Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

suzanna
4. pro 2009

dada take velikanska gratulace 😵 😵 😵
wrtul neboj urcite jsi tehu 😵

pajass
4. pro 2009

Ahojte holky, jsem tu nová a v lednu nebo únoru nás čeká první ivf, měla jste některá dlouhý protokol a můžete mi o tom něco říct? Doktorka to na mě tak vychrlila, že jsem nestačila mrkat a bylo toho tolik, že si nic nepamatuju. Mám přijít mezi 15. a 20dnem cyklu a nevím, co mě tam čeká, jestli mě dají nějaké injekce a ten sprej do nosu hned, nebo ještě ne. Jak tu psala už antoaneta, mám z toho strach a zároveň se ale těším... máme špatný spermio dík

misanda
autor
4. pro 2009

wrtul, já se přidávám k ANO 🙂

pajass...dlouhý protokol budu mít já...na IVF bych měla jít taky v únoru...probíhá to tak, že ti nejdříve píchnou injekci, aby ti jakoby zamrazili vaječníky - ty přestanou pracovat a nebudou vytvářet folikuly, ani sliznice nebude růst. takhle to budeš mít asi cca tři týdny a pak začneš samotnou stimulaci pomocí hormonů 🙂.

pajass
4. pro 2009

a jak s neschopenkou? až po odběru vajíček nebo i dřív při stimulaci? mám hodně rizikové zaměstnání

antoaneta
4. pro 2009

Misando, ty jak si psala o té injekci na zamrznutí 🙂vajíček, to je asi to, co myslela abig tím umělým přechodem, že? A až tři týdny se pak čeká, než začneš stimulovat, jo? A pak teprve odběr a to všechno ostatní, než..... 😅 to je doba ☹ ach jo (těď už chápu proč se tomu říká dlouhý)
A ty už si teda s ním začala, v jaké si fázi, co se s tebou teď děje?

A prosím ..... jak si psala....zoladex? Co je to? A proč ten širokánský úsměv? Mám se bát, nebo těšit????

Sory, jsem úplně neznalááááá........

antoaneta
4. pro 2009

dado, taky gratuluji! Sice jsem tu nová, a na úplném začátku 😢 ale mám z tebe radost 🙂 , holka jedna šikovná 😀 držím palce!!!!

antoaneta
4. pro 2009

Pajass: to je super, že se tu našel další človíček, kterého čeká první zkušenost s IVF. Taky bojíš co ☹ ale neboj, i těšit se musíme!!! 😉
Já taky měla přijít tak jako ty (abych to stihla do 21 dne cyklu) Přišla jsem, dali mi jen formulář na dlouhý protokol,tam nalepili štítek s mým jménem, zaškrtli vybraný léky - dostala jsem tabletky Utrogestan - (prý abych dostala přesně na den měsíčky) a první injekde - Decepeptyl (na přípravu) S těmi mám začít ten 21. den cyklu. Ale můžou ti dát něco i jinýho, místo injekcí ti můžou dát třeba ten sprej - záleží asi na doktorovi o čem si myslí, že je pro tebe vhodný. No a pak jak dostanu měsíčky mám zavolat a druhý den mám přijít na prohlídku. Tam si myslím, že se to taky už všechno rozhodne - kdy, co, a jaký stimulanty. Jinak s tou neschopenkou, si myslím, že záleží na tobě. Vím, že se po odběru vajíček a po transferu ptají, jestli ji chceš. Myslím, že při stimulaci být neschopenka nemusí. Ale pokud by si ji snášela špatně, měla nějaký problémy (neboj, žádný nebudou 🙂 ), tak ti ji určitě napíší taky. Ale to všechno asi záleží na tobě, jak se rozhodneš.
A prosím odkud si, a kam chodíš? Já do Brna, na Obilňák.

misanda
autor
4. pro 2009

tak holky, mě třeba doktorka řekla, že mě nechá doma od OPU (odběr vajec 🙂 ), a to mi naprosto vyhovuje..já se cítím doma skvěle 🙂

jinak já už Zoladex (tím můžeš třeba startovat dlouhý protokol, ale jsou i jiné) mám v sobě..ještě dostanu další dávku příští pátek a pak zase za měsíc (já to mám na stažení endometriozy z těla...prostě jsem v přechodu). no a v únoru někdy kol toho 11týho bych měla začít stimulovat, jestli všechno bude jak má...a to už je chvilka..to je deset dní píchání a pak jdeš na OPU 🙂 - cca...

pajass
4. pro 2009

Ahoj antoaneto, bydlím v Kyjově, ale pocházím taky od Břeclavi, jako ty... z které jsi dědiny?
tak to jsi blíž tomu všemu než já, já teprv čekám, jestli to dostanu, když ne, budu si muset na agolutin a pak teprv se můžu zařídit. takže nic nevím.
taky chodím na Obilňák k dr. Čadové, poprvé jsem tam byla v říjnu, doteď nás vyšetřovali a v úterý mi teprv řekla, že inseminaci ne, ale rovnou IVF, nestačila jsem mrkat, fakt

antoaneta
4. pro 2009

Ahááá, tak já jsem asi místo toho Zodalexu, dostala Decapeptyl. S tím začínám od středy 😅 no a snad bude pak všechno v pořádku a budu tam "ve vnitř" fungovat tak jak mám a začnu stimulovat co nejdřív 🙂

pajass, třeba to nedostaneš, protože se zadaří i přirozeně.... 😉 taky ještě tak trochu doufám.... 😔 Jéé tak to je super, že taky na Obilňák, to můžem dát někdy kafe a "zaslepičit" 😀 si i mimo počítač. Já tam chodím k dr. Crhovi. Nebo dosud jsem byla. Tak nevím, jestli budu už chodit k němu furt, nebo to tam v těch doktorech rotuje, jak kdo má službu.

misanda
autor
4. pro 2009

jé, holky, já třeba už vůbec nedoufám a nedoufala jsem, že se zadaří přirozeně...tyhle druhy "zázkraků" alias otěhotnění těsně před laparo nebo IVF se mi vyhýbají obloukem 🙂

decapeptyl jsou pilule? zoladex je taková nechutná injekce, píchá se to pod kůži a docela to bolí.

dada074
5. pro 2009

Děkuji za gratulace holčiny,už je to zase veselejší.

Misi to je skvělé,že tě nechala doma aspoń vypneš a nebudeš se stresovat,tak to pořádně užívej!!! 😀

Pajass jestli se necítíš chodit do práce už při stimulaci,jestli máš jen trošku chápavého doktora tak ti tu PN napíše už při injekcích,ne že by se mohlo něco stát,ale bude to lepší pro tvou psychiku.A vím,že v některých CARech to píšou normálně.Já mám tedy neschopenku vystavenou od obvoďačky.

suzanna
5. pro 2009

Ahojky holciny
hlasim // na testiku zatim potichoucku,ale jsou tam 😵

eloana
5. pro 2009

ahoj suzi -gratuluji a drzim pesti🙂

antoaneta
5. pro 2009

suzannko, taky zatím jen potichoučku, ale gratuluji! .....ať jsou tam i pak! 😉

antoaneta
5. pro 2009

..... tak mě se taky všechno vyhýbá obloukem, a zázraky se u mě žádný nekonají, ale víš jak..... naděje umírá poslední..... takže ovulace je tu, tak honem šup šup 😀 😀 😀 ....a třeba??????

ne decapeptyl jsou taky injekce, začínám s nimy ve středu, mám se s nimy bodat do špíčku 🙂 pod pupek jednou denně, no a co se mi podařilo zjistit, tak jsou taky prýn pěěěěkně nepříjemný.....

suzanna
5. pro 2009

eloan a antoaneta diky 🙂

abig
5. pro 2009

Suzanna .... potichoučku gratulace .... juchacháááá .....

abig
5. pro 2009

A Wrtulka má testovat kdy?

dada074
6. pro 2009

NOO to je krása SUZI potichu ti gratuluji a doufám,že jich tu tím těhu nakazíme co nejvíc,co holky?

wrtulka
6. pro 2009

Suzi taky moooc velká gratulka..
holky já mám testovat až v úterý nebo ve čtvrtek..
ale od včera lehce krvácím takže jsem z toho dost špatná 😔

suzanna
6. pro 2009

wrtul nehazej flintu do zita mas tam tri a tim to krvaceni muze byt.Moje znama taky krvacela a mela tam dve rikala si pry taky a je to v prd... a pak nasla na testiku krasny dve a ted uz ma rocniho chlapecka a ja jsem taky trochu krvacela a mam na testiku // dneska jsme testli znova a sili 😵 takze se neboj vse bude v poradku ja na tebe moc myslim 😵 😵 😵
dada dekuji ,jasne ,ze nas uz ted bude jen pribyvat 😵

misanda
autor
6. pro 2009

suz, no to je skvělý!!!!!!!! copak jsem ti řikala? 🙂

gratuluju 😉

suzanna
6. pro 2009

misanda diky 😵
to vis,jeste je vse v uplnem zacatku tak snad se nic nestane...clovek se prece jen porad boji,ale lepsi je myslet pozitivne 🙂

wrtulka
6. pro 2009

Ahojky Suzi..
jak je?

suzanna
6. pro 2009

Ahoj wrtul,
no toci se mi trosku hlava uz tri dny ,dnes jsme zase delali tetsik a zitra testnu znova...zatim se raduju,ale jen potichoucku...a jak jsi na tom ty??

wrtulka
6. pro 2009

Suzi tak to už máš příznaky těhu 😵 😵 je fajn že se vám zadařilo..moc jste si to už po tom všem zasloužili..
no jak jsem na tom já nemám test takže jen tak testovat nebudu 😔 😝 ale pořád lehce krvácím.. nemění se to nevím za co to mám považovat...
je to na nervy. Doufám že ve čtvrtek nebo možná v úterý nebo tak už se dozvím jak to dopadlo ..ať už to je tak nebo tak...

suzanna
6. pro 2009

wrtul neboj vse dopadne dobre ,ja tomu verim 😵

misanda
autor
7. pro 2009

baaaaaafffff !!! 😉

suzanna
7. pro 2009

kuk do albicka 🙂