Taky čekáte na IVF?

misanda
8. zář 2009

tak kdopak se přidá? nás čeká IVF v lednu - naše první...doufám, že se tu někdo najde, s kým se budeme podporovat navzájem...v tom dlouhém boji o vlastního mimíska...

tulanek
7. led 2010

Ja vim,jeste si asi poradne neumim predstavit,jak je to tezky,kdyz se to nepovede,ale v tuhle chvili te ten spravnej chlap podrzi nebo aspon vi,ze se ma nekam uklidit,kdyz je to potreba,aby nebylo jeste hur...Je to krasny,vzdycky mas tu jistotu,ze to miminko proste bude i kdyz nemusi byt ,,uplne,, tvoje,ale tvoje proste bude,date mu tu lasku,co potrebuje a to je nejdulezitejsi...A to te bude vzdycky drzet nad vodou,protoze budes vedet,ze sami nezustanete a jednou z tebe bude i bába 🙂 my si taky zivot bez deti predstavit nedokazeme,at to stoji,co to stoji,nemyslim jen penezne,clovek by udelal snad cokoliv...

tulanek
7. led 2010

Taky gratuluju Maryah!!! To je uleva,vdi? 🙂

maryah
7. led 2010

strasne dlho to trvalo... povedali nam, ze je pred vianocami a ze to trva dlhsie... mali sa nam ozvat 10.1., aaaale ja som to nevydrzala a dnes som tam zavolala no a mali pre mna super spravu... tento mesiac zaciname tak sa dost tesim..

maryah
7. led 2010

dakujem baby, no ulava to je a poriadna... vieme co nas presne caka, no teda nie uplne presne, ale uz nemame v hlave tolko otazok 🙂
a co vy, ako ste na tom, kedy idete vy?

tulanek
7. led 2010

To je uzasny,sdilim s tebou ten pocit!!!Sama jsem ted zacala,ale i kdyz ma clovek na jdenu stranu strach,tak na druhou stranu se tesi a strasne moc 😀

abig
7. led 2010

Mary, člověku se uleví, když zjistí, že už se něco děje, co ? Teď už ti to rychle uteče. Čeká tě krátký nebo dlouhý protokol?

abig
7. led 2010

Já budu informovat nejdřív v pondělí, teď vím prdlajs, můžu si jen domýšlet, ale splňuji podmínku 6měcíční pauzy, takže uděláme kontrolu, dáme žádost na pojišťovnu a doufám, že to únor jistí ..

tulanek
7. led 2010

Abig,to vis,ze jisti,uz ted je to jasny!!!! 😀

maryah
7. led 2010

to prave este neviem... 19.1. mame pohovor s koordinatorkou a ona nam povie vsetko co bude nasledovat... mame pripravene recepty na injekcie a zaciatkom februara ide manzel na trial wash...

abig
7. led 2010

Mary, trial wash je přesně, co?

tulanek
7. led 2010

Trial wash???To jeste neznam 😕

aladin
7. led 2010

Ahoj Mary, blahopřeji ke schválení 🙂 😵 . Tak už se to pohlo a teď to pofičí. Prosím tě, co to je ten trial wash?

abig
7. led 2010

Aladin ahoj ... máš IP

maryah
7. led 2010

Pokusné premytie (Trial Wash) – táto metóda umožňuje hodnotiť ejakulát z pohľadu metód asistovanej reprodukcie. Na základe kvality a počtu takto spracovaných spermií môžeme odporučiť vhodnú metódu asistovanej reprodukcie. mam to nastudovane zo stranky z heliosu...

tulanek
7. led 2010

Tyyy brdo,aha ,tak to je dobry!! 🙂

abig
7. led 2010

Ha, takže je to v podstatě spermiogram .. jsem si to myslela.

abig
7. led 2010

Teda jako hooodně moc kvalitní práce .... jen jen baj očko kouknout, co ty mršky dělají ..

pampeliska36
7. led 2010

ahojte holky 😉
to je mi zase novy pojem, co maryah? to koukam 😀

maryah
7. led 2010

ano abig, je to spermiogram, tam zistia presnu kvalitu spermii, teda dufam, ze som to poriadne pochopila...

abig
7. led 2010

Mary, u vás jen asi použili anglický výraz ... ale asi to bude něco lepšího, protože spermio dělají kdykoli, kontrolní za měsíc nebo i 3, protože spermie se mění co 3 měsíce .....

tulanek
7. led 2010

Holky,jeste by to tu chtelo slovnicek tech pojmu vystiznych 😀 no tak ja doufam,ze spermie se meni,co mesic,aspon po vitaminkach,vidte ze jo? 😕

maryah
7. led 2010

abig, spermiogram nam robili, ale toto bude nejaky hlbkovejsi, ci su kvalitne... toto som nasla...
VYŠETROVANIE SPERMIÍ V ANDROLOGICKOM LABORATÓRIU
Vykonávame nasledovné testy mužskej plodnosti:

Analýza ejakulátu (spermií) – test celkového vonkajšieho charakteru, acidity/alkality, objemu, koncentrácie, pohyblivosti a morfológie spermií.

Pokusné premytie (Trial Wash) – táto metóda umožňuje hodnotiť ejakulát z pohľadu metód asistovanej reprodukcie. Na základe kvality a počtu takto spracovaných spermií môžeme odporučiť vhodnú metódu asistovanej reprodukcie.

Mikrobiologické vyšetrenie ejakulátu - odhalenie bakteriálnej infekcie močových ciest, ktorá môže narušiť funkciu spermií.

Genetické testy - u mužov so zníženým počtom spermií dokážu genetici identifikovať genetickú poruchu tvorby spermií a pravdepodobnosť prenosu tejto poruchy na potomstvo.

maryah
7. led 2010

manzel bral pol roka profertil a zlepsil sa mu spermiogram, ale ci to bolo isto z neho tak neviem, dufam, ze ano 🙂

maryah
7. led 2010

abig, kto je to krasne babatko v tvojom albume?

abig
7. led 2010

O Profertilu jsem slyšela, spoustě pomohl a spoustě ne .... je to individuální jako všechno v tomto směru.
My máme zkušenost s klasickými vitamíny jako je E, selen, zinek a C a k tomu manžel ještě papká kyselinu listovou a kotvičník pozemní ... vše zvlášt ....( z 10mil se nám to zvedlo na 16 mil .... a zlepšila se rychlost, no kvalita ani né ..)
Teď jsme na spermiu nebyli půl roku, tak jsem zvědavá .... protože při OPU jsme měli jen jeden milion, protože se manžel na to vyprdl a nic nepapkal, takže od srpna se cpe vitamínama a asi už nikdy nepřestane.

maryah
7. led 2010

my sme maali u urologa pocet 10 percent a pohyb 20 percent... po troj-mesacnej kontrole sa mu zvysil pohyb na 90 a pocet na 50 percent, ale doktor v heliose povedal, ze to bol okrajovy spermiogram a nebol az tak konkretny... taraz v heliose sme mali pohyb celkom dobry, morfologiu tiez dobru, ale pocet sme mali iba 600 tisic 😉. tak som velmi zvedava ako dopadneme teraz

maryah
7. led 2010

som si pomylila smajlika 😅 . za poctom spermii som chcela dat ☹ ☹ ☹

abig
7. led 2010

Mary, to miminko je můj synovec (syn mé sestry) , zítra mu bude 14 dní ....

Tak to ti přeji, aby to vyšlo a bylo tam aspoň pár milionů, aby měli při IVF co vybírat ... takže vám určitě budou dělat ISCI, že ? Mám pocit, že mi dr. řekl, že ke klasickému IVF ve zkumavce je potřeba půl milionů spermií na jedno vajíčko, takže s naším počtem spermiíí to jde jedině díky ISCI.

pajass
7. led 2010

Ahojte baby, nafasovala jsem Decapeptyl 0,1mg a Utrogestan a začínám od soboty... tak nás OPU a transfer čeká koncem ledna. Tak držte pěsti!!! Ale s těma % úspěšnosti se dost bojím, že to bude k ničemu ☹ ☹

pavcahola
7. led 2010

Ahoj nevíte některá jak jsou v CARU o víkendu?