Těhulkou ve 40 letech. Jaké to je a jak to zvládáte s miminkem?

rebeca321
18. led 2022

Holky, které z vás je 40.let nebo bude až se vám miminko narodí/narodilo?
Jak to zvládáte s miminkem a jaké bylo/je těhu?

marselina
18. led 2022

@rebeca321 ahoj, bylo mi 40 když jsme podstoupili IVF. Teď je mi 41a za 14dni se nám ma narodit miminko.
Tehu si strašně moc užívám i když 8-12tt jsem v podstatě prozvracela. Jinak vše bez problému. Bude to můj treti porod ale s velkým odstupem (synové 13a16let).

anabel321
18. led 2022

Ahoj, není mi sice 40, ale 35. Teď jsem rodila třetí miminko a porod super. Poslední trimestr byl teda už na mezi tělo hodně náročný a dalo se to 🙂 . Držím palce a hodně zdravíčka

kmarie81
18. led 2022

@rebeca321 svoji 40 citku jsem oslavila ted v srpnu a anicce v ten den bylo presne 6 mesicu. Tehotenstvi bylo pro me dost neprijemny - celou dobu mi bylo spatne a trpela sem nechutenstvim, sice sem ani jednou nezvracela, ale rodit sem presto šla s vahou minus 2 kg . 😀.Porod byl to nejhezci co sem zazila, fakt sem obrecela, ze uz to nikdy nezažiju. A co se tyce materstvi, tak si myslim, ze to neni jen o veku ale hlavne o tom kdo se ti narodi. Anicce je ted 28. jedenact mesicu a poradne jeste nezabrecela, je strasne hodna a usmevava a spi celou noc prakticky od zacatku (prvni dva mesice jsem kojila jeste ve 4 ranov noci). Chapu ze klidne 20 leta maminka s miminkem trpicim na koliky a nespavcem je rozhodne unavenejsi nez ja ve 40 ti. 😃

monika3456
18. led 2022

@rebeca321 mě bude čtyřicet let a chtěla bych ještě jedno, zatím se nám nedaří, 2x ZT, během 8. měsíců. Dávám tomu ještě půl roku max. Pak už si budu užívat těch našich tří dětí ❤️

jjasmina
18. led 2022

@rebeca321 já rodila ve 36, celé těhotenství mi bylo na umreni, strašná unava, zvracení až do porodu, totální vyčerpaní, po porodu dlouho strašně napuchle nohy, lýtka, kulhala jsem a hojila se snad půl roku, malá nespavec od narození, byla jsem k. O. Až do odstavu id kojení a to konečně začala spát, hurá

kosi_cek
18. led 2022

@rebeca321 mé těhotenství ve 40 nebylo z mých nejlehčích, jistě i kvůli celé té covidové době, ale nevidím přímou úměru k věku, možná mě znechutil hlavně fakt, že je mi opět tak děsně špatně a jak na to můžu vždy zapomenout, či doufat, že tentokrát mi bude jistě lépe 🙈 Ze zdravotního hlediska v pořádku. A s odrůstajícím miminkem úžasné, i když prokojím celé noci (jeden zub za druhým), ale i tak je to o dost lehčí než třeba 12ky v zaměstnání a pak ještě rodina doma 😃 Moc si to užíváme♥️

malinkata
18. led 2022

Mě je 42 a jsem v 11 týdnu těhotenství.
Teď momentálně prodelavajici Covid a strašný strach, aby se něco nepodelalo.
Mám za sebou 2 biochemické těhu s odstupem 1,5 roku a odlišnými partnery.
Miminko je chtene, vymodlene.
Doma děti 19 a 12..zatim si to užívám a těším se na vše. Všude čtu, že si to užijí úplně jinak než ve 22.

rebeca321
autor
18. led 2022

@malinkata jeeee, to se krásně čte 🍀.
Ať vse dobre dopadne, držím palečky 🤍

elennka
18. led 2022

já, 40, aktualně cca 28tt, 6-té těhu, první mimi, celkem bez větších problémů, jen záda, ale s těmi mám problém 16 let.. takže to moc neřeším.. takže celkem v pohodě, ale nějaký ten týden mám před sebou ještě..

mandala
18. led 2022

Rodila jsem čtvrté dítě ve 40, každé těhotenství bylo jiné, nemůžu říct, že to poslední bylo nejhorší. Ale rozdíl ve výchově je úplně jiný, než před 16 lety. Tehdy jsem měla plno energie, zvládala jsem dvě děti po roce, domácnost, zahrádku i věnovat se dětem a to jsem v noci téměř nespala. Tak tohle teď není. Teď se hlavně soustředěním na dcerku a ostatní si hodně ulehčuju. Že bude rozmazlená je jasný, ale ani mě to nevadí, užívám si ji naplno. 🙂

sorboni30
18. led 2022

@rebeca321 Jsem v 6 mesici a čekám třetí mimi. Kluci maji 7 let dvojčata. V době kdy se ma narodit mimi mi bude 38 let. Od počátku těhotenství (zatukam) zadne problemy, zadne zvraceni, nic..Ani bych nevedela,ze jsem tehotna nebyt rostoucího briska. Ted uz jsem vic unavena a boli me bohy, mam krece v noci, ale jinak vse ok.. Ani bych nerekla, že uz mi je tolik 😷😀

rebeca321
autor
18. led 2022

@sorboni30 To je dobře, což ráda slyším 🔥🤍🍀

terka80
20. led 2022

je mi 41 a snazime se o druhe uz pres dva roky zatim se nedari jinak dceri je 11 a ta prisla taky az po dvou letech

terkync
20. led 2022

@rebeca321 ahojky, sice neodpovidam ze sve zkusenosti. Ale moje mamka mela 4.ditko ve 40. Těhotenství zvladala vcelku dobre, akorat ten konec byl narocny. Byla co 14 dnu v nemocnici. Kdyz se mala narodila tak to taky bylo jeste v pohode nez asi zacla škola. Horsi je to tedko, letos bude mamce 50. Ma dve pubertacky. 9 a 12 let. A ty honky skola, krouzky, prace je na ni dost narocny a rika ze si nemyslela ze bude v takovým zaprahu. Do toho ma 3 vnoučata, 4te na ceste a snazi se venovat vsem. Samozrejme nelituje, ale zdravi clovek neocura. Taky sem za segry moc vdecna, ale sama vidím, co to znamena do budoucna a kvuli tomu bych si dite v takovem veku neporidila.

petruskaaa
23. led 2022

Ve 39 letech třetí dítě.... měla jsem děsný strach, že už jsem stará...těhotenství ze všech 3 nejlepší, nemít břicho, nevím že jsem těhotná... teď je malé skoro 5 měsíců a zatím nejlepší mateřská, užívám si to na 1 000 % 😀

rebeca321
autor
23. led 2022

@petruskaaa To se tak krásne čte,me to čeká právě po 12 letech .
Před pár dni mi bylo 40🙈😊🥰...Přítel žádné dítě nemá a moc si aspoň 1pral,tak jsem zvedava jaký to bude☺️🍀🙉...Zatím vše v pořádku,až na první tři měsíce nevolností😌

eviicka
23. led 2022

Rodila jsem pár dní po 40. A všechno v pohodě i co se týká dětí (doma ještě v době čtyřleté). Jestli je to rozdíl oproti mladšímu věku nevím, nedokážu to posoudit 🙂, ale přežívám tak nějak podobně jako kterékoliv jiné matky na mateřské 😀

ilonne
24. led 2022

@rebeca321 V 39 jsem rodila potřetí. Těhotenství bylo v pohodě, gynekolog si mě pochvaloval (bývalý primar z Hořovic). Poslední měsíc byl tedy náročný, potrapila mě migréna a opakovaný zánět močových cest, ale to s věkem nesouvisí. Porod byl nejhezčí a nejrychlejší ze všech tří, šestinedělí uteklo jako voda. Sice jsem nekojila, ale už jsem byla připravena a měla super odsávačku, takže jsem kojila flaškou. Teď jsou malému téměř 4 roky, starším 7 a 10. Je to náročnější, ale já nikdy nebyla klidná povaha. Takže si myslím, že je to o tom - jaké si to uděláš, takové to máš.

rebeca321
autor
24. led 2022

@ilonne To je hezky,taky jsem spíše živel ...tak jsem zvedava jaký vše bude a jak píšeš ,každá jsme opravdu jiná🍀🤗

malinkata
3. únor 2022

@rebeca321 díky. A přeji pohodové těhu

miri77
4. únor 2022

Je mi 44 a čekám třetí miminko,jsem v 11tydnu a vše je naprosto v pořádku ,nevolnosti jsem neznala nikdy ani předtím.

rendulik82
4. únor 2022

@rebeca321 mě se narodilo třetí miminko měsíc po 39 narozeninách. Starší děti 8 a 12 let. Miminko nebylo plánované, chtěla jsem jít na revizi, ale nedokázala jsem to. A teď tu mám 6m holčičku, která je poslední tím , co mi v životě chybělo. 💗 Těhotenství bez problémů, porod krásný 50 minut. A užívám si to stokrát víc, než u starších dětí. V ten den kdy jsem rodila já, tak rodila své třetí dítě i maminka, které bylo 48 let.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru