Jsou to kontrakce? Nepravidelné, krátké křeče

verundice
19. zář 2014

Ahoj holky, prosím poraďte, jsem 37+6, v noci už běžně blbě spím, budím se při každém přetočení z boku na bok, ale dnes nad ránem jsem už neusnula, jak mě bolelo břicho. Trvá to cca od 4 hodin, když ležím, je to víceméně trvalá bolest s občasnými nepravidelnými křečemi dole v podbřišku (jako silnější menstruační), ale krátké, nijak pravidelné. Dala jsem si vanu a nic moc se nezměnilo. V osm jsem už nevydržela ležet, šla jsem se nasnídat a tak nějak čekám co bude (uklízím při tom kuchyň🙂 Křeče přichází stále nepravidelně, tak jednou za dvacet minut, ale jsou hrozně krátké na to aby to byly kontrakce...myslím. Navíc mi přijde, že to spíš vyvolává prcek jak se tam převaluje, vždy když to příjde tak se trochu hýbe. Ještě podotýkám, že jsem včera byla s manželem na opulentní večeři, takže jsem to ze začátku přikládala spíš žaludku a střevům, ale na záchodě už jsem byla dvakrát a tohle stále trvá...no nejvíc bych to přirovnala k menstruačním křečím nebo bolestem při průjmu. Tak teď nějak nevím co dělat....asi čekat, že? Předem díky moc za reakce😉

mili00
19. zář 2014

určitě poslíčci 🙂 , aspoň si to teda myslím.

mirkapalcr
19. zář 2014

Ja som teda posličkov nemala, ale podľa popisu by som tiez povedala, ze poslickovia, kontrakcie su trochu ineho razu. Pockaj a uvidis, ako sa to vyvinie.

dora13
19. zář 2014

Nam rekla PA na predporodnim kurzu dobrou pomucku -- az to bude takova bolest, ze nebudes moct chodit ani mluvit, tak je to kontrakce. Neverila jsem ji a do porodnice jela, i kdyz jsem jsem mohla chodit i mluvit a poslali me domu. Za par hodin jsme jeli znovu a pri ceste na ambulanci me uz manzel musel podpirat a pri kazde kontrakci jsme se zastavovali a ja to prodychavala oprena o jeho zada. Takze tak 🙂

maroussia
19. zář 2014

Takhle nějak mi začal druhý porod 🙂
Slabé "menstruační křeče" po 20 minutách, bylo to v deset večer, zaspala jsem je s tím, že to nic není, v pět ráno jsem se vzbudila a už jsem věděla, že mimčo se hlásí na svět, v osm příjem do porodnice (kontrakce po deseti minutách) a jedenáct už byl drobeček na světě.. takže ano, můžou to být kontrakce 🙂

wenduliks
19. zář 2014

S poslicky ja chodila a fungovala 12dni. Pri kontrakcich jsem mela problem sejit schody,natoz uklizet kuchyn. 😀 Myslim,jak uz nekdo psal,ze az budes mit opravdu kontrakce,tak to jiste poznas,ptz to je uplne jina bolest.

mirkapalcr
19. zář 2014

@dora13 Nemusi to tak byt vzdy. Pri druhej dcerke som mala kontrakcie porovnatelne slabsim menstruacnym bolestiam, neboli ani nejako vyslovene uplne pravidelne, ale bola som v termine den po hamiltonovom hmate, tak som si radsej zavolala do porodnice a isla sa dat skontrolovat. Ked som prisla, bola som otvorena na 4 cm... Kym mi neprepichli plodovu vodu, ani som poriadne nevedela, ze rodim, a to naozaj neprehanam. Takze je to naozaj velmi, velmi individualne. Riadila by som sa hlavne pravidelnostou stahov, pricom nemusia byt pravidelne presne na minutu. Bolesti, ake spominas, som ja mala pri obidvoch porodoch az ku koncu, ked sme isli na vytlacenie dietatka 😉 .

cabalkova
19. zář 2014

@verundice Jednoducha rada: na rozdil od poslicku, kteri v ramci jednoho boleni boli furt stejne, boli kontrakce tak, ze ta bolest je napred slaba, pak se stupnuje, dosahuje vrcholu a pak zase odezniva, proste dela takovou jako by krivku. Pokud to tenhle prubeh nema, tak je pravdepodobne, ze uz se to pripravuje, ale samotne kontrakce to jeste nejsou. me takhle bolelo bricho od 5 od rana, nekdy kolem 8 to preslo v kontrakce a ve tr ctvrte na tri odpoledne byla mala venku... ale fakt to melo nejakych tech 7 hodin tenhle "krivkovy" prubeh, do te doby to byli jsem poslicci. Drzim palce na hladky a krasny porod. 🙂

dora13
19. zář 2014

@mirkapalcr No vidis, a ja zase kontrakce az do konce nemela pravidelne, bylo vzdycky tri kontrakce po dvou minutach a pak jedna velka po sesti (i proto jsme dlouho nejeli a pak to do porodnice malem nestihli 😀 ). Ale presne jak pises, kazdy porod je individualni a neda se nacpat do tabulek. A rekla bych, ze obecne je lepsi jet desetkrat zbytecne nez jednou neco promeskat...

pigpeppa
19. zář 2014

Kdybych měla čekat na kontrakce, kdy nebudu moct chodit ani mluvit, porodim doma. Do porodnice jsem se jela nechat natočit a za hodinu a půl byl syn venku.

mirkapalcr
19. zář 2014

@dora13 Presne tak, radsej zbytocne, ale clovek ma istotu, ze je vsetko ok. Inak, mne pri druhom porode, ked som spominala, ze som mala take slabucke kontrakcie, tiez prichadzali tie bolesti tak, ze dvakrat presne po nejakom pocte minut a potom raz po o tusim dve minuty dlhsom intervale. Takto sa to tocilo stale, kym som sledovala a kym sme neodisli do tej porodnice. No kto sa ma v tom potom vyznat, vsakze 😀

bjoucik.15
19. zář 2014

@verundice no můžou to být poslíčci, trvají chvíli,ale hooodně intenzivně, alespoň u mě to tak bylo, zakousávala jsem se bolestí do nábytku a pak to přešlo na kontrakce,ale nepravidelné... Trvalo mi to 40hod - nepřeju to nikomu! a kontrakce byli minutu,tři, minutu,dve, minutu, tři.... ale nebyli tak moc bolestivé jako ty poslíčci.... takže bych to sledovala a pokud jsou pravidelné,ale nemusí být přímo po 3minutách,ale může se to střídat, tak to můžou být i kontrakce.

dora13
19. zář 2014

@pigpeppa Vsak ja taky doma malem porodila 😀

verundice
autor
19. zář 2014

No hezký holky, prostě každá to má jinak, a to dost🙂)) cejtím, že je to lepší než v noci, o dost, tak budu čekat, jak se to vyvine. V porodnici jsme za 10 - 20 minut, tak se nějak nebojim, že bychom to nestihly, vydržím, co to půjde! Na nějakých diskusích jsem četla, že holky měly poslíčky i několik dní, v podstatě v kuse, tak nechci hned plašit. Díky moc za reakce, ještě že je s kým se poradit🙂

sarkalukes
6. říj 2018

Ahoj holky dnes mám od půl 10 ráno bolesti byli nepravidelne dala jsem si už 2x sprchu s nic pořad to bolí teď mám bolesti mi přijde co 10min jde mi to do zad myslíte ze bych měla ject ?? Jsem 38+2

market177
6. říj 2018

@sarkalukes počkala bych jestli se začnou ještě zkracovat intervaly mezi nima a až by byly tak po 5 minutách tak bych jela

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru