Pocity. Máte je taky ?

widowblack
23. lis 2019

Někdy se probudím a cítím se netěhotně - nic mě nebolí a je mi fajn , i břicho se nehejbe neškytá nic , na základě toho se začínám bát že je něco špatně ( ale pak se mimis ozve a už mi je po psych.stránce líp) a jindy se probudím a sem jak po hodinovým sparingu v ringu 🥊kdy se jedou kola 3x2 minuty ( což je FAKT masírka - znám to🤣) A jindy zas přemýšlím ( hlavně když čtu vaše i cizí příběhy) co vše se může přihodit i když už jsem za tím nejkritičtějším prvním trimestrem ...- ale vlastně jsou kritické všechny 😔 Vím že to tak nesmím brát , že se mám těšit -ale čím víc se blíží "konec" tím víc ve mě narůstá strach že se něco posere .... JAK NA TOM JSTE VY ? JAK SE VYROVNÁVÁTE S NEGATIVNÍMI POCITY? Z 80 % těhotenství se těším , relativně sem bez komplikací ( až na tvrdnutí břicha ale to se díky magnézku a klidovému režimu zlepšilo ale to má 70% z nás všech ) a až na ty dny kdy mě všechno bolí 😝 o proti prvnímu těhotenství kdy jsem byla od 2 měsíce doma na posteli s nohama nahoře a max šla na wc a do sprchy si tohle užívám ale červík strachu je snad větší než u prvního ....

jituli84
23. lis 2019

@widowblack já to mam stejně, kor mě malá kopne jen párkrát se tam zavlní a hotovo..spíš se snažím na to nemyslet no..

denca033
23. lis 2019

@widowblack ahoj já jsem ve 40tt Teda už na konci a malej si taky kopne sem tam. Taky mám občas strach zda je vše v pořádku. Ale přijde večer 8 hodina a rozkopal by mě. Takže jsem tak nějak relativně v klidu. No zítra nástup do porodnice a v pondělí sekce. Ale už mám dvě za sebou takže vím co mě čeká.

widowblack
autor
23. lis 2019

@denca033 jaj .... tak já doufám že na druhou sekci já nepůjdu ... pokud to máš ze zdr. důvodů tak chápu ☺️ Tak hlavně ať je vše oki 👍

jituli84
23. lis 2019

Já jsem vždycky přemýšlela co je lepší, ale u některých mi přijde , že kdyby to šlo tak davají přednost CS. Tim nemyslím paní výše, ale jednu diskuzi, která tu proběhla. Jako rodit 20 hodin asi nic moc, ale přijde mi, že po císaři to musí být dost bolestivé ne...

eithelwing
23. lis 2019

Člověk se to musí naučit přijmout a nehroutit se. Ty obavy totiž nezmizí s porodem, ale budou pokračovat. Budeš je mít jako máma pořád. Ten strach tam bude a nikdy nezmizí, protože je to strach o naše děti.
Už tohle zjištění je trochu šílené, na druhou stranu to stojí za to. 😊
Hlavně přehnaně nepodléhat úzkosti, to na miminko, v břiše i venku, působí stejně negativně.

pipi_puncocha
23. lis 2019

Měla jsem to úplně stejně... přišlo mi, že s postupujícím těhotenstvím nervozita a strach o miminko přibývaly. Poslední týdny to bylo nejhorší, často jsem si poslouchala doma ozvy, když se malý chvilku neozval. Myslím, že když bych nečetla ty katastrofické příběhy na MK, tak by mi bylo 100x lépe.🙄

widowblack
autor
23. lis 2019

@jituli84 no já šla poprvé akutně - 36.tt , kontrakce po 2 minutach pak se to zkracovalo a otevřená na půl prstu :/ mladá ještě koncem pánevním ... no vytáhli jí fialovou ( ale naštěstí je úplně v pořádku ) ale už císař nikdy více - ono mít přetnutý břišáky a pak už to nefunguje tak jak by mělo - musela sem si o to víc naposilovat záda abych si vykompenzovala to břicho . Kor jak hodně sportuju tak se potřebuju vrátit do nejdřív do formy a po klasice to půjde líp 😉

jituli84
23. lis 2019

@widowblack Ono tu před časem byla nějaká diskuze jestli si zvolit cs nebo vaginalní porod, ale já myslim, že si člověk až takhle volit nemuže ne?

widowblack
autor
23. lis 2019

@jituli84 to nevím😏

widowblack
autor
23. lis 2019

@pipi_puncocha taky sem se rozhodla že už nic číst nebudu... protože by se člověk zblaznil

denca033
23. lis 2019

@widowblack no už mám dvě za sebou. Tak proto. Mají strach i já mě nechat rodit normálně. Mohla by mi prasknout jizva

widowblack
autor
23. lis 2019

@denca033 to chápu 😔

theronnie
23. lis 2019

Teď to taky tak mám. Co jsem po druhé těhotná, po fakt velkým a dlouhým snažení, IVF pokusech, se furt pozoruju, čtu co se všechno může stát. Teď jsem teda ve 30tydnu a mám strach z předčasného porodu. Daleko lépe mi bylo, při prvním těhu, kdy jsem to brala jen jako velkou žranici, a co by se tak asi mohlo stát, nepozorovala jsem se, nepocitala pohyby, nepřemýšlela nad tím, jestli se hýbe málo, nebo naopak moc....jako teď.
Podle mě nám hrozně škodí ta přehnaná informovanost, o všem co se může stát.

theronnie
23. lis 2019

@jituli84 úplně vybrat si nejde, ale mě doktorka říkala, že co se týče jí osobně, nemá problém nějakou indikaci k CS napsat, už třeba strach z porodu, je důvod, proč mít plánovaný CS.

widowblack
autor
23. lis 2019

@theronnie taky si myslím,že informovanist škodí hlavně psychice 😏, já si říkám že musim zas vydržet do to 36tt že to je už pak dobrý

volodka162
24. lis 2019

Po cca 17hodinách jsem při prvním prodělala akutního císaře. Teď jsem asi v šestém týdnu (v úterý jdu na první kontrolu) a už teď mi je blbě když si vzpomenu na ten den porodu a modlím se, aby mi bylo umožněno opětovně mít císaře. Mám novou gynegoložku, tak netuším jak se bude tvářit na moje informace a dojmy, ale doufám, že pochopí jinak si budu muset dojít ke svému doktorovi na prášky na nervy...protože to nedám...nejhorší den svého života si nechci opakovat ☹ Při prvním těhu jsem nic neřešila, něco si početla, ale nehrotila jsem to...teď to je horší, vím co mě čeká a tak se toho prostě děsím už teď.

jituli84
24. lis 2019

@volodka162 Já budu rodit prvně a popravdě si už představuji ty horší scenaře a tu bolest, takže já už obdivuju všechny ty, které se do toho vrhnou i podruhé. Nemluvě o tom neustalem strachu v těhu .

theronnie
24. lis 2019

@volodka162 po CS dávají na vyber, když je nález hodně dobrý. Jinak se spis přiklání zase k CS. Takže toho bych se nebala. Hlavně to chce opravdu mluvit o svých pocitech s doktorkou. A ženy mají obvykle lepší přístup než mužští lékaři.

kirakira
28. lis 2019

Ahoj, já když čekala první tak jsem ještě neměla nic moc načteno s internetu(ty cizí příběhy právě).Vcelku pohodové těhotenství.....žádný velký strach jsem neměla.Porod byl příšerný a trval 31 hodin neuvěřitelných bolestí a po porodu to taky bylo nic moc.Za dva měsíce jsem skončila na kyretáži kvůli sraženině.Prostě než jsem se pak dostala do formy trvalo to tak půl roku.Po porodu jsem právě ve volných chvílích měla čas si pročíst různé deníčky, diskuze a musím říct, že když se teď snažíme o druhé.....jako jo, mám strach už teď...jak dlouho to bude trvat než zapadnu a aby dítě bylo hlavně zdravé a zdárně bych ho donosila.Jako vždycky se může něco pokazit ale musíme se snažit myslet pozitivně že zrovna nám a v tu chvili to dopadne dobře.Určitě vše bude dobré🙋👍👶😃

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru