icon

Snažení o první miminko v roce 2013

avatar
vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 14. čer 2026 · 2836 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Mnoho párů plánujících těhotenství řeší vysazení hormonální antikoncepce, užívání kyseliny listové a sledování ovulace pomocí měření bazální teploty nebo ovulačních testů.
  • Lékařské kroky zmiňované v diskusi zahrnují odběr krevního hormonálního profilu, laparoskopii při cystách a doporučení vyhledat odbornou pomoc po jednom roce neúspěšného snažení.
  • Běžně doporučované doplňky a pomůcky jsou Femibion, Calibrum Baby plan, Nosifol, Mamavit, vitaminy pro muže b‑daddy, kontryhelový čaj a ovulační testy (50 ovu testů + 5 těhotenských testů na eBay kolem 300 Kč; pět ovulačních testů okolo 100 Kč).


Nejčastější otázky

Q: Jak dlouho před plánovaným otěhotněním vysadit hormonální antikoncepci (HA)?
A: V diskusi gynekolog doporučil vysadit HA přibližně 3 měsíce před plánovaným otěhotněním, zatímco jiné ženy uváděly, že otěhotněly měsíc po vysazení, takže názory a zkušenosti byly rozporuplné.

Q: Kdy je vhodné vyhledat lékaře při neúspěšném snažení o dítě?
A: Více uživatelek uvedlo, že je standardní konzultovat odborníka po jednom roce neúspěšného snažení; v případě jasných problémů (anovulace, podezření na PCOS, bolestivé příznaky) se v diskusi doporučovalo jít dříve a nechat udělat hormonální profil a další vyšetření.

Q: Jaké doplňky a kolik stojí běžná měsíční péče zmíněná v diskuzi?
A: V diskusi byly zmíněny Femibion, Calibrum Baby plan, Nosifol, Mamavit a vitaminy pro muže b‑daddy; jedna uživatelka uvedla, že za Femibion a b‑daddy platí zhruba 1 000 Kč měsíčně.

Q: Jakou metodu detekce ovulace doporučují ženy v diskusi?
A: Doporučovalo se měření bazální teploty každé ráno ve stejnou dobu a ovulační testy podle délky cyklu; uživatelky psaly, že pět ovulačních testů stojí kolem 100 Kč a balíček 50+5 testů na eBay vyšel kolem 300 Kč.

Q: Jak a kdy pít kontryhelový čaj při plánování těhotenství?
A: V diskuzi kontryhel ženy pily od 1. dne cyklu do ovulace, typicky ráno a večer jeden hrneček, s cílem podpořit růst děložní sliznice před ovulací.

Q: Co dělat při zjištěném nálezu jako cysta nebo po zamlklém potratu?
A: V diskusi se zmiňovala laparoskopie pro odstranění cysty a revize (curettage) po zamlklém potratu; jedna uživatelka uvedla, že po laparoskopii byla schopna normálně otěhotnět a jiná plánovala KET po neúspěšném IVF.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Doporučení užívat kyselinu listovou při plánování těhotenství.
  • Doporučení vyhledat odbornou pomoc, pokud se nepodaří otěhotnět do 12 měsíců.
  • Měření bazální teploty a ovulační testy se v praxi používají k určení ovulace.


Sporné názory

  • Doba mezi vysazením HA a aktivním snažením: někteří lékaři a ženy doporučují 3 měsíce, jiné ženy otěhotněly hned po vysazení.
  • Užívání komplexních těhotenských multivitaminů (Femibion vs. pouze kyselina listová): někteří gynekologové považují multivitaminy za zbytečné při pestré stravě, jiné uživatelky je pravidelně užívají.
  • Vliv rychlého otěhotnění po vysazení HA na riziko potratu: v diskuzi se objevily protichůdné názory a zkušenosti.


Otevřené otázky

  • Jak dlouho po vysazení HA je optimální čekat z lékařského hlediska pro snížení rizika komplikací?
  • Zvyšuje se statisticky riziko zamlklého těhotenství u těhotenství vzniklých bezprostředně po vysazení HA?
  • Jaký je nejefektivnější a ekonomicky přijatelný režim kombinace suplementů pro ženu i partnera při plánování těhotenství?
  • Jakou hodnotu má kontryhel v klinických studiích pro růst děložní sliznice před implantací?


Zmíněné značky a firmy

Femibion, Calibrum Baby plan, Nosifol, Mamavit, b‑daddy, FertilityFriend, womenzone, ulekare.cz, Kosmas.cz, eBay, Beremko

Zmíněné produkty a metody

kyselina listová, Femibion, Calibrum Baby plan, Nosifol, Mamavit, b‑daddy, kontryhelový čaj, maliník (maliníkový čaj), měření bazální teploty (BT), ovulační testy, IVF, KET, laparoskopie, hormonální profil, revize (curettage), antikoncepce (HA)

Místa a osoby

Pardubice, Olomouc, Vysočina, Rokycany, Plzeň, Březina

avatar
ninive211
6. únor 2013

Některým ženským s příchodem dítěte degeneruje mozek...nebo já nevím, čím si to vysvětlit. Jen doufám, že taková teda nebudu. A rozhodně na své dítě nebudu šišlat a babičkám to zakážu taky - mě třeba vytáčí, jak švagr šišlá na psa, to je děs! Nechci vědět, jak bude někdy mluvit na dítě...ať moje nebo svoje vlastní.

avatar
fwllo
6. únor 2013

@kessa to je slušný 😀 to mi připomíná ten vtip, jak přijde šéf na oběd k podřízenému.. Neznáš? 😅
@olege no, to jsem snad ještě neviděla 😒 jsem zvědavá, jestli budu taky taková.. snad ne..

Holky, tohle je nádherné video 😵 https://www.facebook.com/photo.php?v=1323670835...

avatar
kessa
6. únor 2013

@olege ty nemáš krčíček? a tvoje dítě ho taky mít nebude?ty jsi teda zlá 😀 😀 😀

avatar
kessa
6. únor 2013

@fwllo neznám 🙂 Ale tak nakonec to pobavilo asi oba- teď když si volaj, tak se smějou oba a asi jim to vydrží dlouho 😀

avatar
bride_lucie
6. únor 2013

@michaelarackova Já si právě myslím, že to je o zvyku. Však ono to nějak půjde 🙂 A bez je bez, o tom žádná, proto si chci pečlivě sledovat svůj cyklus, abych věděla, kdy můžeme řádit bez 😀

Jinak děvčata, tak zatím musím říct, že moje tělo po vysazení docela blbne. MS jsem měla jenom čtyři dny, ale už třetí ten špiním a teplota mi po MS neklesá, ale stoupá ??? No asi to bude horská dráha, ještě uvidíme, co se z toho vyvine ..... 😕

avatar
kessa
6. únor 2013

@fwllo 😀 brečím smíchy, manželovi už jsem to poskytla k přečtení- nechápal, proč se tak směju 😀

avatar
michaelarackova
6. únor 2013

@bride_lucie Já mám ty teploty taky tak divný...☹ A čípek mi taky přijde úplně stejný...Minulý cyklus jsem ho tedy zastihla měkký, ale jinak je už 15 dní stejný! Pořád mi běží hlavou, jestli nemám anovulační cyklus...Je mi z toho všeho nějak na prd.☹ http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Michaela_Suc...
Taky chci vysledovat díky BT dny, kdy pojedeme bez gumáku, ale prostě mi to nějak blbne...☹(((

avatar
ninive211
6. únor 2013

@bride_lucie A nejsi třeba jenom nachlazená?? Teď jak jsou všude chřipky...A jak dlouho máš po vysazení? A jinak dobrý? Já po vysazení zpozorovala lehce výraznější ochlupení (hlavně kvůli tomu, akné a delším cyklům jsem kdysi HA začala brát), jinak pleť naštěstí v pohodě...a chuť na sex bohužel se teda také nijak výrazně nezvýšila (což jsem se trošku slibovala - možná podvědomě zatím ta obava z těhoteství. Ale je pravda, že ta poslední HA měla být už dost nízkohormonální)

avatar
vroninka22
autor
6. únor 2013

@martakl no šlo, ale muž je na noční a já mám ms ☹ 🙂

avatar
janikana
6. únor 2013

ahoj holky, tak mi to nedalo a taky jsem vyzkousela to cviceni s Jill, mam za sebou teprve dva dny a boli me teda pekne svaly. Nevim, jak to dnes zvladnu! Ale je to sranda, pekne se u toho vyskacu. Kdy se to u vas zlomilo a prestalo vas bolet cele telo?

avatar
bride_lucie
6. únor 2013

@ninive211 Ne, nachlazená ne, Skotsku se chřipková sezóna vyhnula 🙂 - Poslední prášek jsem teď brala 27. ledna. Ale právě že to špinění s tím bude mít taky něco společnýho. Ty teploty mi stoupají jenom o jednu desetinku - no uvidím zítra, alespoň to špinění by mohlo už zmizet 🙄

@michaelarackova Já s tím i trochu počítala, že to bude blbnout, ale stejně ve mě byl červík, že by to mohlo klapat všechno hned v pohodě, no ještě uvidíme - kdyžtak budu mít graf jako horskou dráhu no 🙂 Taky to máš divoký no ... Nebuď z toho špatná 🙂 Já se pak svým grafem taky pochlubím, zatím tam mám jenom hezkou přímku vzhůru, takže nic zajímavýho. Příští cyklus už bude určitě ukázkový 😎

avatar
bride_lucie
6. únor 2013

@janikana Já měla problémy s lýtkovým svalem, ale i přes to jsem odpočinek nedávala a cvičila dál a za chvilku to přešlo - teď bych ti kecala, kdybych napsala přesný počet dní, ale nebylo to dlouho. Za to teď mám problém s chodidly a s achilovkou - vůbec nevím, co to má znamenat. Horší na tom je to, že musím v práci stát, takže docela trpím. Ještě zítra to tam vydržím a pak mám konečně víkend, takže nebudu nic dělat a nechávat to odpočívat, masírovat.... Ale svých dvacet minutek Jill obětuju na 100%, taky mě to hrozně baví - jsem už u druhýho levelu - užívej si ten první, dokud můžeš, pak už legrace skončí 😀 Docela u toho kňourám 😀

avatar
krejci1510
6. únor 2013

@bride_lucie mně se taky nejvíc líbil první level 😀 A počkej na třetí! Já nesnáším kliky a ve třetím se dělá spousta věcí z kliků 😝 Já jsem se dneska dostala do půlky třetího a pžemýšlím, co budu cvičit potom. Asi six weeks pack.

avatar
zuzkakoc
6. únor 2013

@kessa to je rotomily 😀. Pripomina mi to moji kamaradku. Jeji petileta holcicka ji zcizila telefon, zamkla se s nim na zachode a zavolala prodekanovi univerzity kde kamaradka pracuje. O pul desate vecer a kdyz to zvedl, tak se rehtala do telefonu. Dokud to nepolozil. Kdyz to kamaradka zehlila,, tak ji v 10 vecer prisla odpoved "nevadi, stejne pracuji" 🙂)))

avatar
zuzkakoc
6. únor 2013

Jo a pak si holcicka nechala uvarit caj a kdyz ho popijela, tak si srdceryvne povzdychla " mam to tezkej zivot!"

avatar
kopeckovi
6. únor 2013

@paja424 Jee tak moc gratuluji i já 🙂 Tak ať je vše v pořádku a užívejte 😉

avatar
bride_lucie
6. únor 2013

@krejci1510 Taky chci pokračovat se six weeks 😉 A pak jsem si ještě naordinovala ripped in 30 🙂 Ale to je ještě daleko, musím se prokousat tímhle 🙂 Ale na konci ze mě vždycky leje slušně. Myslím tím doslova, že mi stékají kapičky potu a tričko je pravidelně mokrý - je to mazec! 🙂

avatar
ninive211
6. únor 2013

@bride_lucie takže to ještě nebyla opravdová MS, ale ta falešná z HA a teprve teď tvoje tělo zjistilo, že žádnej další prášek nedostane...tak možná blbne...to je podle mě normální. A jedna desetinka teploty...to bych asi fakt neřešila. Počkej si na první "nrmální" MS a pak se začni zkoumat, teď si myslím, že to nemá moc smysl, tělo je "zmatený"... 😉

avatar
paja424
6. únor 2013

@janina_sun tak to přeji hoodně štěstí...já jsem si taky dělala ovu testy a hlídala jsem se kdy bude to a kdy ono...ale snažili jsme se u přes rok a nebavilo mě to,tak jsem vše vypustila...a najednou ani nevím jak (teda vím jak) 😉 už to bylo 🙂 🙂 🙂

avatar
paja424
6. únor 2013

@kessa Děkuji...tak já doufám, že se brzy tady ke mně někdo přidá...
@vroninka22 děkuuji mooc..

@martakl díky, snad bude vše v pohodě..
@michaelarackova děkuji...jo jo až nějakou budu mít, tak se s ní pochlubím... 😉

avatar
paja424
6. únor 2013

@kopeckovi Děkuji mooc. joo budu užívat dokud to půjde... 🙂

avatar
janikana
6. únor 2013

@bride_lucie @krejci1510 holky, vy mi nahanite strach. Kliky nedavam uz v prvnim levelu 😀 Ale zkusm to vydrzet. Ja hubnout nepotrebuju, jen ty svaly by se mi hodily

avatar
janikana
6. únor 2013

@bride_lucie ale tesi me, ze je tu aspon nejaka nadeje, ze to prejde casem 😉

avatar
michaelarackova
7. únor 2013

@bride_lucie Luci, já když vysadila, měla jsem normální ms 6 dní a pak jsem špinila ještě dalších 10 dní...:-/ Ale pak už celkem v poho, po další ms špinění už jen 3 dny.

avatar
janina_sun
7. únor 2013

@paja424 no to říká hodně lidí....že to šlo úplně samo teprve ve chvíli, kdy to jako by "vzdali" a přestali to řešit .. 🙂 tak něco na tom asi bude... 🙂

avatar
kopeckovi
7. únor 2013

@janikana Jee tak to mě těší, že je tady na tom někdo jako já... kliky teda taky nezvládám 😀 ... mám za sebou dvakrát cvičení a po první to teda byla hrůza jak mě bolel celej člověk, dneska teda taky nic moc, ale je to o chlup lepší... akorát mě včera po tom bolela záda, tak mám obavu, že cvičím něco blbě 😒 .. no budu to muset vypilovat.

avatar
sarka_
7. únor 2013

ahoj holky. Tak udělala jsem dalsi ovu test. A prijdu si ze uz ji mam 2 dny 🙂 ale po zkusenosti nevypada ze bych byla takhle plodna.

avatar
krejci1510
7. únor 2013

@kopeckovi chtela jsem se zeptat, jestli uz jsi byla u te Lucky (rikala jsi to ty, ze tam jdes, ne?) ? Ja jsem k ni vcera koukala a ma tam nove fotky uz z unora....

avatar
vendsy
7. únor 2013

@paja424 Obrovská gratulace !!! hlavně ať všechno probíhá bez problémů jak do porodu tak i po něm 😉

Strana