Snažení o první miminko v roce 2013

vroninka22
1. pro 2012

Ahojky holky, plánujeme miminko v roce 2013, původní plán byl až v létě, ale obávám se, že do léta to asi už nevydržím 😉Kdo chce, přidejte se do diskuze, probereme vše, víc hlav. víc ví . - )) Těším se na Vás . - )

bride_lucie
8. únor 2013

My děláme zásadně týdenní nákupy - jinak to ani nejde, protože bydlíme dost na samotě a daleko od města. Jídelníček se snažím sestavovat - ne takovej jako v Pelíškách 😀 Ale prostě abych věděla, co se bude jíst. Ale vařit mě hrozně nebaví. Teď nám ale zvedli hodiny v práci, takže končíme fakt dlouho, takže akorát strkáme do trouby nebo do mikrovlnky hotovky. Když už je čas a možnost, tak taky neumím moc vařit na více dní, ale sem tam se mi to podaří. Taky nemám ráda dlouhé nakupování, takže většinou se koupí jenom to, co je potřeba. I když Michal má teda hroznej zlozvyk co se týče pití. Nerad si dělá šťávy, ne že by mu to nechutnalo, ale je na to prosím pěkně línej, takže se věčně musejí kupovat limonády, coca-coly, džusy (který si on neředí). Já teda piju čistou vodu z kohoutku nebo si právě třeba ředím džus, takže se to trochu vyrovná, ale při jeho denním příjmu tekutin za ty limonády fakt vyletí spousta peněz, který by se ušetřili na tý šťávě - to mě třeba štve hodně ....

@kopeckovi Ten můj je taky hroznej mlsal - zrovna nedávno mě naštval, něco jsem uvařila, vím, že normálně to jí, chutná mu to, ale on na to ZROVNA neměl chuť, tak si raději šel vzít chleba 🙄

krejci1510
8. únor 2013

@phuskova to u nas ty denni nakupy dela Roman, protoze ja bych k tomu koupila jeste spoustu nepotrebnych veci 😀 takze kdyz jde z prace, tak mi zavola a domluvime se, co ma koupit a on opravdu koupi jen to.

michaelarackova
8. únor 2013

@kopeckovi
@phuskova Proto já do Tesca nemůžu! 🙂 Musím chodit jen tam, kde mají pouze jídlo. U nás vede Kauf a Lidl, tam mají super zeleninu a ovoce. A ještě Billa, taje u nás menší, takže mám nakoupeno za 15 minut! 🙂 A taky děláme jen větší nákupy jednou týdně. To mi vyhovuje. Občas se tedy stavim po cestě domů Milanovi pro čerstvé pečivo a nějakou uzeniny. Ale nic jiného.

kopeckovi
8. únor 2013

@michaelarackova Tak Lidl si radši zakazuju, pač tam maj zas ty týdenní nabídky a kolikrát papírnictví, hadříky a všelijaký kravinky a to se pak neznám 😀
@bride_lucie Tak to máme podobný. Já mu kolikrát koupím - říkám si "něco lepšího", a on si pak namaže rohlík s máslem, že na něj má chuť. A šťávy teda naštěstí pije, i když taky si rád koupí coca colu.. a to máme doma soda stream a ty sirupy... jenže to prej chutná jinak a není to ono 😀 Jo a pak teda taky potřebuje doma basičku s pivem... ale tak furt lepší než kdyby chodil ob den do hospody 😅

kopeckovi
8. únor 2013

@phuskova To já se papírnictví radši vyhnu obloukem 😀 Ať to vyrovnáme 😀 😀

janina_sun
8. únor 2013

@kopeckovi tak my jídelníček taky nesestavujeme...většinou se rozhodujeme až v krámě...ze začátku jsem taky furt dělala spíš takové "minutky"...ale lezlo to děsně do peněz......snažím se teď o víkendu vařit jídla, která máme na oba dva dny nebo sobotní oběd i večeři a v neděli něco dalšího...ať už těstoviny s různýma omáčkama nebo pečené maso, guláš, zapečené brambory s kotletama, rizoto, omáčky apod...tady se dá ušetřit hodně na tom složení jídel...ale to se časem naučíme každá 🙂 a když je pak rodina, tak se to upravuje ještě víc, protože děti jen tak něco nesní nebo nemůžou a zase šidit muže na skoro neslaném dětském jídle atd...no bude to bojovka 🙂 a zjistila jsem, že jsou výborný i polívky...to se udělá kotel polévky, která zasytí (dělám většinou poctivé, žádné vodové nebo z pytlíku = "hladové polívky" 🙂 a to taky kolikrát ušetří 🙂 k večeři to pak stačí s kusem pečiva a je hotovo 🙂 a naštěstí mám mužskýho, který taky rád vaří, takže mám občas ten luxus, že mi ráno zašeptá do ucha "lásko, dnes si polež, já uvařím" 🙂

bride_lucie
8. únor 2013

@kopeckovi Pívo se taky musí pravidelně chladit v ledničce 😀 To mi taky nevadí, když si dá jedno dvě.... 😎 Ale jinak s tím pitím musíme něco udělat. Já ze sebe nebudu dělat svatou, taky si občas naleju skleničku coca-coly nebo tak, ale on je vážně schopnej tu dvoulitrovku vypít DENNĚ!! Přitom bylo období, kdy pil jedině šťávy, tak já nevím, co mu zase přeplo...

bride_lucie
8. únor 2013

@janina_sun Jééé, ten můj se taky občas ukáže v kuchyni, ale jeho to na rozdíl ode mě baví, takže dokáže vykouzlit fakt skvosty a já si přijdu jak v restauraci 🙂

Jinak jsem taky velmi zvědavá na to, jak to bude s vařením, až budou děti 🙂 To zas bude novinek, ale moje mamka říká, že právě u dětí se ženská naučí nejlíp vařit, protože se začíná vlastně s těma nejjednoduššíma věcma, navíc malinké dítě sní všechno (i to co se nepovede), protože ještě nemá tak vyvinutý ( nebo spíš rozmlsaný) ty chuťový pohárky, takže se to časem řádně vyšperkuje a pak si myslím, že těch nápadů na vaření bude víc a já si od toho teda slibuju, že mě to snad i chytne a začne trochu bavit 😀

phuskova
8. únor 2013

@krejci1510 tak to je dobrý 😀 U nás sme na tom blbě oba..😀 Třeba teďka mi doma leží už dost dlouho pomelo, protože jsem ho prostě musela koupit i když vím že ho oba nesnášíme loupat😀 Snad neshnije 😀
@bride_lucie hele a nezkoušeli ste Sodastream??? My ho měli doma a super ,každý den jiná limonáda,ale pak nám umřeli lahve v létě😀
@michaelarackova my máme nejblíž Billu (drahá hodně) a Tesco no...do Kaufu by jsme museli autem🙂 A to radši skočím do toho tesca 😀 ale do lidlu jezdím ráda, když maj ty prima akce, minule jsme koupili folie do laminovačky,ani když vlastní nemáme, ale vašek ji má v práci 😀 😀
@kopeckovi tak jo 😀 Jo my doma taky měli basičku vždycky,ale já to nepiju a vaškovi po tom roste břicho, tak to přestal kupovat - další ušetření,snad😀
@janina_sun no když mě by doma polévka jako večeře neprosla no, to už spíš bagetka s něčím 🙂) Jinak jednou jsem udělala šunkofleky, jakože na celý víkend a první den sme to teda měli oba a druhej už jen já, protože vašík nechtěl to samý dva dny po sobě.. 😀

janina_sun
8. únor 2013

@bride_lucie to za pití asi taky utratíte dost, že? takovej džus, limča, cola, to je kolikrát 30,- Kč za lahev...a když to dá denně (jakože na litry by měl, no 😀 )...tak to je taky sekec mazec...ale tak zase pokud se toho vzdát nechce, musíte pak najít jinou položku, kterou by bylo možné zkrouhnout...no... 🙂

kopeckovi
8. únor 2013

@phuskova Sodastrem je super věci... aspoň pro nás... Tom obyčejnou vodu nepije skoro vůbec, takže jsem dříve furt kupovali tu perlivou a to bylo děsný, furt ty flašky tahat. Ty sirupy sem tam využijem spíš pro návštěvy teda, nebo když mě honěj chuťě 😀 Pač jak už jsem psala, dle mého muže, cola ze sodastreamu není ono 😀 😀 Ale zas dva litry denně naštěstí nepotřebuje, tak aspoň tak.

olege
8. únor 2013

Já jsem si začala rozepisovat peníze už asi dva nebo tři roky zpátky.. Byli jsme na tom jednu chvíli finančně fakt špatně, takže se rozepsaly nejnutnější položky jako jídlo, drogerka, pojistky (rozpočítaný na každý měsíc) a tak.. A od té doby když dostanu výplatu, tak to našupám do pokladničky, jednotlivý položky si odfajfkuju a pak z toho postupně v měsíci beru.. A když mi něco zbude navíc, tak to si dám bokem a pak si za to většinou koupíme něco do bytu (když se zrovna nerozbije auto, vidím, že problémy jsou všude fakt stejný :D)... Třeba teď jsme začali předělávat ložnici, plánovali jsme to už děsně dlouho, tak jsem se rozšoupla a všechny našetřený peníze jsou fuč.. koupili jsme kocourům kočičí strom, tak už se těším, až budeme to bude všecko hotový 🙂

A vaření nesnáším.. U nás nakupuje každý den manžel, když jede domů. Já dojíždím, jezdím vlakem a pak autobusem a představa, že bych se ještě musela stavit do obchodu a pak to táhnout domů, brr.. I tak se domů každý den dostanu až v šest večer.. A abychom ušetřili, tak se snažíme dělat si na každý den svačiny a vařit obědy. Moc se nám ale taky nedaří, aby to bylo pro oba na dva dny, tak pak furt po večerech vaříme ☹

kopeckovi
8. únor 2013

@olege No to každodenní vaření mě právě moc nebaví no 😒 Tom ten má dotovaný obědy v práci, takže ho vyjdou dost levně cca od 20-50 Kč, což mi nepřijde drahý. Já si vařila pro sebe.. vždycky jedno jídlo na dva dny, ale pak jsme si začali objednávat v práci a ty jídla jsou fakt dobrý, tak si taky kupuju v práci no.. je jídlo za 60 kč, ale je fakt, že mi kolikrát zbyde a mám pak ještě na večeři 😀 No a hlavně je to pro mě pohodlnější no.

martakl
8. únor 2013

@janina_sun @phuskova Holky, ten můj, je taky kuřák☹ Ale snaží se přestat, takže si taky pořídil tu elektronickou cigaretu (má ji asi 14 dní) a zatím v pohodě...alespoň kouří zdravěji a snad časem zvládne přestat úplně. A co se týče peněz, tak když si to člověk spočítá, tak hrůza děs (a to kouřil jedny z nejlevnějších)...já mu vždycky říkám, víš co by jsme za to všechno mohli mít, kdybys nekouřil😀

martakl
8. únor 2013

Ženský, tak já právě vařím na víc dnů a ušetřit se na tom fakt dá... Teď v týdnu jsem dělala velkej hrnec guláše a hned bylo na dva dny. Minulou neděli jsem pekla sekanou (to si bral manžel s chlebem na svačinu do práce) a polívky to je grunt - jak píše @janina_sun vezmem si s rohlíkem a je po večeři🙂 Dneska jsem byla u našich a mamina mi nabalila polívku do flašky, tak máme na dnešek zase vystaráno😀

kopeckovi
8. únor 2013

@martakl No jo no jenže to ještě nesmí být manžel vybíravej... Ten můj o polívky moc nestojí, takže je skoro nedělám, nebo ji mám jenom pro sebe. Sekanou by nejedl a celkově mletý maso nemá rád, z omáček mu taky málo co chutná a to je pak těžký 😠

martakl
8. únor 2013

@kopeckovi Teda, ten tvůj je mlsnej jako koza😀 Já mám štěstí, že Honza sní všechno (teda vařím jen to, co máme oba rádi) např. dušenou mrkev či fazolovou omáčku by nedal do pusy🙂

michaelarackova
8. únor 2013

S vařením je u nás celkem v pohodě. Já přes týden jím v práci, kde mě oběd stojí 20Kč, 1/2 mi toho zbyde, takže si dá Milan k večeři. Když vaří o vídendu Milan (2 víkendy ze 4, většinou vaříme spolu, ale on je prostě mnohem mnohem lepší!!!!), tak to je vždy na sobotu i neděli a já to mám většinou ještě na pondělí (tudíž nejím v práci) a když vařím já, jsou to rychlá a zdravá jídla a také je toho na 2 dny. Takže v týdnu nevaříme. Ale stejně mi přijde, že nás stojí jídlo dost. 1000Kč/týden. Ale já si dopřávám opravdu hodně zeleniny a ovoce, pak kupujeme sýry a jogurty.

terunka88
8. únor 2013

Ahoj holky, tak vidím, že je tu téma, ve kterém se konečně trochu chytám 😀
Co se týká peníze vs. dítě, tak já to nějak neřeším. Manžel má plat průměrný, možná lehce nadprůměrný, ale já mám zas podprůměrný. Samozřejmostí je pro nás před dítětem auto a vlastní byt. Na auto máme našetřené a byt budeme splácet 50 let 😀 Ne, to přeháním, ale bude to hodně dlouho. Já chci jít s prvním dítětem na mateřskou na 2 roky, protože chce mít 2 děti za sebou a když si vezmu, že PPM a následný rodičák budu mít asi o 3 tisíce míň, než mám teď výplatu, tak mi to tak hrozné nepřijde 😀 Navíc Marek má dobré vyhlídky, že by se mu v průběhu dalších let mohl plat zvyšovat. Nežijem nějak extra skromně, ale zas moc nerozhazujeme, takže za měsíc poměrně dost ušetříme (ale teď ještě neplatíme tu hypotéku, byt budeme kupovat až v létě, takže to pak určitě bude znát).
Jídlo i s našima obědama nás vyjde asi na 4000,- Kč. Na obědy chodím za 24,- Kč, Marek má kolem 30,- Kč. Já si teda plánuji co každý den budu vařit nebo budeme mít k jídlu a podle toho jdu nakoupit týdenní nákup 😀 A pak v týdnu chodím max. pro pečivo..
Já jsem trochu blázen, protože jsem opravdu hrozný plánovač, takže si vždycky na začátku měsíce udělám soupis, jaké zřejmě budeme mít výdaje a porovnám to s příjmy a rozdíl pošleme na spořící účet. Když přijde něco neočekávaného, tak to platíme z toho spořícího účtu. Zapisovat si, co jsme za měsíc utratili, mi v našem případě přijde zbytečné, protože nemám pocit, že bysme si kupovali nějaké blbosti (samozřejmě, že někdy si člověk koupí něco, na co má chuť atd., ale nejsou to žádné extrémy).
Takže co se týká peněz, já strach nějak nemám. Věřím, že se to vždycky nějak udělá, navíc máme podporu v obou rodinách a širokém příbuzenstvu 🙂

michaelarackova
8. únor 2013

@terunka88 Úplně mi mluvíš z duše, tedy máme to hodně podobné! 🙂 Také posíláme peníze na spořící účet a dál na ně nesaháme. Je to super! taky si rádi dopřejeme večeři, oběd,...

zuzkakoc
8. únor 2013

Ja taky znam dve takovy "holciny", proste nemely stesti a ted se snazi si zaridit zivot s tim, ze dite proste nebude. Ale vim, jak moc je jim to lit. Tak doufam, ze svagrova najde brzy 🙂

michaelarackova
8. únor 2013

Holky, dne jsem 17DC a mám + ovu test. To je ale celkem pozdě, ne? když caklus mi trval minule 25 dní...To by bylo málo na uchycení vajíčka. Dá se luteální fáze nějak prodloužit???

phuskova
8. únor 2013

@kopeckovi no nám vypršely flašky, začly se najednou strašně rychle kazit, tak sme je museli vyhodit a teˇka nemáme žádnou .. 😀 le já to měla ráda, i když kola fakt kola nebyla, ale sprite jo 🙂 nejradši jsem měla Ginger ale 🙂))
@martakl kouření je strašný no, on sám s tím teda naštěstí chce něco dělat,ale ta elektronická mu fakt nevydržela no :(

phuskova
8. únor 2013

@terunka88 peníze jsou děsná věc no :( Já bych chtěla rodičák na 30měsíců, teda 2,5 let, s tím že mateřská se dostává do 28týdnů miminka, takže až by bylo dítku 3 a něco šel by do školky, protože já další chci až tomu prvnímu bude 5-6 ... snad to pak nějak tak hezk vyjde, dneska jsem to ale počítala a ten rodičák mě vyděsil, z toho zaplatím jen hypotéku..o zbytek se bude muset postarat manžel :(

zuzkakoc
8. únor 2013

Holky, postupne jsem procetla zase vsechny prispevky. Jste nahodou sikulky, nektere byly velmi inspirativni jak se da usetrit 🙂. Ja mam ted trochu problem s menou, musim si zvyknout na ty dolary. A taky mam trochu problem s manzelem, on byl zvykly se stravovat jen po restauracich (zadnej mekac, proste restaurace) a me ty sumy protaci panenky. Takze jsem mu velmi rychle vysvetlila, ze kdyz Zuzanka vari, usetrime moooc penez, ktery muzeme pouzit jinak. Docela si zvyka 😀. Nebo si byl schopen kazdy rano dojet pro kafe do Starbucksu, pritom mame doma pristroj ☹
Hodne jste me inspirovaly s tim psanim vydaju, to rozhodne zavedu.
@michaelarackova ale takova prijemna vecere jednou za cas je rozhodne super vec 🙂

terunka88
8. únor 2013

@michaelarackova Jo jo, pak teda občas je problém, že kolikrát těsně před výplatou nám ty peníze vyjdou tak akorát 😀 Ale ještě se snad nestalo, že bysme do té rezervy na spoř. účtě museli šahat z důvodu, že jsme nevyšli s běžným provozem..to se holt pak musíme kdyžtak o něco uskromnit, prostě abysme vyšli 😀

xpila
8. únor 2013

Tak peníze jsou kapitola sama pro sebe, to je jediná věc, které se děsím. Momentálně je totiž můj příjem ten hlavní a pokud půjdu na RD na 2 roky, tak budu brát třetinu, co teď. Což by mi nestačilo ani na hypotéku, kterou mám jen na sebe. Navíc přítel teď pracuje jenom na částečný úvazek, protože má k tomu vedlejší aktivity, které se mu ještě pořádně nerozjely, tak jsem na to zvědavá. Neřekla bych, že nějak utrácíme, jen dáme dost za jídlo - přítel totiž dělá aktivně fitness (i trenéra), takže jí hodně a hlavně potřebuje dost bílkovin, takže každý den maso. V práci sice máme oba dotované obědy za 18,- Kč, ale vzhledem k tomu, že se snažíme stravovat aspoň trochu zdravě, tak to moc nevyužíváme a radši každý den vařím.
Zaměstnavatel mi home office určitě nepovolí vzhledem k náročnosti práce a hlavně proto, že jsem na vedoucí pozici. Ale pokud to půjde, tak práci na RD určitě chci, nejen kvůli financím, ale jsem prostě workoholik 😀

martakl
8. únor 2013

@michaelarackova Třeba to tentokrát budeš mít později...uvidíš🙂 Já jsem s ovulačníma testama začala včera to byl 10DC (negativní) a dneska tam byly dvě čárky, ale nevím, jak moc má být ta čárka výrazná...zdá se mi to zase brzo když je to 11DC...nebo ta ovulace teprve bude? Já se v tom vůbec nevyznám. Honza si dotáhl z práce pěknou rýmu a bolí ho v krku, tak nevím, jak večer uspěju😀

terunka88
8. únor 2013

@phuskova No mateřská není do 28 týdnů miminka, ale do jeho zhruba 22 - na mateřskou se nastupuje 6 - 8 týdnů před porodem...ale to je jen detail 😉 Já si to rozpočítala a ten rodičák budu mít tu nejvyšší částku 11 500,- Kč a to není opravdu o nějak extra víc než můj současný plat 😀 Horší to bude pak s tím 2. dítětem, protože s tím bych chtěla být doma 3 roky a to mi vydá na nějakých 7 400,- Kč měsíčně 😖 Ale to zas doufám, že manžel už bude mít větší výplatu a taky bych už chtěla rozjet něco doma na živnosťák..

terunka88
8. únor 2013

@martakl No měla by být stejně silná nebo silnější než ta kontrolní..ale uvidíš zítra, ono se to pak spíš líp porovnává mezi sebou, jestli zesílila nebo je stále stejná jako ta minulá..