MS bolesti v nepravidelných intervalech 3 dny před TP

zdenkaj92
13. lis 2015

Holky, je to tady? 😀
Ve středu jsem byla na kontrole, na monitoru se ukázalo pár malých kontrakcí. To jsem poznala na sobě, jako že mě ztvrdlo břicho a trošku bolelo v podbříšku.
Teď večer mám podobné 'bolesti' jako menstruační, ale ne nijak velké, zatím je rozestup 8-6-6-6-7-5-11-6-7-6 minut... V půlce jsem vlezla do vany, ale ani se to nejrychlilo, nezesílilo ale ani neustalo..
Mám už plašit? Nebo kdy mám začít plašit? 😀 Nechci jet do porodnice a pak zase domů...

eldrag
13. lis 2015

pokud nepotrebujes uz prodychavat, jeste bych počkala, odtekla ti voda?

zdenkaj92
autor
13. lis 2015

@eldrag Nene, nic. Termín mám v pondělí, doktorka říkala na kontrole, že to stihnu buď v termínu nebo dřív (že si to myslí)

eldrag
13. lis 2015

@zdenkaj92 tyhle "nepřijemne" připravne kontrakc emuzou trvat i dva dny.... pohlidej si hlenovou zátku , barvu při čurani (jina než bílá , žlutá je špatně) muzes si ulevovat teplym obkladem na podbrišek... kdyby se kontrakce zrychlovaly nebo byly bolestivejsi jed...

zdenkaj92
autor
13. lis 2015

@eldrag zátku jsem zatím nevypozorovala, ale celé těhotenství mám výtok, tak nevím, zda jsem to neprošvihla...

eldrag
13. lis 2015

@zdenkaj92 zatka asi neni tak moc dulezita spis unik te plodovky ... dalším příznakem býva jasně viditelný pokles bricha dolu

granda
13. lis 2015

Nepsal, já slabé kontrakce měla 3tydny.kdyz tam dojedeš, ale tak tělo ne udělat připravené a porod nebude fyziologický. Kde budeš rodit?

zdenkaj92
autor
13. lis 2015

@eldrag Tak břicho mám asi furt stejně, myslím..

zdenkaj92
autor
13. lis 2015

@granda Budu rodit v Ostrově u Karlových Varů

zdenkaj92
autor
13. lis 2015

A cítili jste pohyby mezi kontrakcemi??

eldrag
13. lis 2015

@zdenkaj92 ne vubec.. jakoby se uklidnil, citila jsem hlavne kontrakce a uniky plodovky (ale kazda to mame jinak)

loafeer
13. lis 2015

taky jsem to mela podobne....porad jsem si rikala, jeslti uz jet nebo ne-e, at nedelam ostudu....porad mi to prislo, ze je to v pohode....no, v porodnici jsem pak porodila za dve hodky:o) drzim palce a sprchuj, vanuj, relaxuj, pokud to pujde, bez spat, uvidis

lucinkis
13. lis 2015

Taky mám něco podobného...Prý mám bříško už dole..A takový žlutý výtok a nevím..termín mám v neděli a druhý 1.12 sestřička říkala že prvorodičky mají pravděpodobnější ten druhý termín a ten je podle uz...Děkujííí

zuzapra
13. lis 2015

Ja jsem cekala doma, az jsem mela kontrakce co 4 min tak jsme jeli do porodnice. Dej si vanu nebo si lehni, odpocivej pokud to jeste jde. Preji rychly a krasny porod a net nechej doma 😀 nebo budes psat i ze salu 😀 😀 😀 . tesime se na zpravy.

zdenkaj92
autor
13. lis 2015

Zatím jsem doma... Podařilo se mi usnout. Teď jsem se jen probudila, že jsem potřebovala na záchod... Takže to byl nějaký planý poplach, asi ta příprava 😀 Termín podle ultrazvuku je teď v pondělí, podle MS 22.

zdenkaj92
autor
14. lis 2015

Ahoj holky. Jelikož jsem si všimla, že spousta diskuzí nemá závěr, jak to nakonec dopadlo, tak já ho napíšu 🙂
V šest večer začaly kontrakce, ale takový malý, jako kdybych měla menstruaci. Jak jsem popisovala výš. V deset se mi podařilo usnout a usnula jsem na dvě hodiny. O půlnoci mě probudila už daleko větší bolest, tak jsem počkala hodinu, šla vzbudit Radka, vzali jsme věci a jeli jsme. V nemocnici mi už při každý kontrakcí bylo špatně, na omdlení, na zvracení. Dali nás na sál, chvíli jsem byla na záchodě, chvíli ve sprše, chvíli na křesle, chvíli na porodním křesle. Ve dvě hodiny se trochu přihoršilo, ale furt to bylo ok. Asistentka chtěla píchnout vodu, ale nešlo to, protože měl hlavičku přímo na té bláně, takže jsme museli čekat, až praskne sama. Praskla asi v pět a pak to byl hukot, to byla děsná bolest. Nemohla jsem to vydýchat, chtělo se mi hrozně brečet. Pak jsem za chvíli už mohla tlačit a tlačila jsem celkem 2 hodiny a k tomu mi doktor ležel na břiše, protože to prostě nešlo. Já už brečela, nemohla, Radek vypadal že půjde taky do mdlob Už si mezi s sebou povídali, že už to není dobrý, tak jsem zabrala ze všech sil a hurá byl malý na světě. Radek brečel dojetím, já bolesti. Miminko mi dali hned na břicho, za chvíli Radek přestřihl pupeční šňůru, pak miminko ošetřili a dostala jsem ho zpět a nechali nás tam dvě hodiny samotný. Já se pak dostala na pokoj až v půl 12, ležela jsem tam a hlídali krvácení.

lucisa
14. lis 2015

@zdenkaj92 gratuluji 😉

lucisa
14. lis 2015

@lucinkis ty máš tak velké rozdíly mezi termíny? to mi přijde dost více než 14 dní 😕

zdenkaj92
autor
14. lis 2015

Jinak termín dle ultrazvuku byl teď v pondělí 16., takže o dva dny dříve a druhý podle MS byl 22.

lucisa
14. lis 2015

@zdenkaj92 jj, u tebe OK, ale právě maminka @lucinkis mě s těmi termíny překvapila...

zdenkaj92
autor
14. lis 2015

@lucisa Jo tak, já už na ten mobil šilhám :D

eva118
14. lis 2015

Já měla u kluka lehké menstruační bolesti, po prohlídce v porodnici mi doktor řekl, že jsem otevřená na sedm prstů. Jiné maminky mají šílené bolesti a nic, takže těžko říct. Hlavně ať je porod v pohodě a rychlý.

zdenkaj92
autor
14. lis 2015

@eva118 Už je po, viz příspěvek výš 🙂

lucinkis
14. lis 2015

@lucisa No právě taky jsem se trošku divila no když jsme byli na návštěvě na porodním sále tak mi akorat řekla že 1.12 je pravděbodobnější nevim proč je to tak daleko od sebe.. 😖

zuzapra
14. lis 2015

@zdenkaj92 obrovska gratulace, a ta patri vsem co rodi,porodili a miluji sve deti.

granda
14. lis 2015

@zdenkaj92 nezení na briše je zakázáno zákonem,,,, Kdyby ti rupla děloha a ty jsi tam vykrvácela,,,, tak by bylo hodně smutku..... to nikdo neví a dělají to prasata...

granda
14. lis 2015

@zdenkaj92 no hlídali krvacení, protože ti pohmoždil dělohu tlakem svého těla... zeptej se na to... a třeba ti rekne pravdu, nebo bude kecat a kalit vodu,,, ze se nic nemůže stat a ze je všechno ok...

pocit břečení k porodům patří...

malého jsi měla pořád u sebe??nebo byl mimo? a tedka jej mas u sebe??

eva118
14. lis 2015

@zdenkaj92 jé tak gratuluju, já to nepročítala. Měla jsi to teda těžší ten porod, ale hlavně že jste oba v pořádku.

zdenkaj92
autor
14. lis 2015

@granda Nevím jak to je se zákonem, každopádně doktorovi děkuji, jinak bych skončila pod kudlou.... Ale co, teď už bych to stejně nevyřešila 🙂 Miminko jsem dostala hned na sebe ještě i s pupeční šňůrou, pak přítel přestřihl, doktorka udělala kontrolu, omyla, to bylo šup šup šup a už byl zase u mě. Byli jsme pak na sále společně ještě dvě hodiny, pak si ho vzali, Radka vyhnali a já tam pak ještě ležela. Zpět k sobě jsem ho dostala okolo jedné, až jsem byla po sprše a obědě a mohla chodit 🙂 A je tu už celou dobu se mnou 🙂

zdenkaj92
autor
14. lis 2015

@eva118 Děkuju 🙂 Já bych to dopsala do prvního příspěvku, ale nejde to :( V pořádku jsme 🙂

granda
14. lis 2015

@zdenkaj92 ja viím,,, je to zakázané... životu nebezpečné pro rodičku a dítě v porodních cestách....vím také více než před prvním porodem....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru