Neplánované těhotenství - co teď?

stastnatozena
4. led 2019

Ahoj holky..
Měla jsem podezření, udělala jsem si test pro uklidnění, že nejsem.. a ono to tam je //
Mám z toho zmatek v hlavě, řeším milion věcí... praktické věci, jak to zvládnu? Kočár se nevejde do výtahu..? A hlavně co starší dítě? Budu ho zanedbávat kvůli miminku? Co když to budu miminku jakoby vyčítat a neudělám si ten vztah? Můžu vůbec někoho dalšího tolik milovat jako moje první dítě?
Jestli se to potvrdí, děti budou asi 17 měsíců od sebe.. snažím se na tom hledat pozitiva, a taky jich spoustu vidím.
Manželovi jsem nic neřekla, nechci ho plašit, dokud to nebude jisté. Jen ho tak lehce naťukávám, že by bylo fajn mít brzo sourozence.. a že se děcko samo nudí, chtělo by to parťáka..
na to konto teď řekl, že když jsou děti půl roku a 2 roky, tak už si asi trochu pohrajou.. no to by byl zrovna náš případ :D a brzo bysme se pak mohli zbavit přebalovacího pultu a dalších mimi krámů🙂
A jak hodně kamarádům 2. dítě nejde, mnoho let.. a jsou nešťastní z toho..

Zároveň si říkám, že to třeba je něco jiného, cysta, rozházené hormony.. nebo se to vyřeší samo..

K doktorce jsem objednaná za 2 týdny na běžnou kontrolu. O potratu neuvažuju vůbec, takže by mi moc nepomohlo potvrdit si to dřív.. říkala jsem si, že na to prostě nebudu myslet, stejně to neovlivním, ale jasně, že nemyslím na nic jiného.. tak aspoň se mi třeba uleví tímto. S kamarádkama to taky nechci řešit.

Samozřejmě jsme se měli chránit.. můj postoj byl, že kojím, sex skoro není, a kdyby náhodou, tak to nebude až takovej průser, když další dítě časem chceme.. manžel na to přistoupil. Ale asi ho klepne z té radosti :D Jinak dítě zvládáme celkem s přehledem, nechci říct, že to vyloženě zvádám levou zadní, ale ani se nehroutím.

Tak vlastně od vás chci slyšet něco jako že to je super, že budou párťáci, že možná 1. rok bude náročný, trošku 🙂 ale bude to stát za to... a že to rozhodně nebude na úkor staršího, protože láska se nebude dělit, ale přece násobit 🙂)

ufff.. jsem z toho vyděšená.. ale když z toho nic nebude, tak mi to beztak bude ještě líto. Prostě zmatek v hlavě jako blázen..

pavca1982
6. led 2019

@tanakin Zvládneš to!Taky jsem se toho všeho dost bála.Dcerka je hodně kontaktní budou jí 2 roky, ještě před půl rokem kojená.S manželem jsme chtěli ještě prcka, ale ne tak brzo.No a máme Tobiáška a všechno jde.Držím palce👍

saminomimino
6. led 2019

Chápu šok,nicméně dvě děti nic nejsou a brzy od sebe je náhodou super,já mám 4 chtěné dětičky ,nečekaně a nechtene jsem otěhotněla s pátým,bylo mi z toho hrozně ale nechtěla jsem ho,když už jsem ho přijala ve třetím měsíci missed abbord,zničilo mě to a vyčítala jsem si to strašné,nakonec jsme si to páté udělali plánované a jsem 21tt,raději jedno neplánované než o něj přijít,nedej bože jít na potrat,vse jsou malichernosti,dítě je dar,toť je můj pohled na vec

saminomimino
6. led 2019

A jinak druhé a třetí dítě máme od sebe rok a bylo to v pohodě

stastnatozena
autor
6. led 2019

Dík moc holky. Byla jsem skálopevně zatím manželovi nic neříkat. K čemu být v nejistotě 2 týdny oba. Ale nějak to ze mě ráno vypadlo, přišla na to řeč prostě.. Manžel je v šoku, prožívá asi to co já před týdnem. Ale bere to líp, než jsem čekala. Že prý všichni jeho kamarádi říkají, že lepší brzo po sobě než dýl... a lepší teď takhle než za rok se trápit negativními testy atd.. a chytá se za hlavu, jak se superplodnej, prostě borec :D a moc se těší, že budem kupovat nové auto :D no strašně se mi ulevilo 🙂))
Takže teď se spíš zas budeme bát, že z toho nic nebude

saminomimino
6. led 2019

@stastnatozena na tohle musíte být dva,nevím proč si to ženy tají a trápí se v nejistotě samy,mě taky vždy muj muž podržel,tak to má být

stastnatozena
autor
6. led 2019

@saminomimino Kdybysme dítě plánovali, tak bych mu to řekla okamžitě.. takhle jsem si říkala, že zbytečně bude mít těžkou hlavu... ale teda úleva nepopsatelná 🙂

biedronka10
6. led 2019

Tak my sice dali pan Buh budeme mit deti od sebe 22 mesicu a byl to sok. Ale taky jsem se s tim uz srovnala, ono to je totiz to nejdulezitejsi a nejvetsi zatez. Jak to prijmes, tak uz to pak jde v pohode.

Hele ja mam strach taky, ale rikam si ted hlavne at je to zdravy. My druhe taky neplanovali takhle brzo po sobe. Male je ted 18 mesicu, pres den uz ted pisledni tyden nespi, je dost akcni. K tomu ja jsem az do 8 tt o tehotenstvi vunec nevedela, udelala jsem si test az kdyz jsem si rikala, ze to uz fakt neni normalni takhle dlouhy cyklus a pozvracela jsem se z obeda, ktery bezne jim. Na test jsme oba koukali jak opareny. Muz jen prohlasil.... Ty vole a chytil vytlem, bral to v pohode a jako hotovou vec.....me to v tu chvili ale dost rozhodilo a uplne jsem se rozklepala jak ratlik, ze to snad ne. Mala mela 14 mesicu a neco zrovna. Kdyz jsem si predstavila, jak ji budu tahat pres schody z naseho malinkeho domku, k tomu kocar s mrnetem (musi byt v domku, nemame ho kam dat), jak sem do jedne mistnosti, kde vsichni spime, varime a prebyvame pres den narvu druhou postylku (mame stary domek a rekomstruujem, spis ted ne, muz ma prace nad hlavu a je pryc od rana do vecera, takze dalsi mistnost nevim kdy bude), jak budu bojovat s detma vicemene pres den sama, muz byva v praci od rana do vecera i kdyz i tak se mi snazi maximalne pomahat a o domacnost a dite se delime poctive, k tomu mam skolu dalkove, kterou odmitam povesit na hrebik... A x dalsich veci... Navic hlidani mame obcas jednou za 14 dni, takze oddych od deti taky moc nehrozi..... Tak jsem si rikala, ze me omejou a dokonce me v duchu napadaly myslenky, ze to nechci. Ale pak jsem to zpracovala a ted to vnimam jako dar a za ty myslenky bych si nafackovala. Vim, ze to nebudem mit lehke a asi se i z toho pos.... em oba, ale o tom je smysl zivota a i tak jsem si uvedomila, ze jsem prpste za deti moc rada i za to hastereni, kdy mala mi tu neco vykrmamari, tu neco rozhrabe. Taky je to obdobi, ktere nebude trvat trvat vecne, a mozna az me bude pubertalni potomek posilat nekam, tak se mi po tom jeste bude styskat.

smardik
6. led 2019

mám kluky od sebe 15 měsíců, tak bylo to takové plánovaně-neplánované, ted už mají 10 a skoro 9 a jsou od od mala, užasní partáci, jeden na druhého nedají dopustit, mají se rádi ale samozřejmě se i hádají. Začátek byl těžký,než si to sedlo-to mi spal starší, sotva se vzbudil starší tak mi usnul mladší a nedostala jsem se celý den ven, ale jak jsme si udělali režim, už to pak šlo. Podotýkám starší syn byl opožděný, plně pleny, nejedl sám, nechodil, nemám řidičák takže kočár pro 2 a manžel celý den v práci ale šlo to

tanakin
7. led 2019

@pavca1982 děkuju... snad to nějak půjde... já druhé nějak teď nechtěla. Janičku taky pořád kojím, ve dne , v noci, nějak nevím, jak ji odstavit, je strašný závislák

pavca1982
7. led 2019

@tanakin Mě se Klarča ostavila sama, protože mléko těhotenstvím postupně nebylo.Neměla co by sála a tak se kojit přestala.To se neboj ono se to samo vyřeší.No a teď už jí zase kojím i s miminkem😉

tanakin
7. led 2019

@pavca1982 (y) třeba to u nás taky tak dopadne...

kissi61
13. led 2019

My mame 2 chlapcov, 11,5mesiaca po sebe, obaja neplanovani 🙂 prve 3 mesiace boli dost narocne, ale clovek si zvykne.. teraz maju 2 a 3 roky , a obaja chodia spolu do skolky do jednej triedy na dopoludnie a ja do prace, maju sa radi, obcas se poperou, ale vedia sa spolu pekne hrat..nemenili by sme..a do buducna planujeme este tretie mimco 🙂

petkris
13. led 2019

To zvládneš!!! Co ti vlastně jiného zbude, že 😁 a věřím, že zvládnout se to dá. X žen před tebou to zvládlo a X žen po tobě to zvladne. Mám doma skoro 5 měsíční mimčo a s manželem to máme hodně podobně. Antikoncepci nechci kvůli kojení a celkem dlouho jsme se snažili. Děti chceme mít kousek od sebe. Moje sestra je 23 měsíců ode mne a relativně super😉 Teď to necháváme osudu. Jak píšeš ty, sex je velmi příležitostně a plus díky kojení ještě nemám MS, ale kdyby se i přes to zadařilo, tak se zlobit nebudeme😁 a zvládneme to😋 Dej pak vědět jak jsi dopadla

stastnatozena
autor
22. led 2019

@petkris Ahoj, tak dopadla jsem blbě :( nakonec zamlklé těhotenství asi ve 4 týdnu. Obrečela jsem to. Teď doufám, že to bude bez nějaké té revize, že si tělo poradilo samo.
A pak se mi taky ulevilo. Teď si zas tluču do hlavy, že to je tak vlastně dobře. A že snad pojedeme podle plánu. Raný potrat jsem si "vybrala" teď, a příště, třeba za půl roku 🙂 už bude vše v pořádku a bez pochybností. Jsem ráda, že se budu moct plnně věnovat malé, užijeme si super léto a až bude samostatnější, přijde sourozenec... to jsou ty plány, že 🙂 dík moc vám všem za podporu!!

petkris
22. led 2019

@stastnatozena já měla zamlklé těhu v 7 týdnů a i s revizí 😥 prvně jsem to hrozně obrečela, ale příroda ví co dělá. Věřím, že obě si užijeme krásné léto s našemi slečnami a pak až budeme připravené to přijde 😊 užívej si!!! je to těžký, ale hlavně moc krásný období 😘

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru