Manžel nechce intimitu. Co mám dělat?

lauranic
20. říj 2019

Dobrý den,
začínám být zoufalá a protože tohle rozhodne není téma, které bych chtěla řešit a přiznávat někomu do oči, prosím o radu a snad i pochopení tady...

Jsem téměř v sedmém měsíci těhotenství a za celou dobu jsme spolu jako manžele ulehli pouze jednou jedinkrát... a ještě tak trochu z donuceni mi přišlo a na začátku jen. Já se snažím, od začátku, provokují, zkouším vše, ale on mě vždy odmítne. I mluvit jsem zkoušela, navrhla jsem poradnu, cokoli... nic. Cítím se jako prasivy pes. Přitom nevím proč, ale jsem v tomhle období absolutně nejvíce při chuti, co jsem kdy byla a je to pro mě neskutečne ponižující a frustrující.

Jsem vdaná, je mi 25 let, čekám úžasnou holčičku a čumím po cizích chlapech, jak v patnácti, protože můj muž mě nechce.

Co mám dělat? Bude to už jako napořád, protože jsem teď maminka? Nebo já vážně nevím....
nenávidím nevěru, ale normálně ty ženy začínám v některých situacích chápat.. (prosím berte s nadsázkou pro odlehčení). Jen bych si zase moc přála, aby mě někdo s vášni objal, snad mi někdo porozumí...

lucitka91
2. lis 2019

@2hanah Manžel je taky vytížený v práci ale nikoho jiného nemá, tvrdí mi to a i mu to věřím. V našem okolí je bohužel hodně párů kdy se podvádí a když to doma probíráˇe tak se shodneme, že to prostě nepochopíme jak se ten/ta dotyčná pak může vrátit domů a normálně fungovat. A ten sex no prostě si už po tolika odmítnutí nedokážu představit, že by sex byl, asi bych ho probrečela. Budeme spolu 5 let a přesto stačí aby se mě hezky dotknul nebo políbil na krku a ja mám motýlky v břiše jak na začátku. Možná je chyba v tom, že mě má jistou. Podle mě jsme skvělí partneři, ve všem se schodneme, je rozumný dá se na něj spolehnout, je s ním sranda ale ta intimita tam prostě není. Nechci nikoho jiného a rozhodně ne ukončit manželství kvůli sexu, když všechno ostatní klape. Přesto si říkám, že v 28 je brzo na vztah bez sexu, když si mi i moje babička stěžuje, že už mají s dědou přes 80 a on je neustále při chuti. Prostě po porodu se dám zase do kupy a musím doufat, že se to změní. Manžel chce být u porodu, ale mám obavy aby se mu sex se mnou nezhnusil úplně. Mám kamarádku porodní asistentku a ta mě varovala, že i toto se děje bohužel často.

klea81
2. lis 2019

@lucitka91 my měli krizi, když mi bylo 37 a to jsem se hroutila, že je to brzy. Ve 28 je to tedy extrémně brzy. Ale u nás se to zase zlepšilo, tak snad je šance i u vás.

zizibou
2. lis 2019

@2hanah to je hrůza, co píšěš, promiň 😫
Jak to zvládáš a proč ti prodal auto? Jak probíhal vaše komunikace? Já tohle nemůžu nějak pochopit 🙈. Taky bydlíme na vsi, ale bez auta bych tu nemohla být. Už třeba jen kvůli nákupům. Ale taky chodím do práce, vozím malou do školky atd. Prostě bez auta to nejde.
Tyhle typy chlapů fakt nechápu a mrzí mě, že si tím musí některé ženské projít.
A jak to bylo před synem?

urtica
2. lis 2019

@lucitka91 Pokud se na manžela u porodu necítíš, nebrala bych ho tam. U porodu jde především o tebe a o miminko - on by se tomu měl přizpůsobit.

A jinak - nemyslím, že by byla chyba v Tobě - určitě ne v tom směru, že Tě má jistou. Ten pocit jistoty k dlouhodobým vztahům vždycky tak trochu patří...já si neumím představit, že bych k tomu dennímu kolotoči měla ještě vymýšlet nějaké drama pro manžílka, aby měl pocit, že mě musí dobývat...za svobodna a bez dětí bych to možná ještě zvládla, ale s rodinou...😝
Apropo - a dědovi velká poklona 🙂 !

kyselalimetka
2. pro 2019

Jenom nápad: musí jít čistě o sex ve smyslu koitu? Možná by pro začátek stačila „malá intimita“, přitulit se, obejmout, pohladit, políbit. A postupně, v dalších dnech/týdnech případně přidávat, třeba to překoná.

Taky vím o mužích, ve kterých se to vnitřně prostě převrátí, vědomě ví, že miminku neublíží a všechno je ok, ale je pro ně zvláštní spát s „matkou“. A bohužel nevím, jestli tohle na takový případ pomůže, ale zkusila bych – i tobě snad bude lépe než bez kontaktu.

(Pokud fyzický kontakt máte a jde o akt jako takový, omlouvám se za nevhodnou radu.)

2hanah
12. led 2020

@zizibou přesně, jak píšeš, bez auta je to hrůza, děti se školou - naučila jsem je už jezdit autobusem, nesmí jim ujet nebo být blbý počasí, nemám jim v tom jak pomoci😔, dcera ještě neumí hodiny, takže autobus stíhàme ze školy, že jde na oběd a volá hned po něm, kolik má času a jak moc má spěchat a s mobilem "jdeme" na zastávku. Nákupy jsou další kapitola, občas mě partner po obrovských problémech a přemlouvání na něho zaveze, ale většinou mi pomáhají rodiče, naštěstí bydlí kousek od nás , tak buď mě vozí můj táta, nebo mi půjčí auto a když potřebujeme po doktorech, tak taky táta - je už v důchodu, nebo autobusem, ale já mám velké zdravotní problémy a je to pro mě bez auta všechno dost vysilující a stresuje mě to, teď byl malý hodně nemocný přes celé svátky a měl i laryngitidu, tak jsem musela volat sanitku a zpátky zase zavolat našim, jestli nás vyzvednou ve dvě v noci, protože partner nás odmítl odvézt. Nejradši bych se na všechno... ale nemůžu udělat nic špatného kvůli svým dětem, tátu už ti starší nemají a ten malej je tak strašně zlatej, že lepší děcko si nikdo nemůže přát, s ním zapomínám na starosti.

2hanah
12. led 2020

@zizibou před synem jsem si říkala, že mám dvě děti, které nejsou jeho a nějak jsem to tolerovala a ty jeho blbý nálady taky, zvykla jsem si, on dítě hrozně chtěl a já nechtěla zůstat s dětma sama a měla jsem ho ráda, ale v těhotenství a teď se teprve předvedl, dost se zhoršil, nechce se mnou stále vyřešit peníze na malého - občas něco zaplatí, ale stále se hàdáme a na malého nebo domácnost mi nikdy nic nedal a to je teď třeba "bonus" jeho povahy navíc, totální sobec, vše je na mně fyzicky i finančně, sobec, co se nechá jen obskakovat a živit😔

cikitkapb
12. led 2020

Chápu tě, v prvním těhotenství jsem si taky nevrzla. Manžel nechtěl, bál se, že ublíží prckovi, ačkoliv mu můj gyndař říkal, že by ho musel mít tak 40 čísel dlouhýho, aby malej pocítil, že do něj něco šťouchá. Stejně nechtěl. Nenutila jsem ho a masturbovala. Jo několikrát denně, ale ono to fakt jinak nešlo. S tou frustrací jsem nedokázala a nechtěla žít. Teď jsem v 7tt a manžel furt provokuje, že by jako chtěl a pro změnu nechci já. 🤷🏻‍♀️🤔😅

zizibou
12. led 2020

@2hanah hele, to co píšeš opravdu není v pořádku a soužití s takovým člověkem ti ubírá nejlepší roky života a dost možná i nějaká léta zkracuje (kvůli stresu). Moc nechápu, proč s tebou chce být? Vždyť ti vůbec nedává najevo lásku, žádnou péči, prostě nic. Jen ti ubírá energii a přidělává starosti. Já bych vzala rozum do hrsti, sebrala veškerou sílu, co mám a kopla bych ho do zadku - i když chápu, že je to nesmírně obtížné, a to zvlášť, když máš tři děti (pokud jsem to správně pochopila). Sama nejsi, pomůžou ti rodiče a ty si časem budeš moc najít někoho, kdo si tě bude vážit. Přemýšlej o tom, jestli tohle je život, který chceš. Předtím bych mu samozřejmě dala ještě jednu možnost, a to tak, že bych mu vysvětlila to, co ti dlouhodobě vadí a sama už to nezvládáš. Pokud ti i nadále nebude chtít pomáhat a začít fungovat jako tvůj muž a ne jen příležitostný spolubydlící, upřímně bych mu řekla, že takový vztah nemám zapotřebí. Držím palce, ať to pro tebe a tvoje děti dopadne tak, jak si sama přeješ a zasloužíš 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru