• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Maliníkový čaj. Je porod po jeho pití rychlejší?

2. ledna 2017 
Emje, Petusa, děkuju, začnu po ukončení 34.t :slight_smile:
11. únor 2009 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak malinik obsahuje zelezo, takze je fajn aj ak mate nabeh na anemiu
11. únor 2009 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som uz zacala a mnaaam, zajra si idem kupit dalsie balenia :sweat_smile:
12. únor 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nie je to v 33. tyzdni este skoro? Ja cakam, kym mi skonci 35. :slight_smile: zacnem ho pit v pondelok...
14. únor 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby velmi sa nespoliehajte na nejake zazracne ucinky tohto caju,je dobry jedine na travenie,ja som sa spoliehala,ze porodim trosicka skor napr.v 39t ako aj som a nic nepomaha :grinning: ani ten sex ani kupel. :confounded:
15. únor 2009 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som si pýtala v lekárni tento čaj a nevedeli mi ho dať, prezraďte mi kto ho vyrába a ako sa presne tento čaj volá. ďakujem.............
20. únor 2009 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj maji, neviem ako je to tu na slovensku, ale v spanielsku mi sestra vravela,ze ho nepredavaju tento caj len tak tehotnym, ale vyskusaj v takych cajovych predajniach, tu v NR je jedna oproti synagoge, neviem ci poznas, tak ja som ho tam kupila, je to cajovna
20. únor 2009 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jamajka, vyraba ho vselikto, ja uz mam treti a vzdy od ineho vyrobcu. presne je to Caj z listov ostruziny malinovej (lat.nazov Rubi idaei folium), cesky :caj z maliniku :wink:
20. únor 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás v lekárni v tescu mi tak aj povedali niečo, že mali čaj z listov ostružiny malinovej, ale že ho už predali a na
20. únor 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, netuším jestli měl maliníkový čaj vliv na můj porod, ale pila jsem ho poměrně dost... :wink: sice jsem přenášela 9 dní, ale porodila jsem od prvních bolestí za 3,5 hodiny... ´(kontrakce mi nastoupili rovnou po 2 minutách)
21. únor 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
dnes som skočila do 38tt, má zmysel ešte začínať s maliníkovým čajom? Čítala som o ňom aj pred tým, ale nejak som na to pozabudla a neviem, či to ešte k niečomu bude. Väčšinou ste začínali okolo toho 34tt, tak neviem či mi to za tie 2-3 týždne ešte pomôže..
24. únor 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby,o tom caji pocujem prvy krat,a to moze byt kazda?nemusim nato upozornovat svojho lekara?
24. únor 2009 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oprava nie byt,ale pit :slight_smile:
24. únor 2009 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
lienka: moze to pit kazda od toto 35tt az 36tt .. ja som si ho zacala davat na zaciatku 36tt .. a davam si ho rano a vecer ... ja som svojho lekara neupozornovala .. nemam dovod ...

jamajka: ani u nas ho nemali v lekarni ... ale segra mi ho kupila v BA v cajovni .. tak ak tam mate cajovne chod tam urcite ho tam budu mat ... :wink:
25. únor 2009 v 06:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
malinikovy caj (ostruzina malinova) sa ma pit 3-4 salky denne od 34tt...predavaju ho v lekarni Zeleny anjel (Riazanska 59) je to v ulicke oproti Polusu...a videla som ho aj v lekarni na Sustekovej v Petrzalke

okrem toho pre ulahcenie porodu sa odporuca od 34tt denne skonzumovat jednu polievkovu lyzicu rozdrvenych lanovych semienok (predavaju napr. v DM v bio kvalite a podrvene), treba vsak dostatocne pit, inak moze sposobit zapchu, inac je to slabe laxativum a zvysuje produkciu hlienu vo vagine a tym ulahcuje vyklznutie babatka

ja som si potom este k porodu doniesla do porodnice (ruzinove) aj caj v termoske (mix malinika, skorice, zazvoru a klincekov) a ten som po troskach popijala...
25. únor 2009 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem taky pila od 36tt a porod jsem měla rychlý a bezproblémový,ale samozřejmě nevím, jestli díky čaji. pila jsem ho na doporučení sestry, která vedla kurzy pro těhulky. velmi ho chválila.
13. bře 2009 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
s.t.i.p.k.a. :grinning:
maliníkový čaj som pila tiež od 36 tt každý deň pol litra a porodila som za 4,5 hodiny ako prvorodička :wink:
ak aj nepomôže určite neuškodí :grinning:
17. bře 2009 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
malinikovy caj sa chystam objednat dnes v lekarni /spolu s homeopatikami k porodu/. Ale chcela by som prispiet svojou skusenostou s lanovymi semiackami - syna som "vytlacila" /blble slovo.../ na druhy krat ako prvorodicka, takze si myslim, ze zaucinkovalo. Aj dr. sa cudoval, ako to slo super. Potom dam vediet /o mesiac?/ ako zaucinkovala ostruzina:o)
31. bře 2009 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ajojte..aj ja som si ho dnes kupila..aby som na neho nezabudla :wink:
31. bře 2009 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ake to ma vlavtne presne ucinky? ma to aj negativa?
26. dub 2009 v 17:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj :slight_smile: ja ho tiez pijem uz som skoro celu krabicku vypila a teraz ho idem zhanat po obchodoch, lebo som si ho priniesla zo slovenska a neviem, ci ho tu maju, ale mali by, snad..
negativa som nijake nepocula, ale ani som sa nikoho nepytala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
zevraj to je dobre na lahsi pôrod, ale kazdy ma iny organizmus, nemusi to pomoct vobec a aj moze..jedna babenka sa pytala prednasjucej lekarky, ked sme boli s mangelom na tych pripravnych hodinach a toto jej povedala.
mne to inak celkom chuti.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. dub 2009 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
tak to mám taky za sebou.Já jsem maliník byla tak týden před porodem a to po litrech.Měla jsem lepší pocit,že dělám něco proto, abych měla snažší porod.Jsem prvorodička a kvůli vysokému TK mi porod v 38+3 vyvolali.Ve 12:45 mi píchli vodu a hned jsem měla kontrakce po 2 minutách a v 16:46 byl malej na světě.Takže bych řekla,že to bylo rychlý a bez komplikací.Nevím jestli i kvůli maliníku, ale každopádně neublížil a při dalším těhu ho zase budu pít.
27. dub 2009 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte no vyzera z vasich skusenosti tento cajik viacmenej pomaha ale viete mi povedat ake ucinky ma ananas ako taky alebo ananasovy kompot?
27. dub 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
me to teda nechutna sakris..sladite si to?nebo pijete horkej nebo studenej?mam krabicku a nejak sem vypila jen dva a nemuzu se k tomu dokopat..
28. dub 2009 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som včera začala piť.s medom.
mám sáčkový:slight_smile:
28. dub 2009 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fifa gratulujem k mimču :wink: :wink: :dizzy_face: :dizzy_face:
28. dub 2009 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, ako sa po slovensky vola ten caj. dnes ked som si ho chcela kupit v lekarni, tak na mna kukala teta jak na mimozemstana, ze take ieco nepocula.
28. dub 2009 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
berus, je to ostruzina malinova - ja som si kupila v cajovni
28. dub 2009 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujeem
28. dub 2009 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
eatygrenee • 33tt • Dnes ve 13:57
Ahojky, jaké máte s tímto čajem zkušenosti a kdy ho začít pít?

luciuss • 1d • Dnes ve 14:34
Ahoj, já jsem ho začala pít cca 4 týdny před porodem, jako kdyby náhodou to fungovalo :slight_smile: Rodila jsem od příchodu do porodnice cca 6 hodin, takže to třeba pomohlo :slight_smile:, třeba ne, ale jako placebo efekt to uškodit nemůže :slight_smile:

nikasa • 1d • Dnes ve 14:35
Ahoj, ja ho pila od 35.tydne a nic. Vubec mi nechutnal a prenasela jsem 10.dni
28. dub 2009 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek