Panika z druhé dítěte

marlenka34
26. črc 2019

Za 14 dní mám termín porodu. Doma mám 2,5 letého divocha a pomalu se mně zmocňuje panika, že je oba nezvládnu.
Pojďte mně uklidnit, že se to dá 😂 že i když bude nějaká krize, tak je nemám strkat do babyboxu 😁
Prosím, berte to s nadhledem. Děti mám samozřejmě obě plánované, o všech rizicích a pod jsem věděla, ale jak se to blíží, tak tu nervozitu neovlivním 🤷
Úplně super by bylo, kdybyste napsali svoje příběhy. Jak to někdy šlo, někdy nešlo, nejlépe i vtipné 😂

patmouse
26. črc 2019

@marlenka34 ahoj! Asi takhle 😉 Dceri byly 5.9.18 dva roky a 29.9.18 se narodil syn... takze za par dni to bude deset mesicu,co funguju se dvema rostakama, a ackoli bych je nekdy oba s radosti zakopala do jamy na zahrade,tak si troufam rict,ze jsem se zatim jeste uplne nezblaznila 🙈😂😉

patmouse
26. črc 2019
jane46
26. črc 2019

U nas rozdil 19 mesicu (dnes 3 a 1,5 roku). Bohuzel musim souhlasit s tou trapnou vetou "jedno dite, zadne dite". A to mam obe deti zdrave, neplakal ani jeden, zadne boleni brisek ci reflux, kojeni bez problemu, hraji si sami... Jen Barca v noci nespi a zacala jist az tak ted... Ale narocne to bylo a je. Ale je to naprosto bozi, nadherne a teprve ted je to ono. Nelituji, ze jsme si druhe poridili brzo, naopak... Uz ted jsou partaci, hraji si, zarlivost zadna. A ta laska se fakt kurna nasobi 😀 (Toho jsem se nejvic bala v druhem tehotenstvi ja, ze nebudu mit to druhe stejne rada, a vubec, laska na prvni pohled).
Jo a Babyboxem taky obcas vyhrozuju... Nebo spis mamaboxem 😀

jane46
26. črc 2019

Ale mooooc se mi chce spat a moooc se tesim az prestanu kojit tu moji prsomilku a vyzenu je i s tatou k babicce treba a budu sama doma 😀

krepiska
26. črc 2019

V kliduu...ja už mám 3 divochy😀Takze si řekni ze muže byt ještě hůř 😀😀Rada bbych se rozepsala víc ale zrovna se tady perou😀😀

priefi
26. črc 2019

@marlenka34 chapu Te 😉 i ja mela taky strach 😊 jak zvladnu dva, kdyz nehvladam jedno 😅 oba byli planovani... paradoxne je to snazsi nez s jednim. Je fakt, ze starsi byl uplakanek, ma alergie, ekzem a dalsi zdr.problemy tohoto razu, takze jsem se desila predstave, ze budeme mit druhe ditko, avsak pak se to zmenilo a ja do druheho sla. Mladsi je mimi za odmenu. Ted ma pul roku a starsi (3r) ho umi krasne zabavit (staci, ze si vedle nej hraje a mladsi ma o zabavu postarano). Co bylo narocnejsi, tak sestinedeli, protoze pres den mi mladsi spal, mel total pulnoc a budil se jen na napapani, avsak v noci mel pre, takze jsem pomalu musela fungovat 24/7, v noci se budil i starsi, takze o zabavu bylo postarano, ale koncem sestinedeli se rezim upravil a ja konecne trochu i spala. Ale je to krasne mit dve deti a neni to tak narocne, jak se zda. Do budoucna planujeme treti 😊

marlenka34
autor
26. črc 2019

@patmouse
@jane46
@krepiska
@priefi
Děkuji moc za reakce ❤️
Je pravda, že to jedno nezabere tolik času 😀 navíc starší je naprosto boží, spí celou noc, k tomu dvě hodiny přes poledne, sní cokoliv, na hraní stačí obyčejné hračky, rád mi pomáhá s úklidem a pod...
Asi bude strach spíš z toho, jak to dám já. Aby ani jeden neměl důvod žárlit, necítil se odstrčený, oba měli to nejlepší a já stíhala aj práci, domácnost (jen to nutný) a obdržet si vztah s chlapem 😂
(Těším se, jak si budu moct dát sklenku vína 😂)

bayt
26. črc 2019

Upřímně, mám jedno dítě, ale větu "jedno dítě, žádné dítě" může vypustit z pusy jen člověk, který kojil intenzivně dítě max. do roka, v pohodě mu usnulo prakticky kdykoliv, žádné koliky, nejpozději v roce spalo celou noc v kuse atd.

bayt
26. črc 2019

@marlenka34 Já myslím, že to bude fajn, už víš jak na to, tak tě jen tak něco nepřekvapí. Na chvíli to bude zas kolotoč, ale on z toho vyroste i druhý potomek a zas bude pohoda 🙂 Držím palce 🙂

veruuu_kubesovic
26. črc 2019

Neboj, ze začátku až příjdeš domů z porodnice s miminkem to bude malinko náročnější, ale pak už pomalinku vše vychytáš a bude to jen a jen lepší a lepší 😉 mám 2 děti, s věkovým rozdílem necelé 4roky, ze začátku starší dcerka samozřejmě žárlila, ale snažila jsem se jí věnovat, když měl malý spinkat, ten toho sice moc nenaspal, byl do půl roku velice uplakaný, takže jsem si pořídila šátek a takhle jsme první půl rok fungovali, a teď na sebe nedají dopustit, hrajou si spolu, samozřejme, že se občas i škubou 😉

tulikiss
26. črc 2019

@bayt hele tak ona ta veta- jedno dite, zadny dite, je myslena spis na takovy ty situace, kdy ti jedno dite rve kvuli prdikum az skoro modra a ve vedlejsi mistnosti ti starsi prave zvraci do postele.(bohuzel jedna ze zivota) a to pak opravdu si rikas jaka byla pohoda mit jenom jednu krizovou situaci.

kata267
26. črc 2019

@bayt nesouhlasim, moje prvni dcera rozhodne nebyla ideal miminka ktere je naladene v zenovem klidu 😂😂 a za vetou "jedno dite zadny dite" si teda fakt stojim 😉

bayt
26. črc 2019

@tulikiss Nevím, mně tohle třebas nepřijde tak hrozné na dětech...to, že se řeší okamžité krizovky. Popadnu dítě, vrznu do šátku a uklízím zvratky :D Mně vadí spíš takové ty detaily, jakože jsem už rok a půl pořádně nespala, jedna bradavka je tak ožmužlaná od syna, že mě někdy bolí si jen oblíknout podprsenku a tak. Navíc krizovky může vyřešit kdokoliv jiný :D Kojení a spaní u nás ne.

bayt
26. črc 2019

@kata267 Jakto?

dora13
26. črc 2019

@bayt nas Honzik byl v roce temer plne kojen, kazde uspavani trvalo 1-2 hodiny az do dvou let, koliky mel naprosto sileny, do toho do roka pres den nespal jinde nez v jedoucim kocare, a tu vetu tesat do kamene :D Taky jsem ji jako matka jednoho ditete nenavidela, ale je to neprenosna zkusenost.

bayt
26. črc 2019

@dora13 Já nemůžu říct, že ji nenávidím, jen jsem upřímně zvědavá, jakto? Moje naivní představa je taková, že teď se poměrně nudím. A druhým dítětem prostě se ten čas tak nějak víc zaplní :D Ale počítám s tím, že druhátko už bude tou dobou chodit stabilně minimálně na dopoledne do školky...a bude se kojit minimálně.

tulikiss
26. črc 2019

@bayt tak vrznuti do satku by u me extra nekontaknti dcery vyvolala jeste vetsi histerak. a tezko necham pobliteho syna 6 hodin nez prijde manzel z prace.

dora13
26. črc 2019

Zvladnes, nic jineho ti nezbude :D A neboj, zvladly to miliony zen pred tebou, zvladnes to i ty. Ja mam kluky dva roky, priznam se, ze ten prvni rok mam tak trosku v mlze, spankova deprivace, furt jenom kojeni a uspavani, do toho jsme byli vsichni vlastne celou zimu nemocni, ani ted s odstupem na to nevzpominam uplne nostalgicky, ale uteklo to strasne rychle a jsem neskutecne stastna, ze jsem do toho sla, jsou fakt partaci, maji se hrozne radi, byt se teda hrozne melou, ale je to skvely. Neboj, pujde to 🙂

kata267
26. črc 2019

@marlenka34 v klidu to das, 2,5 uz je krasnej vek kdy se treba I na necem domluvis
Ja mam holky 17m od sebe a je to proste furt frkot (tedka 3r a 1,5r) a nekdy toho mam fakt plny zuby, ale pak.maji treba nejakou minutovou fazi souzneni a chvilu si hraji spolu a to jsou k sezrani 🙂 nebo kdyz slysim.jak ta starsi tu mensi o necem poucuje 😀
Vtipny historky vlastne ani nevim, ale treba loni v techto vedrech jsem chodivala v poledne kocar + nositko a uspavala deti, pot ze me jen tekl, kdyz si na to vzpomenu jak me potkavali lidi a nevericne kroutili hlavou co to jako delam 😂
Nebo treba aktualni vcerejsi akce, jednu jsem umyvala zacunenou od barvicek a mladsi mezitim posvacila na terase cerstve vykopanou mrkev z kyblu jeste I s hlinou 😂 atd.atd.

bayt
26. črc 2019

@tulikiss To je možné, popisuji, jak by to bylo u nás, mám doma takovou malou přísavku...

veruuu_kubesovic
26. črc 2019

@bayt víc, no tisíckrát víc a když máš druhé v pohodě, tak jsi vyhrála 👍 ne však když máš od příchodu z porodnice, plačící uzlíček, který absolutně netušíš jak utišit (kd\ž byl najezený, odříhnutý, kapky na prdíky dostal, pocvičila jsem s nožkami, nosila na tygříka, viditelně ospalý) nedejbože uspat, když už usne tak za 15minu se ozve hlasitý řev a do toho jsem se měla věnovat starší dceři, která mě jako maminku taky potřebovala, takže to období prvního půlroku s věčně uplakaným mrňousem bylo sakra náročné...

krtcice
26. črc 2019

Zvládneš to 😉 tchyně měla děri 15 měsíců od sebe a dokud byly malý tak prej pohoda. Když povyrostly tak paradoxně to bylo horší než mimino a batole. Furt se rvali, několikrát si i dost ublížili, no mazec. Já mám mezi druhým a třetím dítkem 2 roky a 8 měsíců a zatím to zvládám v pohodě a to mám ještě nejstarší dceru v 1.třídě.

@bayt mám 3 děti. Za větou jedno dítě, žádné dítě si stojím na 100% a to jsem první dceru kojila 3 roky a měsíc, měla jako miminko koliky že denodenně prořvala 2 hodiny, do 4 let trpěla na zácpu už od miminka takže co kakání to problém. V jejích 7 měsících hospitalizace skoro 3 týdny, 3,5 roku totálně závislá na mě (s mužem ani na zmrzlinu nešla) a mohla bych pokračovat.

dora13
26. črc 2019

@bayt ono urcite zalezi, jaky je vekovy rozdil a jake povahy jsou ty deti a urcite hraje i roli povaha matky. Honzik byl treba docela narocny miminko, ale porad byl proste jeden, ze jo, moje pozornost byla uprena na neho, netristilo se to. Ten prvni rok me treba uplne nicily ty situace, kdy oba naraz breceli a ja fakt nevedela, ke komu driv, hodne jsem trpela i tim, jak malo casu mam na toho starsiho. A plati to i ted, kdy maji 3 a 5, kdyz mam doma jednoho, tak je to pohoda, fakt jak prazdniny, v tech dvou jsou to presne ty situace, kdy jeden chce na hriste a druhy na prochazku, jeden chce zmrzlinu a druhy nanuka, jeden nutne potrebuje kakat, takze musim sebrat i toho druheho, ktery je treba zrovna skvele zahrany a musime jit na zachod (tohle uz se tedka lepsi, jak ma Honzik pet, ze ho treba v detsky kavarne muzu nechat tu chvilku samotneho), miliarda takovych mirne stresujicich situaci, ktere ti s jednim ditetem odpadaji, protoze se proste venujes jen jemu.

Ale nemenila bych to ani za nic, je to skvely. Navzdory tomu vsemu a navzdory tomu, ze si popravde myslim, ze jsem spis "one kid material".

bayt
26. črc 2019

@veruuu_kubesovic Syn jako malé miminko spal první čtyři měsíce výhradně v šátku, a to kolikrát i v noci. Jinak řval...Ale zase jsem s ním mohla vlastně cokoliv 🙂

@dora13 A jaký máš věkový rozdíl? Myslím si, že to by pro mě taky bylo náročné. Dělit pozornost, nevědět, koho utěšit prvního a tak. Někdy si říkám, jestli vlastně není zdravé pro dítě i pro matku, když ale ta pozornost je fakt upřená i na druhé dítě. Myslím si, že třeba syn je zvyklý, že má 100 % naplněné potřeby okamžitě, jak kvikne, a asi to není úpný ideál :D

bayt
26. črc 2019

@dora13 Jinak já bych chtěla věkový rozdíl úplně ideálně 3,5 roku, ale záleží to taky na paní přírodě :D

m_tina
26. črc 2019

@bayt ja souhlasim! mam deti skoro na den 3roky, mladsi ma 5,5t je uplakana, trapi ji bricho, spijen u prsa, je u prsa tak 20hod denne, ale!!! zaprisahla sem se, ze tuhle vetu nikdy nereknu, ptz me jako matku jednoho ditete desne stvala a urazela! i 1 dite muze byt brutal zahul a to zlehcovani me tocilo a toci porad... ze mam 1 nebo 2 nebo 5 deti je jedno, v tu danou chvili je to vzdycky peklo a matky vice deti by si mely vzpomenout, jak jim bylo s jednim nebo vice detma casto ouvej a nevedely, jak dal...

kata267
26. črc 2019

@bayt jakto ze si za tim stojim? No ta treba jen uspavani, s jednim ditetem jsem treba hodinu uspavala a venovala se ji (mam vyrazne nespavy deti) jak jsou dve tak neni mozny, aby vecer sel muz nekam a ja mela uspat obe dve? nemozna akce 😀, pres den pripadna akce uspavani je proste masakr 😂, kdyz se jedna podela a musim ju umyt tak druha mezitim bud nekde spadne, neco rozlije atd., kdyz jdeme ven jedna chce vpravo, druha vlevo, kdyz cteme pohadky jedna chce tu, druha jinou, kdyz jedou obe ven na odrazedlech to je teprve pecka to ukocirovat, to je tak se vsim a neustale se o vsechno dohadujou ze si to berou...proste s jednim je vetsi klid a kdyz nahodou usne treba si clovek.neco poklidi, uvari atd., se dvema si prijdu jako totalni motorova mys ktera zacne v 6rano a skonci v 10 vecer a neni ani minuta volna 😀

bayt
26. črc 2019

@kata267 Jasně, chápu. Proto ti nechci pořizovat druhé dítě, dokud to první nebude umět zaspat samo a bez prsa.

bayt
Autor odpověď smazal
Zobraz
konidana
26. črc 2019

@bayt tak ono jak jsou větší tak se zase perou, hadaj , musej se dělat konpromisy protože každej chce i potřebuje něco úplně jinýho, většinou neslucitelny věci nebo přímo pr8avy opak.... 😅 a pak se rika ta veta😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru