Tatínkové. Jak to udělat, aby na dítě neměl žádný nárok?

oli44
23. srp 2022

Zdravím,mám takový blbý dotaz...jsem pořád vdaná, čekám dítě s jiným,ale nechci s nim být,nechci aby dítě vidal,aby s nim mělo cokoliv společného.dotaz zní, jak to udělat aby neměl žádný nárok na dítě?? Je mi jasné že po rozvodu bude dítě po bývalém manželovi, pokud si vezmu zpět jméno za svohodna, zmenim ho i dítěti...ale.co s tím druhým???nepostara se o sebe natož o dítě...díky za odpovědi

suzanna123
24. srp 2022

Jejda, tady je zase neblito... A jedna svatá vedle druhé. Víte prd, co za jejím přístupem je a taky vám po tom prd je. Jedna věc je, že na váš názor na věc se nikdo neptal, druhá, že každý názor se dá vyjádřit i slušně. A k logice, že upírat dítěti právo na otce a otci na dítě je děs, ale potrat je v cajku už vůbec nemám slov. Než něco napíšete, doporučuji si připomenout to o názorech a díře v zadku...

emillyhk
24. srp 2022

No, situace je to blbá na všechny strany... Exmanžel nemá morální důvod nechat se zapsat do RL, nicméně i po rozvodu je tam nějaká ochranná lhůta, kdy bude jako otec zapsaný, ať se mu to líbí nebo ne. Pro něj to znamená vyživovací povinnost vůči dítěti, to bude po něm dědit, atd. Jestli jsem to dobře pochopila, tak otec dítěte ví, že jsi těhotná a o dítě projevuje zájem. Jestli má opravdu zájem nebo ti to dělá z trucu, je vedlejší. Pokud to bude chtít řešit, tak testy prokáží, že je otcem a bude mít k dítěti stejná práva jako ty. Vykročíte do rodičovství dost nešťastně plus ještě budeš platit soudní výlohy. Chápu, že máš nějaké důvody, proč to nechceš, ale na to už je pozdě. Takže bych se pokusila jít smírnou cestou a do RL bych ho zapsala. Držím palce, ať to kvůli tomu maličkému nějak ustojíte.

mysh_me
25. srp 2022

Co tady jeste nikdo vyslovne nenapsal a je podle me zasadni je to, ze pokud bio otec o tehotenstvi vi, tak je uplne jedno jestli matka necha zapsat do RL (ex)manzela, nikoho nebo jeste nejakeho tretiho chlapa, protoze bio otec se muze o otcovstvi soudit a soud naridi test DNA a po nem otce do RL zapisi, at matka chce nebo ne. Takze “projit” by ji to mohlo jen v pripade, ze by bio otec o diteti vubec nevedel, nebo nemel zajem v RL byt. Jinak na to ma pravo a taky se ho u soudu domuze, a matka akorat zaplati soudni vylohy…

suzanna123
25. srp 2022

@mysh_me to není pravda. Soudit se může, ale je to hodně komplikované a biologický otec má dost malou šanci - 'OZ biologickému otci právo na popření otcovství otce právního, resp. manžela matky, nepřiznává. Toto právo mají toliko manžel sám a matka dítěte. Pokud by se pak tedy biologický otec chtěl pokusit svých práv domoci, byl by nucen spolehnout se na instanci nejvyšší, resp. na Ústavní soud či případně ESPL. Ani zde však nemůže s ohledem na citovanou judikaturu počítat bez dalšího s kladným výsledkem.'

iveta_neradova
25. srp 2022

Otázka také je, jak moc biologický otec po tom dítěti touží. Jedna věc je, že o tom třeba mluví a říká, že dítě chce a třeba i vyhrožuje a druhá věc je, co je pak ochoten pro zapsání do RL a pro získání otcovství udělat. Třeba to pro něj bude až moc práce a vykašle se na to, to nikdo nevíme. Zvlášť, pokud by současný manžel zakladatelky otcovství po narození dítěte nepopřel. Možná mu ještě teď ani nedochází, co vše by se s jeho zapsáním do RL pojilo, co by to pro něj znamenalo.

Ale jak už tu několikrát padlo, zakladatelka s tím nemůže dělat vůbec nic, vše je teď v rukou obou mužů. Ona má roli matky, ta jí náleží a do role otce nemůže zasáhnout, protože biologicky je to jasné (bývalý partner), po právní stránce také (současný manžel) a je na nich, jak oni dva budou konat a u koho dítě nakonec zakotví. Ale aby dítě nemělo v rodném listu nikoho, to se nestane. Buď tam zůstane manžel (a to by byl teda hodně hloupý), anebo se tam přepíše po porodu a po soudu biologický otec. Prázdná kolonka v tomto případě zůstat nemůže. Manžel tam bude automaticky a je na něm, jestli se tomu pak bude bránit a zda se bio otec přihlásí. Pokud se manžel bude bránit, kontaktuje nejspíš bio otce, aby se prohodili, protože jinak ho odtamtud nesmažou, ne?

j.a.n.i
25. srp 2022

@iveta_neradova Smažou, pokud se ozve vcas, tak ma narok na vymazani i pokud nevi biootce.

victress
25. srp 2022

@suzanna123 to jako kdyby exmanžel prohlásil, že je dítě jeho, i když ví, že není, tak bio otec by toto nemohl napadnout a dožadovat se testů DNA?

suzanna123
25. srp 2022

@victress jakože jo. Respektive dožadovat se může, ale naděje na úspěch je malá

j.a.n.i
25. srp 2022

@victress manzel nwmusi nic prohlasovat, on nude otcwm auromaticky, stačí když to on nenapadne a nerozvedou se a zili by spolu, tak biootec realne sanci nema.

martinka_33
25. srp 2022

A ten vůl co te zbouchnul ví, že tě zbouchnul? Co mu říct, že to neni jeho ať se klidí? Podle me lepší žádný táta než táta vocas na baterky 😅

j.a.n.i
25. srp 2022

@martinka_33 Tak evidentně to zas takovy vocas neni, když je vhodny na tvorbu ditete.

tulipdona
25. srp 2022

@oli44 Situace je to na hovno, ale řešení to má.
Já bych v tuto chvíli milenci řekla, že dítě není jeho. Že jsem se spletla, je manžela. Důstojně bych to s nim ukončila a popřála mu hezký život.
Pokud to s manželem jde slepit, udělala bych všechno proto aby dítě mělo rodinu. Pokud nejde, na rozvod bych nespěchala, pokud by netlačil manžel. Pokud jste se o dítě snažili třeba bude schopný přijmout kukačku. Kdo ví.

martinka_33
25. srp 2022

@j.a.n.i no, moje životní zkušenost praví, že čim větší blb pro život naprosto nepoužitelný, tím lepší nabíječ 😀 A přiznám se, že kdyby mi lékař tvrdil, že jsem neplodná, asi bych se při stýkání s nabíječem taky nechránila 🤔 Je to nezáviděníhodná situace, už jen to, že dítě bude mít polovinu příšerných genů svého sploditele.

j.a.n.i
25. srp 2022

@martinka_33 Nebo je to docela normalni muz a zakladazelky ublizene ego, i to je varianta a podle jejiho vyjadřování ne úplně nepravděpodobná.

oli44
autor
26. srp 2022

@j.a.n.i podle mého vyjadřování?? Já jsem se někde nevhodně vyjádřila?? Ano platí tady že je to nepoužitelný člověk,ale dobrý nabíjec...bohužel. nebudu se v této diskuzi dal vyjadřovat.nazoru jsem si přečetla dost,vím že jsem nezodpovědná slepice nebo co to tady kdo psal a stačí mi to...udělala jsem chybu ano,já to vím a lituju toho.nejak to dopadne.rozhodne ne potratem jak mi některá doporučovala 🤦🏽‍♀️ nechtěla jsem tady rozpoutat třetí světovou...mejte krasne dny a hodně štěstí všem...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru