Stres v těhotenství. Jakou povahu mají Vaše děti?

2. led 2020

Maminky, vy co jste byly ve velkém stresu (řešení partnerských problémů a podobně dlouhodobé záležitosti) velkou část těhotenství, jakou povahu mají vaše děti? Hlavně miminka? Jsou plačtivější, vyžadují více pozornosti? Budu ráda za každou zkušenost! Děkuju

kridav
2. led 2020

U mě už to je dlouho, co jsem byla v těhotenství ve stresu s dcerou, už ji bylo 18. Ale byla pohodové miminko. Ale přijde mi, že není moc vyrovnaná a pochybuje o sobě. A přitom vždy jsem ji povzbuzovala a chválila. A cítím sama v sobě, že to má za vinu ten stres v těhotenství. Ráda bych ji pomohla, ale nevím jak. Třeba u syna už jsem neměla tolik času se stresovat, tomu je 16, a ten je v pohodě a víc si věří.
Takže stres v těhotenství, se může projevit u dítěte až v pozdějším věku.

lenlin
2. led 2020

Nevím jak velkou váhu v tom má stres.
Starší syn - dá se říct bez stresu, klidný, jako by větší “tvrďák”, akorát spaní slabší
Mladší syn - více stresu, je mazlivejsi, potřebuje víc dat najevo lásku, pochvalu. Ale spí pěkně

nazka
2. led 2020

Já neměla klidné těhotenství, tři opravdu velké problémy jsem musela řešit a dítě mám klidné, vyrovnané a veselé. Spí hezky od 3 týdnů. Jsou ji 3. Za mě si teda troufám říct, že stres na povahu dítěte vliv nemá.. Všichni mi tvrdí, že je vidět, že jsem měla krásný těhotenství a já vím své 😂

lstuchlova
2. led 2020

Stres má podle mě vliv akorát na aktuální aktivitu mimina v břiše (víc kope nebo i naopak), pak už ne.

kacenka115
2. led 2020

Během těhotenství jsem krom jiného řešila oprávněný strach z potratu, náročný průběh těhotenství a magisterské státnice. Syn 2,5 let je hodně kontaktní, trpí od roku a půl na živé sny (většinou děsivé, ale věkem se to lepší), je hodně na sebe opatrný, bojácný. Nemyslím si, ale že by to bylo tím, je zároveň hodně inteligentní a prý to tak u chytrých dětí bývá. Povahově je to zlatý kluk hodný, milý, bystrý.

makronka222
2. led 2020

Nervovala jsem se z rodinnych duvodu silene. Popadali me kolikrat i histeraky. Dite je v pohode, ukecana, akcni, ma svoje nalady a nazory (ktera holka ne), nenecha si nic libit a umi i lehce po nekom stekat, ale to ma asi od starsich ze skolky. Jsou ji 4.

autor
2. led 2020

Teď jste mě moc potěšily, že i ze stresu může být klidné dítě. Bála jsem se toho, že to na něj bude mít velký vliv. Teď mám naději a musím říct, že jsem ohledně mimča trochu klidnější 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru