Kolik ivf jste museli absolvovat, aby se zadařilo

miralia
18. únor 2019

Ahoj všem snažilkám.
Ráda bych věděla na kolikátý ivf se vám podařilo a z kolikati vajíček kolik oplodněných, kolik zbylo.
Já první ivf, 19 folikulu 15 oplodněných, zbyla 2 na zamražení, rozmražení prežilo jen 1.Zavedeno bez úspěchu.
Druhé ivf, 40 folikulu, 14 oplodněno, 4 den po oplodnění jsou zase jen dvě. Teď se bojím, aby vydrželi. A zítra se rozhodne zda geneticky testovat

miralia
autor
23. únor 2019

@merope No to mě nedošlo s tou pojišťovnou.
To máš pravdu.
Taky si myslím, že se spermie dají zlepšit což kdyby bxl u nás tenhle problém, je to v pohodě.
Jinak jsem se koukala do mých zápisků co si vedu a embrii jsem měla třetí den 5.
Takže fakt nevím.
Chtěla bych zda by šly spermie nabrat doma, myslím, že to má taky velký vliv.

mamemimomu
23. únor 2019

U nás bylo úspěšní 1. IVF - 15 folikulů - 12 vajíček - 9 oplodněno - 8 embryí přežilo do 5tého dne - 2 embrya vložena - narodila se dcera. 6 se jich mrazilo - pak 4krát KET - všechny neúspěšné.
Pak 2. IVF úspěšné - 9 vajíček - oplodněna všechna - do 5tého dne se dostaly 4 embrya - 2 vložena - syn.

amona
24. únor 2019

@xxx3d ahoj, mohu se zeptat jake byly výtky vůči Repromede? Já teď odcházím z obilnaku a čeká mě první konzultace prave tam...

miralia
autor
24. únor 2019

@mamemimomu No tak to je úžasný super. Všem vám přeji hodně zdraví a štěstí.

xxx3d
24. únor 2019

@amona ahoj, přístup. Já jsem v tý době měla 37, plus mínus a oni mi řekli, že v podstatě nemají cenu žádné testy, a rovnou darovaná vajíčka a spermie, tak mě to trochu zaskočilo, jakože by to byla jediná možnost... No, pak mi ty testy udělali, některé jsou nutné, některé ne, všechno se tak nějak vleklo, mám to v porovnání s Reprofitem a koukali na mě jako na starou, což jsem byla 🙂 akorát, že mě to znechutilo, tak jsem si dala pauzu.

merope
24. únor 2019

@miralia V Gennetu jdou spermie nabrat doma, ale rovnou před tím varuji - tak špatný spermiogram jako když jsme nabírali doma měl chlap snad 1-2x (a to jsme krom těch 5 IVF měli odhadem tak 12 IUI a navíc nějaké kontrolní odběry a tak). Chlap to chtěl zpočátku, když z nich byl na klinice opravdu nervózní, že mu to doma půjde líp - jenže prostě převozem (hlavně teď v zimě) nezajistíš optimální podmínky. A to my to máme do kliniky tak max 3 kilometry a jeli jsme to autem. Takže po tomto pokusu jsme to zabalili a raději jsme holt blokovali občas i přes půl hodiny kabinku v CARu (protože samozřejmě v tom CARu to nejde tak rychle).

amona
24. únor 2019

@xxx3d aha...no já mám právě taky čerstvé 37 let...tak teď teda nevím jestli jsem volila správně...🤔😢

amona
24. únor 2019

@xxx3d a chápu zo dobře že jsi v ulice a Repromede IVF vůbec nezkoušela? Co ti tedy dělali? IUI?

miralia
autor
24. únor 2019

@merope Aha, no tak to je blbý.
No jenže v Sanusu je to tak že mě dovedou na pokoj a přítel do kabinky, kdybych aspoň mohla jít s ním.
Musím jim to navrhnout, že jinde to funguje.
Díky moc, vždy mi hodně pomůžeš, poradíš.

merope
24. únor 2019

@miralia Jo, před IVF vlastně šel chlap vždycky sám - mě odvedl na pokoj, tam se se mnou ještě rozloučil a šel do kabinky. Sorry, to jsem zapomněla. My měli víc těch IUI. Ale zkus se domluvit, myslím, že by to i mohlo jít - třeba za cenu, že tam půjdete dřív. Poradím ráda, aspoň nenervuji z toho, že se nemůžu hnout a bojím se, aby se nic ty poslední 2 měsíce nepokazilo 😀.

xxx3d
24. únor 2019

@amona jo, chápeš správně, k ničemu jsme se nedostali, v Unice mi gynekolog rovnou řekl, že je to dle jeho názoru zcela zbytečné, v mém případě, měl mě v péči cca 16 let, takže... no a v Repromedě jsme nechtěla jen tu jednu možnost, kterou mi předestřeli
ale ty uvidíš, je to o lidech, na koho takzvaně kápneš, i když já teda osobně nedám dopustit na Reprofit a potom ještě jednu kliniku taky na Hlinkách v Brně, podobnej název, ty dvě si páry hodně chválí.
A potom taky, uvidíš jak na tebe bude působit celkovej přístup.

nita1984
24. únor 2019

Naše 1. IVF 9 vajíček, 8 embryí. Jedno ZT, 2 biochemka. 2. IVF 12 vajíček, 8 embryí, aktuálně na 7. KET 8+6 a 4 máme ještě zamražená

amona
24. únor 2019

@xxx3d díky za info. Asi myslíš Reprogenesis. No zkusím Repromedu a uvidím...

miralia
autor
24. únor 2019

@nita1984 Tak super výsledek, skvělé, přeji hodně zdraví a štěstí.

miralia
autor
25. únor 2019

@merope Ahojky jo určitě se zeptám teda pikzd vůbec něco bude.
Dnes mi doktor řekl, že mám ještě hodně folikulu velikých. A pikud se nezmenší nebo neprasknou tsk nemůžeme začít.
Takže problém další.
Počkat do druhého cyklu nemůžeme, protože to nestíháme do hrazeneho. No a teď ještě nemůžeme 😑.
Takže prý jediné co může udělat, natáhnout mi menstruaci a uvidíme za týden zda se zmenší. Pokud ne, mám smůlu 🙄.
Chci se tě zeptat kolik stoji iui nehrazené pojišťovnou a zda to má smysl. Už mě nic jiného nenapadá. Zkouším
Všechny alternativy. Musí to být hrozné nemoci se hnout, ale vše dopadne dobře a bude zase vše jak má být. A budeš se radovat z miminka.

merope
25. únor 2019

@miralia Já měla IUI ještě hrazené pojišťovnou, pak to změnili a tuším teď to platí taky jen do 39 a to se pak podle mě moc nevyplatí (stojí to cca 2000), ale pokud nepůjde IVF, možná bych se zkusila na to IUI zeptat, zda bys to nestihla ještě do těch 39, kdy by to měla (ne v každém CAR) platit na 100% pojišťovna. Nemuselo se tam nikdy o nic žádat žádné revizní lékaře či co se dělá kolem IVF (to zase neznám já - bohužel jsem přišla pozdě). Ještě mě napadá, že VZP mívala IVF hrazené do 40, ale tuším už to taky srovnali.

worn
25. únor 2019

Ahoj, i já můžu přidat nějakou zkušenost..
3x IUI - neúspěšně.
IVF (9/2015) - odebráno 52 oocytů, 42 oplodněno, 12 nejlepších připraveno k zamražení, měla jsem 7x 6denní, 5x 5denní blastocysty. ET neproběhl, skončila jsem na JIP s rozjíždějícícm se OHSS. Ten se nakonec nerozjel, nicméně jsem si 4 dny poležela v nemocnici. První KET proběhl tři měsíce na to:
1. KET (12/2015) - neúspěšný
2. KET (2/2016)- úspěšný, potrat v 6. týdnu
3. KET (5/2016) - neúspěšný
4. KET (10/2016) - úspěšný, potrat v 7. týdnu.
Poté na rok a půl pauza, v CARu jsme se na tu dobu rozloučili, byla jsem dlouho na neschopence, psychicky vyčerpaná, hodně na dně. Našla jsem si novou práci, byli jsme na dovolené, uklidnila jsem se, zpětně to vidím jako to nejlepší, co jsme mohli udělat (i když to byla manželova vůle a já byla proti).
5. KET (9/2018) - úspěšný, jsem ve 33. týdnu, věřím, že teď už to dobře dopadne.

Další IVF s největší pravděpodobností nebudu moci podstoupit. Při tom prvním jsem měla nejnižší možné dávky, píchala si Fraxiparine, byla na neschopence, a stejně skončila na JIP s rozjíždějícím se OHSS. Díky PCOs nemám žádný cyklus, pokud bychom chtěli další dítě, máme ještě 7 zamražených embryií. Je mi 32, na těhotenství jsme čekali 5,5roku.

miralia
autor
25. únor 2019

@merope Jo, určitě to zkusím, zda to stihnu jednou přes pojišťovnu. Bohužel to už stáhli na 39.😟, já jsem na vzp volala.
No budu prostě iui zkoušet co půjde, myslím, že šance je o trochu větší než přirozeně.
Nasadila jsen nám vitamíny pořádnou kupu a macu.

miralia
autor
25. únor 2019

@worn To je teda strašný příběh.
Nakonec to dopadlo dobře. Jsi statečná, hrůza co si prožila.
Přeji ti jen to nejlepší hlavně zdraví tobě i miminku.

miralia
autor
1. bře 2019

@merope Ahojky chci se tě zeptat zda jsi v pořádku dlouho si nenapsala.
Držím ti palečky s myslím na tebe.

merope
1. bře 2019

drobek už je nasvětě, včera císařem, preeklampsie. Ale má se čile k světu, jen já zapla tablet až teďeá

worn
2. bře 2019

@merope taky jsem si říkala, že jsem tě už nějakou dobu nezahlédla ani v dubnovkách, jestli je všechno ok... moc gratuluju k miminku, doufám, že jste oba v pořádku! 🙂

kafr
2. bře 2019

1 ivf, 11 folikulů, 8 vajíček, 1 použitelné = 1 vymodlená dcera😍

merope
2. bře 2019

@worn Tak drobeček je snad v pohodě a já e snažím co to jde, ať můžu za ním víc a sama

Jsem mu zpívávala a povídala, tak ať to má zase

miralia
autor
2. bře 2019

@merope Moc, moc gratuluji. Přeji hodně zdraví, pohody a radosti. Teď už bude vše jen dobré

miralia
autor
2. bře 2019

@kafr Tak to je teda, neuvěřitelné. Moc gratuluji.
Přeji zdraví.

miralia
autor
2. bře 2019

@merope Jsi velká bojovnice, šikula.
Zasloužíš si vše dobré.

azazella
10. kvě 2021

Ahoj holky,
je tady někdo aktuální s Předčasným ovariálním selháním a snaží se o dítě?

dailla
14. říj 2021

@miralia ahoj, mne je pres 40, nizky amh, vzdy i se stimulaci max 2-3 folikuly, 2 embrya (mrazacky), 3 nativy, nakonec mi zavedli mrazacka, a vyslo to. (absolvovala jsem mobilizaci kostrce - metoda mojzisova a verim,ze prave to pomohlo).