Pocítili jste lítost, že pohlaví miminka není jiné?

nika110818
30. lis 2023

Ahoj, nechci vyzniz jako spatna mama, ale zajima mne, jestli to zazil jeste nekdo jiny. Cekame druhou holcicku a samozrejmne si nejvic prejeme, aby byla zdrava. A taky se tesime a jsme stastni, ze dcerka bude mit partacku, mozna budou mit i lepsi vztah jako holka-kluk. Trosicku ale vedle toho citim i to, ze mi je lito, ze mozna nikdy nezaziji lasku syna a vztah s nim. Miluju nasi holcicku v brisku, ale stejne mne obcas napada, ze by bylo fajn mit i chlapecka. Mozna prave vlivem okoli, ktere nam porad rika, no tak snad to bude chlapecek, kdyz uz mate holcicku a prezentuji to jako idealni rodinu, kdyz je v ni parecek. Budu vdecna za vas nazor bez hatu. Dekuji.

jajulin
1. pro 2023

V době, kdy jsem byla těhotná, jsem neměla žádná přání ohledně pohlaví. Snad jen u čtvrtého dítěte mě chviličku mrzelo, že se poměr sil nevyrovná a budou převažovat kluci. Máme tedy 3 kluky a jednu holku, která je druhá v pořadí. Hlavně teď, když je dceři 12 let, jsem neskutečně šťastná, že ji mám. Jako jediné dvě ženské v domě spolu držíme basu, vyrazíme si spolu na nákup nebo na balet, stává se z ní parťačka k nezaplacení. Snad na tom puberta nic zásadního nezmění.
@rnika ano, obecně kluci asi víc tíhnou k rodině manželky než holky k rodině manžela, ale výjimky potvrzují pravidlo 🙂. Bydlíme 10 minut pěšky od manželových rodičů. Vidím se s nimi skoro každý den, několikrát týdně jsem u nich na obědě, o víkendu jsou na obědě oni u nás. Zatímco manžel, jejich syn, je vidí jen o tom víkendu 🙂, protože je od rána do večera v práci. Když se s nimi potřebujeme na něčem domluvit, volám jim já. S mými rodiči vycházíme taky skvěle, ale dělí nás 100 km, takže je to trochu jiné a kontakt není na denní bázi. Neházej flintu do žita - když budeš skvělá tchyně, máš naději na dobrou snachu 🙂.

martinka0209
2. pro 2023

Chtěla jsem aspoň jednoho kluka ( mám vysněné jméno Matyáš),no a mám tři holky u toho třetího těhotenství mi to bylo líto,když řekli holka do porodu jsem tomu nevěřila a teď si toho kluka neumím představit a jsem šťastná za tři holky i když toho Matyaška mít nebudu,tak jsem ráda za tři zdravé holky 🙂

sarkoc
2. pro 2023

Mám tři holčičky a jsem maximálně spokojená...než nám řekli pohlaví u prvních dvou dle UZ, tak jsem měla v sobě takovou tu jakoby obavu "co když to bude kluk"...u třetího mimča jsme pohlaví nevěděli a i na tom sále jsem se přistihla, že se "modlím", aby řekli holčička. Kluka bych samozřejmě milovala taky, ale takhle jsem radši. Znám ale z nedalekého okolí případ, kdy maminka měla holku, kluka, čekali třetí a přestože věděla z UZ, že to má být kluk, nedokázala se s tím smířit, chtěla prostě holku. nakupovala růžové atd...pak mu to teda neoblíkala, když se opravdu narodil kluk, ale nejednou jsem slyšela, že i před ním (třeba už osmiletým atd) řekla, že to byl omyl, že to měla být holka. Za mě šílené, to dítě by to nemělo poznat, že je vlastně zklamáním od narození :/

mourovatakocka
2. pro 2023

@nika110818 Jasně a u obou těhotenství, která vyšla 😁 Poprvé jsem chtěla kluka a z krve nám vyšla holka, podruhé jsem chtěla holku a vyšel kluk. A nevyměnila bych ta satáňata ani za nic. Myslím ale, že je naprosto přirozené něco si přát, ať už páreček nebo Klabzubovu jedenáctku.

jerrabina
2. pro 2023

Když já jsem na to až moc velký pragmatik. Poprvé jsem si byla dost jistá, že to bude holčička, ale to už se nikdy nedozvíme, protože moje hvězdička Elenka se nedočkala ani prvního screeningu. A tam to nebylo ani tak přání jako spíš intenzivní pocit, že to je holka. Tak to by mě asi mrzelo a znejistilo, kdyby to nakonec byl kluk, něco jako kdyby se mi změnilo už narozené dítě. Ale nevím, neprošla jsem tím, jen odhaduji.
U Elišky jsem sice tušila že to asi bude holka, ale nepřekvapil by mě asi ani kluk. A hlavně to bylo dítě. Naprosto neplanované vysněné dítě před těmi 30.narozeninami, dokdy jsem nejpozději chtěla mít první dítě. Osud a Eliška mě vyslyšeli 😊
Je to fajn, že je to holka, ale kdyby to měl být kluk, bylo by mi to asi jedno.
Teď u Vojty právě přichází ta nejvíc pragmatická část, když se mě ptali lidi co chci, jestli páreček, tak jsem odpovídala, že holku, protože už to umím a jsem dost pohodlná se něco učit. (a o dost víc jsem to tedy tvrdila lidem, kteří použili slovo "páreček". Páreček jsem teď obedvala a jako označení dětí to docela nesnáším 😆 respektive když jde člověk do detailu, proč by páreček nemohly být i dvě holky? Vždyť jde o sourozence a ne o pár) Dcera chtěla ségru, manžel syna. A měl na to rodově taky docela naději. Tak jsem je oba nenápadně připravovala na opačné pohlaví než si přáli 😄 (a musím se poplacat, povedlo se. Pak se Eli na bráchu hrozně těšila a ségru by snad už ani nechtěla 🙂 ) Jen mě mrzelo, že ty nádherné sukýnky po Elišce buď budu muset poslat dál, nebo počkat, jestli to snad bude jednou nosit moje vnouče 😁
Každopádně mi ale pak došlo, že jsem to asi tušila celých 5 let, že budu mít jednou v budoucnu ještě kluka. Protože kdykoli jsem třídila oblečení a přestala se soustředit, odkládala jsem takové ty spíš klučičí kousky s láskou do krabice a s jistotou, že nebude trvat dlouho a unosí se taky (když jsem se na to soustředila, říkala jsem si spíš, že buď se unosí nebo je pošlu dál, žádný stres)

