Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

larri
20. říj 2009

No ja se spis ptala,jestli smerem na Hlucin nebo Hrabyni.

V hlucine chyta ve fotbale muj znamy.

A ty uz chodis do nejakeho CAR nebo mas uz neco za sebou?

misanda
autor
20. říj 2009

mě to krkem neleze 😀 mickis, a jaký mát eproblém?

misanda
autor
20. říj 2009

jo, už to vidim, endometrioza...no, tak vítej do klubu...já jí mám taky...2.stupně 😉

mirabela
20. říj 2009

Ahoj holky, doma mi nějak nejde koník, nebo co. Tak aspoň v práci. Moc gratuluji dckami a l.u.c.i.e. Snad jsem to dočetla všechno správně 😉

Suzi, je to jisté, že to je neúspěch? Doktor Ti to už potvrdil? ☹ Moc jsem Ti držela palce a budu držet i na další pokus. Uvidíš, že se to už povede!

Mickis, ahoj, vítám Tě. Koukám, že máme něco podobného - já mám vejcovod přirostlý ke střevu, endošku, srůsty na vejcovodech - teď beru na 3 měsíce antikoncepci a v květnu hurá na IVF. A Vy kdy? Držím Ti pěstičky 😵

abig
20. říj 2009

Mickis, nemusíš se omlouvat 🙂

Tak já mám první IVF už za sebou (srpen 09), příští týden mě čeká laparoskopie a hysteroskopie .... a v lednu 10 druhé IVF .... 😔

mickis
20. říj 2009

Larri:jo tak,takže směrem na Hlučín 🙂,

Do CARu zatím nechodím,zrovna se vzpamatovávám po té třetí laparoskopii,teď má nasazenou 4-6ti mesíční léčbu orgametrilem,a pak se rozjede příprava na IVF...takže zatím spíše jen sbírám rady a informace.
Ty už toho larri jak tak koukám máš za sebou docela dost..... ☹
no a misando ty na tu endomku žádné léky nemáš?to je asi podle toho v jakém to má kdo rozsahu,že.....

misanda
autor
20. říj 2009

mikcis : já beru na endo antikoncepci...hormony jsem odmítla a nakonec mi je ani mudra nenapsala...antiko má stejný účinek...hlavní je, co nejrychleji otěhotnět...to je lék největší 😉

mickis
20. říj 2009

ahoj mirabel,četla jsem si o tobě myslím že to bylo v diskuzi zrovna o endometrioze.....je to strašné svinstvo.....a jak dlouho už se s tím vlastně potýkáte?
abig:aq můžu se zeptati jaký máte problém vy?mě taky při té poslední laparoskopii dělali i hysteroskopii.budu držet pěstičky ať to dobře dopadne,a hlavně pak v tom lednu 😉 😉 😵

abig
20. říj 2009

Mickis: Já jsem údajně úplně v pořádku, ale tu laparku pro kontrolu, když první pokus nevyšel (prý nechápou proč a bla bla bla ...), problém má půj manžel, máme málo spermiíí na přirozené početí ... morfologie a i pohybylivost jsou relativně v pořádku, ale to množtví je špatné ...

mickis
20. říj 2009

já vím no,já jsem taky druhý rok po diagnoze brala antikoncepci,ale jakmile sem ji vysadila,byl to mazec....nikdo totiž netušil,jak agresivně se mi to rozjede....důležité je že o tobě doktoři vědí a že už tě připravujou rovnou na IVF,mě pořád někdo dával naději že to půjde normálně a bylo to zbytečné....výsledkem toho byla akorát třetí laparka 🙂.ale teď jsem změnila doktora tak mám konečně pocit že se o mě někdo stará,takže věřím v dobrý konec 🙂.

misanda
autor
20. říj 2009

mickis : no, ono jde právě o to vysadit a hned otěhotnět...takže proto my jdeme hned po vysazení na IVF a budu doufat. takhle jí beru vkuse a nemám MS, to je bááájo 🙂

jinak s endoškou už bych fakt nepokoušela a prostě šla rovnou do IVF...ono se to zase nemusí dařit tři měsíce třeba a máš to zase rozjetý jak vlak...však to víš a znáš...

misanda
autor
20. říj 2009

abig : budu na tebe myslet a moc držet všechno co mám a musíš nám dát hned vědět!!!!!!

mickis
20. říj 2009

abig:to mě opravdu mrzí...mám známou která má úplně stejný problém jako ty a taky ji čeká na jaře druhé IVF.dokonce jim doporučili dárcovství....

mickis
20. říj 2009

misando:právě že už to teď poíkošet nebudu....hned jak doberu ten orgametril půjdu na IVF...už aby to bylo.já jsem právě ty hormonální injekce taky odmítla,tak mi nasadil tohle,je to prý nejmenší zásah do těla,jen o málo větší než antikoncepce,ale mělo by to zastavit růst té tkáně...a MS taky nemám,takže paráda 🙂.o tom ti určitě taky nemusím vyprávět . 😉

abig
20. říj 2009

Misanda : Děkuji, hned jak příští pátek dorazím domů, tak se na "koňa" připojím a dám vědět .... nebojím se, toto už je snad poslední věc, co mě čeká a nemine .... IVF se už nebojím a na hyperstimulační syndrom už jsem "zapomněla" ....

Mickis: Ještě jsme v klidu, nám množství hodně kolisá, ale není to na dárce .... zatím .... nejméně jsme měli 1mil a to při OPU (v den oplodnění vajíček), předtím 3mil, jednou jsme měli 16mil a 10mil .... stačí si pohlídat vitamínky, ale před IVF jsme si užívali dovolenou, tak jsme na manželovi vitamíny namysleli a teď je to pevná součást našeho života, má je hezky v práci na stole .... 🙂

mickis
20. říj 2009

Abig:no tak to jsem ráda....my ještě na spermiogramu nebyli (doufám že to mám dobře napsané 😀 ).čeká nás to až tak za 3 měsíce.

misanda
autor
20. říj 2009

abig : tak tohle se vyřeší metodou ICSI, ne? 😉

mickis : a už se s tebou o IVF bavili?

mickis
20. říj 2009

samozřejmě,už je to 100%....jiná možnost stejně není 🙂.však víš,jakmile se vysadí prášky rozjede se to znovu.
a kam jdeš na IVF?

misanda
autor
20. říj 2009

mickis: my chodíme do Pronatalu, jsme mu věrní 🙂

jj, vím, al ejako jestli s tebou někdo probíral ty metody jako je ICSI atd...co by ti doporučili a tak...

larri
20. říj 2009

mickis,mi porad tvrdili,ze jsem v poradku,tak jse rekla sve gyn.,ze mne urcite CAR nemine.
No a nez jsem tam sla,tak jsem podstoupila laparoskopii,kde jsem mela srusty,cystu a hlavne mam oba vejcovody nepruchozi.Ted jsem pri mimodeloznim o pravy vejcovod prisla uplne.

V prosinci minuleho roku jsem byla na laparce a ted mne veka 3.ivf.Takze behem roku tohle vsechno.
Vzhledem k tomu,ze mam za dva mesice 36,nema cenu,abych neco prodluzovala.le diky tomu,ze jsem otehotnela aspon mimodelozne,vidim,ze IVF na mne funguje.
Akorat je divne,ze jsem mela oba vejcovody nepruchozi,ale kdyz uz jsem mela embryo v deloze,tak mi stejne do vejcovodu sklouzlo.

S tim spermiogramem priteli tvrdili,ze budeme mit problem s pocetim a kdyz uz mu spermiogram delali v CAR,tak naposled ho mel ukazkovy.Takze si nase tela delaji s nami co chteji. 😉

abig
20. říj 2009

Misanda : ICSI jsme samozřejmě postoupili taky, všechno bylo na jedničku, jen zbyly dvě oplozené vajíčky (další měly nějaké cysty, tak to nechtěli zamražovat) .... + AH, PK ... takže jsme pro to udělali vážně maximum.

Larri : při IVF je hodně velká šance mimoděložního otěhu ... bohužel ....

mickis
20. říj 2009

no jo misando,ale Pronatal mi nic neříká 🙂.to víš ještě se v těch názvech neorientuju 🙂.co je to za město?my budem dojíždět do Brna....
Larri,to mě moc mrzí...mě je sice poměrně málo,na o co mám za sebou,ale bohužel taky nemůžu čekat,kvůli te zatracené endomce....když jsme se to loni dozvěděli byl to pro nás hrozný šok,chtěli jsme s miminkem ještě tak 2-3 roky počkat,ale doktor mě dal čas na rozmyšlenou s tím,že nejlépe by bylo otěhotnět,protože lepší už to nebude,věkem se to jen zhoršuje.tak jsme se nakonec rozhodli že to zkusíme 🙂.
To co říkáš s těmi vejcovody je opravdu divné....možná že zas tak neprůchodné nebyli....i doktoři někdy chybují....mě právě hrozilo že mi vemou oba teď při té 3.laparoskopii,protože je mám dost zničené tou endom.,ale nakonec je oba zachránili 🙂.
Já jsem někde normálně četla že velký vliv na spermiogram má i stres a tak...asi na tom něco bude.

mickis
20. říj 2009

misando:jinak se mnou mluvil zatím jen můj gynekolog,a ten mi doporučoval výhradně IVF.....prý je to nejjistější...já nevím no,uvidím co mi k tom ještě řeknou v tom Brně...

misanda
autor
20. říj 2009

mickis : a ty jsi teda frčela vždycky bez antika??? nebo proč se ti to takhle rozjelo ta endo? já jsem jako byla rok bez antika a během toho roku a něco se mi to rozjela do druhého stupně, ale vejcovody to nezasáhlo...ale už si to začalo dělat nárok na jeden vaječník ☹

mickis
20. říj 2009

ne já jsem brala normálně antikoncepci,ale i přesto se mi endometrioza rozjela...mám prý nějakou agresivní formu...a neuvěříš kde mi ji prvně našli-v pupku.rok jsem chodila v pupku s asi 1 cm velkou kuličkou,která bolela a zvětšovala se při menstruaci a nikdo si s tím nevěděl rady...nebudu tady ani popisovat čím vším jsem si prošla...od laserů všech druhů (a hlavně za spoustu peněz),přes kortikoidové injekce atd....pak jsem se konečně dostala do rukou normálního chirurga který se rozhodl odstranit to chirurgicky....za 14.dnů přišli výsledky z histologie,a doktor mi šokovaně sděloval,že jsem vlastně v pupku měla děložní tkáň....a opatrně mi sdělil,že tam mohl kousek zůstat,jelikož nikdo nevěděl co to je....a samozřejmě že zůstal.následovala druhá laparoskopie,při níž mi pupík vybrali cely,a jen sešili k sobě 😢.no a při tom je konečně napadlo kouknout i dospod a měla jsem ji v celé malé pánvi.pak mi teda ihned doporučili vysadit antikoncepci a pokoušet se otěhotnět....pokošeli jsme se asi rok přirozeně,ale akorát se to dostalo na střevo a tak...byla to hrůza.takže mě teď aspoň částečně očistili,nasadili léčbu a pak hurá na IVF.
No a nechali ti ten vaječník nebo jsi o něj přišla?

misanda
autor
20. říj 2009

mickis : tak to je docela drsný...dost drsný...i přes Antiko? ale vždyt to má právě stahovat ??? 😒 já už radši fakt nic nechápu..je mi to líto...snad brzo otěhu a pak se to vyžere z těla samo ven 😔

nene, já o vaječník nepřišla...mám ho furt a doufám, že o něj ani nepřijdu, že stihnu dřív otěhu 🙂

larri
20. říj 2009

abig,ja jsem to vedela,ze mimodelozni byva u IVF casto.Kdyz jsem sla pri mimodeloznim na laparku,tak jsem je prosila,kdyby to bylo ve vejcovodu,tak at mi vezmou i ten druhy.
Ale kdyz je zachovaly,jenom nepruchozi,tak je nechavaji.Ted budu cekat pri IVF,jestli mi nezklouzne do leveho. 😉

Ze zacatku nevedeli jestli je to potrat nebo mimodelozni,ale po 14 dnech od ET jsem skoro mesic vkuse spinila nebo krvacela,testy pozitivni,kazde rano jsem pri cisteni zubu zvracela-pardon,pokud nekdo obedva,ale na utz nebylo nic.
To byl nejhorsi mesic na nervy.Kdyz jsem byla na sale,tesila jsem se az budu v narkoze. ☹

mickis
20. říj 2009

misando,já to právě taky nechápu....možná je to i tím že jsem braa Pramino,což má prý obsah hormonů hrozně malý....no snad už to tentokrát dobře dapadne...tak hlavně že ho máš 🙂.není to opravdu jednoduché.... 😔.misando a můžu se zeptat kolik ti je vlastně let?
larri,to je strašné.....já jsem právě taky slyšela,že u IVF je velké riziko mimoděl.těhu ☹....teď už to určitě dopadne líp🙂.pořád přece nemůže být špatně 🙂!!!

misanda
autor
20. říj 2009

mickis...mě táhne na 27, již brzo 😀 takže třicítka pomalu bude klepat na dveře 😀

mickis
20. říj 2009

dneska mě čeká druhá kontrola od laparoskopie tak jsem zvědavá co mi řekne 😖