Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

winterska
4. lis 2009

larri - taky si myslím, že by pojištovny měly přispívat na IVF do té doby, než porodíš.. Když tady pak čtu osudy holek, které řeší už 5 IVF, je to šílené.. 😢
Pak nějaká holka se vychrápe s klukem, ten ji zbouchne a ona to dítě hodí do popelnice, nebo v lepším případě do babyboxu.. Jak je ten svět nespravedlivý ☹

ten 4. pokus chápu, když předtím nebyl ET.

larri
5. lis 2009

Winterska
ono se vyplati brat drogy.Na to ti daji zdarma injekce. 😠

Vim,ze to tady nepatri,ale muj otec mel rakovinu.Jsme z Opavy,ale na chemoterapii jezdil do Ostravy.Tam dostal sanitku a kdyz jel po tridenni chemoterapii domu,tak sanitku nedostal,mel jet vlakem nebo buse.
Takze mne uz tady asi nic neprekvapi.
Ale jezdilo se pro nej autem,aby jste nemyslely,ze jsme ho na ten vlak pousteli.

Nasi politici jsou plodni i po padesatce,takze je nejake IVF nezajima. 😉

abig
5. lis 2009

Ahoj holky 😉

Svět je nespravedlivý .... bohužel se za všechno platí ... a co se týče naších politiků, nemyslím, že jsou až tak plodní, ale májí více prostředku na zaplacení IVF, než jen my obyčejní smrtelnicí, co odvádějí daně na to, aby se oni jako první měli lépe ...

Tak zvažuji změnu Caru. Chci se zeptat. Vy, které už jste si tím prošly, dostávate od Caru nějakou dokumentaci o proběhlém IVF, o výsledcích z genetiky, o množství a kvalitě vajíček ?
Já nedostala ani doklad o zaplacení celého procesu, proto se ptám.
Kdybych měla tyto papíry, tak by se mi asi lépe domlouvalo v novém centru, protože by si toto všechno nemuseli dělat od začátku sami a nezdržovalo by nás to ....

Zatím se mějte.

cabalkova
5. lis 2009

Holky, je to teda druha stranka tehle diskuse, ale kdyz jste se pustily do tech penez... budete mit nejake veci za priplatek, neco, co pojistovna neplati, treba prodlouzenou kultivaci, lepsi leky, asistovany hatching nebo tak??? Zjistovala jste nekdo co z toho ma opravdu smysl a co je jen tahani penez??

abig
5. lis 2009

Cabal: Toť otázka. Před prvním jsem byla tak natěšená, že jsem se pustila do všeho, co jsem mohla, jen aby se to podařilo. Ale nic není záruka .... stejně do toho půjdu znova.

Měli jsem metodu ICSI (vpíchnutí spermie přímo do vajíčka) to nás stálo 9tis (měli jsme opolodněno 10ks vajíček)
Prodloužená kultivace na konečných 5 dní ...3,5tis.
AH (asistovaný hatching - naříznutí obalu vajíčka, aby se ebryjko rychle uvolnilo a nemělo tolik práce) 3,5tis.

No a potom se platí za léky .... Puregon Pen ... já osobně cca 1.100.- za ampulku ... já spotřebovala 4 (v lednici mám ještě 5), plus penízky za Utrogestan ...

abig
5. lis 2009

Jinak je to určitě tahání peněz, ale nikdy nevíš, jestli ti to zrovna nepomůže ....
Taky to má ale každá klinika jinak ..

cabalkova
5. lis 2009

Abig, diky za info... my se musime zitra u pana dr. rozhodnout, a v podstate jsme rozhodnuti pro Puregon pen, prodlouzenou kultivaci a AH. Tedy vlastne krome ICSI vse, ale manz ma super spermio, tak to ani neni potreba...

Chci se dr. vyptat, jestli je nejaka statistika, jestli neco z toho opravdu ovlivnuje pravdepodobnost, nebo jestli je to jenom metoda, kterou doktori doporucuji, aby meli co delat... ach jo, to me nikdy nenapadlo, ze kvuli mimi budu v takovyhle situaci a budu se muset rozhodovat o takovych vecech...

a kdo uz mate nejakou IVF za sebou, kolik embryek jste si nechaly dat???

l.u.c.i.e
5. lis 2009

Ahojky holčiny, jdu vás pozdravit... Už jsem se aklimatizovala z návratu. Skoro pořád jenom spím 🙂 Ale už jsem stihla vybalit, vše vyprat, dojít k mamce atd... To je rychlost, co? 🙂
Cabal, už mám za sebou 1. IVF a snad i úspěšné... Čekáme ještě na srdíčko. Nechali jsme si dát 2 embryjka a uchytilo se jedno. Což je asi takový průměr... Někdo si nechá dát jedno a uchytí se hned, někdo 3 a neuchytí se ani jedno...
Ohledně tahaní peněz... Mám štěstí, že jsem narazila na solidní centrum, kde ti místo tahaní peněz opravdu poradí a pomůžou. Vybírají vždy takovou možnost, abys neplatila moc. Vždy jdou od nejednoduších metod k těm složitějším... Mě ani nenabízeli žádnou prodlouženou metodu nebo AH... To pak nabízejí pokud se to nepodaří.

cabalkova
5. lis 2009

luci, tak moc gratuluju, to je uzasny... hned napoprve, to je super.... ja se nejak nejsem schopna rozhodnout, bojim se, jak bychom dvojcata financne i jinak zvladli.... ale co zvladli jini, tak by to snad taky nejak slo, no... 😵 Tak uz abych naskocila na stimulku a neco se delo... jak jsem to pocitala, do vanoc by se ET mel stihnout... a testovani primo na Silvestra... 😉 tak uvidime...

l.u.c.i.e
5. lis 2009

Děkuju. Mám ale bobky pořád. Hlídám se a tak. Už aby bylo srdíčko a mohla jsem být klidnější... Rozhodni se podle toho, jestli budeš mít dostatek oplodněních vajíček. My jsme moc na výběr neměli, jelikož mě odebrali 11 folíkulů z toho 6 vajíček, 3 se oplodnili a jen 2 byly schopné k transféru. No a uchytil se 1 bojovníček 🙂 Když by se uchytili obě, taky bysme to zvládli. Aspoň bych už pak IVF podstupovat nemusela 🙂 Takhle mě to čeká minimálně ještě jednou 🙂 Ale ráda do toho půjdu znova. Nebylo to tak hrozný.

cabalkova
5. lis 2009

No, je fakt, ze ted o tom jenom tak teoretizuju, ze jo... kdyz jich bude vic a dalo by se pak jit na KET, tak bych mozna napoprve zkusila jen jeden kousek a pak by se videla... kamaradka je ted cerstve po IVF tehu, byl to prvni pokus, dali ji jen jeden kousek a taky se povedlo... tak doufam, ze nas to taky nemine... klinicky jsme oba ok, jenze furt nic, ze jo... 😝

l.u.c.i.e
5. lis 2009

Neboj, ono se to podaří... A kdyby náhodou ne hned napoprvé, tak napodruhé určitě. Budu ti držet palečky. Jaký máte vlastně problém?

cabalkova
5. lis 2009

No, to je to, v podstate zadny, vse v norme a v poradku... snazime se dva roky, na jare se zadarilo jen s clostilem, ale v 8tt to odeslo, v lete pak dve neuspesne IUI, tak uz jsem z toho byla na nervy, kazdy den merit teplotu, grafy, sledovani, pcotani, cekani, zklamani... asi to bude nejspis v psychice... tak doufam, ze se to timhle prolomi, kdyz jsme vlastne jinak ok

l.u.c.i.e
5. lis 2009

Tak to mě mrzí... Ale věřím, že se miminka dočkáte. Pokud jste oba v pořádku, tak si myslím, že IVF se zadaří hned poprvý 🙂 Psychika dělá hodně. Ale chápu tě. Nervy jsou děs.

sophiejane
5. lis 2009

ahoj holky, cabalkova ty taky chodíš do gestu,že? 😉 a já si nechala dát jedno a nemám nic, ted při ketu dvě a opět nic...

abig
5. lis 2009

Já jsem ani neváhala kolik ... byli jsme rozhodnutí pro 2 .... a příště si dám taky zavést dvě ... jestli budou ... ale budou, vajíček bylo habakuk ..

janina83
5. lis 2009

ahoj holky mohla bych se kvam pripojit?

abig
5. lis 2009

Ahoj Jani, to víš že jsi tady vítána ...

cabalkova
6. lis 2009

sophie... jo, chodim do gestu, dneska tam zrovna mirim... tak jste me nahlodaly.... ja se bojim dvojcat, protoze nevim, jak bychom to zvladali, mame dost velkou hypoteku a manz ma nizsi plat nez ja, tak jsem myslela (mam praci, ktera se da v pohode delat z domova), ze bych s jednim mimi sem tam neco upracovala, abychom se nemuseli chodit past... ale kdyz vidim, kolika holkam to nevyslo, ani kdyz mely dve embryjka... tak jsem nalomena jit taky do dvou... no, dneska pana dr. vyzpovidame stran statistiky, at vime, co nas ceka... 😵 Uz se nemuzu dockat, az se to da vse do pohybu.

larri
6. lis 2009

Cabalkova,u nas si nechaji holky zavadet taky dve a ja taky.Je tam vetsi sance,kdyz jedno odejde,druhe se muze udrzet.
Ja to beru zase takhle,nez mit jedno mimco a za rok,dva dalsi,tak radci najednou.A nez podstupovat dalsi IVF,tak najednou.Ale budu rada,kdyz se zadari to jedno.

Ja jsem za ty dve IVF nedala ani korunu.Ted mam doporucene ICSI,ale kvuli mne,spermiogram mame vyborny.Takze tohle budem platit 6 000,- a prodlouzena kultivace,myslim zalezi taky na embryolozce.

suzanna
6. lis 2009

ahojky holky 🙂
Dlouho jsem tu nebyla.Dnes jsme byli v centru a muzu klidne zacit dalsi stimulaci za tyden.Vsechny leky uz mam doma a jak se rozhodneme je jen na nas.jeste nevime.Nabidli nam metodu IVF+ICSI ,protoze ty ostatni vajicka se nam proste neoplodnili spatne se prilepuji spermie na vajicko ,takze asi tak.
Jinak gratuluju vsem co se zadarilo 😵

wrtulka
6. lis 2009

jééé ahojky Suzi!!!moc ráda tě vidím..
teda takhle rychle můžete zase začít.. tak do toho tentokrát s ICSI a tentokrát se to povede!!!!
čekání je na tom všem to nejtěžší...

suzanna
6. lis 2009

ahojky wrtul,
no ja jeste nevim jestli to nemame nechat az na pristi rok jeste uvidime.Se proste do toho bojim jit.Kazdopadne jsme moudrejsi a vime kde je problem.A co ty uz stimulujes??

wrtulka
6. lis 2009

Suzi já jsem zatím v přechodu.. jo už mám za sebou týden léků a skoro týden injekcí.. se stimulací jako takovou ale začnu asi až v pondělí úterý nebo tak až příjde ms a podle krve..
dlouhej protokol je hold dlouhej...
nevím záleží na tom jak se cítíte.. jeslti do toho chcete jít nebo ne..jako teď..
já bych asi šla hned co nejdřív.. s odstupem máš pak větší strach...aspoň moje zkušenost

suzanna
6. lis 2009

wrtul tak drzim palecky at se zadari 😵
Jeste uvidime, spis si myslim,ze to nevydrzim a zacnu,kdyz uz mam ty injekce doma 😉

l.u.c.i.e
6. lis 2009

Ahojky holky,

včera jsem prožila děsný večer a noc plnou strachu. Kolem 21:30 jsem šla na záchod a zjistím, že jdou ze mně sraženiny krve. Tak vyděšená jsem ještě nebyla. Rychle se obléknu a jdu k sousedce, která je zdravotní sestrou. Ta se taky hned oblékla a jely jsme na pohotovost do FN Lochotín. Tam se mi hned ujala sestřička s doktorem... Musela jsem jim ukázat vložku a už šlo jedno vyšetření za druhým... Zrcadlem, prohmaten, stěry a UTZ. Naštěstí je vše ok. Prý je to zastaralá krev a jde jen z děložního hrdla, které je uzavřené. Miminko je živé, už máme srdíčko a bliká pravidelně, jsme velcí 2,9mm, staří 6+4 (schoduje se to s poslední MS i s ultrazvukem), TP mám na 28. 6. 2010. Vyfasovala jsem ascorutín na zastavení krvácení a musím teď jen ležet. Doktor opět hledal i druhý váček a nenašel, tak má teorii, že ta zastarálá krev se sraženinama je odešlé mimi... Musím se ale hlídat. Dnes jsem volala do Natalartu a objednali se mi na kontrolní ultrazvuk na 11. 11., napsali si, co se stalo... Při potížím mám opět jet rovnou na pohotovost... Doufám, že se tak nestane. Jedno vyděšení mě stačilo... Pak jsem celou noc nemohla spát, pořád se mi to vracelo a běhala jsem na záchod, zda se to zlepšuje... Během dneška už to povolilo... Holky, myslete na nás...

Ahojky Suzi, to je dobře, že už brzo začneš se stimulkou.

larri
6. lis 2009

Luci,ty to taky nemuzes mit jednoduche.Moc na tebe myslim a doufam,ze ted sis to vybrala a zbytek tehotenstvi bude pohoda.

Suzi,ty mas novou fotecku,ze jo? Takze do dalsiho boje,mas pravdu,nevzdavat se.

suzanna
6. lis 2009

Luci no tak jeste,ze to takhle dopadlo ja bych byla vyplasena uplne nejvic...Tak hezky odpocivej!! 😵
Jo holky klidne muzu zacit,ale porad se jeste rozhoduju,ale na druhou stranu si rikam proc to odkladat.

cabalkova
6. lis 2009

luci... no to chapu, ze jsi byla vydesena, takhle hlavne ze je vsechno v poradku, ted pekne odppocivat a papkat ascorutin, uvidis, to bude dobry a dal uz bude tehu v naprostem klidecku... 😉

My byli dneska na tom pohovoru pred IVF, manz musi jeste na jedno vysetreni (jestli se spermonici dokazou sami probojovat do vajucha), za deset dni pujdeme podepsat reverzy a teprve pak pan doktor pozada o schvaleni na pojistovne... jo a plus podle meho hormonalniho profilu rozhodl, ze budeme mit dlouhy protokol... takze to vypada na prvni injekci kolen 20. prosince a pak stimulka a odber kolem 10. ledna... no, sice to bude trochu delsi, nez jsem si predstavovala, ale co, hlavne ze se veci daly do pohybu... a aspon nebudu muset o vanocich a na silvestra resit, jestli si muzu nebo nemuzu dat sampicko... takze vlastne je to takhle dobre... toz tak.... preju vsem peknou dobrou noc.

suzanna
7. lis 2009

Ahojky,
tak ja hlasim,ze jsme to cele probrali zvazili a ze neni na co cekat jdeme tento mesic do druheho pokusu.Ted uz jen aby dorazila ms a muzeme zacit.Drzte nam palce 😵