jerrabina
2. pro 2023

A tedy fakt mi to bylo u Vojty úplně jedno, jakože tak moc jedno, že mě to až samotnou překvapilo. A fakt jsem odpovídala spíš z pozice rozumu, než jakýchkoli přání. Přání mám jen aby měli děti fajn život ❤️

swan42
2. pro 2023

@nika110818 my nechteli nic, mame "parecek" a je nam to jedno 😅
Mozna jsme za kluka radsi. Neni hysterka, nebudeme se bat ze bude tehotnej nebo ho nekdo znasilni a malovatka a menstruacni potreby nebudou stat majlant.
Nehlede na to, ze by manzela asi svihlo mit tu 3x PMS 🤣
Zas na druhou stranu, vyjit se snachou bude o 257% tezsi nez se zetem 🙈

nikola1email
2. pro 2023

Když mě oznámili, že čekám dvojčata, tak jsem si přála páreček nebo holčičky, měla jsem pocit, že čistě s klukama si nebudu umět rady. No osud to chtěl jinak a mám dva zdravé chlapečky a musím říct, že hned po porodu tyto myšlenky ustaly 😊 Okolí mi též dává jasně najevo, že je škoda, že to není páreček a stále slýchám, tak do třetice holčička, ale na tu ostatním kašlu, takhle jsme kompletní a spokojeni 😅

andelka
2. pro 2023

Tak my to máme takové zajímavé. Dohromady čtyři děti, porodila jsem tři. První je vyvdane. Nejstarší holka, pak tři kluci. Moji kluci. U prvního mi to bylo jedno,resp. jsem si neuměla představit,že miminko může být i kluk a automaticky ho pokládala za holku. Ve 20 TT bylo jasno,že to je kluk. Nějak jsem si zvykla, po tom překvapení. Podruhé už jsem si myslela,že je to teda ta holka, cítila jsem to, měla jsem jméno..a ve 23 TT potvrzení,že kluk. Tak jsem to vzala jak to bylo, kupodivu jsem si zvykla rychle. Stejné pohlaví dětí má docela výhody. Potřetí jsem byla těhotná s novým manželem, který měl už dceru. Pro mě novinka a nový svět. Pohlaví mi bylo jedno, kvůli sobě asi spíš holku,kvůli manželovi kluka. Že to byla holčička jsem zjistila až z protokolu z genetiky, po potratu. A ve čtvrtém těhotenství mi to už bylo naprosto fuk, hlavně aby miminko bylo zdravé. A máme kluka. A je to super. Už si ani neumím představit mít holku. Ta nejstarší už je dospělá, je to fajn. Pms mám doma jen já, jsem jako růže mezi trním. V poslední době se dojímá manželova babička, zvlášť teď, když jeho táta zemřel a náš chlapeček je jediný pokračovatel rodu a nositel příjmení.

okapia
2. pro 2023

My měli všechny tři jako překvápko, takže mě nic takového ani nenapadlo😃

veronicka89
3. pro 2023

@sonaxoxo mam to podobne...
U 1. Jsem uz kupovala ruzove oblecky a rikam to prece citim ze to bude holka....a tesila se 😀

Pak mi uz celkem brzo rekli ze je to kluk... mali ko jsem byla zklamana , ale vymysleli jsme mu jeste ten den jmeno a pak uz to nebylo jen mimco ale Sebi - nas chlapecek. A kdyz jsem byla podruhe tehotna byla jsem rada ze je to kluk... mela bych to zas naopak ( zvykat bych si musela ze to neni kluk ) 😆

Me to s klukama ale celkove vic vyhovuje ... 🙂

Vyhrajou si ikdyz lumparnama ...

ze nekupuju ano skoro zadne obleceni a hracky je fajn bonus

chrystyanna
3. pro 2023

@nika110818 ten páreček..Fuj to je slovo,je nějaký starý myšlení.ze žena musí mít dceru a chlap syna, pokračování rodu.
U prvního byl pocit na holku,kluk jak buk,to jsem měla chvíli i doufani,že se to změní.
Druhý přišlo po úmrtí maminky manžela.. zase kluk.
Už v šesti neděli mi někteří byli schopni "přikázat", že na třetí pokus už ta holka vyjede.. nevyjde, třetí na 90, procent nebude.
Podle mě je přání pohlaví normální,ale nemluví se o tom , protože "máme být rádi ,že je zdravé". Jsme ,ale to neznamená,že nesmíme mít přání ne?
Manžel má v rodině dvě rodiny,kde mají 4 a 5 děti, protože syn/dcera přišli až poslední (4 holky,1syn x 3 synové,1 dcera). To si ty chutě na holku raději rozmyslím,než mít doma tlupu;)
(Nic proti více dětem nemám,jen na to nemám síly).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru