Panika a úzkost vzniklá v těhotenství

sylvie93
9. zář 2016

Maminky jdu si k vám pro rady popř utěšení...
Prosím nejlépe názory těch, které si něčím podobným s psychikou prošly. Děkuji.
Jsem na úplném konci těhotenství (miminko jsem si vždy přála) a začala mě přepadat šílená panika a úzkost. Mé první těhotenství skončilo samovolným potratem a teď to druhé si bohužel celou dobu nijak zvlášť neužívám, pořád se něčeho obávám, ale v posledních týdnech to vygradovalo do šílených mezí, pořád se mi podsouvá myšlenka na smrt... samozřejmě, že se ji hned snažím zahnat a myslím na to, jak bude vše v pořádku a že budu mít úžasné a zdravé miminko, ale ta potvora se pořád vrací... a tk mě zajímá co myslíte? jsou to jen hormony a s porodem/po 6ti nedělce to přejde, nebo by to mohl být příznak problémů které bych měla raději řešit... Děkuji

atka68
9. zář 2016

@sylvie93 Tyto pocity dobře znám, mám za sebou dva potraty a dvě úspěšná těhotenství, ze kterých mám dvě zdravé děti. Každé těhotenství byl pro nás stres, aby vše bylo v pořádku, byly i náročné situace (hospitalizace v nemocnici kvůli hrozícímu předčasnému porodu nebo špatně výsledky testů kvůli chybě doktora atd...) a také ty hormony se mnou dělaly své, takže já myslím,ze je to prostě normální,ze máte strach a obavy, ale je dobré myslet pozitivně a těšit se na maličké a překonávat tyto špatné myšlenky kvůli maličkému, aby to nebyl stres také pro něj. Uzivejte si posledních dnů 2v1 a věřte, že to vše dobře dopadne a vy se budete pak už jen radovat z děťátka😃. Držím vám palce ať vše dobře dopadne☺

verka4d
9. zář 2016

@sylvie93 Ahoj,my máme čtyři děti a první tři těhotenství jsem si vyloženě užívala a těšila se na miminko. Při čtvrtém těhotenství jsem se samozřejmě taky těšila,jen asi dva měsíce před koncem mě začly přepadat takové pochmurné nálady a myšlenky. Co když se něco stane s miminkem nebo se mnou,co když nastanou nějaké komplikace,co když.... naprosto neopodstatněný strach a nešel z té hlavy nijak moc vyhnat,netuším,kde se vzal... Přešlo to až v den,kdy jsem jela do porodnice. To už jsem měla pravidelné kontrakce,měla jsem myšlenky někde úplně jinde než na to,že se něco může pokazit. A v porodnici to ze mě spadlo úplně,byla jsem ve známém prostředí,rodila jsem pokaždé na stejném místě,uklidňovalo mě,že už jsem tam,všichni byli moc milí a v pohodě a ze mě to tak nějak všechno spadlo a už jsem věděla,že teď už to bude dobré,že kdyby něco,tak už jsme na místě a postarají se o nás. V průběhu porodu ani jedna taková zlá myšlenka no a když se malá narodila,tak jsem zas byla šťastná a veselá jako předtím. Tak,jak ty chmury najednou přišly,tak stejně rychle zmizely 🙂 Přeji Vám jen to nejlepší,ať se vše vydaří,ať máte rychlý a pohodový porod a zdravé a šťastné miminko!! Držím pěstičky,ono ty neblahé pocity určitě zmizí 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru