Manžel nechce intimitu. Co mám dělat?

lauranic
20. říj 2019

Dobrý den,
začínám být zoufalá a protože tohle rozhodne není téma, které bych chtěla řešit a přiznávat někomu do oči, prosím o radu a snad i pochopení tady...

Jsem téměř v sedmém měsíci těhotenství a za celou dobu jsme spolu jako manžele ulehli pouze jednou jedinkrát... a ještě tak trochu z donuceni mi přišlo a na začátku jen. Já se snažím, od začátku, provokují, zkouším vše, ale on mě vždy odmítne. I mluvit jsem zkoušela, navrhla jsem poradnu, cokoli... nic. Cítím se jako prasivy pes. Přitom nevím proč, ale jsem v tomhle období absolutně nejvíce při chuti, co jsem kdy byla a je to pro mě neskutečne ponižující a frustrující.

Jsem vdaná, je mi 25 let, čekám úžasnou holčičku a čumím po cizích chlapech, jak v patnácti, protože můj muž mě nechce.

Co mám dělat? Bude to už jako napořád, protože jsem teď maminka? Nebo já vážně nevím....
nenávidím nevěru, ale normálně ty ženy začínám v některých situacích chápat.. (prosím berte s nadsázkou pro odlehčení). Jen bych si zase moc přála, aby mě někdo s vášni objal, snad mi někdo porozumí...

hezz17
20. říj 2019

Madonin komplex?
U nás po porodu cca půl roku.

monikaka95
20. říj 2019

@lauranic dobrý den Lauro, rozumím Vám... Je mi taky 25, čekám taky holčičku, přelom 6.-7. měsíc, a tím, že si začínám připadat trochu jako stodola, je pro mě o to důležitější pocit, že po mně manžel ještě touží, že se mu pořád líbím... A chvála Bohu za to, že on s tím problém nemá.
Nemohla byste se ho třeba zeptat, proc nechce? Jen jednoduchou odpověď.. jestli se jen zbytečně nebojí, že ublíží miminku, nebo ho ta "pozměněná postava" už tak nepřitahuje? To by se po porodu mohlo snad zlepšit 🙂
Měl by brát ohled na to, že jste těhotná, a alespoň se Vám pokusit tedy vysvětlit, v čem je problém..mozna bych šla na to citově a dala mu fakt najevo, jak mizerně si připadám, ať to vidí...je fakt důležité, abyste se cítila jako nastávající maminka dobře. :(

sobist
20. říj 2019

U nás to bylo rozhodně mírnější, ale zájem dost opadl zhruba od půlky těhotenství. U prvního jsem nechápala a cítila se taky špatně a kdesi cosi, u druhého jsem nad tím už jen mávla rukou.
Žádné "trvalé následky" nejsou, po porodu se vše vrací do normálu. 🙂

Nicméně za mě radím, abyste si o tom promluvili, i když to z muže třeba budete muset tahat na víckrát. Věřím, že to pomůže a vzájemně se víc pochopíte a najdete i nějaký způsob, jak si navzájem vyhovět a do ničeho se nenutit.

Hodně štěstí!

meronym
20. říj 2019

@lauranic Muj manzel to mel stejne. Proste se nedokazal psychicky odpoutat od toho, ze je ve mne dite. Po porodu se to postupne spravilo. Slysela jsem o mnoha takovych pripadech, neni to ojedinele. Pokud je to tenhle duvod, vydrzet - bude lip!

klea81
20. říj 2019

U nás to bylo opačně. Na místě je respekt partnera s nižší potřebou. Nedělala bych z toho závěr i do budoucna.

lauranic
autor
20. říj 2019

@monikaka95 Já to opravdu zkoušela, říkal, ze o miminko nejde, ze ví, ze mu neublíži. Dokonce ani nemám tak velké bříško, snažím se ho večer i “maskovat”, udělat absolutní tmu, cokoli... My jsme spolu spavali méně i predtim, nikdy nebyl úplně naruzivy bohužel, ale tohle mě zabijí....

kometkak
20. říj 2019

@klea81 Me teda spíš přijde rozhodně logičtější se přizpůsobit tomu z větší potřebou.. Vždyť ho to nic nestojí, jen trochu času a zájmu. Asistovat přece může, i když nemá vždycky náladu. Ten co potřebuje a nemá (dlouhodobě) je velký chudák plný flustrace a dřív nebo později začne hledat jinde (délka výdrže bude u každého jinak dlouhá). Člověk taky chodí do práce, uklízí, vaří doma i když ho to zrovna moc nebere.

klea81
20. říj 2019

@kometkak no takový postup doporučují sami sexuologove, opačný vede k odcizení až zhnuseni, sex nemá být o premahani, ale o společné radosti, velmi brzy z toho může mít partner pocity podobné znásilnění a to už se pak těžko ustoji...

lauranic
autor
20. říj 2019

@kometkak přesně! Děkuji.. Já jsem vždycky byla více při chuti, ale naučila jsem se mirnit, ale on mě zná a ví to a stejne s tím nic nedělá. Já zkoušela opravdu vše.. i slzy, vařit speciální jídla, pak jídla co miluje, masáže, prádlo, vše... je možné, ze už ho jednoduše nepřitahují, ze nepotřebuje sex a opravdu mu to takto nevadí?

nita1984
20. říj 2019

@lauranic my měli celé těhotenství zákaz, takže od ledna u nás sex nebyl. Když jsme v 36tt dostali "povolení" čekala jsem, že bude manžel nadšený a ono nic. Porodila jsem před pěti týdny a od té doby super (sex jako takový tedy ještě nebyl, dodržuji sestinedeli), ale jinak co se intimity a dalších věcí týče, je to jak úplně na začátku.

krista25
20. říj 2019

@lauranic ahoj u nás to až takhle nebylo, ale od doby kdy jsem mu řekla že jsem těhotná, tak to taky velmi ochladlo. Celé těhotenství, maximálně jednou měsíčně a i tak bylo vidět že se mu do toho nechce. 😉Já jsem lezla skoro po zdi, ale já věděla proč to tak je, vadil mu pocit že je uvnitř dítě. 😉Po porodu se to dalo doporadku. Hned jak jsme mohli jsme na to skočili 😁😁. Ale stejně to není nějak často, každy máme chuť jindy. Uvidíš snad se to po porodu zlepší. 😊

codal
20. říj 2019

@lauranic a jak ti to teda vysvětlil, když nejde o miminko?

martiniquest
20. říj 2019

@kometkak Rozhodne neni dobre prizpusobovat se tomu s vetsim apetitem. My to mame v tomto tehotenstvi naopak. Uderem druheho trimestru u me zcela zmizela chut na sex (pritom normalne sex miluju) a je mi fyzicky neprijemny. Nemam problem uspokojit manzela jinak, ale nesnesu, kdyz na me sahne on. Je to dano hormonalne a prijala jsem to jako svou soucast na prechodnou dobu, ale premahanim se k sexu bysme si vypestovali problem do budoucna. Premoct jsem se zkusila parkrat a proste to neslo. Pripadala jsem si jako znasilnena a opakovat to nechci. Nastesti mam vedle sebe normalniho chlapa, ktery to vidi stejne a holt se chvili spokoji s jinou formou. Zakladem ovsem byla komunikace z obou stran.

martiniquest
20. říj 2019

@lauranic Nenut ho, prijmi to. Po porodu se to zase zmeni. Neni to dozivotni stav. Jste spolu v dobrem i ve zlem a tohle je proste pro sex casto blbe obdobi, tak to vydrz a uspokoj se jinou cestou. Natlakem neziskas vubec nic, naopak.

lauranic
autor
20. říj 2019

Tak já dam na Vás a dam už mu pokoj... počkám, co po porodua budu to pak zkoušet znovu. Doufám, ze spolu zase začneme normálně takhle fungovat a vše nezmizí. Já si totiž vztah bez sexu, nebo s nepravidelný sexem proste představit neumím :( Ta intimita a důvěra je podle mě totiž základ všeho dobrého ve vztahu. Tak Vám všem mnohokrát dekuju 🙂

widowblack
20. říj 2019

Tsk polud máš chutě tak si pomoc sama 😂 kolikrát můj muž chce a já nemám náladu tak si obstará sám , kolikrát já chuť mám já a on není doma (je v praci) obstarám se sama .... dnešní doba je v tomhle parádní 😂 takovejch věcí co je na sexshopech .... ale ovšem jde o to zda máš chutě na orgáč a nebo na takový to mazlení líbáni atd .. což třeba já nejsem tenhle tip ženský proto to řešim svépomocí 😉 omlouvám se za upřímnost ale je to tak

martiniquest
20. říj 2019

@lauranic Urcite to bude dobre! Mimochodem, po porodu je sex mnohem lepsi, alespon ja to tak mela. Jeden porod, jeden prirozeny potrat a v obou pripadech byl vzdy posun jeste k lepsimu prozitku. A ze uz i ten vychozi bod byl velmi solidni. Takze se mas na co tesit 😉 Jen si dej cas. Ono chvili trva, nez se vse vrati do puvodniho stavu. A vrele doporucuji zacit hned cvicit na diastazu a panevni dno, at jsi co nejdriv v plne sile. Dost zen na to zapomina a muze to znamenat problem, i v sexu.

martiniquest
20. říj 2019

@widowblack Souhlasim. My mame nacpane tri krabice a je to skvele zpestreni v paru i pro jednotlivce 😎

martaskaaa
20. říj 2019

Já ti rozumím, s mým jsme to měli podobně. Jakmile mi začalo růst břicho a i já celkově, tak už nechtěl a nepřesvědčila jsem ho ani náhodou nijak. Když jsem přenášela, ani pomoct "vypudit" ho nechtěl. Měl prý blok a já nakynutá jsem ho odpuzovala a představa, že tam je dítě ho děsila. Po porodu už zas dobrý.

princezna8
20. říj 2019

@lauranic Zkus s nim probrat v cem je problem, kdyz jste za celou dobu jen jednou, a jeste na zacatku. Ze zacatku neni na zene nic videt, takze kvuli postave to nebude...

kometkak
24. říj 2019

@martiniquest No ale jiné formy jsou taky formy, ne? Hlavní je účast obou a nějaký aktivní zájem partnera s menší chutí. Ne, že toho druhého pošle do háje.. "tvůj problém"..

martiniquest
24. říj 2019

@kometkak Cetla sis poradne, co jsem psala?

zelenaesmolda
24. říj 2019

@lauranic
spousta chlapu nechce sex v tehotenstvi protoze maji strach,aby neublizili miminku ale mel by s tebou o tom mluvit.

lucitka91
2. lis 2019

No ono ne vždy chceme slyšet tu odpověď. Mám stejný problém. Manžel nikdy nebyl sexuálně náruživý ale vždy to nějak šlo. Co jsem těhotná tak ani ťuk. Zkoušela jsem jej svádět všemi možnými způsoby ale vždy mě odmítl. Nejhorší pocit z odmítnutí, jsem pak vždy celou noc probrečela. Vždy byla nějáká výmluva proč to zrovna nejde, jednou už mu uletěly nervy a řekl mi, že si se mnou sex vůbec nedokáže představit. Jsem na rizikovém těhotenství tak jsme doma. Prý máme tak nudný život, že si tam ten sex nedokáže dosadit. Navíc ho nevzrušuji s tím břichem. To byla pro mě rána. Už se neptám a sex mě ani nenapadne.

klea81
2. lis 2019

@lucitka91 žena nemá být přímým iniciátorem sexu, má jen naznačovat - prádlo, svíčka, večeře... Lovec má být muž. Chápu, že je těžké, že se nechytá, ale čím víc se člověk vnucuje, tím víc se chlap zatvrdí. U nás jsem nechtěla sex v těhu já 😇

urtica
2. lis 2019

Má to tak spousta chlapů, nic divného na tom není - co mi ale přijde zvláštní je fakt, že o tom nemluvíte...podle mě vědomí toho "proč to tak je" by Ti mnohem lépe pomohlo to akceptovat...

2hanah
2. lis 2019

@lauranic u nás je to úplně stejně doma, ale nehraje v tom roli těhotenství, partnera hrozně naplňuje jeho práce a dává do ní vše, denně pracuje tak 15 hodin (vážně pracuje, milenka v tom není) a tim pádem už mu nezbývá žádná energie na mě - buď pracuje nebo jen spí. Má chuť a čas se se mnou vyspat tak 1x za měsíc a já jsem taky jen sama s malým synem doma a taky odsuzuji nevěru a nechci jít touto cestou, ale taky jsem už myslela na to, najít si milence, taky bych zase chtěla cítit lásku, objetí, i to milování, ale bohužel, partner ještě začal tak dva roky dělat to, že cestou z práce se zastaví u svých rodičů, tam usne a nedojede ani z práce domů, takže někdy ho s malým nevidíme i několik dní nebo i týden v extrému, jsem už z toho zoufalá a màm solidní depresi, asi už jsem zralá na psychiatra, ale přítele nic nezajímá, řešit ani změnit nic nechce a není možný s ním ani rozhovor na toto téma, přitom rozejít se taky nechce a já bych to taky nezvládla😔

2hanah
2. lis 2019

@lucitka91 Ty vole tak to je silný kafe!!! Ani nenapadne??? A jak jsi to dokàzala?! Mně tohle nejde, sex mi chybí, jsem protivná, smutná a ten pocit, že mě přítel nechce je děsnej! Jo a co jsem na mateřské s naším synem, tak mi taky několikrát vyčetl, že mám nudný život, žádné ambice a cíle a nevystrčím paty z domu, debil!!! Jak můžu vystrčit paty, když bydlíme na vesnici a prodal mi auto a věčně není doma, tak nemám hlídání, pan chytrej, když budu mít cíle, tak kam asi dám našeho ročního syna?!! Cizí chůvě asi ne, jsem jeho máma a chci s ním být co to jde!

nazka
2. lis 2019

@lauranic a co Ti na to řekl, proč nechce? Já to nezažila.. Manžel může furt. Ale moje dobrá kamarádka ano. Od té doby, co otěhotněla, jakoby byla prasiva.. Nešla to velmi těžce. Bohužel jejich dceři jsou už dva roky a je to tak stále. Svádí ho, bere si pradelko, a jejího může to stále drží.. Také je nešťastná. A když se o tom baví, řekne ji, že je unavený a tečka. Dokonce i když byli sami bez malé na víkendu pryč, ani jednou sex. Nektere páry to tak bohužel mají, kamarádku to ale dost ničí. Držím vám moc palce, ať se nedostanete tam, kam oni.

nazka
2. lis 2019

@2hanah ty jo, to je dost drsný.. Kdyby mi manžel nepřišel takhle domu víckrát za sebou, tak fakt nevím.. To pak chápu, že někdo má milence.. On milenec/milenka taky není jen z chyby jednoho. Vetsinou je to delší cesta.
Holka, co celé dny děláš? Já jsem taky na vesnici, muž mi taky často vycte, že jsem bez zájmu (ale nepotřebuji blbnout v posilovně, abych si naplnila své záliby).. A i to mě srazí. Natož tohle.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru