Pronatal Genus - Kolín, jaká byla spokojenost?

terim
11. led 2014

Ahoj holky, chystám se s žádankou na laparku do Kolína, v Pronatalu jsme už s přítelem byli, ale v Praze, Kolín je pro nás ale blíž. Chci se zeptat, jestli jste už některá v Genusu byla a jaká byla spokojenost? U nás Pražský Pronatal moc neobstál 😒 tak doufám, že Kolín bude lepší 😎

fofinha
10. bře 2017

No on ceník ze stránek nějak záhadně zmizel, nebo ho nemůžu najít. My jsme měli prodlouženou kultivaci a asistovaný hatching v ceně pgd, jinak by nebylo možné provést biopsii. Spíš mě ale zajímá, jestli jste měli alespoň rámcově představu u podepisovaní ceníku na kolik vás to vyjde ještě před tím celým kolotočem.

salenas
10. bře 2017

@fofinha já měla vše v papíru zatrhnuté, zkusím to najít, jo

salenas
10. bře 2017

@fofinha našla jsem to :

PISCI do 10 oocytů 15 000
Pisci každý další oocyt 1 500
Prodloužená kultivace 2500
asistovaný hatching 3500

a teď pozor : kryokonzervace oplodněných vajíček na 2 roky 6000
vitrifikace každá slámka za 2 000

pgd 20 000

takže podle mě v tvých výpočtech chybí to zamražení, jestli jsi kultivaci a hatching měla v pgd, tak to je
20 000 pgd
6000 zamražení
18 000 slámky, pokud máte embrya po jednom ?
PISCI tedy 15 000 ?
Léky ?

jak to vychází, chybí mi tam něco ?

fofinha
10. bře 2017

léky a isci 20ti vajíček jsme už platili hned po opu. teď je tam ten nedoplatek 48 500kc - 20 000 za pgd. takze pocitam jen tech zbyvajicich 28 500. po kolika se mrazilo netusim, ale podle te sumy bych rekla ze po 1. tzn 9x2000 = 18 000 + 6 000 za mrazeni = 24 000kc. a dal me uz nic nenapada...

salenas
10. bře 2017

@fofinha tak to neporadím, nemohli ti omylem třeba započítat něco dvakrát ? nic už z ceníku nevyčtu, co bys ještě měla platit, ale pálka to je teda hrozná. Na druhou stranu, tolik zamražených vajíček je nádhera, i když se díky tomu cena vyšplhala až sem ... ale znám tu jednu maminku, tý odebrali přes 40 vajíček, nečekali na kultivaci a honem ji všech 40 zamrazili, to byla teprvé pálka, odešla pak z centra, nechala si to převézt a z té hromady ji zbylo asi 6 žijících, to bylo normálně na žalobu :(

fofinha
10. bře 2017

@salenas tak jsem se fakt naštvala a zavolala jim. na recepci se mi omlouvala, že se tam zakalkulovala i prodloužená kultivace, která tam neměla být. nicméně, nám 5tý den kultivace řekli, že bude 8 možná 9 embryí. nakonec se prý zamrazilo 10! takže celkově to dělá 46 000kč a to 20 000 za pgd, 20 000 za slámky a 6 000 za mražení. jsem teda rada, ze jsem si to ujasnila a doufam, ze na konzultaci s genetikem nam nereknou, ze z tech 10ti neni uplne v pohode ani jedno. nicméne i tak me stve, ze nam ten budka nerekl, ze pri pgd bude kazde embryo v jedne slamce, cimz se ceny zdvojnasobujou...

salenas
10. bře 2017

@fofinha tak aspoň že ses dopátrala, proč taková cena. Víš, asi to nemohli zamrazit dohromady, právě kvůli těm testům. Zase mysli na to, že si brzy půjdeš pro bojovníčka a pak pro jeho sourozence, že už další pokus ivf ani nebude potřeba !

fofinha
10. bře 2017

ha! to jsem si taky rikala ze i kdyby bych mela mit 6 deti tak jim tam nenecham ani jedno embryo!!!!!!!! ale teda nevim kde vezmem na ty transfery! :D

salenas
10. bře 2017

@fofinha ten transfer už tak nebolí, my na něho ušetřili ze dvou výplat, horší je prostě celej ten kolotoč kolem ivf, no :(

michalka1403
10. bře 2017

Já si ceník uložila 🙂
Je to v Pdy, takže mi nejde sem vložit. Pošlete mi mail a já vám ho přepošlu 🙂

michalka1403
10. bře 2017

Mělo tam být v PDF 😀

salenas
10. bře 2017
anitram111
20. bře 2017

Ahoj holky, tak prave zkousim nativni cyklus a dnes pri UZ kontrole (11DC) pred 2.KET mi doktor oznamil, ze mam i 1 folikul do - 18mm. Skacu z toho radosti, protoze se mi folikuly bezne netvori a jeste k tomu i sliznice 8,5mm bez Estrofemu...ja se z toho asi picnu😃. Tak hlavne to nezakriknout, budu doufat, ze embryjka budou v poradku a pristi pondeli bude transfer.

michalka1403
20. bře 2017

@anitram111
Tak to je super. Budu držet palečky aby se zadařilo 🙂

anitram111
20. bře 2017

@michalka1403 dekuji 😉

fofinha
20. bře 2017

@anitram111 moc držím palečky ať to vyjde!!!!!!!!!!

anitram111
20. bře 2017

@fofinha dekuji 😉

salenas
20. bře 2017

@anitram111 držím palce!

anitram111
20. bře 2017

@salenas dekuji 😉

blankitka
Autor odpověď smazal
Zobraz
salenas
23. bře 2017

@blankitka ahoj, tak on stres,únava se taky dokáží podepsat na spermiích,to je jasné. Kup mu inositol a pijte to oba dva.
Ještě než začnete stimulovat na ivf, zkuste IFI, je to též inseminace, ale spermie se vstříkne přímo do vajíčka ve vaječníku. Kdybych o té metodě věděla dřív,taky bych ji zkusila,ale nevím,jestli to tam dělají.

Nás komplet ivf stálo 27 000,plus nějaké doplatky za utrogestan a tak. Ono hodně záleží,jakou oplodnovací techniku budete mít, pak si zaplatit prodlouženou kultivaci, léky na stimulaci si taky dost platíš. Ale je ted nějaká novinka,podobná gonalu,který jsem měla já a doplatky směšné.

blankitka
Autor odpověď smazal
Zobraz
salenas
23. bře 2017

@blankitka škoda, tady na koníkovi jedna taková je a právě od ní tuhle možnost vím.

anetka1701
23. bře 2017

@blankitka Budka do IVF tlačí šíleně... Já už se snažím nechodit k němu, ale Dvořákovi... já to poslouchala furt, Dvořák mi naopak minule řekl, že tedka mu paní otěhotněla po šestém IUI! a že to je super 🙂

anitram111
24. bře 2017

@anetka1701 taky si myslim, ze je Dvorak v tomhle lepsi. Zatim jsme vzdy byla spokojena, ale tento tyden, kdyz jsem byla na UZ pred KETem Budka hodne spechal (je teda fakt, ze ten den bylo v cekarne plno). Se vsim byl hned hotovovy, ani mi neukazal folikul, ktery mi roste, nerekl mi proste nic...jeste ze davaji vzdy papir s nalezem. Vychrlil na me jake leky mam brat a kdy a kdyz jsem se az zeptala, jak jeste muzu zlepsit sance na uchyceni, tak az pak mi nabidnul moznost Embryogue (vim, ze to neni kdovi co, ale nabidnout to mohl). Pan Dr. Dvorak je v tomhle citlivejsi a vse v klidu vysvetli. Bohuzel zatim nemam stesti a vzdy mi vyjde vysetreni na dny, kdy tam neni (aspon ze je muj gynekolog na pravidelnd prohlidky). Ale zatim se mi to stalo jen jednou, zrejme toho mel Budka ten den hodne. Jinak IVF mi doporucil jak Dvorak tak Budka.

salenas
24. bře 2017

@anetka1701 nás budka do ivf nenutil.. ale on je takový mlčenlivý,na co se člověk nezeptal,nevěděl...
@anitram111 folikul jsem snad nikdy ani neviděla,jak to vypadá ?

blankitka
Autor odpověď smazal
Zobraz
fofinha
24. bře 2017

@blankitka ahoj, my jsme na výsledky genetiky čekali opravdu těch 5 týdnů. Manželovi pomohl ke zlepšení spermiogramu Folandrol (jak psala salenas, obsahuje taky inositol) a užíval ho víc jak 4 měsíce. Ale zase ten váš spermigram nebyl určitě tak špatný, když vám předtím dělali IUI. Já bych nakoupila něco s tím inositolem a hlavně nevěšela hlavu! Ikdyž teď se mi to radí, než jsme se smířili s tím, že i my budeme muset podstoupit IVF, trvalo to cca rok. Ale teď jsem za to ráda, že jsme měli čas se s tím vyrovnat. A na kolik nás to vyšlo, jsem tady už rozepisovala a to není konečná suma. Takže už na celkem balík :D

anitram111
24. bře 2017

@salenas nevim jak to presne popsat, ale vypada to jako mala bublinka.

blankitka
Autor odpověď smazal
Zobraz