslo cca 35 000.jeste mam dodat nejake info? 😀 😉

lentikalena
4. zář 2014

@evcann Ahojky co,už máme zasebou podstoupili jsme genetiku a manžela zjistili cistickou fibrozu,proto má hodně slabej spermogram.Jinak u mě prý vše v pořádku.Od zítra si začínám píchat.Pátý den ult a pak budeme čekat co dále a co ty?

evcann
4. zář 2014

@lentikalena já píchám ted Fostimon a jdu v sobotu 10 den cyklu na kontrolu tak jsem taky zvedava, genetiku mame taky, imuno taky, spermio dobry, ale ja mam ten debilni syndrom anovulaci :/

lentikalena
4. zář 2014

To je stejně v čoudu mi co po mimi toužíme tak co vše musíme podstopit a ty co si mimi nevážejí a odhazují tak ho mají. ☹ Tak musíme doufat že se nám to podaří. A jak dlouho se snažíte o mimčo?

lentikalena
4. zář 2014

Ahoj holky prosím chci se zeptat po odebrání vajíček jak jste se cítili ,že prý je to hodně bolestiví,když to příjde k sobě.Vaše zkušenosi děkuji.

catchulinecka
4. zář 2014

@maggie4 moc díky, jsi hodná, trošku jsi mě uklidnila 🙂 píchám ten Diph. od pondělka a ještě jsou přede mnou víc jak dva týdny a pak ještě k tomu Gonal, ale to už je brnkačka to pero 🙂 zatím píchá manžel, jsem prostě měkká, jenže příští víkend jede na služebku, tak prostě budu muset píchnout...já jsem spíše odolná psychické také, ale fyzicky moc ne-éééé 😀

p1983k
5. zář 2014

@lentikalena Ahoj,mě dost bolelo břicho,ale dalo se to vydržet i bez léků..bohužel jsem pár dní na to dostala druhý stupeň hyperstimuláku..že ti tělo moc reaguje na léčbu..to už jsem musela k doktorovi a dostala jsem léky na ředění krve,to byla dost velká bolest..jsem ani chodit nemohla,ale všechno se dalo do pořádku po pár dnech.

maggie4
5. zář 2014

@catchulinecka Neboj se, to zvládneš i sama, když ti nic jinýho nezbyde 🙂 Nejhorší je ta první. Já jsem si tu první taky pěkně nachystala a že si ji píchnu a najednou blok - nešlo to. Tak se na mě manžel vrhal, že mi to píchne. Poslala jsem ho umýt si ruce a mezitím jsem se odhodlala a bylo to tam 🙂 Pak jsem byla ráda, že to dělám sama, protože manžel nebyl vždy ve správnou dobu doma. Jo, ale vzpomněla jsem si teď, že se mi většinou po tom Diph. trošku zamotala hlava, ale po pár minutách to bylo ok.

evcann
5. zář 2014

@lentikalena ahoj, ja byla dvakrát a nebolelo me vubec nic, citila jsem se dobre 🙂

fucipe
5. zář 2014

@evcann 11.9.2014 transfer 2 embryí

fucipe
5. zář 2014

Ahojky spolubojovnice,tak včera sliznice na UTZ 8mm. Transfer je naplánován na čtvrtek 11.9. od zítra si pícham fraxiparin a utroš 2-2-2 dnes píchnut první pregnyl a pořád baštím estrofem, pregnyly budu mít ještě 2 a když se zadaří,tak píchání fraxiparinu do 12tt

fucipe
5. zář 2014

@eviks u mě bylo vidět na utz, že bude folíků až až. držím palečky, ať máš dobré a kvalitní
jj mám PCO, endometriozu, céliakii, astma, epilepsii a to vše se na to podepisuje, v roce 2009 ozařování kvůli nádoru v děloze

eviks
5. zář 2014

@fucipe děkuji moc, stále doufáme, bude to pro nás zase krok kupředu, protože budeme vědět jestli jsou v těch folikulech nějaká vajíčka. Máš toho tedy požehnaně, ale pokud se člověk stále cítí na to mít mimčo, tak to nevzdávat. Přeju ti, aby byl ET úspešný, přece jen ty 2 embrya jsou výhodnější a větší šance. Vím, že to bude asi znít blbě, ale když jsi psala o těch revizích a samovolných potratech atd, tak si říkám, že jste třeba neměli zatím štěstí, ale už jsi otěhotněla a ono to jednou prostě dojde do správného konce! Ještě se chci zeptat, jak si měla to ozařování, tak ty pokusy byly předtím nebo potom?

suzik161
5. zář 2014

@lentikalena ahoj, omlouvám se, že se vám pletu do diskuze, ale delší dobu vás pozoruji, protože mě čeká další pokus IVF nebo KET, ještě nevíme. Taky jsme byli na genetice a manželovi zjistili to samé, byl s tím někde, mému doporučili nějakou operaci. Ještě nás čeká imunologie a pak hurá. 😀 moc děkuji za odpověď!

lentikalena
5. zář 2014

@suzik161 to je v pořádku ráda odpovím.Nene byli jsme na té genetice jak jsem psala manžel má cistickou fibrozu,ale žádnou operaci mi nedoporučovali.Od zítřka si začínám pícht a pak utc a na první IVF. A nikde stím nebyl akorád nám řekli že naše děti na to můžou mít také a to na nehledě pohlaví.A tvému doporučili operaci.

lentikalena
5. zář 2014

@evcann Moc děkuji za odpověd.

lentikalena
5. zář 2014

@p1983k Moc děkuji za odpověd.

suzik161
6. zář 2014

@lentikalena my jsme byli na genetice v Brně a tam zjistili manželovi taky gen pro cystickou fibrózu. Dr. říkala, že proto má horší spermiogram, že by mu pomohla operace varlat a nadvarlat s nějakou léčbou. K tomu musí jeho rodina na odběr krve a na kontrolu, jestli je to dědičné nebo to má pouze on, abychom věděli jaká je pravděpodobnost, že by to měli naše děti. Jinak i já musím na krev, zda to nemám. Tak to je asi jiný postup. V pátek nás čekají výsledky imuna a pak to chceme zkusit dál, doufám, že tam něco objeví, mám za sebou 1x IUI, 2x IVF a 1x KET a z toho min. 2x biochemická těhotenství. Tak to budu držet palce, aby to vyšlo!!!

lentikalena
6. zář 2014

JJo to já jsem také byla na krvi jestli to nemám také a naštěstí né.Jsem ráda,že jsem našla někoho kdo má stejný problém,že se můžeme navzájem informovat.Musíme doufat,že se nám nám to také podaří jako ostatním.

lentikalena
6. zář 2014

@suzik161 ale na krev chlapa rodina nemusela.

suzik161
6. zář 2014

@lentikalena Já jsem taky měla radost, když jsem to tu četla, že je někdo kdo má stejný problém. Na internetu toho moc není. Tak třeba má ještě trochu jinou, prý je jich hodně, můžou být na různých genech. U nás musíme všichni, já a rodina manžela. Imuno máte??