Máte zkušenost s výpočtem porodu?

arny100
18. lis 2017

Ahojte, mate nekdo zkusennost s vypoctem porodu? Na vsech utz vychazel datum porodu 3.12. , ale doktor ho bere 29.11. Podle menstruace.Sex byl ten mesic 2 x 7.3 coz by byl TP 30.11. a pak 10.3. coz je TP 3.12. Takze nasledujici dotaz zni, kdyz nechavaji prenaset jeste 2 tydny, to mam pocitat, ze tu miminko muze byt az 17.12.? Nebo jak mam chapat ty 2 tydny?- me to vzdy prislo, ze to je takova pojistka kdyz nikdo presne nevi kdy byl oplodnovaci sex a ovulace, tak aby tam bylo nejake rozmezi...

jasione
18. lis 2017

Ahoj, to je zvláštní, protože se všude říká, že určující je termín podle utz a i mně to podle toho upravili, i když jsem jim říkala, že i znám přesné datum oplození, tak prostě utz byl nadřazený. Jinak termín porodu je ukončený 40 tt, přičemž dítě je dle lékařské vědy donošeno od 38 tt a od toho 38 tt se počítají 4 týdny (TP je v půlce), kdy je dítě považováno za donošené a nikoliv přenošené 🙂 Takže nejde o žádnou pojistku, ale prostě je určeno, že porod v 38-42 tt je přirozený a v pořádku.

gingergia
18. lis 2017

Termín porodu se nejdřív určí dle termínu poslední menstruace, poté se upřesní dle velikosti miminka. Ideálně by si měla porodit ve 40. týdnu, doktoři tě nechají přenášet max do konce 42. týdnu. Pak je porod vyvolán.
🙂

arny100
autor
18. lis 2017

@jasione A nakonec Vam porod vysel prirozene? A vic sedel datum doktora dle utz nebo Vas oplodnujici?Kolikaty tt jste rodila?

lentilkah
18. lis 2017

Ja mam termin podle ms 1.12. podle screeningu 4.12. a bylo mi receno, ze pokud neni rozdil vetsi nez tyden, nechava se termin podle ms. Jinak podle ovulace bych mela mit termin jeste pozdeji, protoze byla az 22 dc.
Ve finale jsou nejake terminy stejne fuk, proste az to prijde, tak to prijde.

mamiiinnaa
19. lis 2017

Moje zkusenost - dle pm mam termin 9.3., dle 1. Screeningu utz 28.2. A ma doktorka mi to posunout nechce, ze jsem vysoka, merim 178cm a muj manzel skoro 2 m, takze mam podle ni predpoklad, ze dite je vetsi. Jinak na druhen velkem utz mi rozdil vychazi o 16dni, ale to uz neresi. V gennetu si stoji za unorem, ma mudr za březnem 😀 takze na materskou jdu podle pm a jsem zvedava, kdy se prcek rozhodne vylezt 😉

petrapetule
19. lis 2017

@lentilkah take mi rekli,ze pokud neni rozdil vice nez tyden,nechavaji puvodni podle ms. Ja mam teda rozdil jen dva dny 🙂

ferdi
19. lis 2017

Dobrý den, já bych to tak neřešila. Já měla původně termín 24. ledna, pak mi datum doktor posunul na 21. ledna a dcera se mi nakonec narodila už 1.1. Příroda si to zařídí sama. Hodně štěstí.

zmrz_lina
19. lis 2017

Nejlepší je, pokud člověk ví datum ovulace, odečíst 14 dní a dát termín poslední MS podle toho. Není jedno, na kdy se stanoví TP, protože podle toho pak doktoři řeší případné přenášení (pro ně je to zcela nelogicky už od 40+0, přestože správně by to mělo být až po 42+0) a pokud je dle UTZ termín stanoven dřív, pak i ke strašení, nátlaku a vyvolávání mohou přistoupit už třeba v reálných 39+něco. Nejpřesnější je termín dle ovulace - u mě se jednalo o rozdíl týdne (dle dr. a prvního jeho utz 31.12., dle ovulace 7.1.; na NT screeningu naštěstí vyšel TP i dle UTZ 6.1.), ale stála bych si za svým i kdyby se to nesrovnalo.

jasione
19. lis 2017

@arny100 Vyšel krásně přirozeně...rodila jsem 6 dní po termínu z UTZ, takže myslím 40+6tt a několik dní před termínem dle MS, takže něco mezitím 🙂 Spíš bych vám poradila to neřešit - málokdo porodí přesně na termín udaný lékaři, tělo není stroj. Nestresovat se přesným datumem a nenechat porod bezdůvodně vyvolávat - zvlášť pokud doktor určil jako oficiální ten časnější termín. Držím palce !

novamamina
19. lis 2017

@arny100 já měla tp dle MS 15.9. A dle utz 20.9. A rodila jsem přirozeně 13.9. Neřešte to, až bude chtít mimco ven tak si řekne 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru