2. plánované těhotenství a hrozné pocity. Měla jste některá také?

kacena101
18. kvě 2021

Ahoj, prosím o pomoc, radu, podporu.. Měla jste některá taky takové pocity? jsem na začátku 2. těhu (11.tyden) a byť se strašně moc snažím vůbec mi nejde se z toho nějak těšit.. Na miminko se těším hrozně moc to jo, ale to těhotenství se pro mě stalo jenom "čas kdy nic nesmím"... Už teď mi začíná bříško a já místo radosti mám vztek, že mi nejsou a nebudou trička, kalhoty atd.. Mám vztek že si nemůžu dát skleničku vína.. Mám vztek na manžela, že mi to nijak neulehcuje, spíš naopak dá si víno, zakouri si, chodíme spát pozdě, plánuje oslavy... přitom ví, že trpím neskutečnou únavou.. Malý je zbojnik chodí spát až po 22h večer, a celý den je teď opravdu náročný zvlášť, když mám rizikové a měla bych jen ležet a už jen pomyšlení při slunečném dni, kdy kvůli mojí únavě a nechuťi zůstaneme doma mě strašně štve tak radši jdu ven ale kolem 19h už prostě padám na hubu.. a manžel místo aby se o něj postaral večer být jednou nebo např ho vzal přes den o víkendu třeba ven radši si lehne na gauč a kouká na televizi.. Já chápu že taky potřebuje odpočinek, že je každý den od rána do večera v práci, a já mu to nechci mít za zlé ale nemůžu si pomoct😔 když řeknu jen něco ve smyslu, že se mi nelíbí mít už trochu bříško hned mě odsoudí... Potrebuju se vypovídat někde kde mě neodsoudi.. Je mi z toho hrozně a hrozně mě to mrzí.. Strašně moc doufám že se to zlepší...... 😔vypovneodsoudi..neprodává

izzylka
18. kvě 2021

Hormony? 🤷🏻‍♀️🤣
Jinak kolik je prvnímu, že chodí spát tak pozdě? Tou dobou spim už i já 🤣
Jinak můj chlap taky nějak extra nepomáhá, ale já si to tak nastavila sama....on chodí do práce a že se celý den fakt hýbe a když přijde, tak spíš už odpočívá, nebo si hraje se synem, ale nic náročného 🤷🏻‍♀️🤣 když fakt potřebuju pomoct, tak mu řeknu ....oni chlapi to těhu tak moc neberou (ne všichni, ať někoho neurazim)...nějak netuší jak nám je a tak 🙂
A s tim oblečením? No s tím se dalo trochu počírat, ne? Já se naopak těším, až mi vyleze bříško, a já se nebudu muset stresovat, že vypadám tlustě a ne těhotně 🤣
Jinak to nejhorší by mělo po prvním trimestru ustat, tak to třeba nebude tak hrozný v létě 🙂
Jinak si myslim, že je to spíš o té psychice...brát to prostě jak to je...roste v tobě nový život, a ne se rozčilovat, co teď nesmíš 😃 a myslim že trocha vína jednou za týden ti neublíží 🙂

kacena101
autor
18. kvě 2021

@kacena101 to za poslední větou a smajlikem je jen chyba

kacena101
autor
18. kvě 2021

@izzylka tsnad ano doufám v to každý den že mi to konečně docvakne 😔😁ani nevíš jak tohle pomáhá, já nemám komu bych tohle svěřila vím jistě že nikdo v okolí by to nepochopil a chlap už právě vůbec ne 🙄 no pinďa má 2,5roku má problémy se spaním od začátku, když chodil jako menší spát kolem 19h celou noc se budil kolikrát jsem ho musela třeba 2hodiny v noci v kočárku vozit aby mi znova usnul a pak to nějak přešlo začal spát jednou denně a chodit kolem 21h a teď? Ať přes den spí půl nebo 2h tak ať dělám co dělám usne až po ty 22h je to neskutečnej zbojnik 😁

izzylka
18. kvě 2021

@kacena101 hele kvůli tomu jsem synovi odpolední spaní zrušila 🤣 on ráno vstává nejdéle v 6, ať jde spát kdykoliv, takže přes den od cca 2 let nespí a večer chodí spát kolem 7 🤣 většinou protestuje, ale do 10 minut usne 🤣
Já budu začínat teprve 7.týden a už týden přežívám...je mi zle, slabo a tak, ale zase si řikám, že to k tomu patří...chlapovi nic moc neřikám, zatim to moc nebereme, čekáme na potvrzení srdíčka a pak se uvidí, jak to vstřebáme 🤣 pamatuju u prvního těhu, jak nechtěl ani sahat na bříško 🤣 jednou jsem ho donutila a malej ho nakopl a pak se začal šíleně vrtět, pro toho mýho to bylo něco nového a "divného"....prý jak vetřelec 🤣 ale nějak extra to neprožíval...hádám, že to teď bude stejné 🤣
Já tu nemám vůbec komu se vypovídat....nikdo o těhu neví a zatím ani nechceme, aby to někdo věděl 🤣

kacena101
autor
18. kvě 2021

@izzylka jojo to jsem zkoušela zhruba před 2měsíci a výsledek přišla 16h a byl protivnéj což o to to by se dalo zvládnout zabavit ho, jít ven atd.. ale pak stačila chvílicka nepozornosti a usnul v sedě v křesle 😂 no ale i tak se pokouším to nastavit nějak jinak ale zatím nám to fakt moc nejde 😂 jojo jak říkáš první bylo to samý, zájem téměř nulovej, když tak jen hospoda, že zapijí že se to povedlo (malej je vymodlenej) a jinak nic párkrát pohladil bříško a to je vše, no ale tehdy mě to tak neštvalo, ale teď si připadám jak šílená😂 asi fakt ty hormony nevím prostě jsem si pořád asi neuvědomila, že jako těhu fakt jsem 😂 akorát mám prostě jen špatný nálady, že se z toho neraduju tak jako u prvního

izzylka
18. kvě 2021

@kacena101 hele se synem jsem asi týden bojovala, než si zvykl, že odpo nespí 🤣 fakt to chtělo jen pár dní vydržet a on najel postupně na nový režim 🤣 tak třeba ti to teprve sepne, že si fakt těhule...já to taky zatim moc neberu...ale já jsem teprve na začátku a může se ještě cokoliv posrat 🤣 uvidíš, že bude ještě hůř 🤣 tak žádné zbytečné nervy, stejně to nepomůže 🤣

kacena101
autor
18. kvě 2021

@izzylka jojo to mi chybí výdrž 😂 strašně moc dekuju, snad to brzy přejde 😁🙉 jinak moc preju aby bylo vše v pořádku a aby bylo jen dobře 😉

izzylka
18. kvě 2021

@kacena101 není za co...kdyby bylo nějaké trápení, klidně napiš zprávu 😅 a taky děkuju 💐

kacena101
autor
18. kvě 2021

@izzylka ❤️😉

cherie24
18. kvě 2021

@kacena101 mě taky všechno nehorázně sere. Upřímně doufám, že mě to brzo přejde. U první dcery tohle vůbec neznám, ale teď jsem připravená startovat, všechno mě děsně štve - domácí práce, vaření, že chlap jede na kolo místo, aby byl doma, pak mě štve, že je doma, že mu zvoní telefon, za chvíli mi asi začne vadit i to, že existuje. Jsem nervózní s malou, že se všude kochá a nikam nedojdeme, že u každého plotu stojí. Je to se mnou teďka fakt otřesný 🙈 v noci nemůžu spát a přes den usínám, v prvním těhu jsem byla akorát trošku přecitlivělá, ale toto se mi fakt nedělo 🙄 každé těhotenství lepší a lepší 😄

kacena101
autor
19. kvě 2021

@cherie24 jojo tak to máme opravdu stejné pocity, s tím chlapem, přesně jak píšeš 😁😁 malej taky trochu zazlobí a dřív jsem to brala v klidu a teď bláznim jak kdyby udělal chudinka bůh ví co 😁 a přesně první těhotenství fakt pohodička jen taky únava ale to bylo v pohodě, protože jsem si ještě mohla lehnout kdykoli a jak nemůžu je to hrozný a čím jsem unavenejší je to horší a jsem pak naštvaná na celý svět 😁

cherie24
19. kvě 2021

@kacena101 právě, taky mě dokáže naštvat i běžná situace a fakt bych to nerada dotáhla tak, že budu hnusná na malou, proto doufám, že to přejde 🙈

teryem
19. kvě 2021

@kacena101 no mám celkem čerstvé zkušenosti. Mojí druhorozené je něco málo přes tři měsíce.. Nemůžu se jí nabažit... Ale kdyby chudinka věděla.. 🙄 otěhotněla jsem hned druhý měsíc, když jsme si řekli, že tomu dáme volný průběh.. No asi jsem byla trochu v šoku, že to byla taková rychlost.. Byla jsem šťastná, ale najednou místo euforie, spíš taková apatie, často i depka, pořád jsem řvala, představovala jsem si, přesně jak píšeš, že najednou nic nemůžu, doma samostatného sedmileťáka.. A hlavně u prvního nikdo neví, do čeho jde, teď už jsem to věděla naprosto přesně 😄 strach o miminko, aby bylo vše v pořádku, hlídat sebe, aby člověk neudělal nějakou blbost.. Pro prvního hlídání, kdy jsme si řekli, věděla jsem, že dvě už nedám, takže konec volna.. Zjistila jsem, že mám zřejmě větší problém se smířením se s tím, že nejsem svým pánem.. Asi to hodně souviselo s hormony, naplno už jsem se těšila asi od 20.tt. Taky jsem všude hledala, jestli jsem jediná, jestli náhodou nejsem nejhorší máma na světě, když se místo bezmezné radosti cítím spíš sklíčená.. Ale zjistila jsem, že rozhodně nejsem výjimkou a už jsem větší realista a mám už nějaký zkušenosti a vím, že to bude dřina 😁 až se ti trochu upraví ta únava, srovnají se malinko hormony, bude určitě líp..držím pěstí ✊

inkheart
19. kvě 2021

@cherie24 jee, gratuluji, ani jsem nezaregistrovala, že jsi těhu 💐 pamatuji si tě z různých diskuzí. Tak snad to bude brzy lepší (to samé vzkazují zakladatelce)
Já ještě pořád nejsem podruhé těhu, ale už teď vím, že to bude těžší. Když už má člověk dítě za zadkem.. 😀

cherie24
19. kvě 2021

@inkheart díky, je to teprve chvilka, tak uvidíme co z toho bude 🙂 Partner do mě hučel už delší dobu, děti má rád a už nějaký věk má, zázemí taky, ale já jsem právě moc nechtěla hlavně kvůli všem těm pocitům, o kterých píše autorka. Těhotenství mi taky přijde hrozně omezující, člověk nic nemůže, pořád litá na záchod, v noci se kvůli pohodlí nevyspí, neustále se bojí, aby to bylo všechno v pořádku a do toho jeden prcek doma. Teď když už to konečně začalo být pohodovější s dcerkou, tak zas další prtě, od kterého se nehnu. Na miminko se těším, ale brala bych to spíš tak, že ho za mě nějaká odnosí, porodí, zkazí si postavu místo mě a já si vezmu už hotové miminko 😁

inkheart
19. kvě 2021

@cherie24 to úplně ale úplně chápu, vše kolem těhu a porodu je pro mě taky spíš stres než nejlepší období mého života, jak se traduje 😀🤷‍♀️

evinahosta
19. kvě 2021

Jeee holky, vy mi tady uplne mluvite z duse 🙂
Malej ma rok a trictvrte, ja tedka koncim patej mesic..na zacatku mi bylo porad spatne, a hlavne presne stejne pocity - za prve takovy to nastvani, ze uz zase nemuzu nic - kolo, sklenicku, tatarak, atd atd atd., do toho me cim dal vic omezuje to bricho, v prvnim tehotenstvi jsem se tesila z kazdeho centimetru, ted jak uz vim, co me cek, tak jsem jen znechucena a uz to chci mit za sebou, strasne me stve, ze furt musim na zachod, furt to nekde tlaci a boli, roste, zavazi, omezuje, nejsem schopna si uz ani poradne sednout k malymu, abysme si mohli hrat, a vim, ze by za to jini dali cokoliv, ale ja uz zo chci mit za sebou ..
A presne jak pisete, mam porad strasne nervy na malyho, ale nekdy fakt kvuli blbostem, navic ja jsem od prirody rapl, takze kolikrat fakt zarvu hnusne a pak je mi to hned lito, ale nejde to vubec ovladnout..presne jak tu nekdo psal, nervuje me i to, ze jsme na vychazce a malej furt nekde stoji a nikam nedojdem 🙈🙈🙈 pripadam si jak nejaka hnusna furie obcas...strasne se tesim, az porodim..sice to bude silenej zahul, tim, ze uz vim, co me ceka, tak se ani moc netesim, protoze si neumim predstavit, jak to skloubim s tim malym rarachem..ale uz aspon nebudu tehotna a budu to zase ja 😁

cherie24
20. kvě 2021

@inkheart občas jsem si i říkala, že ženským závidím dvojčata nebo trojčata. Ten mazec po porodu musí být sice něco hrozného, ale zas to má člověk hnedka všechno za sebou a už nemusí řešit další těhotenství 😄😄 dětí bych měla klidně kupu, ale připadat si jako vzducholoď a valit se jak dělová koule, to mě teda fakt netěší. Prý nejkrásnější období ženy, to se jen říká, aby do toho ženské vůbec šly, jinak by nikdo dobrovolně těhotný být nechtěl 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru