Třetí dítě po třicítce. Jaký byl pro vás největší argument, že další dítě chcete?

7. led 2022

Mám dvě děti, zdravé, krásné úžasné. Nedávno jsem nastoupila do práce a ještě předtím jsem se zarekla, že třetí dítko už za žádnou cenu nechci. Jenže teď se plíživě blíží pocit, že bych možná ještě jedno chtěla. Jenže mi je 32, děti už ne mimina (6 a 4 roky) takže mám určitý komfort času pro sebe. Co byl pro vás největší argument(přesvědčovak) že další dítě chcete? Nechci rozhodnutí uspěchat, na druhou stranu už nejsem nejmladší 😁

lilian2111
7. led 2022

Ve 32 nejsi nejmladší? 😁 je mi 31 a přijdu si pořád mladá 😀
Pokud to tak cítíš, šla bych určitě do toho. 😉
Máme taky tři děti, chtěla jsem vždy velkou rodinu, aby se tu pak děti “měly” a tak,…asi proto. 🙂

barmil
7. led 2022

Syna jsem mela v 33, dceři bylo téměř 11. Takže proč ne.

ondul
7. led 2022

Haha, ja prvni 31, druhe 33 a mlada si prijdu teda jeste dost 😁. Rozhodne nejsou zadne zdravotni potize ani se mnou ani s pocetim ani s tehotenstvim ani s detmama.

felixfelicis
7. led 2022

Věk mi přijde v pohodě, měla jsem všechny 3 děti po třicítce😀 Ale jestli ses teď zrovna vrátila do práce, chvíli bych v ní ještě (já osobne) zůstala a nevím, jestli to třetí pak od těch prvních dvou nemělo moc velký odstup.

klokanka31
7. led 2022

Nejsi nejmladší? Já první dítě porodila v 31 letech 🙂 jestli chceš ještě jedno tak jdi do toho 😉

kerca78
7. led 2022

Já mela třetí dite ve 40 letech a vše proběhlo v pořádku takže určitě času na rozmyšlenou mas spoustu🙂

vikinkav
7. led 2022

Me je 32 a mame zrovna treti mimco 😊 Chtela jsem ho co nejdriv, aby nebyl daleko od sourozencu a ja si pak uz muzu jen uzivat deticek 🌸 a oni sebe navzajem.

panihk
7. led 2022

Třetí jsem měla ve 33. Starším 6 a 4. A všechno dobrý. 🙂 Děti se milujou, já si nějak extra stará nepřijdu.

gracinka7
7. led 2022

Dnes se i první rodí kolem 40, třetí ve tvém věku je úplně na pohodu. Stará nejsi.

mamikry
7. led 2022

Mám starší děti 4 a 6 roků a k nim miminko 7,5 měsíce. Je mi 33. Takže vlastně úplně stejný případ. 🙂 Tři děti jsme chtěli a dřív se to stihnout nedalo. Původně jsme chtěli, aby od sebe ti dva mladší byli tři roky, ale třetí miminko nám ve 20tt umřelo, tak jsou o čtyři a kus a je to pohoda. Kluci mi pomůžou, chvilku pohlídají i bráchu zabaví. Ten jen z nich úplně vedle a stačí mu ke štěstí koukat na ně. Taky ho hodně ženou kupředu. Já si ho víc užívám, protože už vím, co a jak, a nemám k němu dalšího prcka, co nemá rozum. Na druhou stranu jsou ale tři děti mazec. O nějakém čase a prostoru na sebe v tuhle chvíli můžu leda snít. Člověk je v zápřahu 24/7. Je ptřeba mít velké auto, někam se vypravit je akce na celé dopoledne a z nemocí jsme se od podzimu jestě nedostali, protože se střídají v tom, kdo koho nakazí dřív. Je to krásné, ale náročné. Zaleží ma tom, jestli chceš mít teď už klid a čas na sebe, nebo dalšího malého tvorečka. 🙂

treasurka
7. led 2022

V tvým věku bylo mýmu prvorozenýmu rok, teď je ni 39 a děti mám 4. Máš moooře času ;) Spíš popřemýšlej, jestli chceš mít děti věkově blízko, nebo dvojici a "jedináčka".

hojda
7. led 2022

To stihneš ještě dvě😉

chrystyanna
7. led 2022

Mě čeká druhé těsně v 30 a třetí ani možná nebude..
Kdyby ti bylo 40 tak tohle chápu ale v 32? To některé rodí první .

mmichaella
7. led 2022

Ve 32 jsem mela první, ve 34 čekám druhé a dala jsem si limit do 36-37 max. na třetí. Buď to vyjde, nebo ne, ale ty máš krásný věk, tak proč do toho nejít🙂 pokud máte zázemí...

marcicek84
7. led 2022

Ha ha ha,ja mam mimco 3 mesice a je mi 37 😀 a ty nejsi nejmladsi? Prosim te,uplne v klidu...

sorboni30
7. led 2022

No jeeeejeee..v 31 letech se mi narodili dvojčata.. dneska slavi 7 let a vzpomínám si na minulý rok kdyz jsem na jaře při pohledu na kočárky tála a chtela moc mimi.. v lete po zabave kdy jsem se po 20 letech opila jak šakal a blila několik dní, jsem se zařekla, ze třetí mimco uz ani náhodou..ze jsem stará když nezvladnu ani pít 😀 A o mesic pozdeji jsem měla pozitivní test a dnes jsem v 6 měsíci...Nikdy uz nerikam nikdy 😀 Ajo tesim se, i kdyz v 38 letech to bude mazec... Proč ne?😉

cilkat
7. led 2022

Píšeš, že ses zařekla, že další ne - pamatuješ si proč? Jinak já mám kluky 6 a skoro 3 roky a třetí zvažujeme... je mi 35... vzásadě jsme se s mužem shodli, že do 36, nebo už ne.
Proč mít tři... no... proto, aby nebyli jen dva - žádný hlubokomyslnější argument tam není :D . Teda... jeden argument je zkusit ještě holku, že... ale... tu nikdo nezaručí, podobně jako nikdo neručí, že to vůbec pujde...

andelka
7. led 2022

U mě byl důvod jasný..nový partner, nová láska, nová rodina,tak přišla touha mít společné. Rozhodli jsme se když mi bylo 34, malý se narodil když mi bylo 35,5 a starším dětem 8 a necelých 7. Bylo fajn být nějakou dobu v práci. Člověk se dostal zas do jiného režimu, světa, ale nedělalo mi problém vrátit se zas k mimcu a RD ( a teď už počítáme poslední měsíce do školky a práce). Nebýt covidu tak si RD a prcka užiju ještě víc. I tak to ale bylo a je moc fajn.

@cilkat taky jsme měli těch 36 jako strop. Jo a mám tři kluky 😀

lenkalubina
8. led 2022

Mi je čerstvých 40 a 10 let jsem s partnerem a nedařilo se. Najednou se podařilo, ale nedopadlo to dobře..takže teď zkusíme znovu. Kolem sebe mám spoustu ctyřicátnic co rodily,takže? Navíc já se cítím tak na 20🤣🤣🤣 ps: doma už mám 14-ti letého puboše😉s bývalým mužem

verais
8. led 2022

Mam 32 a stará si opravdu nepřipadám kdybych čekala první bylo by to pro mě horší jinak mám doma dceru 6, syna 2,5 a teď v dubnu k nám přiletí čáp 😁 a popravdě třetí je neplánovaně 🤣 sice jsme vždy mluvili o třech, ale manžel chtěl třetí pozdějí chtěl takového benjamínka což teda já si říkala, že ve 40 už asi opravdu ne no a nakonec se to vyřešilo tak nějak samo 😅🤣❤

bemo
8. led 2022

U nás to prostě přirozeně přišlo. Já jsem tak nějak cítila, že si nedokážu představit že už další miminko mít nebudu a hodně jsem po něm toužila. Manželovi jsem to neřekla a on pak přišel pár dní na to za mnou s tím, že by taky ještě jedno dítě chtěl. Prostě jsem si to oba hodně přáli.

zuzineckah
8. led 2022

já ve 32 rodila druhé dítě, ve 37 pak třetí 👍

emamaira
8. led 2022

Děti jsem měla v 31 a 34, teď je mi 35 a také přemýšlím o třetím. Ale já jsem pořád najeta v té nonstop péči o miminko. Taky mě už přepadly myšlenky, jestli nejsem stará, ale pak to zase přešlo 😀

marimanta
8. led 2022

Haha, je mi 36 a před několika dny jsem porodila třetí (první dva ve 24 a 25 plus máme dvě děti přijaté) a ráda bych ještě jedno 😊

marimanta
8. led 2022

Jo a argumenty jsme nějak nepotřebovali, prostě jsme to tak chtěli a jen jsme čekali, až nejmladší přijaté dítko kapku odroste (teď má 2,5).

orchidis
8. led 2022

@bemo Takže k té vaší pětce chcete ještě jedno? Nebo to tak bylo dříve?

ele_nka
8. led 2022

Jsem na tom dost stejně a upřímně jsem se rozhodla po dlouhém uvažování 3 oželet. Užívám si teď, to že už mám i chvilku pro sebe. Těhotenství od těhotenství horší, takže to bych musela vyloženě jen přežít, pak se 3 roky nevyspat a zase řešit, že nevím co dítě chce, protože to neumí říct. 😃 Upřímně přemýšlím o adopci staršího dítka, ale na mimino už bych asi neměla nervy. 😃

stef9328
Autor odpověď smazal
Zobraz
marimanta
9. led 2022

@ele_nka pokud máte děti, patrně vám adopci rozmluví nebo nedoporučí, navíc starší děti už do adopce nechodí. Jděte do pěstounské péče 😉

anetka1701
9. led 2022

Zcela upřímně... Třetí jsem porodila někdy v 32, starším bylo toho času 7 a 5... Nemůžu říct že to byla chyba - nebyla. Mala je skvělá, je s ní sranda, všechno funguje dobře... Ale je to opravdu náročný. Velké holky mají svoje zájmy trošku jinde, takže si s ní nijak preochotne nehrajou - pomuzou mi, to jo, ale aby s ní hodinu stavěli kostky? To ani náhodou... Já se ze stavu, kdy jsem měla 2 samostatný jednotky vrátila k plinkam a kojení a opecovavani maličké bytustky, která je na mé 100% závislá. Upřímně musím říct, že me to fakt nebavilo.... Ale já nejsem úplně prikladnej materske typ 😅

Nejmenší šla v roce a půl na 3 dny v týdnu do jeslicek, já defakto nepřestala pracovat (HO a velké zapojení tatínka.. .) A upřímně, nemít chlapa co je téměř neustále doma a opravdu se do domácnosti zapojuje, tak bych to nedala...

Teď budou malé 4 a je to lepší, ale stejně si občas říkám, že mít 2 by byla mnohem větší paráda 😅 Ale nebudu se rouhat, jsem ráda za tři zdravé a krásné děti... A to nejhorší už máme snad za sebou...

Z toho praktického... narvat 3 deti do auta NENI sranda - ani do velkého... pokojík pro 3 je taky výzva, kor, když každá chce trochu soukromí a "svoje" místo... zaplatit někam vstupné je vždycky raketa (drtiva vetsina míst bere jako rodinu 2+2, my se trema platíme vždycky dítě navíc...) A zcela upřímně, teď pri těch rostoucích cenách obecně je to dost mazec... Jsem ráda že jsem nepřestala chodit do práce a nemusím peníze řešit-protoze starší mají čím dál vyšší požadavky a potřeby (mobily, vybavení do školy, vylety, akce, školy v přírodě, sportovní vybavení,oblečení-proste nebudou dědit, chtějí svůj styl...) A táhnout to jen z platu chlapa a rodicaku by asi bylo pekelne... Ale to je rodina od rodiny, někdo to má třeba nastavené jinak (a lip) a ty prachy tak neřeší...