Počátek těhotenství a stres😓. Mám se bát?

16. bře 2023

Zdravím ženy, před pár dny jsem zjistila že jsem těhotná. Byla jsem už i na kontrole a jsem 5+4. Mám teď hodně těžké období a jsem prakticky furt ve stresu 😟 bohužel to není jednoduché a nevím jak z toho ven... Čeho se ale bojím je ten prcek ve mě 😟😟 bojím se, aby mu to neublížilo 😓. Je tu někdo, kdo měl také těžké období na začátku těhotenství a přesto bylo vše ok .asi potřebuju uklidnit!.... V květnu jsem přišla o miminko v 6mesících😟 těhotenství a mám strach aby se to neopakovalo. Tehdy to nebylo ale kvůli stresu, prostě přestalo bít srdíčko 😶. Teď ale řeším těžkou situaci a nedokážu se uklidnit 😓... I když se snažím

pampeliska1313
16. bře 2023

Nemůžu to úplně rovnat, nepřišla jsem o miminko takhle pozde.. nicméně jsem pracovala ve školství. Bylo to náročný. Furt něco, ještě do toho mám diagnózu, takže obecně těhotenství co snad týden kontrola, byl covid, respirator třeba deset hodin bez přestávky, jako byla jsem celej den nervózní, do toho děti, kolegyně, rodiče.. fakt náročný. Kolikrát jsem nemohla ani spát, jak jsem byla v nervu a další den znovu. A dítě to zvladlo. Po ty ztrátě je normální, ze mate obavy a strach, hlava pracuje. Ale jsem trochu ezo a věřím, že když to má vyjít, vyjde to. Snažte se nestresovat moc (je to těžký ale nějak to jde), mějte čas na sebe, občas si udělejte radost, půjde to.🙂 a pokud jste jako já a nedokážete se uklidnit :D tak aspoň věřte, ze tentokrat to vyjde.🙂 hlavně přečkat začátek, ale myslím ze, nedej bože, kdyby to nevyšlo… nebude to Vaše chyba, ze jste se třeba moc stresovala. V tom začátku to proste člověk neovlivní.

levandule_k
16. bře 2023

Já si někdy říkám, když jsem ve stresu, jestli si pomůžu, když se budu nervovat, nebo to přijmu, že to teď stojí za prd. Někdy mi to malinko pomůže. Pokud máš náročné období, tak nejvíc by samozřejmě pomohlo, kdyby pominuly ty věci, co tě stresují. Někdy je fajn se třeba jen soustředit na svůj dech a zhluboka dýchat, problém to nevyřeší, ale člověk se trochu uvolní, když to prodýchá, taková berlička.
Ztráta dítěte bolí, v člověku zůstane strach. Věřím, že teď už se to povede❤. Já jsem trochu alternativní a věřím tomu, že dítě si vybírá termín narození, že se třeba přišlo podívat na tebe a pak se rozhodlo narodit později. Ale zase nevím, jestli ti tohle pomůže slyšet...

biciklissie
16. bře 2023

Já úplně nevěřím na to, že stres může nějak fatálně ohrozit těhotenství. Asi jako ovlivní, to ano, tak prostě se snažit nenervovat, jak to jde. Ale jinak bych se tím úplně netrápila. Kolik žen zažije v těhotenství strasné hrůzy (třeba válku, úmrtí v rodině), atd. a těhotenství je dal prosperující. A na druhou stranu ok tehotenstvi a třeba se ještě něco přihodí ke konci tehu, atd. Prostě stresovat se ještě tím, že mám stres, mi přijde asi zbytečne. Chápu, že to člověk úplně neovlivní, tak prostě jak to jde a zbytek hodit za hlavu. Fakt je, že z toho těhotenství toho člověk ovlivní jen málo.

tami91
17. bře 2023

Ja byla od začátku do konce tehu v největším stresu v životě. Fakt komplet těhotenství jsem probrecela, neuměla si ho kvůli tomu stresu užít a malá je usmevava, zdravá a pohodová holčička ❤️ tuk tuk!
Takže se neboj, držím palce, ať je vše v pořádku a ty jsi v pohodě 😊🍀

marge_s
18. bře 2023

Myslim, ze se to precenuje. 😉

srnii
19. bře 2023

Já byla ve strašném stresu celé těhotenství, náročná práce, rizikové těhotenství, dávala mi neuvěřitelně zabrat tchýně, umírala babička, pak jsem začala být ve stresu z toho že jsem ve stresu 🙈 několikrát jsem si díky tomu všemu prošla panickou atakou a myslím a doufám, že mám dítě v pořádku🙏 držím pěsti ať vše dobře dopadne!

tasimia
19. bře 2023

Ja jsem se na začátku těhotenství (nevěděla jsem o tom až do 9tt) stěhovala. Takze furt nějaké zařizování, do toho řešit aby oba byty byly v pořádku. Neustále nějaký problém, jakoby nam to nikdo nepral. Nemocná tchýně - rakovina, babička.
Dvakrát nám odpadla dodávka a my dole nábytek. Do toho problémy v práci.
Nemohla jsem spát, migrény, energetické nápoje, léky na bolest. A malá ťuk, tuk naprosto díky bohu v pořádku.. zvládla to semnou ❤️.
Vše bude v pořádku, držím palce 🌺🫶.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru