Dvě děti rychle po sobě. Uklidníte mě?

martina1317
10. srp 2019

Ahoj, mam holcicku narozenou 12/2018 a predvcerejskem jsem na tt nasla dusika (zpozdeni 1 den a nedalo mi to, asi nejaky sesty smysl, tak jsem otestovala, mela jsem doma jeste tt z doby prvniho mimca). Prvne to vypadalo, ze na testu nic neni, ale po chvilce se objevil, fakt dobre viditelny, nemela jsem odvahu zatim udelat dalsi test. Vychazi to, ze jestli je to pravda, tak cekame druhe mimco na 4/2020. Vekovy rozdil 16 mesicu. Davali jsme si bacha, ale ja debil nechtela resit antikoncepci, vsak kdyz mame sex max 1x tydne (i to je nekdy moc), tak na co, no ted lituji :( prvni co, tak mi hlavou bezel potrat?! Zacala jsem googlit a po precteni par veci jsem to okamzite zavrhla. Pak jsem zacala pocitat mesice, resit, co vsechno jsem si naplanovala a nestihnu, ze zas nebudu moct pit, nikam chodit, delat nic riskantniho, kamaradky si budou tukat na celo, ze jsem blazen, ze budu muset sehnat dvoukocar a jezdit po meste jak blazen se dvema detma a dvema psama, ze se musime co nejdriv prestehovat do baraku, rychle navysit rodicak, co na to vsichni reknou, co kojeni ? (Dcera ma 8mesicu a stale kojim), budeme za idioty co si neumi dat bacha, ze to nedam, vychovavat dve male deti, a hlavne co jizva po prvnim porodu po cisari? Odnosim to mimco? Nepraskne mi deloha? Budu zas rodit cisarem? Nezkazila jsem si nadeji na prirozeny porod ? (Tak moc bych to chtela zazit!). Tolik otazek mam v hlave a bojim se udelat si dalsi test a tajne doufam, ze to treba jeste dostanu. . . ! Maminky, je to nekdo kdo ma deti rychle po sobe a dodal mi slova utechy? Dekuji moc!

bamak
11. srp 2019

@martina1317 sice nemám, ale určitě to zvládneš. Myslím, že pro většinu žen je to šok. Ned vidíš jen "nevýhody" ale ono to má určitě i výhody. Děti budou parťáci. Rychleji odrostou a ty budeš moct žít volnější život, v práci nebudeš mít tak dlouhou pauzu. Dříve se zbavis plinek. Kojit se dá i souběžně a i kdyby ne kojení do 16m je azaz.... Dvojkocar dneska není žádná vzácnost a existují nosítka, starší už beztak bude chtít drandit na odrazedle.... Otoč si to v hlavě, a uvidíš všechny kámošky ti budou závidět jak jsi to perfektně vykoumala, protože ony ještě za dalších 5 let budou prebalovat a vytahovat prsa na požádání a ty už budeš vysmátá a bez takovýchto "radosti" matertvi.

v_erunka
11. srp 2019

Ahoj, máme 21m dceru a teď týden syna. Takže zatím ti neřeknu pozitiva ani negativa, ještě je brzy. My jsme chtěli brzy po sobě. Kojení nevím, dcera se sama odstavila na necelých 11 měsících. Pokud bude jizva zahojená, tak si myslím, že můžeš rodit přirozeně. Na lidi se vykašli, oni s vámi nebydlí... Hodně štěstí.

g_m
11. srp 2019

Máme 22m a první je rok je pro mě očistec. I když je starší hoodně šikovná, tak prcek je uřvanec uřvaný a dost mě to zmáhá. Ale všichni mi říkají, že za chvilku to bude super, budou mít k sobě blízko a budu za to ráda. Tak čekám a doufám, že tomu tak opravdu bude. Na potrat bych rozhodně nešla, bude to mazec, ale bude to dobré.
Co se týče odříkání, tak by sis užívala rok/dva a pak by tě to stejně čekalo, tak to budeš mít rychleji za sebou a můžeš si začít užívat pak 😉 A co na to řeknou ostatní, tak na to se vyprdni. Já do toho všeho chaosu pracuju (fotím) a taky všichni nechápou a ťukají si n čelo, jak zvládám být pořád někde na svatbách apod. a do toho dvě malé děti. Chce si to udělat řád a jde to a u nás teda mega moc funguje tatínek....
A na dotazy ohledně jizvy se zeptej lékaře, ten ti poradí líp než internetová diskuze 😉

pink_unicorn
11. srp 2019

Mam holky 24 mesicu od sebe a lituju, ze jsem nemela odvahu jit do toho jeste driv, protoze vidim, ze cim mensi vekovy rozdil, tim je to lepsi. Ze zacatku je to vzdycky masakr, at mas deti od sebe rok nebo tri. Ale cim jsou starsi, tim je to lepsi a lepsi. Holky vypadaji jako dvojcata, bavi je stejne veci, takze se snadno zabavi. Chodi spolu do skolky, chodi na stejne krouzky, spoustu veci, jako lyzovani,brusleni apod je ucime najednou..... Nekdo si chce uzit kazde dite zvlast a proto mu vyhovuje vetsi vekovy rozdil. Mne zas bavilo delat s nimi vsechno spolecne. Starsi dcera si treba vubec nepamatuje, ze byla s nami nekdy sama, nez byla segra. A tak se mi to libi 🙂 Takze jestli jste druhe planovali, tak bud jedine rada za tuhle prilezitost. A vsechnu zabavu zase dozenes. Ted jsme byli s holkama na svatbe a cely vikend jsme o nich pomalu nevedeli, protoze se spolu zabavily samy 😁

lolam10
11. srp 2019

@martina1317 mne rikali ze muzu po sekci otehotnet po 6m,ja otehotnela po 11m a klidne bych mohla rodit prirozene dle jizvy,samozdrejme je tu vetsi sance ze to nakonec skonci sekci znovu ale to je u kazdeho porodu.nakonec to byla zase sekce ale byla planovana a bylo to skvely,tisickrat lepsi nez akutni cs a to vcetne hojeni.takze nebojte,sance na prirozeny porod je tak 50 na 50 podle me😉jinak dvojkocar mam tfk,je skvelej do terenu ale je tezkej a trochu mi vadi pouze rucni brzda,navic se musi ovladat obema rukama coz je neprijemny kdyz musim drzet starsiho za ruku treba pred prechazenim silnice atd. ale uz jsem si i na tohle zvykla a jinak je skvelej😉

martina1317
autor
12. srp 2019

Holky, dekuji moc vsem za odpovedi, vase pribehy a rady. Musim rict, ze mi to hodne pomohlo. Myslenky se zklidnily, prvotni sok a strach uz odpadl. Den ode dne je to lepsi a ja zacinam myslet pozitivne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru