Manžela v těhotenství nepřitahuju - jak se zachovat?

nevimcostim
31. led 2015

Ahoj holky, snad mi poradíte. S manželem jsem čtyři roky, vždycky jsme měli skvělý sex. Vlastně tak náš vztah i začal, byli jsme oba single a já jsem si od "sblížení" s ním neslibovala nic víc, než ten sex. Nakonec se věci vyvinuly úplně jinak, oba jsme se hned zamilovali, začali spolu žít, vzali se a já jsem plánovaně otěhotněla. Teď jsem skoro v půlce těhotenství, které je naprosto bezproblémové. Od začátku těhotenství mně pronásledoval šílený hlad, vůbec to nešlo zastavit, a tak jsem dost přibrala (možná deset patnáct kilo). Manžel se na dítě těší, opakuje mi, jak jsem pořád krásná, a chová se ke mně pěkně. Ale v posteli ho prostě vůbec nepřitahuju, i když se snaží ☹ Nechce to přiznat, asi ani sám sobě, ale prostě je to hrůza, jak mu to nejde (orální sex je OK, ten si on užívá, ale soulož se mnou nedává). To mně samozřejmě strašně deprimuje. Já mu to nezazlívám ani nevyčítám, holt si našel štíhlou holku a teď jsem hrouda sádla s břichem, ale nevím, co s tím. Uspokojovat jen jeho a jiný druh sexu vzdát, než se dám po porodu do kupy? Ale bojím se, že když si "od něj odvyknu", tak už se to zpátky nevrátí. Měly jste některá z vás podobný problém a úspěšně jste ho vyřešily?

achjonetusim
31. led 2015

U nas to tak bylo, ale nevnimali jsme to ani jeden jako problem co je treba resit. Manzela to mrzelo, ale s briskem se bal a zaroven priznal ze ho v tehotenstvi fyzicky nepritahuju. Neco malo bylo, ale dost poskrovnu. V spolecnym souziti je tech devet mesicu (potazmo vic, uvidis po porodu) kratka doba na to aby sme se trapili. Budiz ti utechou alespon moje zkusenost ze po porodu je sex jeste lepsi 😵 Ta abstinence ma neco do sebe 😀

kacca11
31. led 2015

Myslím, že ani nemusí jít o to, žes přibrala, ale celkově o těhotenství. Je to přece jen jiný stav, celá jsi se změnila, navíc je v tobě dítě a to prostě pro některé chlapy není přitažlivé, i když by si to třeba přáli. Do ničeho se nenutte, klidně si promluvte, a nechala bych tomu zatím volný průběh.

nevimcostim
autor
31. led 2015

@achjonetusim A nebylo ti to líto, že ho nepřitahuješ? Mluvili jste o tom otevřeně?

achjonetusim
31. led 2015

@nevimcostim No mrzelo, ale chapala jsem to. Hlavne jsem se necitila min milovana, porad byl vztah plnej neznosti a intimity. U nas slo spis o brisko jak popisuje @kacca11 , bal se ze miminku ublizi a nedokazal si sex uzit jako predtim, bylo citit ze to dela ze by mel - coz je blbost. No a ke konci? Uprimne, byla jsem rada ze nic nevyzaduje 😅

salot
31. led 2015

@kacca11 Přesně to je i můj názor. Myslím, že chlapovi nemusí vadit ani tak jiná postava jako ten pocit, že v bříšku je jeho dítě.

sannnya
31. led 2015

Ahoj, právě jsem těhotná a taky se frekvence sexu snížila, orálního naopak 😀 přesně jak holky říkají, je to mimčem a jeho strachem, aby vám něco neudělal 😉 pokud se chová stejně láskyplně jako dřív, asi bych se tím netrápila. Ze začátku jsem si to myslela taky, než mi to došlo, ale dneska jsem se právě zaměřila na "rozvoj" orálního sexu a jde znát, že ta jiskra a to všechno co má být, tam stále je 🙂

rousse
31. led 2015

@salot uprimne tohle dost vadilo hlavne me - od te doby, co uz mam fakt pupek a citim malou a jeji pohyby, tak se sexem bojuju u nas hlavne ja, pripadam si totalne asexualne a pupek mi vadi, abych si to poradne uzila..... a chlapi....chlapi proste nevi - mysli si, ze by mohli prckovi nejak ublizit a podobne obavy a tak se nemuzou venovat pri sexu naplno vsemu, jak by potrebovali....preci jen - jakmile se musi soustredit na 2 veci, tak obe stoji za pendrek🙂))

lrg
31. led 2015

Mně to přijde naprosto normální a naopak mě udivují muži, kteří mají na těhuli chuť 😀 Já si připadám jak medvídek kulička, bříško mi připadá roztomilé, ale naprosto asexuální. U prvního těhu jsem se ještě překonávala, ale teď prostě nemůžu 🙂

emisekkk
31. led 2015

@lrg tak já nevím - s prvním mužem - to byla v těhu katastroga - taky nic. S druhým - to jsem čekala třetí dítě - jsme se milovali docela často, prostě tak jak před těhu) - tvrdil mi, že mu připadám ještě ženštější...a měl na mě chuť furt. Jen sjem se domlouvali, co mi vyhovuje. Prostě neviděla jsem rozdíl těhotná/netěhotná a jeho chuť být se mnou. Což je fakt, že já jsem si pak i s tím bříškem připadala dobře.

lrg
31. led 2015

@emisekkk tak manžel by s tím taky neměl problém, ale já obecně nemůžu nějak spojit ty role matky a ženy. Dokonce i v období kojení jsem s tím měla velký problém. Je mi nepříjemné, když by se na mě někdo dívá jako na sexuální objekt 🙂

emisekkk
31. led 2015

@lrg já už jsem stará řepa 😀, takže teď už jsem vlatně ráda, že se na mě ještě takto někdo dívá.... 😝

Rozumím Ti, co píšeš. Asi jsem to taky takto měla, ale nějak jsem to časem přehodnotila. Hůř jsem si připadala po porodu, to mi bylo nepříjemné, než jsem se dostala do kondice.

pejskyne
31. led 2015

Ahoj, malinko s tím taky bojujeme a já bych to rozhodně, být tebou, nevzdávala. Sama mám totiž dost špatné zkušenosti s tím, když se snažím svoji sexualitu potlačovat a namlouvat si "no tak, to přece nevadí, nejsem přece žádná nymfomanka" - jsem pak fakt neurotická pomalu ve všech oblastech života. Já to řeším dvěma věcmi:
1) (k tomu, co píšou holky nade mnou a já souhlasím a chápu) Muže jsem přesvědčila, že malému se to líbí, má to jako bezva houpačku a pak je úplně klidné, i když má jinak třeba zrovna den, kdy sebou děsně šije - funguje to výborně hlavně proto, že já tomu dokonce i sama věřím 🙂
2) Využívám současného stavu jako příležitosti něco trochu nového do ložnice přidat. Ano, mám jiné tělo než dřív, to je nutné uznat. Ale to přece taky znamená, že má můj muž vlastně tak trochu novou ženskou v posteli a může s ní mít zase trochu jiný sex než s tou, co už tak zná 🙂. Mám třeba prsa, jaká jsem nikdy neměla - dá se s nimi zase dočista jinak zacházet. Nebo když ho třeba pobídnu, aby mě pevně chytil za ten můj nový (ano, velký) zadek, funguje to velmi... No, nechci být moc konrétní a popisná nebo nedej bože vulgární, ale prostě navrhuju: zkus mu nabídnout tu "jinou ženu" místo aby ses trápil, že ses jí stala.

PS: Ano, uznávám, že i přes všechny strategie mám v těhotenství míň sexu, než bych si přála, ale dá se to.

sisinka74
1. únor 2015

Nam sex zakazali a mam pocit, ze manzel je tomu rad 😀 Ne, ze by sex se mnou nechtel kvuli tloustce, ale co jsem tehotna, je na me az moc opatrny, snazi se, abych se nerozcilovala, skace kolem me a myslim si, ze mu fakt pripada mit sex se mnou divne, kdyz mam v sobe dite a prsa az po kolena nalite detskou stravou 😀 Nekdo to tak proste ma. Zatim bych to neresila. Uvidis jak to bude po sestinedeli.

nevimcostim
autor
6. únor 2015

Ach jo, je to tak frustrující. Navíc jsem zjistila, že když jsem ještě oblečená, tak by opravdu chtěl, jakmile se svlíku, jde u něj vzrušení okamžitě do háje. Byla jsem zvyklá spát nahá, ale asi budu muset pořídit nějakou maskovací noční košili, jinak se sexu snad nedočkám 😨 ☹

evulina77
6. únor 2015

@nevimcostim Pořiď si košilku a netlač na pilu. Promluvte si s manželem a prostě pokud má blok, nedá se nic dělat. Pokud se chlapovi nepostaví, nedá se svítit. Důležité podle mě je aby nešel hledat jinde. Mazlit, objímat, libat apod. by jste se měli, aby jste úplně nevyšli ze cviku. Prostě to ber tak, že teď prostě nemůžete. Možná by se šlo domluvit na jiných praktikách, se kterými by manžel neměl problém... Prostě si to chce narovinu promluvit

michaela_2
6. únor 2015

@nevimcostim Ahoj, nečetla jsem příspěvky, které reagují, takže ti to možná někdo napsal podobně. Ono je možné, že kvůli tomu přibrání si připadáš neatraktivně především ty, sama sobě. A proto to vztahuješ na manžela. Ten může mít z milování s tebou, teď spíš strach. To někteří chlapi prostě mívají. Že při sexu miminku ublíží, byť je těhotenství bezproblémové a milování ti doktoři nezakážou, stejně v sobě může mít nějaký blok.
Takže ta váha, jak píšeš, nemusí být problém 🙂. Teď se soustřeď na jiné věci. Provozujte to, co vyhovuje vám oběma. Respektive, snaž se být tolerantní a vidět to jeho očima, že prostě mít strach, aby neublížil miminku 🙂.

nevimcostim
autor
6. únor 2015

@evulina77 K tomu rohovoru se musím odhodlat, i když on na povídání vůbec není. Je mu to pak vždycky samotnému líto, že to nejde, to vidím ☹
Dřív by mně ani nenapadlo, že by šel hledat jinam, teď už mně to napadá...

nevimcostim
autor
6. únor 2015

@michaela_2 Díky moc za podporu. Nikdy jsem netušila, že na těhotenství bude právě tohle pro mně to nejtěžší ☹

dandiela
6. únor 2015

Myslím, že nejdůležitejsí je si to mezi sebou říct. Manžel mě miluje a na malé se těší. Lásku mi vyznává jinak. Narovinu mi řekl, že se nemůže pořádně soustředit na milování,protože mám v břiše naše miminko a on má prostě strach ,že by mu ublížil. Přestože jsem mu řekla, že bát se nemusí. Teď pro něj jsem hlavně matka a né sexuální objekt. A já to beru a chápu 🙂

polaks
6. únor 2015

No pri prvom tehotenstve sa manžel chvíľu bál,či neublíži miminku..keď som mu ale povedala,že nie,tak nebol problém..a nieje ani teraz,zatiaľ teda pupek nemám,ale myslím,že aj keď ho budem mať nič sa nezmení,tak ako predtým...a čo sa týka orálneho sexu,tak ten práve vadil mňe počas tehu....nemohla som ani ja jemu,to som mala žaludok hneď naopak a nebolo mi príjemne,keď on mne a ja som ho cez pupek ani nevidela... 😝

lucyluc24
17. únor 2015

U nás je to bohužel podobné ☹ dřív to bylo skvělé, ale teď? Jen co jsem otěhotněla, tak mi začala absolutní nechuť. Snažila jsem se do toho nutit, aby přítel nebyl odmítaný, i když věděl, že mám odbobí, kdy fakt nechci... co jsem přešla do druhého trimestru, tak je to u mě s chutí dobré, ale asi se cítím s břichem blbě a je to na mě asi znát, a tak to prostě nejde ☹ snažila jsem se s tím něco dělat (například sehnala vhodný gel, aby to trochu u mě šlo), ale stejně... 😖
Přijde mi to hrozně líto, protože se mě skoro nedotkne a celkově všechny deprese, co teď mám mi nepřidávají a tohle to je fakt koruna všeho ☹ a nejlepší je, že přítel dělá, jakoby nic a že je vše v pořádku a když o tom mluvím, tak je to nejspíš mnou, že na něj přenáším, že se cítím blbě, takže si za to vlastně můžu sama a měla bych si to vyřešit sama 😀 ☹ Ale že by se třeba taky snažil nějak on, tak to ne. Raději dělat, že je vše v pořádku... ☹ snad se to za nějakou dobu zlepší ☹

tarra27
17. únor 2015

@lucyluc24 tak mu to udelej jinak .-) orálně a hotovo - ty nemusíš mít sex jakože klasický a on bude uspokojen...a delej mu to častěji, protože co si budeme vykládat, u chlapa jak je bez sexu, je jiný....prostě je...když má sex, je spokojený, tak tak nějak září 😀 vím, že to vyzní divně až blbě....ale je to tak 😉

lucyluc24
17. únor 2015

@tarra27 Jenže to mi přijde docela nespravedlivé, abych já se snažila a on nedělal nic ☹ on právě se nikdy moc s ničím nesnaží a ještě abych tohle dělala, tak nevím no ☹ ale chápu to. Předtím jsem to tak dělala, protože jsem věděla, že za to můžu já, ale i tak by mohl udělat alespoň nějakou věc, ne?

lucyluc24
17. únor 2015

@lucyluc24 jako chápu to s tím orálem...

petrusew
17. únor 2015

U nás po odběru plodové vody byl zákaz sexu, od té doby je manžel poněkud odtažitější, také jsem po sexu lehce zakrvácela (spíš zašpinila) ale prostě má o nás strach 🙂 Netlačím na pilu a když přijde na sex, tak si ho oba užijeme a budu upřímná, momentálně mi příjemný fakt není ☹

tarra27
17. únor 2015

@lucyluc24 chlapum to někdy přijde divné a přiznám se, že když jsem byla těhotná, tak jsme sex pak omezili kvuli me, já nechtela, ale nebyl týden aby chlap nebyl uspokojený...přeci kvuli tomu, že já nechci že se mě nechce neznamená, že zadím jeho potřeby....ne že by ses mela přemáhat, ale víš jak...jednou za čas mu to udelej a on i k tobe hned bude milejší...

a s tím že máš špatnou náladu na to taky bacha....neříkám, že se máš přetvařovat ale nikdo ani já ani ty ani nikdo jiný nechce chodit domu aby tam byla blbá nálada....taky by ses tam netěšila....zkus si to jakoby obráit....já neříkám, nekdy to nejde.....ale co vidí chlap když se vrátí?? hlídejte si zvyky - pusu když jde do práce, pusu když přichází, usmát se na něho....pochválit...a dopřejte mu minimálně 3x do měsíce orgasmus....dejte mu najíst a doma budete mít pohodu.....

😉 já upřímne holky nechápu ženu, která nechá chlapa třeba 5 měsíců uplně bez sexu...to jako nic ve zlém, ale nedivme se pak, že nejaká baba v práci mu zblne mozek.....

lucyluc24
17. únor 2015

@tarra27 ale já na to chuť mám - já chci 😀 ale on mi přijde, že se mi moc nevěnuje a pak když to dopadne špatně, tak mi řekne, že jsem na vině já, že se cítím tlustá a tak... předtím, když jsem chuť neměla, tak jsem to tak dělala, ale teď aby on se mě nedotkl a já mu dělala dobře? O to mi jde... ☹
Ale jinak chápu, co říkáš. Já kdybych byla totálně bez chutě, tak bych ho nenechala, to je jasný.

agne
17. únor 2015

Ono to nemusí být tím, že jej nepřitahuješ (neber si nic osobně), ale možná tím, že je opatrný, zodpovědný, má obavy, aby to miminku neublížilo... a to mu prostě z hlavy nevymluvíš... Navíc já první bezmála rok po porodu měla myšlenky jinde než v orgasmu... Ono miminko je fakt antikoncepce... A ve vztahu se dá užívat i jinak - něha, objetí, polibky, tulení, pohlazení... Časem se to srovná.... 😵

lucyluc24
17. únor 2015

@tarra27 Já právě na to "dávala vždycky pozor", aby v tomto byl vztah ok, ale teď je to prostě divné. Já se snažím, ale on mi přijde, že ne a pak to na sebevědomí a ničemu dalšímu fakt nepřidá... jako abych nechávala chlapa bez sexu kvůli tomu, že mám depky, tak to bych fakt neudělala. Hlavně on to měl v předešlém vztahu, tak nikdy nechci, aby to dopadlo podobně. Jenže co jako dělat, když to nefunguje no ☹ strašně mě to trápí, ale asi jsem jediná z nás dvou...

tarra27
17. únor 2015

@lucyluc24 já si myslím, že je to normální fáze během těhotenství a až porodíš a po šestinedělí se to zase zlepší....ono vím že to vyzní hnusně, ale žena pokud má bříško a v něm dítě, prostě z ní sexuální dračice pro chlapa nebude....to prostě nejde.....

není to tebou, je to fází těhotenství....a myslím si, že je to v hodně vztazích....jen se o tom tolik nemluví....představ si kteroukoliv kamarádku nebo paní na obrázku jako tehotnou, myslíš si, že ji to sluší jako netěhotné?? sluší, ale jinak...je něžná, krásná, ale ne sexy....s miminkem v bříšku nemůžeš vypadat jako modelka co má míry 90-60-90 v podvazkách....to prostě nejde ani kdybys chtela...ale zase to má jiné kouzlo....

tohle všechno uteče, budete mít doma mimi, zase budeš unavená z peče o miminko.....ale vrátí se ti postava a zase to bude dobré...

to jak vypadáš ted není špatně....naopak. to je vývoj vztahu a přivedeš na svět noveho člověka...ale je to jen chvilkové, uteče to....

a že přítel nechce, nediv se mu 🙂 to není že by tě nemel rád....jen prostě mu to nepřijde jako....jak to napsat....prostě už tam je s váma nekdo další .-)

neboj, bude to dobre, ty ho uspokoj občas a nevynucuj si to...akorat budeš mít depky, že jemu to nejde....nech ho být...a ani to nekomentuj, ono se to po porodu vrátí do starých kolejí, že to bude vpořádku ajko dřív .-)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru