Intolerance mléčných výrobků v těhotenství

jitulien
1. únor 2018

Ahoj holky, ráda bych znala vaše zkušenosti.. jsem v 18tt a už od počátku těhotenství nemůžu mléčné výrobky 🤢 Tak nějak jsem se naučila jíst to, co mi nezpůsobuje nevolnosti a semtam zkusím, zda už "to jde" jíst i něco jiného (např. nedávno sýr, což byl marný pokus) 😉 Furt mi ale nejdou mléčné výrobky, a mám docela strach, aby malej neměl alergii na laktózu, když se k ní nedostává už od těhotenství. 😉 Měla jste to některá taky tak, a jsou děti v pořádku?

evakaspar
1. únor 2018

Já zas od začátku těhotenství nesnesu maso a veškeré pokrmy a výrobky z něj včetně uzenin 😖 ani kolem nich projít nemůžu ihned letím. tělo si řekne co potřebuje, zato se nemohu dojíst citrusového ovoce vajíček banánů zeleniny a sladkých dobrůtek různých dezertů 😇

vendelinka08
2. únor 2018

Tak to si nemyslím, že by dítě mělo alergii na laktozu skrz tebe, když jsi těhu. Spíše jde o to, že to teď nesneseš ty.... a když ti to nedělá dobře, tak to nejez. Jez to, co ti dobře dělá. Moje kamarádka nesnesla maso.... prostě ji z toho bylo blbě. Takže si pochutnávej na jiných jídlech a mléčbé výrobky prostě momentálně vynech....

orobs
2. únor 2018

Já mám alergii na mléčnou bílkovinu (kravskou) a nejím mléčné výrobky už asi 3 roky :( Taky mě něco podobného už napadlo, jestli by třeba nebylo vhodné, aby se mimčo setkalo se všemožnými složkami potravy ještě před narozením jako prevence případných potravinových alergií či intolerancí, ale vzhledem k tomu, jaké mám následky a jak dlouho trvá, než se vrátím do normálu po požití kravské mléčné bílkoviny, raději zůstanu u zavedených zvyků a nebudu nic pokoušet. Občas si teda dám kozí nebo ovčí sýr nebo jogurt, ty mi nevadí, ale taky to nesmím s množstvím přehnat.

helen_h
2. únor 2018

Znám opačný případ - kamarádka se v těhotenství nemohla nabažit jogurtů a kakao pila denně po půllitrech... No a malá pak měla intoleranci na laktózu (i když snad jen přechodnou).
Tím ale nechci říct vůbec žádný závěr, jenom že je to asi fakt různé a spíš bych pochopila, že když je ti z něčeho blbě, tak se prostě do toho člověk nemá nutit...

vendelinka08
2. únor 2018

A je prokázáno, že alergie vzniká už v prenatálním věku? Tedy, že když se budu cpát třeba ořechy atd... tak dítě pak bude mít alergii, nebo naopak? Já myslela, že až se dítě narodí a tak se mu vyvíjí imunita a pak možné alergie, až když přijde s alergenem do styku....

keksikova1
2. únor 2018

Nejedla bych, ale doplňovala vápník (atd) jinak, např. chia semínka a tak 😊

jitulien
autor
2. únor 2018

@vendelinka08 já právě nevím, kdy ta alergie vzniká 😉 Proto jsem se ptala zda s tím nemá někdo zkušenost, ale jak jsem tu četla, že nějaká paní jedla jogurty furt a dítě intileranci na laktózu mělo, tak zdá se, že s tím souvislost není 😊 Naštěstí

frankovamisa
2. únor 2018

Taky jsem na zacatku nemohla pozrit zadne mlecne vyrobky tak jsem doplnovala vapnik jinak a ted jsem 26t a naopak bych zase jedla jogurty porad a syry ale ted mam dietu kvuli cukrovce

amoretspes
2. únor 2018

Určitě užívej calcium ale spon v tabletách a jinak to zda dítě bude mít intolerancí laktózy nebo alergii na kravskou bílkovinu(ABKM),jiste není tím zda v tehu jis nebo nejis mléčné výrobky.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru