Nechci žádné návštěvy v porodnici. Jak to říct?

wafina
3. srp 2019

Čau báby, když už jsem zde po delší době vlezla, tak sem hodím následující zajímavý dotaz, některé mé kamarádky a rodinní příslušníci automaticky chtějí dojít za mnou do porodnice. Ne, že by se ptali ale ony mi to prostě oznamují (coz me stve jeste vic). Takoveto: super, porodis v pondeli a my hned v utery dojdem a budem s tebou cely den. Me to strasne desi a k vuli tomu nechci ani nadstandard, abych se mohla vymlouvat na ostatni maminky. Jsem divna? Vzdycky jsem byla spis samostatnou jednotkou a kor v porodnici chci byt jen ja a muj muz, ale nevim jak to vsem rict, ony jsou strasne druzne a mohly by se urazit....

tercasv
3. srp 2019

Já bych jim to prostě řekla 🙂 slušně bych jim to vysvětlila, že si to nepřeješ, že si ty první okamžiky chcete užít jen s manželem a že chceš odpočívat. Nebo ať přijedou, ale jen na chvilku🙂nebo podle toho kdy a v kolik porodíš, jim zavolej, ať nejezdí, že jsi strašně unavená😁 a divná rozhodně nejsi🙂

pxtulka
3. srp 2019

Divná nejsi. Já byla po porodu zklamaná že byla chřipkové epidemie a návštěvy do porodnice nesměly. Ale v efinale to bylo dobré. Jen mě mrzelo že za nama nemohl manžel. Ale návštěvy tchyně, svagrove a různých známých jsem si milé ráda odpustila😉 Asi bych jim to normálně řekla že nechceš v porodnici nikoho kromě manzela😉

beatac
3. srp 2019

@wafina nevidím na tom nic špatného 🙂 Já si nadstandart zaplatit chci a přesto k nám “pustím” pouze partnera. Žádné jiné návštěvy v nemocnici nechci. A je jedno zda to mají být rodiče, tchyně nebo kamarádka 🙂

andrea2016
3. srp 2019

Vubec nejsi divna. U prvni jsem tam mela porad nekoho, vubec zadne soukromi a klid a nerozkojila jsem se. U druheho byl zakaz navstev, takze za nami chodil jen chlap a to mohl vzdy jen na par minut a navic jen za dvere na odd. Prvni meto mrzelo, ale ve finale to bylo supr! Sli jsme z porodky plne rozkojeni a spokojeni. U tretiho chodil jen chlap a deti. Druhy den se prisla podivat jen tchyne a muj tata s pritelkyni. Zdrzeli se na moji zadost par minut. Nelituji, opet jsme odchazeli spokojeni a rozkojeni. Ted az porodim, tak bude chodit na navstevu jen chlap a decka. Nikoho jineho nepustim. Proste vsichni musi pochopit, ze to jsou Vase prvni okamziky a potrebujete mit klid. Stuj si za tim, litovat nebudes!

pavlina212
3. srp 2019

Chapu, ja taky navstevy v porodnici nechtela. Jen muze. Nasi me teda ukecali, ze prijedou (pres 100km), ale ja je predem upozornila, ze mozna ani nebudu mit dite u sebe (neuvidi ho) a ze i kdyby, tak fakt jen na chvilku. Presto prijeli, sedeli jsme na chodbe urcite min nez 20 minut a pak jsem jim rekla, at jdou. Oni meli asi pocit, ze jsem v nemocnici a desne se tam nudim. Jenze ja zkousela kojit, odstrikavala a odsavala mliko, nahrivala a chladila prsa a vubec mela celkem honicku. Taky tri tydny pred porodem jsem je pozadala, at mi netelefonuji. Hrozne me to vytacelo. Volali, aniz by meli co sdelit. Domluvili jsme se, ze muzou obcas zavolat partnerovi, jak se mame. Takze ja jsem se stahla uz pred porodem. Citila jsem, ze to potrebuju. Klid a pohodli. A vubec jsem se teda netrapila vycitkama svedomi. Pride mi normalni respektovat potreby rodicky a velmi ctim sestinedeli jako dobu hajeni. Doporucuju, at jim to reknes dopredu.
U kamaradek jsem otevrene mluvila o tom, jak se sejdem, az se vratim z porodnice. Jedna teda rekla, ze myslela, ze prijde do porodnice. Na to jsem ji rekla, ze fakt nevim, jak to bude vypadat, ze to spis asi neklapne, uvidime. A u toho to zustalo 😀

veruuu_kubesovic
3. srp 2019

Nejsi VŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮBEC divná, jsi naprosto normální nastávající maminka, která ze svého dítěte nehodlá dělat "atrakci" 😉 já sice byla na normálním pokoji s další maminkou, ale návštěvy ke mě mohli jen nejbližší rodina (moje mamka, ségry, tchán, tchýně, švagrová a stačilo!). Švagrová třeba měla nadstandard a chodili jí tam úplně všichni z rodiny jejího partnera, která je fakt obrovská, takže neměla chvilku klidu, ale že prý aspoň je všichni viděli v porodnici a pak měla klid, což já teda s tím nesouhlasím a absolutně nepochopím...😒😅 a to samé u mě pokračovalo v šestinedělí, to jsem měla na sžívání s miminkem a ne aby mě tu někdo otravoval s navštěvou...

leitlova
3. srp 2019

Všechno by se mělo řídit podle potřeb maminky a miminka. Je v pořádku, že tam chcete byt jen vy. Já jsem chtěla návštěvy, ale jasne jsem všem řekla, že až druhý den. No nakonec jsem zavolala babickam, že můžou přijít už ten den odpoledne (malá se narodila ve 3 ráno). Kamarádky taky říkali, že se staví a nepřišla ani jedna.

hankaviki
3. srp 2019

Třeba se ti bude hodit, že ti přinesou to, co budeš chtit

camelinka
3. srp 2019

@wafina Neni nic jednodussiho, nez to proste rict "na plnou hubu" ...nekterym totiz nepomuzou ani naznaky... Sme dospeli, tak bysme si meli umet rict, co chceme 😎

sahrazad1
3. srp 2019

No. Tak kamarádky chápu, snad jsou ty tvé soudne a vydrží počkat jak dlouho si ty budeš přát, než se uvidíte, tzn., do porodnice ne. Ale s příbuznými, zvlášť s těmi nejbližšími, opatrně. Pravděpodobně pak jednou budeš chtít s miminkem pomoct, a tady se ti oboje rodiče mohou hodit. Ovšem bych to koncipovala jako velmi krátkou návštěvu, třeba 10- 15 minut tvoji rodiče a to samé i tchýně a tchán. Uvedom si totiž, že stejně jako ty se stavas matkou, oni jsou najednou prarodiče, a mají právo vnouce vidět. Ale jak jsem psala výše, jen krátká návštěva potěší, a více až po sestinedeli.

lida9
3. srp 2019

nechces, tak jim to rekni... ja taky nikoho nechtela videt... dokonce i kdyz dojela tchyne s tchanem k nam domu po propusteni z porodnice, prcka jim ukazal manzel a ja lezela v patre v loznici ... vsichni to pochopili, proste jsem je ve svem stavu videt nechtela...

evka_slovenska
3. srp 2019

@wafina Nejsi divna,mela jsem to stejne a vsichni byli nasrani.Jejich problem...

priefi
3. srp 2019

@wafina nejsi divna. Doporucuji vic asertivity a kdyz Ti nekdo rekne tuto vetu, tak rici, ze navstevy v porodce nechces, ze se na ne budes tesit po sestinedeli. Ja dovolila jen manzelovi se synem a dala zelenou na 1 navstevu prarodicum z obou stran, ale uprimne nechtela jsem tam ani prarodice (nase rodice), ale pak jsem si rikala, ze preci jen moje mamka se natrapila se mnou, manzelova mamka s manzelem, tak jim jednou do porodky dovolim. U starsiho jsem ebyla asertivni, necekala jsem navstevy a byla to chyba lavky, prarodice prisli 2x oboje a jeste i svagrove, a z toho jedna, ktera si proste umanula, ze tam pujde a to mi tam puvodne chtela privest netere po nestovicich, zabit malo.

codal
3. srp 2019

@wafina po prvním porodu jsem byla úplně vyřízená, omdlivala jsem a nemohla se rozkojit, takže jsem buď kojila nebo odsavala, krom manžela a babiček jsem všechny návštěvy odmítala. Když mi někdo napsal, jestli by mohl přijít, tak jsem mu vysvětlila situaci a že se uvidíme až se vrátím domů a všichni to chápali, nikdo nepřišel bez ohlášení, takže pokud jsou trochu rozumní, tak to pochopí..

evaamy
3. srp 2019

musis zacit byt asertivni. bude se ti to jeste hodit 😉

wafina
autor
3. srp 2019

Dekuji vsem, uplne jsem se bala ze napisete presny opak! Ono moje rodina je slozita, oni se neptaj, oni proste oznamuji. Muz uz rika: tak co, narodi se v pondeli, ve ctvrtek oznamime a nez se vzpamatuji budes doma :D

pipi_puncocha
3. srp 2019

@wafina haha, mám to úplně stejně, neptají se, ale oznamují. A nebo ani neoznamují a prostě se tam zjeví. Mám z toho taky hrůzu, chci se to snažit nějak korigovat, ale bojím se, že to půjde těžko. Nikdo z nich to vůbec nechápe, berou to jako nějaké moje "móresy" a potřebu být jiná za každou cenu... Už si toho dost užíváme v těhotenství, kdy každý ví všechno nejlépe.🙄

ahyt
3. srp 2019

A ja zas rikam az jednou Vase deti porodi a stanete se babickou tak budete taky co nejdrive chtit sve vnoucatko videt.Jestlipak urcite pochopite treba svou snachu ze nebudete smět do porodnice na navstevu.Samozrejme je mysleno jen na KRATKOU navstevu ne cely den a pokud vse bude bez komplikaci a jak ma byt. U kamadadek a vzdálených pribuznych to chapu ale i sourozenci jsou přímý pribuzni. Ja mam pocit ze ted vetsina maminek bere tehotenstvi a porod za nemoc za nějakou snad nadpozemskou skutecnost a ze vsichni si pred ni musi sednout na z...k.Dle me vsechno s mírou. A zakázat treba rodicum volat pred porodem zda uz??? mi prijde taky prinejmensim zvlastni.Vy taky JEDNOU budete zvedavy/myslim všeobecně/ nebo jak je tu psano dokonce porod zatajit a rict az s odstipem jak tu byloi jedne zpravy psano to snad ani neni vtip. Nevim a asi jsem mimo ale nechapu to.

tynka9
3. srp 2019

Nejsi divná, je to naprosto normální. U prvního ta mnou chodil denně manžel, ale vždy max na hodinku, malý byl z počátku na JiP, kam jsme stejně mohli jen my dva. Když nás dali na normální pokoj, přijeli jednou oboje rodiče, ale zdrželi se vždy do půl hodinky. Teď po druhém porodu jezdil manžel (ale ne úplně každý den, jednou sebou vzal našeho staršího) a jednou přijela moje mamka. Ostatním rodičům se to nehodilo. Přišlo mi to OK, bylo to po domluvě a hlavně na chvíli.

Po prvním porodu jsem byla na pokoji až krom poslední noci sama. Ke spolubydlící přišel na navstevu manžel s holcickama, ale byli tam taky rozumnou dobu. Teď po druhém porodu jsem ležela na pokoji s paní, jejíž manžel přišel dopoledne po vizitách, před obědem zmizel, po obědě se zase objevil. Když nepřišel manžel, přišli rodiče... často tam byli celé odpoledne, do večera. To samé na vedlejším pokoji. (Dva pokoje u nás v porodnici mají společnou předsíň se sprchou, wc, prebalovaci pult, váhu má děti) a přiznám, že mě to docela obtěžovalo, byla jsem z toho unavená, necítila jsem se dobře a neskutečne se těšila domů. Bylo mi blbé před návštěvou spát, chodit na wc (v tomto ohledu jsem i zalhala a na stolici byla až doma, tam proste nebyl klid, v porodnici to nešlo, navíc 1wc pro 4 maminky je až až a když se na něm střídá ještě x lidí z rodiny...), člověk chce mít klid na kojení (a to jsem kojila bez potíží, představa, že to řeším se sestřičkama, laktační, prsa venku, hovory o tom, jak dát prso správně miminku.... no, co si budeme povídat). Nechapala jsem nesoudnost všech těch lidí. Přeci jen jsou v nemocnici a my jsme po porodu, po císaři.. ne každá maminka se hned cítí úplně v pohodě.

Řekla bych, že návštěva v porodnici má být předem domluvená a schválená maminkou, a hlavně krátká 😉 ať už s ohledem na maminku nebo její spolubydlící

tynka9
3. srp 2019

@ahyt když možná, kdybys zažila to, že ti poslední měsíc jedna teta píše pomali 2x denně “tak co?” Tak bys to zakázání hovorů pochopila... prostě všeho s mírou 😉 ( jak píšeš i ty, nechci se hádat, jen další pohled na věc...)

A zatajit porod, určitě to bylo myslene jako nadsázka. Ale třeba neoznámit odjezd do porodnice, to naprosto chápu. Taky jsme řekli, až že je syn na světě. Byla jsem už nastavená na sebe, miminko, a ještě obvolávat, že už jedem??? To ne. U druhého jsem byla po císaři a manžel chtěl volat rodičům až budu hýbat nohama, abychom mohli s klidným svědomím říct, že jsme opravdu všichni v pořádku. Sice mamka se maličko “čílila”, že voláme až kolem 13. hod a malá se narodila před desátou, ale tento argument chápala.

makronka222
3. srp 2019

Nestala jsem o navstevy. Nastesti U Apolinare je to tak, ze navstevy jsou uplne mimo na dalsi chodbe. Navsteva do prostoru sestinedeli nesmi. Rekla jsem predem, ze o navstevy nestojim... kdo prisel mel smulu. Byla jsem rada, ze jsem se tam konecne vyspala:D vypadala jsem jak strasidlo a nebavilo me se sebou neco delat. Nevidim problem, proc by navsteva nemohla prijit k vam domu, vklidu par dni po propusteni domu. Co jim jako utece? Ho*no. To priste budou lizt i na sal a cucet mezi nohy, aby mimino hned videli?

kendzinka
3. srp 2019

Jak se píše už výše. Normálně bych to řekla. Já při prvním porodu měla na návštěvě pouze manžela, který za námi chodil a na pár minut přišla tchýně, která byla zrovna v nemocnici u zubaře, ale dlouho se nezdržela, říkala ať odpočívám. U druhého porodu jsem porodila dopoledne a ten den byl s námi jen manžel. Druhý den přijeli manžel a dorazila i tchýně s tchánem, jelikož přivezli syna, aby se taky podíval na brášku.. Zdrželi se asi 15 minut, aby si pochovali malého a mě přivezli nějaké věci, které jsem chtěla. Další dny už pak jezdil jen manžel se synem. Všichni ostatní si buď počkali až budeme doma v klidu, většina malého viděla stejně až po šestinedělí.

keerka
3. srp 2019

Já jsem to prostě všem řekla. Kus rodiny byl dotčený, ale respektoval to. Ono se ty tři dny nezblázní...

sorini2
3. srp 2019

Já rodila před 8 lety a všem jsem na rovinu, bez nějakého omezení řekla,že v porodnici chci jen manžela a nikoho jiného.
Všichni to vzali a nikdo nic nenamítal.

licorice1
3. srp 2019

@ahyt Mně zas přijde hloupé sobecky prosazovat já jsem babička, tak mám právo vidět vnouče co nejdřív a nebrat ohledy na novopečenou matku a její pocity. Ono se to o těch pár dní nezblázní... Stejně mít před porodem denně x zpráv nebo telefonátů, jestli něco už, je na palici. Určitě bych za vymezení hranic nikoho neodsuzovala.

3mama
3. srp 2019

Také tentokrát nechci žádnou návštěvu , krom manzela. Už jsem i říkala že narození oznamim až budem doma 😊

lachtanice86
3. srp 2019

Taky jsem tam nikoho nechtela, řekla jsem to a bylo.

teeerez
3. srp 2019

@ahyt samozrejme budu zvedava, az jednou me dcery budou mit svoje miminko a budu trnout na zpravy, ze je vse v poradku. Ale take dopreju cas nove rodine na to, se dat dohromady, szit s miminkem a samostatne si rozhodnout, kdy me pozvou na navstevu. K Vam se Vase maminka take urcite hned do porodnice nenarhnula (uz jen protoze to drive proste neslo), ale urcite byste na ni mela naladu? S tchyni mam krasny vztah, ale ze bych ji musela mit na navsteve zrovna pri rozkojovani se, to ani ne. Byt babicka je urcite krasne, ale nedava mi to pravo novopecene matce brat soukromi s tim, ze jsem babicka. Cele sestinedeli je urcene ke klidu, pokud ho preferuji pred navstevami

lachtanice86
3. srp 2019

@ahyt fakt jsem těhotenství nebrala jako nemoc, chodila jsem do práce, dělali jsme rekonstrukci jádra, dělali pokojicek. Nikdy jsem nechtěla aby si z meho těhotenství někdo sedl na zadek, ale na návštěvy jsem nikoho nechtěla. Navíc první 3dny jsem byla bez malé a dostala transfúze krve. Malou všichni viděli po příchodu domů.

luciina
3. srp 2019

@wafina tak já za sebe byla ráda za návštěvy, ale pravda ne na celý den. Max na hodinku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru