Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

vroninka22
autor
5. únor 2013

@janina_sun chtěla bych budoir, ale možná se rozhodnu jen o nějaké fotky na jaře v přírodě, ještě uvidím. no o proti minulé ms, je tady tato procházka růžovým sadem, ale i tak mě to vzbudilo v noci a musela jsem si dát prášek.

vroninka22
autor
5. únor 2013

@michaelarackova tak taky mám pupínky, jak v pubertě, ale zatím jen před a kolem menstruace, jinak to docela jde 🙂

vroninka22
autor
5. únor 2013

@janina_sun no jinak s HA jsem na bolesti netrpěla a když jsme ji nebrala neměla jsem MS skoro vůbec, takže jsem ráda, že aspoň nějaká je, ale neměla jsme si spíše hlavně to, že jsem byla moc hubená v pubertě.

vroninka22
autor
5. únor 2013

jinak, jak tady píšete o těch fotkách, mám v pláu si do ložnice pořídit velkou fotku ze svatby a do obýváku taky nějaké aspoň dvě větší a do jídelny jen nějaké malinkaté na zeď, pač po rekonstrukci jsou ty zdi nějaké holé. Co se týče těhotenského focenía focení miminek mám tyto favority http://www.marketaphotography.cz/index.php?opti...
http://www.martinaphoto.estranky.cz/fotoalbum/d...
http://www.davidrajecky.cz/category/tehotenske/
http://www.barborakucerova.cz/

zuzkakoc
5. únor 2013

Holky, mate nekdo kocku? Me ted vsichni stresuji s toxoplasmozou. Kocour ven nechodi a syrove maso mu nedavam.

vendsy
5. únor 2013

holky, mě na ty pupínky dost pomáhá solárium. Nejsem žádný velký zastánce tohoto slunění ale přes zimu si tam občas skáknu. Pleti to prospěje. No prostě jak se říká, všeho s mírou 😎

janina_sun
5. únor 2013

@vroninka22
@michaelarackova
no, taky mě ta pleť dost trápila po vysazení HA...první 4 měsíce paráda, ani pupínek...ale pak to začalo...nezabíralo nic a byla jsem z toho dost zoufalá...nakonec se ty hormony nějak umoudřily a jak to rychle naskákalo, tak to i zmizelo...ale vydržet to období....to byl děs ☹

kessa
5. únor 2013

@zuzkakoc Tak je pošli do háje- na tohle jsem alergická.. Všichni, včetně mnoha gynekologů vyhrožují zvířaty (nejen kočky, ale i psi..) a k nám pak chodí vyděšené klientky (v tom lepším případě) a v tom horším skončí zvíře v útulku.
TAKŽE:
Toxoplazmóza je onemocnění kočkovitých šelem a má mezihostitele (množství různých zvířat). Když se kočka nakazí, tak je to nejčastěji do tří měsíců, to vylučuje vajíčka toxopl. trusem a z toho se lze nakazit. Starší kočka většinou neonemocní a když, tak vylučování vajíček v trusu je malé. Pokud se nakazí člověk, nebo jiný živočich, udělá se cysta, ve které je larvička ve svalech, mozku.. A jak se lze nakazit- buď z trusu koček, nebo neomytá zelenina, nebo syrové maso zvířat. No abych to shrnula- v těhotenství nemanipulovat s kočičím záchodem, záhonky na zahradě plet v rukavicích (oblíbený záchod venkovních koček) a poté si umýt ruce, zeleninu ze zahrádky důkladně umýt (tu z obchodu samožřejmě taky). POZOR na maniplaci se syrovým masem- ať už jde o jeho úpravu (nejlépe mít vyhrazené prkénko jen na maso, nekrájet zeleninu a pod. po mase na stejném prkýnku..) a hlavně nejíst tataráky a jiné syrové maso! Kočku dál mazlete a mějte ji rádi 🙂
Jo a ještě něco, pokud jste toxopl. už prodělala- pozná se podle protilátek v krvi- tak vám v těhotenství už nic nehrozí 🙂 To nebezpečí je jen u prvního infekce.
A poslední poznámka- mám odpor ke konzumaci syrového masa, celý život lítám kolem koní, koček a dalších zvířat- hygiena byla kolikrát na hraně a toxopl. jsem neprodělala. pozitivní je asi třetina populace a osobně si myslím, že se na tom nejvíc podílí syrové maso.
Takže kočka je úplně v pohodě, zato steak jedině pořádně propečený 😀

kessa
5. únor 2013

@zuzkakoc trošku jsem se rozohnila, takže se omlouvám, ale fakt už sem z toho někdy nešťastná..

kessa
5. únor 2013

@zuzkakoc a jinak jsme se o tom bavili na preventivní prohlídce s mým doktorem- jeden z mála, který ví, jak to je. A říkal, že s aktivní toxoplazmou v těhotenství neměl problém už hodně dlouho. Reagoval tak na můj povzdech, že sem byla testována na toxu s neg. výsledkem. že nemám mít obavy- ví, jaké mám povolání a nedělal žádné drama.

kessa
5. únor 2013

@michaelarackova
@vroninka22
@janina_sun holky nestrašte s pupínkama, nebo se budu bát vysadit 😀 Já sem takovej přírodní typ- ničím se moc nepatlu, takže ta představa mě docela děsí.. 🙂

michaelarackova
5. únor 2013

@janina_sun No, to doufám, že zmizí! Začala jsem mazat sudocreamem, tak doufám, že to zmizí co nejrychleji..

janina_sun
5. únor 2013

@kessa tak ono je to různý....někomu se zase naopak mastí vlasy a pleť dobrá...někdo nemá žádný takový problémy...někoho zase třeba víc bolí břicho při MS....to je fakt různý...holka od holky...ale prostě je ta HA pěkný driják na tělo ... což jsem si nikdy tak neuvědomovala...naopak jsem v tom viděla výhodu...pleť krásná, MS pravidelná...jenže to je jak s pohnojeným ovocem..vypadá krásně, větší, barevný...a jak ho ochutnáš, hnus...takže HA je taky na oko super věc, ale co to udělá uvnitř s tělem radši nevědět 😀

janina_sun
5. únor 2013

@michaelarackova mně na to dala pak kožní i nějakou mastičku se zinkem, míchali mi to v lékárně...ale nejvíc asi stejně pomohlo pak sluníčko a čas .... 🙂

kessa
5. únor 2013

@janina_sun no já a mým štěstím budu mít všechno 😀

zuzkakoc
5. únor 2013

@kessa dekuju moc. Ja jsem o tom hodne cetla, vzdy se uklidnim. Jenze se vzdycky najde nekdo chytrej a rype tak dlouho az vzdy propadnu nejistote. Jsem moc rada, zase jsem se uklidnila. Kocoura nedam! Je to zlaticko.

kessa
5. únor 2013

@zuzkakoc 🙂 jenom péči o kočičí záchůdek přenechej někomu jinému- pokud to jde. Dodržovat základy hygieny, nejíst syrové maso a je to OK 🙂

michaelarackova
5. únor 2013

@janina_sun A co dnes telota? 😉

phuskova
5. únor 2013

@michaelarackova sudoceram je na akné?? Já to četla a viděla v hodně albech těhotných, tak jsem myslela, že to je třeba mast na bradavky nebo něco podobnýho .. 😀 😀

michaelarackova
5. únor 2013

@phuskova Jo, je to mast na zadeček! 🙂 Ale i na popáleniny, omrzliny, spáleniny, ekzém a akné! Tudíž když je pro mimnka, nemůže to být nic špatného! 😀 Mažu od včera a zlepšení je viditelné!!! 😎

janina_sun
5. únor 2013

@michaelarackova no, dnes opět nízko....36,3...ale o stupínek lepší než v minulých dnech 😀 je to na prd se mnou 🙂

krejci1510
5. únor 2013

@kopeckovi a kam jdes na budoir? Ja jdu zacatkem dubna k Lucce Schwainerove. Uz se moc tesim, az budu mit pak ty fotky v ruce 🙂

kopeckovi
5. únor 2013

@krejci1510 Já jdu taky k Lucce... už teď v únoru 😀 Taky se nemůžu dočkat až ty fotky uvidím... pak poreferuju dojmy 🙂

kris88
5. únor 2013

ahoj holky, tak ja se k vam taky pridam. Minuly tyden jsme vysadili prasky, a od pristiho tydne jdeme na to...Je fajn tu videt same zname tvare z beremese 😀 jak se vsechny mate?

martakl
5. únor 2013

Teda ženský, teď jste mě s tím focením nahlodaly...měla bych se taky nechat zvěčnit, dokud jsem "mladá a krásná"😀 Každopádně těhotenský fotky s bříškem pak musím mít, i kdybych se měla fotit u nás na dvoře😀

janina_sun
5. únor 2013

@kris88 vítej a držíme palce 🙂 já se mám osobně prima a taky se snažíme, jen to zatím moc nejde..tak uvidíme, co dál 🙂 jak dlouho jsi brala HA?

janina_sun
5. únor 2013

holky co cvičíte s Jill, stahujete video z youtube? já teď našla video "30 days shred - level 1"...takže je to nějak po levelech nebo po dnech? Jsem si myslela, že to bude nějaká serie, ale buď blbě hledám nebo jsou to různá cvičení a stačí kliknout na co chci?... 🙂 já vím, blbej dotaz...ale tak víte jak...líná huba, holé neštěstí 😀

zuzkakoc
5. únor 2013

Tak se taky musim pochlubit se svym ulovkem. Po precteni diskuse me prepadl pocit, ze bych se mela k tomu snazeni postavit sofistikovaneji. Nakoupila jsem prenatalni vitaminy, ovulacni testy a teplomer jsem vytahla z lekarnicky. Toz ted musim otehotnet i kdybych nechtela 😀

janina_sun
5. únor 2013

@zuzkakoc 😀 😀 😀

kopeckovi
5. únor 2013

@janina_sun No já to pochopila tak, že ten level 1 se cvičí deset dní... furt to samý a pak deset dní level 2 a pak zase deset level 3 😉