Těhotná a chytla jsem 7. nemoc ruka, noha, pusa

markyf
6. srp 2017

Jsem v 1. trimestru a bohužel jsem od malého chytla sedmou nemoc - ruka, noha, pusa. Máte s tím prosím někdo zkušenost? Může to nějak ohrozit plod? Díky.

markyf
autor
6. srp 2017

Mám strach, prosím o uklidnění. Prodělal jste to někdo v těhotenství?

vanea
7. srp 2017

@markyf vyloženě nebezpečná je v těhu 5. a 6. nemoc, já se s nimi setkala a naštěstí nenakazila, šla jsem na krev...7 by měla být ok, ale zeptej se určitě doktora, myslím že kdybys měla horečky, tak to by mohlo být špatné - potřeba srazit - jinak snad ne

markyf
autor
13. srp 2017

Pro další, kdo by to tady někdy hledali - Doktor na infekčním mi řekl, že nebylo prokázáno, že by tento vir nějak poškozoval plod. Jinými slovy je to tak nebezpečné, jako třeba rýma. A ještě na dvou dalších místech jsem četla, že 7. nemoc je v těhotenství v pohodě. Tak snad bude vše ok!

jitushb
29. lis 2017

@markyf Ahoj, já zrovna začínám 12 tt a dcera jí taky přitáhla ze školky. Doktor mě už uklidňoval že by to nemělo vadit. Ale i tak mě tvůj příspěvek přidal na psychické pohodě 😉 a můžu se zeptat jestli je u tebe pořád vše v pořádku? Děkuji

markyf
autor
7. pro 2017

@jitushb ano, zatím vše v pohodě, jsem 23.týden těhotenství.

jitushb
7. pro 2017

@markyf Ahoj, děkuji za odpověď, já už jsem po screeningu a všechno vypadá v pořádku a dcera je dikybohu už taky zdravá. Teď jen doufat že že se nám Sedmá nemoc bude už vyhýbat 😉

prcekverunka
8. led 2018

Ahoj, já jsem v 18tt a taky jsem chytila tuto proměnnou nemoc. Byla jsem na gynekologii a poslali mě na genetiku. Tam mi doktorka udělala odběry, aby se vědělo, který konkrétní vir mám, co způsobuje 7.nemoc. A dr.mi říkala, že je lepší prodělat tuto nemoc ve 2.trim.než v 1. Ale říkala, že mi nikdo neřekne, jestli to miminku mohlo uškodit nebo ne :/ Tak budu věřit, že bude v pořádku :/

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru