icon

Snažilky srpen/září 2011. Přidá se některá?

avatar
baibies
29. črc 2011

Přidá se někdo???

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 15. čer 2026 · 8183 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Běžné metody ověřování plodného okna jsou měření bazální teploty (BT), ovulační testy (např. Seratec LH Max) a grafy na webech jako FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Doporučené doplňky při plánování těhotenství zmiňované v diskuzi jsou kyselina listová (listovka), vitamíny pro těhotné (calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan) a bylinné čaje (kontryhelový, fenyklový).
  • Po gyn. zákrocích a léčbě jsou v praxi dvě běžné rady: po laparoskopii obvykle počkat se snažením až po první menstruaci, a po vysazení hormonální antikoncepce se návrat k pravidelnému cyklu může nastat okamžitě i až po několika měsících.


Nejčastější otázky

Q: Jak spolehlivě zjistit den ovulace?
A: V diskuzi byly doporučovány ovulační testy LH (např. Seratec LH Max 6 ks v balení) a měření bazální teploty s grafy na FertilityFriend (fertilityfriend.com) nebo Womenzone.cz; kombinace testu LH, stoupnutí BT a změny cervikálního hlenu poskytuje vyšší jistotu.

Q: Kdy začít měřit bazální teplotu a jak ji vyhodnocovat?
A: Měření BT se obvykle začíná od začátku cyklu a zaznamenává se denně do grafu; nástup ovulace se potvrdí trvalým nárůstem teploty v druhé polovině cyklu, přičemž užitečné nástroje pro analýzu jsou FertilityFriend a grafy na Womenzone.cz.

Q: Jak fungují ovulační testy Seratec LH Max a kolik stripů je v balení?
A: Seratec LH Max se používá k detekci vzestupu LH a v tomto vlákně se zmiňuje balení po 6 ks; uživatelé objednávali více balení (např. 10 balení = 60 testů) a zmiňovali dodací lhůtu 3–5 dní z internetové lékárny.

Q: Jak dlouho trvá srovnání cyklu po vysazení hormonální antikoncepce (HA)?
A: V diskusi lékaři i uživatelky uváděli, že cyklus se může vrátit do normálu hned další měsíc, ale u jiných žen se stabilizace může protáhnout na několik měsíců; konkrétní případy v tématu ukazovaly rozmezí od okamžitého návratu až po půl roku nebo déle.

Q: Kdy po laparoskopii lze bezpečně začít snažení o těhotenství?
A: V diskuzi se opakovaně uvádělo doporučení počkat se začátkem snažení až po první menstruaci po laparoskopii; to bylo zmiňováno jako běžný postup před zahájením dalšího pokusu.

Q: Mají bylinky jako kontryhelový nebo fenyklový čaj při snažení opodstatnění a jsou rizika?
A: Diskuze uváděla, že některé ženy užívají kontryhelový čaj a fenyklový čaj jako doplněk, avšak jedna uživatelka popsala špinění po pití kontryhelu; konkrétní pozitivní nebo negativní efekt není v diskuzi vědecky potvrzený.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Běžné způsoby sledování ovulace jsou ovulační testy (Seratec LH Max), měření bazální teploty a sledování cervikálního hlenu, často zaznamenávané v online grafech na FertilityFriend nebo Womenzone.cz.
  • Kyselina listová (listovka) se v diskuzi uvádí jako standardní suplement při plánování těhotenství.
  • Po laparoskopii se obvykle doporučuje počkat se snažením až po první menstruaci.


Sporné názory

  • Po vysazení hormonální antikoncepce někteří lékaři tvrdí, že tělo nemusí „pročišťovat“ a snažení lze začít hned, zatímco jiní účastníci uvádějí, že u nich trvalo srovnání cyklu několik měsíců.
  • Některé ženy považují bylinné čaje (kontryhel, fenykl) za užitečné, zatímco jiná zkušenost v diskuzi zmiňovala nežádoucí špinění po kontryhelu.
  • Některé komentáře uvádějí, že laparoskopie zvýší šanci na otěhotnění, zatímco jiní upozorňují, že to není 100% záruka.


Otevřené otázky

  • Jak dlouho přesně trvá normalizace ovulace a pravidelnosti cyklu po vysazení HA u konkrétní ženy s historií dlouhodobého užívání?
  • Která kombinace metod (LH testy vs BT vs hlenu) je statisticky nejspolehlivější u žen s nepravidelnými cykly?
  • Jaký konkrétní vliv mají kontryhelový a fenyklový čaj na cyklus a implantaci u jednotlivých žen?


Zmíněné značky a firmy

womenzone.cz, fertilityfriend.com, www.cenap.cz, internetova-lekarna-online.eod.cz, lekarna.cz, Seratec LH Max, Seratec Direct, calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, Motol

Zmíněné produkty a metody

ovulační test Seratec LH Max, těhotenský test Seratec Direct, měření bazální teploty (BT), FertilityFriend, Womenzone grafy, kyselina listová (listovka), calibrum babyplan, Mamavit, Acidofolan, kontryhelový čaj, fenyklový čaj, laparoskopie, IUI, IVF, endometrióza, cysta, Norethisteron, měření DPO/DC, implementační pokles

Místa a osoby

Motol

avatar
mihaji
12. zář 2011

@miky Tak snad bude všechno dobré, moc vám držím palečky 😉

avatar
miky
12. zář 2011

@mihaji taky doufám, nedovedu si představit, že bychom už navždy měli zůstat bez mimíska

avatar
mihaji
12. zář 2011

@miky Ani já ne. Kdo jiný by si měl miminko zasloužit, když né vy.

avatar
kcvrcekz
12. zář 2011

Juj já si totiž neměřím teplotu mám tam jen kalenář a tak nevím v čem je problém..☹ dala jsem tam zobrazit ☹ @miky tak snad to bude vše už jen dobré...

avatar
stares
12. zář 2011

jj, načasovaný to já ho mám🙂 , hlavně aby už dopadlo to mimi🙂

avatar
mochenkaa
12. zář 2011

@miky věřím, že už to bude dobré 😉

avatar
ili08
12. zář 2011

@kd23 tak pokud tě můžu aspoň trochu uklidnit (ovšem né potěšit)tak kamarádka co vysadila HA měla naprosto stejné příznaky jako ty,hrozně ji pobolívalo břicho a bylo jí špatně,několikrát si myslela že je těhotná-bohužel nebyla,prostě se jen tělo nějak vyrovnávalo že už nebere HA,trvalo to několik měsíců 😒

My máme po inventuře a teď se bude ještě asi 3 hodiny vyhodnocovat-každopádně jsem rozzuřená páč to majitel nechal na nás a vůbec nepřijel-všechno jsme řešili přes tel a PC,takže inventura fakt na nic.A to se pak má člověk o miminko když se furt jenom nervuje!

avatar
lucik1986
12. zář 2011

@kd23 😀 čáp nebo vrána hlavně ať už nejaky ten okřídlenec přiletí 🙂)))

avatar
lucik1986
12. zář 2011

jinak holky manžel má momentálně plán jak to uděláme. Prý psychika je velká věc mám svoje tělo přesvědčit, že jsem těhotná 🙂 takže už dva dny to tělu vysvětluju a jsem zvědavá jestli to pochopí 🙂 docela legrace 🙂

avatar
joeyne
12. zář 2011

@mochenkaa To teda koukám, jak "brzy" obědváš! 😲 Stihla jsem zajít jen do jednoho obchodu, zítra mě čekají další, nesehnala jsem zatím žádnou. I manžel mi říkal, že mi ty ducpartie nahoře nějak přibývají. Ale ta bolest, brr! 😝

avatar
anabella_lee
13. zář 2011

Krásné ráno holky, teda vy jste opět pěkně kecaly😀
Zítra jedu na dvou denní služební cestu tak tady nebudu☹
A v pátek si beru dovču a s manžou a ještě se známými jedeme do Břeclavi kde je nějaký cyklistický závod, a je tam vinobraní tak to spojujeme i s tím🙂 tak snad si to užijeme😀

avatar
mihaji
13. zář 2011

Dobré ránko všem 🙂
@anabella_lee Kam se chystáš na služebku?
Tu Břeclav závidím a ještě k tomu vinobraní. Tam je krásně. 🙂

avatar
hankamamka
13. zář 2011

Dobré ráno aj odo mňa ... som pracovne v zahraničí ... je tu zima a prší :( Večer vás budem dočítať ...

avatar
alisi001
13. zář 2011

TĚHULKY

dilemma .................//.....................................................................................................KVĚTOSLAVA 23 let .. 😀
karkulka_17.......//....( Femibion 800)....................................................................PETRA 29 let .. 😀
sarana................//.........................................................................................................ŠÁRKA 29 let.... 😀
martinan4 ............// (Calibrum babyplan)......................................................... MARTINA 28 let ...... 😀
kammka...........// ...(listovka)...............................................................................................KAMILA 35 let ..... 😀

MEZISTANICE

joeyne .............//.............(listovka)...............................................................................IVANA 34 let


SNAŽILKY

mishule12.................61 DC (listovka a maliník)............................................................ MÍŠA 26 🤐
ninucha.......................51DC ( listovka)..............................................................................NINA 28 let 🤐
tumik............................46DC................................................................................................MARTINA 28 let 🤐
michala82...................43DC (Clostylbegyt a Prednison)
petulak1988................43DC (clostylbegyt a urogestan).................................................PETRA 23 let
pajule ...........................41DC (femibion a kontryhelový čaj)..................................................PAVLA 29 let
chalotka .......................40DC...............................................................................................PAVLA 32 let
helousek1.....................33DC (už nic)......................................................................................HELENA 30 let
peela ............................ 32DC
galigula .........................32DC
kd23.............................. .31DC (listovka)............................................................................... KATKA 29 let
sarinkac.........................30DC
melliss...........................29DC(acidofolan (listovka, železo a B12) ..................................MELISA 23 let
mischako ......................29 DC.................................................................................................MÍŠA 22 let
veveruska0504.............28DC..................................................................................................VERONIKA 27 let
miky.................................27DC (listovka a kontryhelový čaj)...............................................MIRKA 30 let
stares..............................27DC(listovka)................................................................................MIRKA 27 let
pejullka............................27DC...............................................................................................PETRA 26 let
carrynka..........................26DC ( listovka ).............................................................................KAROLÍNA 27 let
bujanda..........................25DC (Calibrum babyplan)...........................................................LENKA 27 let
ili08 .................................23DC (listovka)............................................................................. ILONA 28 let
hankamamka................23DC (listovka)...............................................................................HANKA 31 let
meea...............................23DC
alisi001..................... .....22DC (listovka a Calibrum babyplan).........................................ALENA 32 let
mochenkaa....................22DC (listovka a Calibrum Baby plan, )..................................GABČA 23 let
markitka ..........................21 DC(kontryhel)..............................................................................MARKÉTA 27 let
elvis12 .............................19DC(listovka)...............................................................................EVA 27 let
beta.m..............................18DC(listovka)..................................................................................BĚTKA.22 le
luciesofi ...........................18DC(listovka)................................................................................LUCIE 25 let
kcvrcekz ...........................18DC(b-ekomplex)........................................................................KATKA 27 let
esila..................................18DC (listovka)...............................................................................ALICA 31 let
lucianas...........................18DC...............................................................................................LUCIE 31 let
lovelylady..........................17DC...............................................................................................KLÁRA 28 let
hanulik88.................... ....16DC (listovka).................................................................................HANA 22 let
leni84................................16 DC (listovka,kontryhel)..............................................................LENKA 27 let
lucik1986 .........................14DC(Femibion 800 )....................................................................LUCKA 25 let
baibies.........................13DC (Mamavit)....Snažení odloženo o měsíc na doporuč Mudr(po laparce).....IVETA 24 let
ange_de_la_morte.........13DC(Double X)..............................................................................LENKA 21 let
kucirlib...............................13DC(kyselinu listovou a kontryhel.).........................................LÍBA 28 let
tynka89.............................12DC(listovka)...............................................................................KRISTÝNA 21 let
anabella_lee...................10DC (listovka, Calibrum baby plan)..........................................RENČA 27 let
mahonia...........................9DC (listovka, kontryhelový čaj)..................................................IVČA 27 let
baptisia........................ ..8DC(listovka,Duphaston,Befoli,Hořčík,Kontryhel kapky,pupalka ,E)....BARBORA 25 let
blazu...............................8DC............................................................................................................ZUZANA 25 let
nemo1985......................8DC.........................................................................................................PETRA 26
nini19.............................8DC(listovka)........................................................................................JANA 29 let
makak32 .....................7DC.................................................................................................MARKÉTA 32 let
mihaji.............................6DC(femibion, listovku, maliník ,kontryhel)...................................KAČKA 30 let
foaji ...............................5DC( Gynex a Kontryhel)..........................................................ALENA 21 let
verik19.......................... 3DC (listovka,kontryhelový čaj)..................................................VERONIKA 24 let

avatar
alisi001
13. zář 2011
avatar
mihaji
13. zář 2011

@alisi001 To jsem zvědavá, co přijde dál.....Já pomalu končím MS a u mě takto http://www.womenzone.cz/app/calendar/tempr.aspx...

avatar
anabella_lee
13. zář 2011

@mihaji Jedeme do Tábora, na dva dny, docela štreka z Ostravy, tak budu muset vstávat ve tři ráno☹
Na ten prodloužený víkend se těším🙂 Snad bude i ,,plodný,, co se hvězdiček týká 😀

avatar
danda81
13. zář 2011

Dobré ráno, tak já dnes v grafu takto: http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Daniela81/gr...

avatar
kcvrcekz
13. zář 2011

Dobré ránko holky...🙂 @alisi ty ten graf máš fakt nahoru dolů nahoru dolů...

avatar
alisi001
13. zář 2011

@mihaji dnešní test je pozitivní omlouvam se za kvalitu 😉 už tomu sama nerozumím 😖

avatar
kcvrcekz
13. zář 2011

@alisi001 No tak to je pěkné...🙂 Tak šup hvězdičky...🙂

avatar
alisi001
13. zář 2011

@kcvrcekz o hvězdičky se nebojím 😀 😀 😀

avatar
kcvrcekz
13. zář 2011

@alisi001 No tak třeba...🙂 😉 Jako taky jsem teď zvědavá jsi asi jediná kdo vidí můj kalendář....Nevím jak to, když jsem tam dala zobrazit všem...Ale uvidíme no...🙂Držím pěsti..😉

avatar
mihaji
13. zář 2011

@alisi001 Tak to je fakt záhada 😀

avatar
alisi001
13. zář 2011

@mihaji no to je ještě že to byl posledni co jsem měla už mám jen ty za 1kč a ty nefungují tak končím s testováním a už jen měřím BT 😉

avatar
miky
13. zář 2011

pěkné ránko, tak u nás dneska takto http://www.fertilityfriend.com/home/2b1b47 žádný vzestup teplot, ale co se dá dělat, dokud tu není MS, tak naděje umírá poslední.

avatar
miky
13. zář 2011

a přiznám se, že to nějak nemám řešit, včera nám v Motole řekli ještě jednu věc o které jsem tady (právě vzhledem k otevřené) diskuzi nechtěla psát, tak musím myslet jenom na to a pořád dokola se ptát proč......Dneska kolem 9hod. budu volat do toho Genetu, tak jsem zvědavá co nám poví

avatar
anabella_lee
13. zář 2011

@kcvrcekz no tak ja třeba tvůj a i jakýkoliv kalendář nevidím, mají tam nějakou asi jinou ochranu či co, pokud nejsem přihlášený uživatel tak mám smůlu☹

avatar
alisi001
13. zář 2011

@kcvrcekz no snaženíčko jste měli 😉 tad jen aby to klaplo 😀

avatar
alisi001
13. zář 2011

@miky držím palce aby ti řekly dobré zprávy těch špatných už jsi měla dost 😉

Strana