Kontrakce nebo poslíčci?

monovackova
8. lis 2022

Zdravím maminky,
jdu si pro radu.. Termín porodu jsem měla stanovený na 5.11.2022, každopádně na kontrole den před termínem mi má dr řekla, že se vůbec neotvírám a že to na porod zatím nevypadá. Od pátečního vecera se mi rozjel neobvyklý “výtok” a bolesti v podbříšku, které zesilovaly (stále to ale nebylo tak hrozné jako teď), tak jsme se v nedeli ráno rozhodli pro jistotu zajet ukázat do porodnice. Tam mi řekli, ze se nejedná o plodovou vodu ani zátku, zkontrolovali malého, řekli ze se ven zatím nechystá a poslali mě domů.
V noci ze včerejška na dnešek mi ale začaly mnohem silnější bolesti v podbříšku, které mi zasahují až směrem do zad, stehen, třísel, přichází to cca po 15-20min, trvají ani ne minutu, ale jsou opravdu takové, že se mi chce skoro až brečet bolestí a nejsem v ten moment schopna ani mluvit. Často mě to také donutí letět na “velkou”.
Co myslíte, jedná se pouze o poslíčky nebo začínající kontrakce? Všude píší, že do porodnice se má jet, až jsou kontrakce silnější a po 5 minutách, každopádně ani nedokážu říct, zda to vůbec kontrakce jsou, když mi pár dnů zpátky dva doktoři nezávisle na sobě řekli, že jsem zatím “zavřená” a na porod to vůbec nevypadá…
Nechci zbytečně plašit a zase jezdit do porodnice, tak nevím, zda zatím vydržet doma a čekat co bude dál…
Má někdo podobnou zkušenost?
Dekuji předem za vaše rady…😳🙏🏼♥️

jjasmina
8. lis 2022

@monovackova Jed do porodnice, mě jak bolesti šli do zad, tak jsem za chvíli rodila. Takže ja bych klidně jela znovu. A teda když ja měla kontrolu, tak mi řekli, že se taky nic nechysta a do porodnice sme jeli další den a to si mě tam už nechali

teryem
8. lis 2022

@monovackova jsi po termínu, máš silné bolesti.. určitě bys nejela zbytečně 🙂 hodně štěstí a pohodový porod přeji

jana31990
8. lis 2022

@monovackova také bych raději jela do porodnice. To že před pár dny ti řekli že to na porod zatím nevypadá neznamená že třeba za hodinu nemůžeš rodit. Raději 100x zbytečně jet nežli pozdě

jana31990
8. lis 2022

@monovackova jen mohu se jen zeptat jak jsi dopadla teda pokud jsi jela do té porodnice?

monovackova
autor
8. lis 2022

@jana31990 Volali jsme k dr, kde mi řekli, ať si nejdříve zkusím dát teplou sprchu a ta by to měla rozseknout - bud se mi trosku uleví nebo se to více rozjede. A ulevilo se, bolesti sice pořád mám, ale interval mezi nimi se nezkracuje, takže to asi opravdu budou zatím “jen” poslíčci. A já už bych to tak ráda měla za sebou. ☹((

monovackova
autor
8. lis 2022

@jana31990 každopádně pokud to takto bude dál, tak asi zítra ráno pojedeme…

jana31990
8. lis 2022

@monovackova tak držím palce

monovackova
autor
8. lis 2022

@jana31990 díky moc!♥️🙏🏼

sarah1999
8. lis 2022

@monovackova Měla jsem to úplně stejně. 10 hodin jsem měla kontrakce chodila jsem se sprchovat a interval celou dobu stejný, akorát bolest malinko horší, když jsem šla do porodnice ani jsem si nevzala věci, protože jsem si vždycky byla jistá, že se interval bude zkracovat a to se u mě nestalo, takže jsem tam šla jen pro jistotu a už jsem tam zůstala otevřená na 5cm. Takže být tebou, tak klidně do porodnice jedu za to nic nedáš. ☺️

monovackova
autor
8. lis 2022

Tak jsme nakonec jeli už teď, protože mi přijde, že mě bolí už každý pohyb a poslali mě domů!!! Jsou to opravdu zatím jen poslíčci, prý se mi sice čípek od poslední kontroly zkrátil, ale není to zatím natolik, aby mě hospitalizovali… Tak jsem docela na prášky, protože si nedovedu představit další noc tady s temi bolestmi. Prý jsou poslíčci někdy opravdu skoro na stejne úrovni bolesti jako kontrakce.😢😢😢

elfka21
24. lis 2022

@monovackova Jak to dopadlo? Brzo mě to taky čeká…

monovackova
autor
25. lis 2022

@elfka21 Poslali mě domů a noc jsem doma docela protrpěla, po 10 min jsem se budila s bolestma, takže podle mě to proste byly už kontrakce, jelikoz to bylo pravidelné… další den jsem skoro cely den strávila ve vane (tam mi bylo nejlepe) a podvecer kolem 18h mi praskla voda, takže vysvobození!!😁 Zároveň už jsem měla kontrakce po 5 min, takže cca v 19h nástup v porodnici a 4:34 byl malej venku.♥️

elfka21
25. lis 2022

@monovackova Gratuluji 🌹😊

monovackova
autor
25. lis 2022

@elfka21 Dekuji a vám držím palce, ať to proběhne rychle!🤍🙋🏼‍♀️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru