Jsem ve 4. měs. těhotenství a mám pocit, že to nezvládám

sarus87
7. pro 2015

Citim se bezmocne. Jsem skoro na konci 4. mesice tehotenstvi a mam pocit, ze to nezvladam. Ubiji me stereotyp, manzel je od pondeli do nedeli bud v 1. nebo v 2. praci, nebo ma pres tyden cviceni, takze jsem vecne sama. Muj praconi tyden vypada tak od 8-16 h v praci, pak cesta domu, navarit, popripade uklidit a tim to konci, jednou za 14 dni podnikneme neco s kamaradkama, divadlo, kavarna... A ted bych rada chodila 1x tydne na jogu. Proste se na me vali vsechno do kupy, mam pocit ze manzel se mnou neproziva tehotenstvi, nerikam ze musi byt hotovy z meho briska, ale cekala jsem od nej alespon nejakou snahu, jako je masaz, obcas me necim potesit, cekala jsem ze mi bude aspon hladit brisko a mluvit s nim, jen nic se z toho nedeje. Chapu, ze na porizovani vybavicky je brzy, ale sam vidi, ze si obcas pro miminko neco koupim, treba i vytaminy nebo krem na brisko a on se nema ani k tomu aby mi na to prispel. Snazila jsem se mu vysvetlit, ze jsem precitlivela a ze potrebuju vice pozornosti, ale nic se nezmenilo. Takze akorat mam poslednich 14 dni nonstop plactivou naladu, nejradsi bych se sebrala a odjela na x dni pryc, aby si uvedomil, ze cekam jeho dite. Kazdy ho bere jako klidneho cloveka, ale doma nebo s rodinou je nervak, mam pocit, ze se ke me neumi chovat a ja uz ted k nemu taky ne, ze nestojim o takoveho chlapa. Co mam delat, jsou to hormony?

veraga
8. pro 2015

To budou hormony. A věz, že cloumají s tebou, ne s tvým manželem. Pro něj je dítě zatím sci-fi. Každý chlap to prostě nemá v hlavě nastaveno na hlazení břicha, rozněžňování se nad věcičkama a masáže jen co je ženská v tom. Všechno, co zatím viděl, byl flek na ultrazvukové fotce a tvůj trochu nateklý pupek. Ke komu má mluvit? Chlap je tvor konkrétní! 🙂
Píšeš, že chodíš do práce. Asi by mi bylo stydno si v tomhle případě říkat o příspěvky na krémy a vitamíny. Pokud se podílí na finačním chodu domácnosti, nedělej to.

ladyhacek
8. pro 2015

manžel se také nezapojoval. Pak když kopal tak ho jen s úsměvem pochválil že mě kopnul do močáku 🙂, jezdil teda se mnou na každý UTZ a když měl volno tak mě odvezl i na prohlídku. Výbavičku a ostatní věci > když jsem se zmínila - nechci nic řešit > a pak najednou tak abychom už koupili kočárek a postýlku co?
Myslím, že nejsi sama. Chlapi to tak neprožívají - dospějí k tomu déle (jako se vším 😉)

somalicats
8. pro 2015

Chlapi povětšinou zaregistrují dítě teprve po porodu 😀. Do té doby je to pro ně cosi někde v břiše, co se tam hýbe a kvůli čemu je jeho žena čím dál tím tlustší a nemotornější. Jak můj exmanžel, tak můj současný muž tohle splňují - jo, když mi bylo blbě (a že moje nevolnosti stály za to), pomohli, snažili se, ale neprožívali to tak dramaticky - až když byly pohyby dobře cítit, tak si občas na vyzvání sáhli, ale tím to haslo. Výbavička - "já nevím, co je potřeba, zařiď to" a přistály mi peníze na účtu/v ruce. Na kontroly se mnou nikdy nikdo nechodil, až teď naposledy na UTZ ve 20tt se mnou muž šel, jinak se vždycky jen koukl na fotku z UTZ a sice se "rozplýval", ale bylo na něm vidět, že mu to moc neříká 😀. Můj ex ani po porodu "nevěděl", co s dcerou, ten se stal výborným otcem paradoxně až po rozvodu. Můj současný muž se dokáže o děti postarat, zastoupí mě, pokud musím odjet, nemá s tím problém, ale uzrál k tomu až po porodu a ze začátku vyžadoval "manuál k miminu", přesně v bodech sepsaný 😀. Choď na jógu, dělej vše, co by Tě bavilo a co můžeš dělat, až se dítko narodí, tak budeš mít s řadou věcí utrum.

ilonne
8. pro 2015

A proč by vzor ideálního manžela měl hladit bříško, povídat si s ním, povinné dělat manželce masáž atd? Podle me je toto akorát nesmyslná masáž z priblbych amerických filmů. My jsme v obou tehotenstvich fungovali úplně normálně - práce, domácnost, starost o dítě atd. Manžel taky chodil hrát fotbal atd. Ja zase chodila po své zábavě. Žádné pusinky, hlášení a mluvení s břichem se taky nekonalo. Prostě měl normální starost jestli mi je dobře a víc pomáhal, když viděl, ze jsem unavená atd... Ovšem nutno říci, ze ani já jsem tehotenstvi nijak neprozivala.

aklin
8. pro 2015

To budou hormony. Takové pocity jsem mívala i já.

ivcan124
8. pro 2015

@luj89 Mě připadá zase více trapnější, aby mi manžel přeposílal na můj účet peníze a naopak. Doba je dost uspěchaná na to, abych řešila takové zbytečné věci, když jdou zařídit jednoduše-jsme manželé, jeden společný účet, 2 karty-každý zaplatí co je potřeba a co aktuálně nakupuje do domácnosti.Jenže v dnešní době každý žije jak se říká na psí knížku, přeposílají si peníze, protože jeden platí to a druhý tamto, tak aby to bylo stejně.By mě trefilo tohle řešit.

luj89
8. pro 2015

@ivcan124 Pokud vám to tak vyhovuje, je to v naprostém pořádku 🙂.
My jsme taky manželé, ale pouze jeden účet jsme nechtěli (je to i dost nepraktické, protože stát se může cokoliv a ten druhý by pak měl hodně ztížený přístup ke svým penězům na ,,společném" účtu). Byla i varianta mít 3 účty (každý svůj + jeden společný), ale nakonec to vyhrály účty dva s tím, že muž má trvalák s určitou částkou na můj a k mému účtu má muž kartu.
Jak píšu, přijde mi to praktičtější z důvodu nenadálých situací, potom kvůli dohadování co si můžu a nemůžu koupit, dál např. kvůli nákupu dárků a v neposlední řadě taky kvůli nějakému ,,kapesnému" pro každého z nás, se kterým si můžeme dělat co chceme.

kacca11
8. pro 2015

@ivcan124 my na tenhle model presli jeste za svobodna a hrozne se nam ulevilo. Zadne preposilani, proste jedny penize a hotovo. Problem neni s nicim, ani s darky, proste bud se zaplati kartou a neresi se nebo hotovosti. Co se tyka ruznych nenadalych situacich, mame to osetrene a navic urcitou castku penez danou bokem.

barumat
8. pro 2015

Mně hlavně přijde, že peníze by si každý měl zařídit tak, jak to vyhovuje jim, tohle může mít každý jinak. Kritizovat jedno nebo druhé je nesmysl. Co vyhovuje mně, může přijít praštěné jinému a naopak. Třeba můj chlap účet vůbec nemá, a co. Já kvůli tomu svůj účet rušit nehodlám a jemu taky žádnej zakládat nebudu, ani mu nehodlám dávat kartu od svého - ani by jí nechtěl. Je to špatně? Je to správně? Co já vím, ale nebudu se nikomu montovat do financí, to je soukromá věc.

ivcan124
8. pro 2015

@luj89 To není pravda. Záleží, jak vše máte nastaveno. My máme oba dva právo řešit případný problém na přepážce, kdyby se náhodu něco stalo, příp.máme 2 karty a každý normálně hotovost vybírá. Miliony na účtě namáme. Peníze, které ušetříme, posíláme na stavební spoření (máme 4). Dárky-peníze vyberu, koupím, zaplatím hotově. V případě placení dárků přes kreditku - pochybuji, že můj manžel bude před Vánoci vědět, co bude mít pod stromkem 😀
Kapesné nemáme, strop neřešíme. Šetříme, ale nakupujeme vše, co k životu potřebujeme. Pokud se mi jeden měsíc vyskytnout větší náklady a potřebuji danou věc, koupit to stejně musím.

ivcan124
8. pro 2015

@kacca11 Přesně tak. Moje slova. Kdo to takhle nikdy neměl, tak to asi nepochopí.

luj89
8. pro 2015

@ivcan124 Ono to s tím dispozičním právem k účtu není tak jednoduchý jak se zdá. Např. kdyby majitel účtu zemřel, může disponent sice peníze vybrat, ale v dědickém řízení může být rozhodnuto tak, že disponent musí dát část peněz nebo všechny oprávněnému dědici. Už jsem se s tím setkala. Ale to snad většina z nás řešit nikdy nebude muset 🙂.
Pokud nakupuješ přes kreditku, pak to chápu, že muž nemusí vidět co kde kupuješ. Já ale většinu dárků kupuju přes eshop a platím buď převodem nebo kartou online, což už vidět je.
Těch modelů jak si upravit finance je celá řada a žádný není jediný správný. Nám zatím vyhovuje tento. Třeba až budou děti to budeme mít jinak, kdo ví 🙂

ilonne
8. pro 2015

@ivcan124 My to tak sice máme také, ale je pravda, ze pokud by majitel účtu (tedy manzel) zemřel, dle zákona nesmím na účet sáhnout - byt jsem disponující osoba a u nás mám stejné veškeré finance na starosti ja.)

ivcan124
8. pro 2015

@luj89 Záleží jakou máte banku.My máme veškeré peníze navíc uloženy na stavebním spoření. Vy děláte jako kdyby jste měla na účtě miliony. A děti taky nemáte, takže zbyteční debata.

luj89
9. pro 2015

@ivcan124 Tohle ale není otázka peněz na účtu, to je o tom jak to komu vyhovuje. Takže kdybych měla děti, můžu se té diskuse zúčastita do té doby ne? 😀 😀 No nic, nechme toho.

ivcan124
9. pro 2015

@luj89 Nemůžete 😝 Na blbou otázku blbá odpověď 😀

luj89
9. pro 2015

@ivcan124 Moje ,,blbá otázka" vychází z Vaší věty o zbytečnosti debaty. Sice nevím o co vám jde... Nemám ráda hádky na diskusích, proto tímhle příspěvkem končím tuhle debatu.

ivcan124
9. pro 2015

@luj89 Nevím, kde jsi přišla na to, že s tebou hodlám debatovat. Rozhodně ne!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru