Nechci dítě a nikdo to nechápe! Někdo, kdo to tak cítil stejně?

valkyra7129
8. únor 2024

Předevčírem jsem si udělala těhotenský test a vyšel mi pozitivně. Teď jsem si udělala druhý a taktéž. Jsem plně rozhodnutá jít na potrat ale přítel o tom nechce ani slyšet. Nedostalo se mi podpory ani od sourozenců. Mám už dvě děti a tento měsíc mi bude 35let. Už to je pro mě první problém. Mám spoustu dalších důvodu proč ho nemít a nemám žádný důvod ho mít. Nikdy jsem po dětech nějak extra netoužila a teď jsem momentálně ráda, že ti dva už jsou ve věku kdy nepotřebují tolik mojí pozornost a já se můžu věnovat i sobě. Ten kolotoč kolem mimina a další roky jen pliny řev kojení noční vstávání už nechci zažít. Chci se zeptat žen, maminek hlavně těch, které se taky rozhodly pro ukončení jak to probíhalo? Co jste cítili? Podpořil Vas v tom někdo? Děkuji za každou zkušenost.

veroniquecz
9. únor 2024

@jane46 proč ne? My jsme třeba se švagrovou super blízké přítelkyně a všechny trable s tehu jsme řešily u obou od dvou čárek na testu. 🤷🏻‍♀️

valkyra7129
autor
9. únor 2024

Ono je to úplně jinak. Řekla jsem to příteli a i to že chci interupci. On aby měl větší podporu tak to řekl hlavně mé rodine. Tak se to všichni dozvěděli a pak se do mě pustili. Ale nikdo s nim nezažil obě moje těhotenství. Na všechno jsem byla sama. Chlap je ten typ co všechno platí a čeká že se druzí postarají. Ani jednomu z našich dětí nikdy neutrel zadek ani je nikdy neprebalil. Od rána do večera byl pořád buď v práci nebo v hospodě. Má ještě tři děcka z prvního vztahu a v té době když jsem byla těhotná je mival každý víkend. Myslíte že se o ně staral? Moje první představy a zkušenosti s tím mít rodinu, děti mi úplně odrovnal. Poslední dva roky mě otravoval že chce další dítě. Rázně jsem to odmítla. Když viděl že už u mě neuspěje pořídil si psa. To bylo řeči jak se o něj bude starat jak s ním bude chodit ven atd. Pes je od rána do večera mě na krku. Ani jednou s jim nebyl venku. On sám je prerostle nezodpovědné děcko. Možná si říkáte proč vlastně ještě s takovým člověkem jsem... Ono je to jeste složitější. A kdo nezažil život s narcistou ten to nepochopí.

irmamala
9. únor 2024

Nenechala bych si dite ani manzela. Aby na me zaloval misto pomoci me vlastni rodine, by byla v tom tvem vyctu negativ jen posledni kapka.

pavca1982
9. únor 2024

@valkyra7129 Udělej si to podle sebe a dál to neřeš.

bonavoxa
9. únor 2024

S nacismem mám zkušenosti. Přesto to není argument pro potrat. Na férovku můžu říct, že většina problémů kolem dětí bylo vždy jen na mých bedrech. To dítě je nevinné. Zvládnout se to dá. Vše se dá vyřešit postupně. Třeba Ti to dítě dodá sílu vymanit se ze spárů toxických vztahů. Co jsem máma tři dětí, dostala jsem ostré lokty. A nehledě na ostatní, si zařídila jsem si šťastné dny. Ačkoliv se tíha starostí zmírňuje jen pomalu. Klidně napiš, co bys konkrétně potřebovala, kontakt, materiální pomoc. Vidím to jinačí optikou prostě.

lauriak
9. únor 2024

@valkyra7129 v tomto pripade by som si dalsie dieta rozhodne nenechala. Chod na potrat a vsetkym povedz, ze si potratila spontanne nech nemaju kecy. Plus zariadit spolahlivu antikoncepciu alebo rovno sterilizacia. Kto ti radi nechat si dieta s chlapom, ktoreho zjavne neznasas je fakt blazen. Trpet budes ty, mimino a aj tie ostatne deti.

te_reza
9. únor 2024

Jít na interupci můžeš, aniž by o tom někdo věděl. Doma můžeš říct, že jsi samovolně potratila, jak už tu někde zaznělo. Nemusíš se vůbec nikomu vyzpovídat, každý svého štěstí strůjce.

veroniquecz
9. únor 2024

@valkyra7129 jít na potrat a chlapa kopnout do řitě…..

reeeza
9. únor 2024

Sestra taky uz nemela energii na treti dite, uz z ni byl uplny vykojeny antisocial a fakt ji hrabalo, chtela uz proste do prace a fungovat jako normalni lovek. Ale potreti otehotnela. U nich potrat nebyl moznosti, jsou z moralnich duvodu proti. Cili obreceli to, zatli zuby a sli do toho. To je zivot.
Ted po narozeni nejmladsiho synatora je za nej neskutecne rada. Posledni materstvi si uziva plnymi dousky, do prace se ji nechce!!! A rika ze teprve jeho narozenim citi ze se ta rodina stala kompletni. Navic on je hroznu smisek, porad se smeje a obohacuje a spojuje vsehny cleny rodiny 🙂.
Nikdy nevis, ale sanci si zaslouzi, kdyz uz se sem tak probojoval....

eviicka
9. únor 2024

@lauriak
@te_reza holky tohle je těžký, interupce je zákrok pod plnou narkózou, někdo ji musí z nemocnice vyzvednout, nevím, jak to má s hlídáním dalších dětí, zaměstnáním. Sehrát akutní potrat by už chtělo hodně velký herecký výkon ☹.

te_reza
9. únor 2024

@eviicka asi jak kde, u nás ráno nástup, odpoledne jdeš domů. To zase tak dramatický být nemůže 🤷

evina92
9. únor 2024

Mě osobně teda překvapuje, kolik žen by z tohohle rozhodnutí chlapa vyšachovala...
Když dítě žena chce, chlap MUSÍ přidat ruku k dílu. Když se pak stane nehoda, najednou je chlap úplně mimo a nemá názor?
Rozhodnutí je na Vás, ale já bych přes chlapovu vůli nesla. Dost možná to vztah zničí a to jen proto, že uděláš sobecké rozhodnutí. Ještě bych si to promyslela. Souhlasím s tím mu říct, ať jde na mateřskou, rodicak atd... Ale rozhodnutí není na TOBĚ, nýbrž na VÁS! 💪🏻

klokanka31
9. únor 2024

@evina92 Hlavně mi přijde hnusný jít na potrat a říct že se to stalo nějak samo. Navíc si myslím že takový lži časem prostě prasknou, a to bude pak teprve divočina...

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
valkyra7129
autor
9. únor 2024

Jsem objednaná na potvrzení 20.2 ke gynekologovi a chlap mě obeznamil s tim, že půjde semnou. Hrozím se toho co tam bude vyvádět. Já už jsem se při objednávání se sestřičkou domluvila že budu chtít interupci. Nechci aby tam šel a každý den se kvůli tomu hadame. Ještě mě provokuje, že se teď nesmím rozčilovat, jestli nechci něco koupit když mám ty chutě.... Už teď to nenávidím. Nenávidím těhotenství nenávidím tu tíhu co teď nademnou visí a že jsem dovolila aby tahle situace vůbec nastala. Nesnáším se za to chci aby to už bylo pryč a já zase žila tak jako předtím. :(((

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
klokanka31
9. únor 2024

@valkyra7129 Počítáš ale s tím že už nikdy nebudeš žít jako předtím? Pochybuju že s tebou tvůj chlap zůstane...

veroniquecz
9. únor 2024

@eviicka potratovou pilulku dostaneš třeba domu 🤷🏻‍♀️

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
evina92
9. únor 2024

@klokanka31 Souhlasím!
Mě to přijde celý špatně. Proč by do toho chlap nemohl mluvit. Ano, těhotenství je náročné (i když já byla v pohodě, ale chápu, že každá to snáší jinak) a porod je pro ženu mazec. To nám ale nedává právo vyšachovat chlapa... A už vůbec ne lhaním. Vím, že jsem autorce nepomohla, ale nesouhlasím s tím, jaka je tu podpora pro obcházení chlapa 🤷🏻‍♀️

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
valkyra7129
autor
9. únor 2024

@klokanka31 kéž by, kéž by odešel....

veroniquecz
9. únor 2024

@klokanka31

@andromeda818

Čtete vůbec tu diskuzi celou?? Ze chlap je blb co komplet vše nechává na tazatelce? A ze rodině to prokecl on a ne ona??

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lauriak
9. únor 2024

@evina92 tak asi zalezi o akeho chlapa sa jedna. Keby mali pekny harmonicky vztah tak predsa nemusi nikoho obchadzat a mozu sa spolu dohodnut na rozumnom rieseni situacie. Ale podla toho co o nom pise autorka by sa taketo individua vobec nemali rozmnozovat a nie mat 6 deti 😏

eldoradoh
9. únor 2024

@klokanka31 Nechat si třetí dítě a spoléhat na pomnoc od sourozenců? Co je to za nesmysl?

evina92
9. únor 2024

@lauriak Ono jde taky o to, že neznáme všechna fakta .. Když je to takový lempl, proč s ním je? Proč s ním má už 2 děti, když jí to zhnusil... Víme jen to, že je to očividně imbecil, pak nechápu, že jsou ještě spolu. A napsat, že to je složité, že kdo neví, nepochopí. Pak ale nikdo ani nemůže soudně radit 🤷🏻‍♀️

andromeda818
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
klokanka31
9. únor 2024

@valkyra7129 Tak proč s ním jsi, a proč s ním spíš, když je tak hrozný?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru