Jak se nezbláznit?

andreacantu
10. kvě 2021

Pekny den, damy
Prosim muzete mi dat nejake tipy jak se nezblaznit a nestresovat? Jsem 15tt, miminko po screeningu v uplne poradku, kontrolu mam za dva tydny a asi se zblaznim jak mi hlavou chodi myslenky…je v poradku? Co srdicko? ….asi si koupim krizovky a antistresove omalovanky. Dekuju

klokanka31
10. kvě 2021

@andreacantu Nechci tě strašit ale jak už je mimčo na světě (ať v bříšku nebo už venku
), člověk se o něj bojí prostě pořád...🤔

andreacantu
autor
10. kvě 2021

@klokanka31 takze ty antistresove omalovanky….

klokanka31
10. kvě 2021

@andreacantu Nevím jak na koho působí, třeba mě antistresový omalovánky ještě víc rozčilovaly ☺ na mě fungovaly a fungují výlety, nakupování a malování podle čísel 🙂

emillyhk
10. kvě 2021

@andreacantu Antistresové omalovánky budou fajn 😄😉 Mě se trochu "ulevilo", když jsem začala cítit pohyby, byla jsem o něco klidnější, když jsem ho cítila, jak se vrtí... Bohužel ani po porodu ten strach opravdu nepřešel. V šestinedělí nám řval monitor dechu, sice jenom jednou, ale i tak 😨 Mám videochůvičku, monitor dechu, ale i přesto ho chodím kontrolovat. 🤦‍♀️ Nebo ho aspoň šmíruju přes chůvičku 😂

klokanka31
10. kvě 2021

@andreacantu A nebo taky různý IQ testy, kvízy, testy, prostě kde si musíš zapojit mozek 🙂

andreacantu
autor
10. kvě 2021

@klokanka31 presne potrebuju zapojit mozek, kvuli veku me lekar radeji nechal doma, predtim jsem byla v jednom kole a najednou spousta casu, klid a myslenky uz jedou….

emillyhk
10. kvě 2021

@klokanka31 To nakupování sice odvedlo myšlenky, ale lezlo do peněz 😂

hosikuma
10. kvě 2021

@andreacantu zkus bachovy esence, EFT, kraniosakralni terapii, meditace, čím dřív začneš pracovat se strachem, tím líp 😊 teď už se o děti budeme strachovat pořád, ale je potřeba nenechat se ochromit úplně 😁 přeji pohodové těhotenství

andreacantu
autor
10. kvě 2021

@emillyhk Ano Ano na nakupy se tesim ale rekla jsme si vydrzet do pristi kontroly a pak jdu do toho ….

klokanka31
10. kvě 2021

@andreacantu Tak zkus ty IQ testy, já si jich teď nakoupila asi 20 knih ☺ kdybys chtěla tak ti můžu nějaké doporučit 🙂

andreacantu
autor
10. kvě 2021

@hosikuma Dekuji strasne si chci tehotenstvi uzit, citim se vyborne, az na tu hlavu 😀😀😀

andreacantu
autor
10. kvě 2021

@klokanka31 prosim sem s nimi😀

klokanka31
10. kvě 2021

@emillyhk To jo, ale když to nejde jinak...😂 Já loni před porodem byla tak nervózní,aby to už konečně přišlo, že jak se rozpustily obchody, tak mě manžel bral na nákupy každý den, do toho to míchal s výletama...😃

emillyhk
10. kvě 2021

@andreacantu Já byla taky skoro celé těhotenství na neschopence. Ale v mezičase jsem po telefonu radila kolegyni, která to za mě přebírala, takže mezi zvracením jsem visela na telefonu 😂 Je fakt, že to taky pomáhalo...

mamikry
10. kvě 2021

@andreacantu Tak hlavně nečíst diskuze a černé scénáře. Pokud je mimiko v pořádku v 15tt a po screeningu, tak už je velká šance, že to dopadne dobře. 😉 Mně na nervy pomáhá čtení nebo pečení, to si obalím nervy doslova 🙂. Nebo třeba sestavuj výbavičku pro prcka, nemusíš kupovat, jen si udělat seznam, kouknout, co by se vám hodilo a tak.

klokanka31
10. kvě 2021

@andreacantu Pošlu ti to do soukromé zprávy

emillyhk
10. kvě 2021

@klokanka31 Já nakupovala jenom online (covid a neschopenka, nejdelší výlet byl k doktorce, dvě minuty od domu 😄). Ale finišovali jsme s dostavbou domu a byl docela adrenalin, jestli se to stihne před porodem. Stihlo, ale zase problémy cokoli objednat v ikee, takže to chvíli vypadalo, že budeme s mimčem spát na zemi a věci uložené v krabicích 😂 Nakonec všechno klaplo (manžel nás dostěhovával celý týden otcovské dovolené). Ale nenudili jsme se 😂😂😂

andreacantu
autor
10. kvě 2021

@emillyhk Je velmi pozitivni vedet, ze v tom nejsem sama. Diky moc vsem za tipy a taky za pobaveni … a urcite budu otravovat dal 😀

zdenule23
11. kvě 2021

@andreacantu Já jsem tedy 10tt a též s nervy v pr.. Mám v deloze hematom a tudíž hrozící potrat, od Včera křížové bolesti a ráno k tomu v podbřišku.. včera slaboulinke spineni ale vše v pohodě . Pravda neuvědomila jsem si že se s ničím těžkým nemám tahat a já včera asi 5 metrů poponesla cca 50 kg..

sanyy22
11. kvě 2021

@andreacantu já dneska 30+4tt, a nervy mám v prdeli. Takže jsem na tom stejně.

pinkyy
11. kvě 2021

@andreacantu ja si na tyhle zacatky, nez jsem zacala citit pohyby, koupila angelsounds a obcas jsem poslouchala srdicko 🙂

drep
11. kvě 2021

Nečetla jsem odpovědi. Myslím, že jsem v životě zažila hodně stresu, jak v osobním, tak v pracovním (ten pocit “dopr@€le, mně tady ten pacient umře na stole” je silnej), ale když jsem poprvé měla strach o život svého dítěte (byla menši než odpovídalo týdnu, takže se plašilo, že nedostatečnost placenty a chronická hypoxie a já před sebou viděla zkroucený dítě s tracheostomií a pegem), bylo to doopravdy jak když tě kopne kůň do hrudníku (zažila jsem, takže mám srovnání). Nic silnějšího a intenzivnějšího jsem nezažila a myslím, že asi strach o vlastní život by nebyl silnější. A jak tehdy řekl kolega, s tímhle pocitem budeš žít už nafurt. Já ač nejsem žádná eso-lesana, tak jsem si dokázala racionalizovat své vnitřní přesvědčení, že to bude dobré (protože u nás v rodině je standardní porodn váha 2500g a já jsem asi největší drobek) a tím se s různou mírou úspěšnosti uklidňovala

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru