Těhotná dva měsíce po sekci. Máte takovou zkušenosti?

monikaka95
3. dub 2020

Ahoj holky,
Prosím Vás, je tu někdo, kdo otěhotněl hodně brzy po císaři?? Dnes mi vyšel pozitivní tt, a pokud se to potvrdí,
miminko si chci nechat, ale doktor věřím bude určitě proti...
Zajímalo by mě, jestli se to někomu stalo, a jestli měl nějaký komplikace....?
Díky moc vsem

utrikocku
3. dub 2020

Mám kamaradku, ktera otehotnela hned po sestinedeli po sekci a tehotenstvi zvládla v poradku. Nakonec rodila opět cisarem, hrozilo prasknuti jizvy. Ke konci ji deloha uz hodně bolela. Ale to je jen jeden individualni pripad, někdo to může mít úplně jiné s horsim prubehem. Ale odnesla to spíše psychicky, bylo toho na ni moc po narozeni druheho dítěte, i když má velkou pomoc v mazelovi. Je dost citliva a snaziva máma, takze ji trapilo, že ani jedno dítě ji nemá na 100 procent, jak by si asi predstavovala. Ale je to ficak se dvěmi detmi v tomto vekovem odstupu.

monikaka95
autor
3. dub 2020

@utrikocku moc děkuji za odpověď, prosím prosím, nevíš, jestli nemusela třeba ke konci trhu ležet v nemocnici na rizikovém na hlídání? Já se nejvíce bojím, že by mě ke konci tehu zavřeli do špitálu... Nevím, kdo by se mi staral o malou, bude ji ani ne rok v té době... A rodila v termínu ta kamarádka nebo dřív? Díky moc

eeevee
3. dub 2020

Manželka bratrance mého manžela otěhotněla taky velice brzy po sekci, mají děti od sebe rok a 3 měsíce. Neměla žádné problémy s jizvou, ale i tak ji hodně sledovali celé těhotenství, docela ji ke konci bolelo břicho a musela na další císař - myslím, že 2 týdny před termínem. Nicméně těhotenství 2 měsíce po sekci je obrovské riziko, no, uvidíš, co Ti řekne doktor a v jakém stavu je jizva...

orchidis
3. dub 2020

@monikaka95 V žádném případě se nenech do ničeho natlačit. Lékařům jde často jen o tabulky, výsledky, o nic jiného. Na Západě se z toho nedělá žádná věda, jen se více kontroluje a počítej s tím, že asi budeš muset znovu na sekci. Nic jiného by ale z tvé situace vyplývat nemělo. Čti, hledej relevantní zdroje, zkušenosti a k doktorovi jdi odhodlaná, řádně vyzbrojená a třeba až na hraně třetího měsíce. Děti budou brzy po sobě a budeš za to šťastná celý život, věř mi, mám to taky tak 🙂.

klea81
3. dub 2020

Kamarádka otěhotněla 8 měsíců po císaři a dokonce pak rodila vaginalne. Porod byl v termínu, bez komplikací. K potratu tě nikdo nutit nemůže....

alilali
3. dub 2020

Moc gratuluji k těhotenství 🙂. Komplikace samozřejmě být můžou, ale to i bez jizvy. Budou tě více hlídat, ale nejsi první ani poslední, kdo otěhotněl tak brzy po císaři. 🙂 Držím pěsti.

lolam10
4. dub 2020

Svagrova rodila 11m po 1.sekci a prirozene,otehotneni tedy zahy po 6ti nedeli.a doktorovi do toho nic neni.vse se da zvladnout.dnes uz se neceka roky po sekci,mne rikali ze staci 6m.jen mate vetsi riziko opet cisare ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru