Pohlaví miminka a rozdíl v termínech porodu dle UTZ a MS

mysicka_lb
20. bře 2014

Ahoj maminky a budoucí maminky, provádím takový minivýzkum. Často se říká, že pohlaví miminka lze určit podle tvaru bříška, chutí na sladké a slané a podobných babských rad, které beru s velkou rezervou. Věřím ale další takové povídačce, že kluci byli počati v době ovulace a holky mimo ovulaci. Alespoň u mě to sedí (datum početí vím přesně, protože malý "vznikl" o naší svatební noci). Vy samozřejmě datum početí svého miminka znát nemusíte, ale mělo by se to poznat alespoň nahrubo podle toho, jak se liší termín porodu podle poslední MS a termín porodu podle ultrazvuku v prvním trimestru. Když se tyto dva termíny liší jen o několik dní nebo jsou zcela totožné, je velká pravděpoobnost, že jste počaly miminko v době ovulace (a tedy byste podle mě měly čekat kluka). Zato když tam jsou rozdíly větší (týden i více), pravděpodobně jste miminko počaly mimo ovulaci (a podle mě byste měly čekat holčičku). Teď už jen ověřit to v praxi🙂. Takže napište prosím, co čekáte/ máte doma a jak se lišily vaše termíny porodu podle MS a UZ.

ia.
20. bře 2014

@mysicka_lb to nemáš pravdu. Holčičky taky vznikají v době ovulace, bez ovulace nevznikne žádné dítě 😅 je to o tom, že klučičí spermie jsou rychlejší. Pokud je styk v den ovulace, ty klučičí k vajíčku doběhnou dříve. Pokud je styk třeba 2 dny před ovulací, tak ty holčičí spermie tam čekají, mají delší "životnost" a tím pádem si počkají na vajíčko, tzn. na ovulaci. takže to, že na utz u dr se plod liší o pár dní není dáno tímto, ale třeba tím, že dr počítají ovulaci jako 14 den cyklu, zatímco některé ženy ji mají 10 den, některé 17 den atd..... 😉

jaja01k
20. bře 2014

Mně se termíny lišily o čtyři dny a máme kluka 🙂

nonnni
20. bře 2014

@mysicka_lb ja mam dve dcery pocate v den ovulace. Potvrzeno lekarem.
Tech faktoru je mnohem vice. Ale ja znam hodne zen, ktere maji holcicky z IUI, coz je lekarsky nacasovano na ovulaci a teoreticky by mel vyjit chlapecek.

mysicka_lb
autor
20. bře 2014

@ia. Já ti nevím. Třeba kamarádka čeká neplánovaně holčičku, v plodných dnech (tj. několik dní před i po ovulaci) se chránili, takže to malou počít nemohli. A rozdíl v termínech porodu má asi 14 dní (MS cyklus normální). Ale je fakt, že by asi chtělo, aby každý napsal i délku svého MS cyklu, když to má mít nějakou vypovídací hodnotu.

martina_28
20. bře 2014

@mysicka_lb jsem z toho trošku jelen, termín podle MS to je datum, který mi vyjde třeba v nějaké těhu kalkulačce? Myslela jsem, že ty dva termíny (podle MS a podle ultrazvuku) vycházejí nastejno a pak se případně liší podle toho, jak je mimi velké, resp. jak rychle roste. Já teda ještě nevím, co čekáme, i když přesně vím, kdy jsme počali. Teď podle posledního ultrazvuku už jsem trošku napřed oproti kalendáři, ale jak říkám, přikládám to tomu, že je mimi větší, než by mělo teoreticky být. Náš první kluk byl obřík snad od samého začátku, takže jsem byla podle ultrazvuku stále o více než týden napřed (čili se asi ty termíny lišily), ale tam už si termín podle MS nepamatuji. Jsem se vykecala 😀 No zkusím se na to zaměřit při dalším ultrazvuku 🙂 Každopádně co se týče této pověry, tak tomu taky celkem věřím, i když teda to neznamená, že to musí na stopro vycházet, že 🙂

mysicka_lb
autor
20. bře 2014

@nonnni A ty je máš počaté přirozenou cestou? To jsem z toho jelen.... A já už myslela, že vím, jak na to, aby to příště byla holčička....

ia.
20. bře 2014

@mysicka_lb tak v tom případě měla posunutou ovulaci, chránila se, pže si myslela, že má ovulku a přitom ji měla o 14 dní později....

blondynka400
20. bře 2014

@mysicka_lb podle mne je tato teorie blbost. Ženy s dlouhými cykly můžou mít ovu klidně až kolem 30 dne cyklu, otěhotnět přesně v den ovulace a teoreticky to být kluk. Termín dle MS a dle UTZ se bude tedy hodně lišit, dle tvé teorie by to měla být holka, ale to je nesmysl. Takových těhu je víc, než těch, kdy byla ovu 14 den dle tabulek 😉
Souhlas s tím, že když se pár trefí přesně v den ovulace a po, bývá to většinou kluk. Ale taky nemusí. Ono je to složitější... Ve spermatu jsou různé druhy spermií a stává se, že ty "útočné" můžou být jenom jednoho pohlaví a různých podobných faktorů je mnohem víc.... 😉

ia.
20. bře 2014

@mysicka_lb tak to jsem si myslela taky, druhý syn vzniknul 3 dny před ovulací, hlídala jsem si půl roku ovulaci, abych věděla, který den ji mám a podle toho zkusit holčičku. No a mám druhého kluka 😅

blondynka400
20. bře 2014

@martina_28 jediný směrodatný UTZ určující gestaci je ten ve 12-13tt. Do té doby roste embryo každé jinak, dokonce i skokově. Kolem toho 12tt se to srovná apak už si zase každé roste jak chce. Proto se už pak termín neupravuje 😉

mysicka_lb
autor
20. bře 2014

@martina_28 Ahojky, jj, termín podle MS ti vyjde na těhotenské kalkulačce, ale i doktor by se tě měl ptát, kdy jsi měla poslední MS, a měla bys to mít zapsané ve své těhotenské průkazce. Ten druhý termín podle ultrazvuku se může brát jen podle toho ultrazvuku ve 12. týdnu, předtím ani potom to už nemusí být přesné (Předtím je miminko moc malé, takže jakkkoli nepřesné měření udělá velký rozdíl v datech. A potom už zase každé miminko roste individuálně). Tento termín bys taky měla mít zapsaný v těhotenské průkazce. Já tam tedy mám oba termíny, myslela jsem, že to tak je v každé průkazce.....

nonnni
20. bře 2014

Pocate jakoze doslo ke styku 😀 jinak ma pravdu
@ia. , ze kazde dite je pocato v dobe ovulace 😀

mishacsek
20. bře 2014

Zdravím, trošku mimo mísu, ale já mám ponožkovou teorii, spoustu mých kamarádek, které mají chlapečka, včetně mě mi potvrdilo že do postele nosí teplé ponožky... Ne že bych nevěřila, že to ovlivní víc než genetika a plodné či neplodné dny.... a další věci které tu řešíte ale něco na tom asi bude 😉 😀

martina_28
20. bře 2014

@blondynka400 děkuji za vysvětlení, abych pravdu řekla, mě tyhle věci v podstatě ani nezajímají, hlavně když se mimi vyvíjí správně, a pak vyleze ven a je zdravé 😉
Mně doktorka napsala termín porodu hned poprvé na průkazku, čili v 10. týdnu a od té doby to nijak neřešila. Já to též neřeším, neb si prcek stejně vyleze až bude chtít 🙂

nonnni
20. bře 2014

@mysicka_lb to nevis nikdy 😉 zalezi I na tvem posevnim ph, stavu spermii, celkove kondici otce uprimne. Matky totez. Pohlavi je o stesti, jinak uz by vsichni predem vedeli, co se jim narodi. Muzes si zvysit sanci treba o 10%, ale jistotu nemas nikdy. Mmch, ty delky cyklu ti take nic nenapovi, kazda zena ma I jinak dlouhou lutenalni fazi.

martina_28
20. bře 2014

@mysicka_lb jééé, jsem se teda běžela podívat na průkazku a jaké je mé překvapení, když jsem našla druhý termín porodu podle ultrazvuku 😀 😀 Takže mě se to teda liší o 4 dny, tak jsem zvědavá, co z toho nakonec vyleze 🙂 jééé, já mám teď teda radost, že budu rodit o 4 dny dřív než jsem si zatím myslela 😀

blondynka400
20. bře 2014

@martina_28 to souhlas. Ono když máš normální délku cyklu, tzn. kolem těch 30 dní, je to celkem jedno. Když je to pak delší nebo výrazně kratší, už je to určení stáří plodu docela důležité. Hlavně když je těhu cukrovka, přenáší se. Pak se úplně zbytečně může mimi vyhánět ven a nebo zase něco zanebat 😒
Když je rozdíl TP mezi MS a UTZ, měl by se brát dle UTZ. Ale ne všude to tak je .-)
@mishacsek na ponožkové teorii něco bude 😀 Ono to dost souvisí i s váhou, s jídelníčkem ženy. Je to dáno evolucí, v době nouze se rodily holčičky, protože ty přežijou víc.....

mysicka_lb
autor
20. bře 2014

@blondynka400 Já právě zase slyšela, že se v době válek, krizí a bídy rodí samí kluci..... No a naprostá většina těhulí, co znám, teď čeká kluka.

mishacsek
20. bře 2014

@blondynka400 tak to je jasný že ženský přežijou víc 🙂 .. no jsem zvědavá jestli se tu příjde jak na tu holčičku .. napodruhé bych chtěla 🙂 ale určitě pozor na ponožky 🙂

blondynka400
20. bře 2014

@mysicka_lb ty války a tak jsou fakt je naopak. Tedy na vysoké nám to alepsoň všichni tvrdili 😀
Já si myslím, že je to tak náhoda. Já co mám kolem sebe holčiny tak zase mají převážně holčičky. Ono se to vždy tak nějak vyrovná s menší převahou kluků, ale fakt minimální 🙂
Jestli to to pomůže tak já mám dvě holčičky, jedna byla 100% dva dny před ovu a druhá asi den pře ovu. Ale tam těžko říct, to bylo jaksi neplánované...

mishacsek
20. bře 2014

Ano ano, mohu potvrdit... momentálně 3 kamaradky těhu a všechny čekají kluka..

blondynka400
20. bře 2014

@mishacsek tož nevím, myslím, že ne 😀
Já tedydvě holčičky mám, ale nic jsem proto nedělala 😅 Ale s ponožkama nespím 😀

llluckaaa
20. bře 2014

Počkej, takže když mám oba termíny shodné, tak tedy čekám kluka? A já bych si tak přála holčičku 😅 No uvidíme, dovím se to snad 1.4.

mishacsek
20. bře 2014

@blondynka400 tak to je jasné proč jsou to holčičky 😀

mysicka_lb
autor
20. bře 2014

@llluckaaa Já ti věštím kluka, ale přeju holčičku🙂. Dáš nám pak vědět?

llluckaaa
20. bře 2014

@mysicka_lb Dám, když nezapomenu 😉 Já teda při Kačce spoléhala na teorii pomalejších holčičích spermiích, které déle vydrží. A zabralo to 🙂

blondynka400
20. bře 2014

@llluckaaa já si myslím, že s touto teorii si nemusíš dělat srtarosti 😉 Přeji ať je to holčička 😉
@mishacsek 😀 Ještě mě napadlo, u obou jsme v době otěhotnění měla hodně velkou fyzickou aktivitu. U první jsem trávila 4 hodiny denně v tělocvičně a u druhé jsme zase makala jako šroub při zakládání zahrady. Tak to můžeš zkusit 😎

mishacsek
20. bře 2014

@ blondynka400 děkuji za tip, u chlapečka jsem chodila na 11 hod do práce až do poslední chvíle a pak dokonce na brigády pár dnů před porodem, ale zazdilo to tedy asi ,,víte co,,... tak u snad u,,holky" pojedu nejspíš ve stejném nasazení, dle tvé rady , ale dám si pozor večer 🙂 a jestli to nevýjde tak to bude asi tím že přítel je ze 3 bratrů 🙂 ale to je zatím daleko, ráda bych až tak za rok max 3 roky 🙂

hhhanicka
20. bře 2014

Ja mam terminy oba totozne a pry to bude holka

pisisvori
20. bře 2014

přesně jak píše @blondynka400 termín s emá upravovat pouze při I. screeningu 12-14tt a pouze tehdy, když je mimi větší nebo menší o víc jak 6/7 dnů!!! Takže správně musí mít rozdíl termínu každý 6-10 dnů podle UTZ a podle MS. Pokud má termín posunutý o 3-4-5 dnů je tojen neznalost a hra lékařů. Pokud je miminko zase menší víc jak o 14 dnů většinou je něco špatně = špatně roste, takže málokdo má termín posunutý o těch 14 dnů.

Posunování ve 18-21-29tt a podobně je nesmysl, protože u se projevuje růst dítěte. Vždyť přece normální je, že se děti rodí s porodní mírou : 3100g a 48cm, ale taky 4200g a 52cm a nemá to nic společného stím, jestli byly počaty 11DC nebo 19DC🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru